Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Moped Army

Motovento
    REKLAM ALANI
    just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...75041266/detay Allah'ını seven üstüme toprak atsın bune yav

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Geleceğin motorcuları

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı mes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün havayı güzel bulunca atladım hyena'ya,aman tanrım bu nasıl bir keyif )) Bodrum'un içinde yollar kazılmış heryer çamur deryası.Trafik sıkışmış araçlar ilerleyemiyorlar.Ben onların arasından gülerek süzüldüm.Hafif olduğu için kaldırımlara çıkardım,kaldırımlardan atladım.İğne deliği gibi yerlerden süzüldüm.Sürekli yol aldım hiç durmadan.Altımda büyük motorum olsaydı yanmıştım valla.Hyena süper.Ne zaman benzin koyduğumu bile unuttum)) 17 tel jant olduğu için de her türlü çukura girdim çıktım tehlikesizce.Diğer scooterlarla bu çok zor.Suzuki an 125 varken böyle gezemiyordum.Kaporta engelliyordu.Bu olağan üstü bişey.Paylaşmak istedim.Hepinize sevgiler ))
    Benim motorun lastiklerinin dişleri incelmeye başladı motor 3500km'ye yaklaştı, hor kullanmıyorum ön lastik de arka kadar aşınıyor fazla fark yok. sizde baharda ve yazın o kadar gezersiniz inşallah darısı başınıza

mes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sadece Mondial HYENA 100 herşeye yeter
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Benim motorun lastiklerinin dişleri incelmeye başladı motor 3500km'ye yaklaştı, hor kullanmıyorum ön lastik de arka kadar aşınıyor fazla fark yok. sizde baharda ve yazın o kadar gezersiniz inşallah darısı başınıza

Teşekkür ederim Mengü16 kardeşim.Havalar biraz düzeldi ben de turlara başladım.Çok memnunum keyfini sen daha iyi biliyorsun)) Umarım ben de senin kadar km ler yaparım.Geçengün benzinciye gittim ful yap dedim.4 liralık aldı.Beş gündür geziyorum )))

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    Motosiklet aşkına

Motosikleti
    Hyena'nın orjinal iç lastikleri biraz uyduruk sibop kesebiliyo, arka iç lastikte bunun görülme ihtimali daha fazla, hızlı kalkışlarda arka iç lastik sibop kesebilir bende bir kere oldu. Ama üzülmeyin bu motorla lastik patlamasından en azından tek kişi yolda kalınmıyor. arka lastik patladığında bile 20-30km hızla yol almak mümkün, ben 3-4km gittim yokuş çıktım patlak arka lastikle, dış lastikte her hangi bir çizik,yırtık yada yamulmayla karşılaşmadım, jant da alüminyum olduğundan bişey olmadı. ama lastiğin her turunda iç lastik sibobunun olduğu yer tak tak diye motoru zıplatıyor.

Motosikleti
    [IMG]URL=http://imageshack.us/photo/my-images/405/sdc11897s.jpg/][/URL][/IMG]
    Motosiklet aşkına

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motor ne güzel mis gibi orjinal haliyle duruyor, ben karda bindim benimkinin egzozu pas içinde :D ... Bodrum'da yalıkavak yoluna gittiniz mi hiç, yalıkavağa giderken yokuşta kaç yapıyor ? Bu motorun her yokuşu 4'te çıkmasına şaşırmamak gerek çünkü vites çok kısa. Ben dişlileri ve zinciri değiştirdim, Vitesler yüzde 22 uzadı, 3. vites neredeyse 4. vites oldu. 75km hıza kadar 3. viteste gidiyorum sonra 4'e takıyorum 100'e kadar yolu var. 1. vites te hala yeterince güçlü, hayatımda gördüğüm en dik yokuşa rahatça tırmandı. Şaşırılacak bişey ama dişli değiştirdikten sonra motorun hızlanması arttı, 1. vites traktör vitesi gibiydi eskiden 10km hıza varmadan 2'ye takardım. Rampalardaki hızım da düşmedi, hatta eskiden 4. viteste 65 yaptığım yerde 3. viteste 70 yaptım.
    Ben yalıkavaklıyım. O yokuşları bilirim. Mopet in zevki bi başkadır. O yokuşların kahrını çok çektim

Motosikleti
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yalıkavaklıyım. O yokuşları bilirim. Mopet in zevki bi başkadır. O yokuşların kahrını çok çektim
    Yalıkavak yolu çok güzel ya, bodrumda ege motor'dan Kymco Movie XL 125 kiraladım bi günlüğüne. Bir günde 190km yol yaptım bodrumun bütün yarımadalarının gezdim motor tık demedi süperdi. Yalıkavak yokuşlarında da 70'den aşağı düşmedi, çok da sıkıştırmadım hem yolda kalırım diye hemde motoru tek parça dükkana getirmezsem yolda kalırsam 200 lira depozitom yanar diye. Ama depozitoyu iade ederken tek istedikleri motorun dağılmamış halde, çalışır durumda dükkana geri gelmesi, çiziğe sürtüğe bakan yok, zaten çizik içinde motorlar

Motosikleti
    2000 bakımından sonra yaklaşık 1600 km yol yaptım, bakımda kaplin lastiğini değiştirmişlerdi. Bugün arka kampanayı temizlemek için açtım bunu gördüm, bu motorda ciddi güç var kaplin lastiği paramparça olmuş. teker resime göre saat yönünün tersine dönüyor motor yolda giderken, motorun baskı uyguladığı taraf parçalanmış.

Motosikleti

Bugün motorumla kilyos'a gittim, tık demedi maşallah saat gibi çalıştı, yokuşları hiç motoru zorlamadan 45-50 ile çıktım çok uzun bir yokuş vardı dönüşte zorlamak istemedim. Plaja inmek baya zor oldu resmen motocross yaptım, plaj girişleri ya site yada beach, komple kapamışlar bütün sahili.

ahmetunuver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT135
    Mondialin bu motoru çok ilgimi çekiyor bu topiği devamlı okuyup bilgileniyorum tam bana göre mobiletin 4 zamanlısı.İkinci ellerini devamlı takip ediyorum fakat pek fazla yok yeni çıktığı için heralde, yaza doğru hesaplı bulursam niyetliyim. .Ağırlığı 78 kg olduğuna göre cub lardan hafif yakıtı da daha az olmalı..Kullanan arkadaşlardan yakıtı konusunda net bilgi alabilirmiyim ??

Motosikleti
    Alıntı ahmetunuver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mondialin bu motoru çok ilgimi çekiyor bu topiği devamlı okuyup bilgileniyorum tam bana göre mobiletin 4 zamanlısı.İkinci ellerini devamlı takip ediyorum fakat pek fazla yok yeni çıktığı için heralde, yaza doğru hesaplı bulursam niyetliyim. .Ağırlığı 78 kg olduğuna göre cub lardan hafif yakıtı da daha az olmalı..Kullanan arkadaşlardan yakıtı konusunda net bilgi alabilirmiyim ??
    Yakıt tüketimi 100km'de 2-2.2 litre arası, ekonomik kullanım değildir yol müsait olunca gittiği kadar basarım, kalkışları da hep hızlı yaparım. Motor honda spacy 110'u burun farkıyla geçiyo her koşulda. Sıfır alırsanız zincir ve dişlileri ilk 1000km'den sonra kesinlikle değiştirin motor çok bağırıyor ama gitmiyor. Orjinal dişlilerle 7400 devirde 70km hız yapıyor halbuki 6500 devirde 80km yapabilecek gücü var. Ben 15T 36T dişli taktım bunun için 428 numara zincir taktım orjinal zinciri biraz ince. Motora hiç yatmadan düz yolda 90 yapıyor, yokuş aşağı 110 gördüm, km saatinde 5-7km arası hata var sadece. bu dişlilerle viteslerdeki hızları 8000 devirde 30, 50, 75, 100 ... ha bu arada benim motor 3670km'ye geldi en son.

Motosikleti
    Modenas GT135
    Yakıt tüketimi 100km'de 2-2.2 litre arası, ekonomik kullanım değildir yol müsait olunca gittiği kadar basarım, kalkışları da hep hızlı yaparım. Motor honda spacy 110'u burun farkıyla geçiyo her koşulda. Sıfır alırsanız zincir ve dişlileri ilk 1000km'den sonra kesinlikle değiştirin motor çok bağırıyor ama gitmiyor. Orjinal dişlilerle 7400 devirde 70km hız yapıyor halbuki 6500 devirde 80km yapabilecek gücü var. Ben 15T 36T dişli taktım bunun için 428 numara zincir taktım orjinal zinciri biraz ince. Motora hiç yatmadan düz yolda 90 yapıyor, yokuş aşağı 110 gördüm, km saatinde 5-7km arası hata var sadece. bu dişlilerle viteslerdeki hızları 8000 devirde 30, 50, 75, 100 ... ha bu arada benim motor 3670km'ye geldi en son.
    Ben genellikle 60 km civarı sürerim yani emekli sürüşü zaten 60 yaşında emekliyim..Demekki eğer alabilirsem 1.7 litre 100 km giderim heralde.Fakat yinede dişli değişimi şart çünkü motorun gücü var ve hafif.Orijinal dişlileri kaçlık onu bulamadım ?

Motosikleti
    Ben genellikle 60 km civarı sürerim yani emekli sürüşü zaten 60 yaşında emekliyim..Demekki eğer alabilirsem 1.7 litre 100 km giderim heralde.Fakat yinede dişli değişimi şart çünkü motorun gücü var ve hafif.Orijinal dişlileri kaçlık onu bulamadım ?
    Orjinal dişlileri 14T ön 41T arka, zinciri 421 .... 15T 35T zincir takınca 3. vitesi 4. vites gibi oluyor eskiden yokuşları hep 4 le çıkarken şimdi 3le çıkıyorum. 1. vites yinede düz duvara tırmanır halde hemde aşağıdan kaptırmadan.

Motosikleti
    Modenas GT135
    Orjinal dişlileri 14T ön 41T arka, zinciri 421 .... 15T 35T zincir takınca 3. vitesi 4. vites gibi oluyor eskiden yokuşları hep 4 le çıkarken şimdi 3le çıkıyorum. 1. vites yinede düz duvara tırmanır halde hemde aşağıdan kaptırmadan.
    Dişli değişiklinde % 25,5 fark olmuş (http://www.sprocketcalculator.com/) bu siteye göre.Fakat yinede kalkışta bir güç düşüşü olmadığına göre motor ancak rahatlamış.Yakıtı bile daha azalmıştır çünkü daha az devir ile daha çok yol..Mengu16 çok teşekkür ediyorum bilgiler için sağol..

Motosikleti
    Dişli değişiklinde % 25,5 fark olmuş (http://www.sprocketcalculator.com/) bu siteye göre.Fakat yinede kalkışta bir güç düşüşü olmadığına göre motor ancak rahatlamış.Yakıtı bile daha azalmıştır çünkü daha az devir ile daha çok yol..Mengu16 çok teşekkür ediyorum bilgiler için sağol..
    Yüzde 25.5 değil 22, bir daha bakın sayfaya ben o siteyi bilmiyordum ama motoru orjinal dişlilerle kullandığım 2000km boyunca ara ara hesap yaptım ve bu dişli oranlarının ideal olacağına karar verdim. Rampaları 3. vitesle çok rahat çıkıyor, düzlükte de 60km hızdan sonra 4.vitese takıyorum tısır tısır gidiyor motor 5000-5300 devir civarı 60 yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:00 ----------

pardon ben 35T yazmışım 36T olacak o

Motosikleti
    En doğru bilgiler sende Mengü 16 kardeşim.Çünkü içimizde en çok km yapan sensin)) Ben de sanıyorum 100 km de 2 lt falan harcıyorum ancak henüz doğru dürüst kullanmış değilim.Daha 250 km ye yeni ulaştım.Havalar düzeldi .Artık üzerinden hiç inmeyeceğim.Benzin fiyatı 5 liraya çok yaklaşmışken bence en ideal ulaşım aracı Hyena. Sevgiler )
    Motosiklet aşkına

Motosikleti
    [IMG]URL=http://imageshack.us/photo/my-images/402/sdc11916.jpg/][/URL][/IMG]

Bugün hava güzeldi epey dolaştım. Hesapladım 1,5 lt benzinle tam 85 km yaptım.
    Motosiklet aşkına

körfezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondiak ukt 125
    http://www.1977mopeds.com/gallery/
    ÇOK İLGİNÇ MOPEDLER VAR

HYENA KULLANIM AÇISINDA İYİ MOTOR AMA BİRAZCIK DİZAYN DEGİŞİKLİGİLE KARİZMATİKTE OLABİLİRDİ AMA DEGİL

Motosikleti
    Mobilet bionikler gibi ortada büyük depo olsaymış daha güzel olurmuş hem biraz daha motosiklete benzerdi hem de 5-6 litre civarı bir depo hacmi olurdu. Yine de ben bir cub motordan daha karizmatik buluyorum, bisiklet üzerine grenaj giydirmiş gibi görünmüyor hiç değilse, hem vur kır parçala dağılacak bir yeri yok motorun tabi bu demek değilki çok sağlam bir motor, özellikle plastik aksamı olabilecek en kalitesiz plastikten yapılmış, hurda plastikten yapılmış poşetlere benziyor grenajları. Ayrıca şase boyası çok uyduruk, kromajları da bir kış görünce paslanmaya başladı sanki 4-5 yıllık motor.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)