Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosikletler Nasıl Çalınıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Duffy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MAJESTY 400
    Araç takip sistemlerini bir ara araştırmıştım. 2 çeşit var Gsm ağı üzerinden ve uydu dan çalışan uydudan çalışan sistem çok pahalı. Diğeri için kurumsal başvuru olması gerekiyormuş bireysel almanın anlamsız olduğunu anlatmışlardı.Genelde filo tarzında çalışan firmalar hedeflendiği için paket bu şekilde hazırlanmış
    2004 Gümüş BurgmAN400 - O artık yok
    2006 GSX600F Çirkin Kral - O da artık yok
    2007 MAJESTY 400

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    agcaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Focus 100
    ya bu şerefsizler her türlü çalar abi

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    En güzeli alıyorsun 20-30 ytl ye 2. el bi cep telefonu bu telefona kimseye vermiyeceğin hat alıyorsun ve motorun gizli biryerine bırakıyorsun motor çalınsada hemen gsm operatörüne bildirip yerini tespit edebiliyorsun en güzeli ve ucuzu bu bence gpsle filan uğraşmaya deymez
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    mondial 100 kh
    gsm telefon fikri süper bence...

onu bende duydum ama telefon acık olmadan bulamazlarki?????

aynur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125ZN
    GUGUKK A KATILIYORUM BENCE DE SÜPER BİR ŞEY CEP TEL FİKRİ DAHA ÖNCE HİÇ AKLIMA GELMEMİŞTİ BİLGİN İÇİN TŞK LER DENEMEKTE FAYDA VAR.

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper

Motor hırsızlığına darbe için bir öneri...

Bence;
    Motora ikinci bir akü takviyesiyle, elcikleri metal elciklerle değiştirerek bunlara elle tema halinde dokunana şok yaparak bayılmasını sağlayacak elektroşok cihazı bağlamak. Karaköy'de bulunuyor bu cihazlardan. Bir yandan alarm çalarken diğer yandan bayılan hırsız motoru çalamaz. İki kişi bile olsalar bayılan arkadaşlarını alıp hemen arazi olurlar. Motor yerinde kalır. Benim motorda var bu sistem. Zinciri, kilidi, alarmı bir şekilde hallediyorlar. Ama şok cihazını halledebileceklerini sanmıyorum. Çünkü halledebilmek için motora dokunmaları gerekiyor. Dokundukları anda hem alarm çalıyor hemde elekroşok devresi çalışıyor. Dokunmadan çalamazlar herhalde... eldiven kullanmayı akıl etseler bile devrenin çalışmasıyla birde elkronik koku sprey cihazı de bağlandımıydı bayıltıcı spreyle desteklendiğinde o motoru çalacak hırsıza birde madalya takmak lazım...Biraz pahalı olur ama en garantili şekil bu. Ağır olunca motor o da hırsız için dezavantaj. Kayınbiraderimle denedim... Kayınbirader 4 saat mışıl mışıl uyudu... işte bu... Kamyonette çalışmayan bir motoru takip edemezsiniz... Motoru söktükleri zaman tüm yaptıklarınız boşa gider. Hırsızlarda teknolojiyi takip ediyorlar. Diyelimki çalıştırıp gitmeye çalışıyorlar bas uzaktan kumanda ile şok devresine sinek gibi yapışır yere... Sonra da karakolda kendine gelir hırsız efendi... Bu arada motorun üzerine uyarı yazısıda yazmak lazım... Meraklı vatandaşın ellemesini engellemek için. "Bu motor Yüksek gerilim elekroşok devresiyle korunmaktadır. Dokunmayınız..." o zaman maçası sıkan yanaşır ve dokunur. Dokunursa görür hanyayı konyayı...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

vipseyahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Bu hırsızlar nerde ya benim şu motoru bir çalsalar, dua edicem onlara.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gps(araç takip sistemi) radyo dalgaları ile çalışıyor hatta evden motosikletin nerede olduğunu bile pc den izleyebilirsin zaten arabalarda gps sistemi vardır diye uyarı yazısını gören hırsızların uzak durduklarını izlemiştim tv de.Bence en etkili çözüm kasko tabi maddi imkanın var ise.Ben yaptırdım içim rahat evin ön girişini yıkıp garaj haline getirdim.bence hırsızları engellemek neredeyse imkansız gibi kafaya koydularmı boşluk yakalayınca götürüyorlar.Ben sıcak diye motosikletin üzerine montumu bıraktım 20 sn para çektim arkamı döndüm mont gitmiş önce gözlemliyorlar fırsatı yakalayıncada işi bitiriyorlar.
    Motosikletin için üzüldüm geçmiş olsun umarım bulunur...

Utente Giallo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbrhalil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani 2. katta otursan beni anlatıyosun dicem ha

Valla sen beni anlatıyorsun. Bende ikinci katta oturuyorum. Paranoyak oldum valla. Aşağıda kedi yürüse uyanıyorum. Ne olacak bu halimiz bilmiyorum.

beyler hap denen bir sistem var çinde kullanılıyor bisikletlerine bile koyuyorlar ama türkiyede varmı onu bilmiyorum 40 dolar ordaki satışı uydunan nerde oldugunu görebiliyorsunuz

Krom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Marauder Elegance
    wkemal: varsa linkini versene. gerçi bu cihaz değil uydu tarama desteği önemlide biz yinede bir bakalım.
    [COLOR="DarkGreen"][B]- Usta sorun varsa çözer. Deneyimli nasıl sorun çıkmayacağını bilir. Çömez sorunun kendisidir. Yaratır.[/B][/COLOR]

animanyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başlığı ilk okuduğumda içimden bi ses

Noldu ? Motormu çalıcaksın ?

dedi
    [B]Bu arada ben 92 doğumluyum eğer laflarımı beyenmesseniz yaşın küçük deyip kesebilirisiniz (Bu laf yaşça bük olup ....... küçük olanlar için geçerlidir)::lac:: [/B]

murathol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Gsm Araç takip sistemi, size mesaj atarak aracın yerini bildiriyor. sizde araca mesaj göndererek, aracın stop etmesini yani (motor bloke) sağlıyorsunuz. Buda motosikletlerde çok tehlikeli. ölümle ve sakatlanmalarla sonuçlanabilir. hem vicdanen rahatsız olursunuz, hemde şikayet veya tesbiti halinde adam öldürmek ve kazaya sebebiyet vermekten hapsi boylayabilirsiniz.

otolarınız için düşünebilirsiniz.
    www.otomubul.com

Motosikleti
    mondial 100 kh
    Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gps(araç takip sistemi) radyo dalgaları ile çalışıyor hatta evden motosikletin nerede olduğunu bile pc den izleyebilirsin zaten arabalarda gps sistemi vardır diye uyarı yazısını gören hırsızların uzak durduklarını izlemiştim tv de.Bence en etkili çözüm kasko tabi maddi imkanın var ise.Ben yaptırdım içim rahat evin ön girişini yıkıp garaj haline getirdim.bence hırsızları engellemek neredeyse imkansız gibi kafaya koydularmı boşluk yakalayınca götürüyorlar.Ben sıcak diye motosikletin üzerine montumu bıraktım 20 sn para çektim arkamı döndüm mont gitmiş önce gözlemliyorlar fırsatı yakalayıncada işi bitiriyorlar.
    Motosikletin için üzüldüm geçmiş olsun umarım bulunur...
    bu sistem benim cup tan pahalıdır nasılsa.

Alıntı wkemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler hap denen bir sistem var çinde kullanılıyor bisikletlerine bile koyuyorlar ama türkiyede varmı onu bilmiyorum 40 dolar ordaki satışı uydunan nerde oldugunu görebiliyorsunuz
    o nedir?

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Abi hiç boşuna yormayın kendinizi hırsız bu aklına koydumu her türlü çalar.Sadece gerekli tedbirleri alalım gerisi allaha kalmış.Hiç kafanızı yormayın bu kadar.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

dj-roer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA-Majesty

motorumun güvenliği..!!!

Benim branşım elektronik ve güvenlik sistemleri;Ancak konu motosiklet olunca iki türlü sorun la karşılaşıyosunuz birincisi her güvenlik sisteminin bir yan etkisi vardır,Mesela 'ENTELLEKTÜEL' arkadaşımızın elektro şok ihtiva eden sisteminin herhangi bir sebeple arızalanıp(motosikletler titreşim üreten araçlardır)yolda giderken size şok yaptığını düşünebiliyomusunuz veya bayıltıcı verdiğini ,hangi morkta gözünüzü açamassınız bilemem, bu yüzden güvenliği %01 bile olsa 1000 sefer sonra çarpılacaksınız demektir;O yüzden motor üzerinde bir tadilat yapmadan kullanıcıya zarar vermiyecek yöntemler seçilmeli GUGUKK arkadaşımızın söylediği cep telefonu daha mantıklı vede daha ucuz gprs sistemi ile birleştirip de kullanılabilir ama motor stop bağlantısını kullanmamak lazım (çünkü siz kullanırkende stop edebilir)..Allah hırsızları motorlarımızdan uzak tutsun,yoksa illa çalınır yanii..
    [FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Green"]ÖZGÜRLÜK+HUZUR=[/COLOR][COLOR="DarkOrange"]Keşke ben diyebilsem[/COLOR]:) [COLOR="Green"]Ama motosiklet üzerindeki herkes olabilir....[/COLOR][/FONT]::biggrinn...[COLOR="Red"]5562[/COLOR]...[COLOR="DarkOrange"]dj-roer[/COLOR]::sos::

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Yaaaa arkadaslar bu fıkırlerı verıyorsunuz ama o i..ne'lerın bızın bu sıtemızı ızledıklerını aklımıza getırmıyoruz
    bence bazı şeylerı bıraz daha gızlı verılmesı ıyı olur dıye dusunuyorum.
    yanı bakın bu şok olayını yenı duydum mesela ben artık nerde bır metal gıdon gorsem aklıma gelır yanı o şerefsizlerde buna tedbır alırlar lutfen dıkkat

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    [QUOTE=dj-roer;392974][SIZE="3"][COLOR="DarkOrange"]Benim branşım elektronik ve güvenlik sistemleri;Ancak konu motosiklet olunca iki türlü sorun la karşılaşıyosunuz birincisi her güvenlik sisteminin bir yan etkisi vardır,Mesela 'ENTELLEKTÜEL' arkadaşımızın elektro şok ihtiva eden sisteminin herhangi bir sebeple arızalanıp(motosikletler titreşim üreten araçlardır)yolda giderken size şok yaptığını düşünebiliyomusunuz veya bayıltıcı verdiğini ,hangi morkta gözünüzü açamassınız bilemem, bu yüzden güvenliği %01 bile olsa 1000 sefer sonra çarpılacaksınız demektir;O yüzden motor üzerinde bir tadilat yapmadan kullanıcıya zarar vermiyecek yöntemler seçilmeli GUGUKK arkadaşımızın söylediği cep telefonu daha mantıklı vede daha ucuz gprs sistemi ile birleştirip de kullanılabilir ama motor stop bağlantısını kullanmamak lazım (çünkü siz kullanırkende stop edebilir)..Allah hırsızları motorlarımızdan uzak tutsun,yoksa illa çalınır yanii..

''hangi morkta gözünüzü açamassınız bilemem''
    süper ya.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Alıntı dj-roer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim branşım elektronik ve güvenlik sistemleri;Ancak konu motosiklet olunca iki türlü sorun la karşılaşıyosunuz birincisi her güvenlik sisteminin bir yan etkisi vardır,Mesela 'ENTELLEKTÜEL' arkadaşımızın elektro şok ihtiva eden sisteminin herhangi bir sebeple arızalanıp(motosikletler titreşim üreten araçlardır)yolda giderken size şok yaptığını düşünebiliyomusunuz veya bayıltıcı verdiğini ,hangi morkta gözünüzü açamassınız bilemem, bu yüzden güvenliği %01 bile olsa 1000 sefer sonra çarpılacaksınız demektir;O yüzden motor üzerinde bir tadilat yapmadan kullanıcıya zarar vermiyecek yöntemler seçilmeli GUGUKK arkadaşımızın söylediği cep telefonu daha mantıklı vede daha ucuz gprs sistemi ile birleştirip de kullanılabilir ama motor stop bağlantısını kullanmamak lazım (çünkü siz kullanırkende stop edebilir)..Allah hırsızları motorlarımızdan uzak tutsun,yoksa illa çalınır yanii yanliss:
    Sistemin röle devresi söylediğin ihtimali ortadan kaldırıyor. 1 Ayrıca Kontak anahtarı açık olduğu müddetçe Bu sistem çalışmıyor 2 Birde Emniyet Anahtarı var. Oda yan ayaklık müşürüne bağlanabilir, veya başka uygun yere koyulabilir. İhtimallerde haklısın Ama şu ana kadar bana bir şey olmadı...
    [B][I][COLOR="Red"]Yanlışlarıyla Mutlu olanları, Doğrularınızla Rahatsız etmeyiniz...[/COLOR][/I][/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler