Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

66CC'de 20w50 yağ kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhabalar aranıza yeni katıldım umarım ben size sizde bana yardımcı olabilirsiniz..

Benim merak ettiğim soru şuan elimde iki zamanlı 66 cc bisiklete takılan motorlardan var ve 5/1 oranında yağ koyuyorum ve yağ 20w50.Bunun bir zararı olur mu ? ve uyguladığım oran doğru mu ?

İyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Ona uygun 2t yağ var ondan al benzinin içine katılanı. Yada 30 numara yağ al. 1 litreye 50 gram olur genelde karışım. Seninki 200 gram ediyor çok fazla.

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ona uygun 2t yağ var ondan al benzinin içine katılanı. Yada 30 numara yağ al. 1 litreye 50 gram olur genelde karışım. Seninki 200 gram ediyor çok fazla.
    Fakat hiç yağ yakma gibi bir problemle karşılaşmadım ama yinede dediğiniz gibi sadece 2 zamanlı motorlar için üretilen yağlardan almam gerekli

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

Başka bilgisi olan ??

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Alıntı hardy12345 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakat hiç yağ yakma gibi bir problemle karşılaşmadım ama yinede dediğiniz gibi sadece 2 zamanlı motorlar için üretilen yağlardan almam gerekli

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

Başka bilgisi olan ??
    2 zamanlılarda yağ yakma durumu yoktur. Hepsi yağ yakmak zorundalar. 1 litreye 50 gr 2t motor yağı kullanmalısın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)