Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

mondial 100sfs sport vs wıng

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Wing go
    s.a beyler MONDIAL 100SFS SPORT - WİNG GO HANGİSİNİN HIZI DAHA İYİ Bİ TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM BİDE YAKIT TÜKETİMLERİNİ SÖYLERSENİZ İYİ OLUR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Henüz yok. Olunca, ucuz bir Çinli olacak...
    google'ı açıyorsun,
    arama kutusuna honda wing go yakıt tüketimi yazıyorsun
    karşına gelen sayfada http://www.yakittuketimi.net/ linkini tıklıyorsun
    açılan sayfada marka model seçip bakıyorsun.

orada 100 sfs değerleri yok, ama biraz hayalini çalıştırırsan sonuca yaklaşıyorsun.

Her iki aletin son hızı, üstündeki motorcunun kaç okka çektiğine bağlıdır, o kadar da önemli değildir. Önemli olan, motoru kullanacağın bölgede bulunan servislerin sayısı ve kalitesidir. Bunu da yeterince kazık yemeden pek öğrenemezsin.

Motosikleti
    R25
    Alıntı erhanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a beyler MONDIAL 100SFS SPORT - WİNG GO HANGİSİNİN HIZI DAHA İYİ Bİ TÜRLÜ ÇÖZEMEDİM BİDE YAKIT TÜKETİMLERİNİ SÖYLERSENİZ İYİ OLUR
    Sfs sport ilk çıktığında almış olan biriyim ilk motorumdu nette okuduğum Çinli yi öven yorumlardan sonra almıştım ki almaz olaydım servisten çıkamaz oldum, yoğurtçu yoğurduna ekşi dermi demez Nasıl Avea Vodafone Turkcell kapışır her kullanıcı kendi hattını över fakat kalite turkcell dir, kullananlarda çinliyi övdü aldık neyse uzatmadan yakıt olarak şu anki petrol fiyatlarına göre 10 kuruş civarı yakar hız olarak yanlış hatırlamıyosam 90-100 arasıydı son hız, geliyim şimdi yaşadığım problemlere katılan katılmayan eleştiren olabilir ama beni hayattan bezdirdi bu motor yakıt ilk baslarda süperdi sonraları 13-15 kuruş civarı yakmaya basladı 6 bin km den sonra, farlar sürekli patlıyordu servise belki far yüzünden 4-5 kez gitmişmişimdir bayılıp bayılıp çıkıyodum en son dayanamadım fabrikasını aradım durumu anlattım verdikleri cevap yağmurlu havadamı kullanıyorsunuz ve benzin istasyonundaymış yıkama yapıyosunuz şaka gibi cevaplar yağmur yağarken odada saklıyorum dedim, baska bi sorun tubless lastik almıştım bi süre sonra lastik inmeye basladı tamirciye gittim jantın yamulmuş kenarlardan hava kaçırıyor dedi ve Siboptan bi ilaç sıktı tamamdır dedi öyle hor kullanan biri değilim çukur vs dikkat ederim, baska ve en önemli sorun motoru ilk aldığımdan beri sürüş esnasında gaz kesme tekleme yapıyordu bunun için 3 defa servise gittim her seferinde tamam dediler yine yaptı 4. Gidişimde kızdım artık bugun yoğun yarın gel dediler iyi dedim yolda kalmıyım dedim yok yok bişe olmaz dediler 6-7 km sonra Beylikdüzü'ne giderken pat gitti stop motor çalışmıyor götürdüm bi motorcuya sorun elektrik aksamında kibrit kutusu kadar bişeymiş o değişti bayıldık tabi 50 kağıt temiz, baska bi sorun avcılarda mahalle arasına dönüş yapacam yavaşladım vitesi bire attım arka teker kilit hareket etmiyor napsam netsem 3-4 dk motorun üstünde oturdum netten yardım bakıyorum sonra ileri geri hareket etti servise söyledim motoru bırak bakalım dediler kıllık yapıyorlar ya, işe gidiyorum dedim gün içinde bakın dedim olmaz bi hafta bile kalabilir dediler neyse vazgectim öyle devam abi, baska bi sorun arka tekerden uğultu sürtünme sesi tarzı bişeyler hissediyodum mesela aynı hızda boşa attığım yerde önceden 200 metre gidiyoduysa artık yarısını gidiyodu boşta ikin tekerin dönmesini engelleyen bişeyler vardı sağolsun servise göre hiçbişey yoktu yine devam abi, akü bitti bu normal olabilir ama 7-8 ay olmuştu motoru alalı, aklıma gelenler bunlar en son sattım kurtuldum bu arada en büyük sorun sürekli yakıt alıyodum depo çok küçük 3 lt alıyodu benden bu kadar hocam karar senin
    erhanka bunu beğendi.

Motosikleti
    Wing go
    https://www.youtube.com/watch?v=Dt754AcFIZM bu adamda mondialı iyiliyor acaba honda mı alsam başım ağrımaz en azından videoyu izlerseniz sevinrm

Motosikleti
    R25
    https://www.youtube.com/watch?v=Dt754AcFIZM bu adamda mondialı iyiliyor acaba honda mı alsam başım ağrımaz en azından videoyu izlerseniz sevinrm
    Videoyu izlemeyen gerek bile duymuyorum kime sorsan güler gecer bu karşılaştırmaya alacağın iki marka var Honda ve Yamaha gücünmü yetmiyor alternatif olarak tvs yada bajaj olabilir Çinli alacağıma bisiklete binerim o kadar diyorum, kimse yorum bile yapmıyor görüyorsun ac bi Honda Yamaha başlığı herkes destek verir

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:24 ----------

Bu fiyatlara bajaj discovery 125 st yada boxer modellerine bakabilirsin discovery Hakkı'nda bilgim pek yok ağır abilerden yorum alabilirsin, boxer tam Ş içi motoru yakıtı az bi arkadas uzun yol bile yapmıştı bi sıkıntı çıkarmadı kafana yatanı al ama çinliden uzak dur kolay gelsin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    git wingo al napcan mondiali

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Sorman bile hata ve Saçma güçleri aynı değildir (beygir ve tork değeri) diyelimki aynı malzeme kalitesi var fark eden!!
    Japon 4500tl paran yoksa veya o kadar vermem dersen insanlık hali

Hintli TVS neo x3i al görünümü iyi sportif
    3.300tl =8.5 beygir en güçlüsü wing go ve crypton tan 2 mondial dan 3 kat daha güçlü
    Al dua edersin bana 110cc ha vergi var yok takılma 50tl fazla verirsin hız çekiş farkı görürsün malzeme kalitesi+telefon şarj navigasyon sigara yakmak için soket te var

Motosikleti
    Wing go
    TVS sorun çıkartırmı?

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    TVS sorun çıkartırmı?
    Niye Çıkartsın siz bakım rodaj yağ değişimi kontrol edin dikkat edin tamamdır.
    Gider alır almaz bu 90-100km gidiyormuş deyip zorlarsaniz illa birşey olur..
    Crypton 2014 ten sonra yenisi yeniliği yok
    Wing go güzel fakat 4500tl ona vereceğine Tvs Jüpiter 110cc scooter alırım (100yapiyor rahat)
    illa CUB dersen TVS bayi yakın da varmı? Aldığıniz yer aynı zamanda teknik yetkili servis olacağından size davranışları nasıl anlarsınız alırsınız..

Bir yere gitmistim motor almaya,önce ustayi gördüm dedim sattığını modellerden hangisi sana daha az geliyor onu alayım adam çinli alacaksan CUB-Hintli alacaksan Cub+Scooter
    Japon alacaksan commuter yani vitesli olandan al demişti...
    Bugün mondial yaklaşık 2500-3000tl dır +300tl daha verip daha güçlü kaliteli malzeme daha uzun ömrü olan+çakmak şarj soketi olan CUB almak mantıklı mı değil mi?
    Alternatif motoran-Lifan markaları da mondial asya kanuni den daha sağlam kalitelidir.
    erhanka bunu beğendi.
    Neyi Secersen Sec Aklın Hep Secemediginde Kalır !!!.Her Seçiş Bir şeyden Vazgeçiştir.

Motosikleti
    Wing go
    Bakım full olcak tabikide Rodajdan cıktıktan sonra tapa gitsem sorun olurmu?
    motorun uzun ömürlü olmasını istiyorum 5-10 yıl gibi

Motosikleti
    ffffff
    WİNG GO HHONDA MONDİAL 100 SFS 2 SENEDEN SONRA ARIZA ÇIKARTMAYA AŞLIYOR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)