Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Motosikletler Nasıl Çalınıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    u_baydur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R
    gunaydın arkadaşlar..

motoru bilmiyorum, ama otomobil sektöründe artık hırsızlık sipariş üzerine yapılıyor... ve hırsızların kim olduğunu da herkes biliyor. 'Bana bi teyp lazım, 300 ytl... abi ben sana 70 e bulurum....' nerden bulcak çalacak, veya çaldıracak...

Valla açıkçası ben motorumun çalınmasından pek endişelenmiyorum. Belki başıma gelmediğindendir. Her akşam bahçeye sokuyorum. bahçe kapısını kilitliyorum (şimdi kendim yapıyor olmuyayım, babam kilitliyor.), zaten 1.5 metre bahçe duvarı var ayrıca. sonra bahçedeki korkulukdemirine halat kilitle, ayrca tekeri disk kilidiyle kilitliyorum. Bir de gidonu kilitledim mi hiçbiyere gidemez...

Ama yine de her sabah kapıyı açmadan önce aklımdan 'acaba cıbır yerinde mi' diye geçmiyor değil...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Taskiranus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Alıntı u_baydur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gunaydın arkadaşlar..

motoru bilmiyorum, ama otomobil sektöründe artık hırsızlık sipariş üzerine yapılıyor... ve hırsızların kim olduğunu da herkes biliyor. 'Bana bi teyp lazım, 300 ytl... abi ben sana 70 e bulurum....' nerden bulcak çalacak, veya çaldıracak...

Valla açıkçası ben motorumun çalınmasından pek endişelenmiyorum. Belki başıma gelmediğindendir. Her akşam bahçeye sokuyorum. bahçe kapısını kilitliyorum (şimdi kendim yapıyor olmuyayım, babam kilitliyor.), zaten 1.5 metre bahçe duvarı var ayrıca. sonra bahçedeki korkulukdemirine halat kilitle, ayrca tekeri disk kilidiyle kilitliyorum. Bir de gidonu kilitledim mi hiçbiyere gidemez...

Ama yine de her sabah kapıyı açmadan önce aklımdan 'acaba cıbır yerinde mi' diye geçmiyor değil...
    Önlemlerin gerçekten güzel ama sonuçta bu motosikleti dışarı çıkarıyorsun değilmi?Yani işe gidiyorsun gezmeye gidiyorsun bir şekilde motosiklet çalınmaya karşı savunmasız kalıyor.Bu durumda ne yapılabilir?
    Pizza dağıtımı yapan bir arkadaş siparişi teslim etmeden önce motoru kilitlemiyor.Çünkü adisyona baktığında siparişin giriş katındaki daireye olduğunu görüyor.İçeri giriyor siparişi teslim ediyor, müşteri tam para veriyor yani para üstü vesaire için hiç zaman kaybetmiyor.Abartısız 1 dk. bile olmadan dışarı çıkıyor veeee motosikletin yerinde yeller estiğini görüyor.İnanın motosiklet almaya korkuyorum.Sonuçta sürekli kapalı garajda tutamayız.
    Bu arada dükkana ait 3 motor çalındıktan sonra patron bütün motorlara GPS taktırdı.Daha sonra çalınan bir motoru bu sistem sayesinde bulduk.Ama bununda etkili olabilmesi için motorun çalındığını anında farketmeniz lazım yoksa
    bu hırsızlar sistemi farkedip devre dışı bırakabilirler.

hoxy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Çalmak isteyen,kafasına takmış olan takip ediyor yanında gerekli techizatları getiriyor ve alıyor gidiyiyor...

Çalmasına çalıyorlar ama içi yanan,çaresiz kalan,belkide bu hayatta sevdiğimiz daha doğrusu en sevdiğimiz şeyden gönülsüz bir şekilde ayrılıyoruz...
    Madem çok seviyoruz biz bu makinaları o zaman ona gerekli değeri göstermeli ve gereken tüm güvenlik önlemlerini almalıyız...
    Maddi anlamda az da olsa külfet olan biçok güvenlik önlemi var,ama bunlar yetersiz gelebiliyor ,kapalı garaj,kamera,alarm,motorun bulunduğu yerden çıkartılmasını zorlaştırıcı birtakım şeyler,ses verici tuzaklar ve en önemlisi kasko butarz önemli bazı ufak tefek girişimlerde bulunursanız sonu benim ve motoru çalınan canı yanan diğer arkadaşlar gibi olmaz ve yatağınızda rahat uyursunuz...

Ama bir anlık üşengeç davranışki benim yaptığım buydu be sabah motorsuz kaldım,kesinlikle üşengeçlik yapmayın ve gereken güvenlik önlemlerini alın..

Motorcu Arkadaş

Forumdan Uzaklaştırıldı

çalıntı motor bulma sistemi

arkadaşlar araç takip sistemleri daha çok filo odaklı çalıştığından nisbeten büyük cihazlardan oluşuyor onun yerine bireysel olarak kullanabileceğimiz bir ürünü öneriyorum ben:

http://www.otomubul.com/urunler.asp?pn=otomubul

cihazın küçüklüğü sebebiyle akü altına bile gizlenecek şekilde montajı mümkün olabilir sanırım.Çalınan motorun internet üzerinden izlenmesi de,SMS yoluyla stop ettirilmesi de mümkün

Bu arada disk kilidinin açılması zincire göre daha zor, eline bir demir makası alan zinciri bir kaç saniyede kesebilir ama disk kilidiile biraz uğraşması gerekiyor.hatta iki tane takılması bile hırsızlar için caydırıcı olabilir.Ben Bisan Roadstar 250 ye disk kilidi takıyorum anahtarı da kontak anahtarıyla beraber taşıyorum.Kilidi söktüğümde selenin yanındaki kask kilidi yerine takıyorum ve cebimde taşımaktan da kurtuluyorum.

tyler_durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT225
    arkadaşlar motorun nasıl çalındığını anlatıcam ama biraz ders veriyor gibi olurum o yüzden motorun zayıf noktalarını anlatmıcam. fakat motorun çalınmaması için şunlar yapılabilir:
    1- En önemlisi: sağlam bir disk kilidi
    2-ek direksiyon kilidi veya jant kilidi. bu jant kilidi çok bilinen bir şey değil. olay şu: ön tekerin maşasının iki koluna karşılıklı gelecek şekilde yuvarlak demirler yapılıyor. motosiklet için özel olan uzun kromdan yapılan kilitler takılıyor. böylece maşanın bir tarafından diğer tarafına bir demir geçmiş oluyor ve tekerin dönmesi engelleniyor
    3-gücünü farklı bir aküden alan veya tesisatı ayrı çekilmiş bir alarm(nedenini sormayın)
    4-çelik halat, krom veya asma kilit. fakat kilidin içteki dilinin de aynı malzemeden ve yeterince uzun olmasına dikkat edin
    5-çok çok güvenmedikçe motorunuzun anahtarını kimseye vermeyin. polis dosyalarına göre hırsızlıkların yaklaşık yarısında,mağdurun tanıdığı kişiler de oluyor.
    6-anahtarı evde ortalık yerde bırakmayın,allah korusun eve hırsız girerse, motoru veya arabayı da götürebiliyor.
    ayrıca binanızdaki komşularla iyi geçinin, hele ki kapıcınızla.çünkü hırsızlık durumunda müdahale ederler. oturduğunuz semtteki arkadaşlarınız da motorunuzu tanımalı. bir yerde 2 dakikalık da işiniz olsa motoru kilitlemeyi ihmal etmeyin. allah korusun motor çalınırsa, niye kilitlemedim diye yakınmazsınız.
    artık bundan sonra da çalıyorlarsa o hırsıza da helal olsun.
    Ama yapmayın diyordu Tanrı, o daha bir çocuk...!!!
    Nükleere H A Y I R!!!!!
    **01 JJ 743**

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    hiç gerek yok
    basit bi alarm ve baktığı zaman kilit olduunu görmesi yeter hırsızın
    eğer o anda caymıyacaksa her türlü götürür
    onun için araç takip sistemleri nin cihazlarından edineceğiz
    250 euro civarı bi fiyatı var
    turkcell in şebekesini kullanarak sana sokak sokak nerede olduunu gösretio motorun
    baktın motor yokmu, bakarsın nettten çalanın nereye gittiğine, alırsın yanına 1 ekip otosu gider geri alırsın motorunu..
    GKN MOTORS

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Arkadaşlar kaç aydır içimde CBR 125r almak için bir sevinç heyecan vardı.Fakat bu anlattıklarınızı okuduktan sonra herşeyden soğudum yaa.Aldığım motor ya çalınırsa diye düşünmek bile yetiyor gerçekten.Kapalı, kumandalı bir otoparkımız var arka tarafta.Evimizin bahçesi var.Bisikletlerin koyulduğu kilitli kömürlük tarzı yer var hatta ve hatta apartmanın içi bile var ama tırstım bir kere ya.Keşke okumasaydım

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler