Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

150 TL Maliyetle Gps Sistemine Sahip Olun

Motovento
    REKLAM ALANI

Evet arkadaşlar yanlış duymadınız 150 tl gibi bir maliyetle, motorunuzu biri çalsa bile hemen haritadan bulabiliyorsunuz. Ben kendi motoruma uyguladım ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Neyse nasıl yapacağınızla ilgili sadete geleyim. Öncelikle arkadaşlar bu konuyla ilgili bir telefoncudan veya telefon tamircisinden iphone 3/4 gibi eski model hatta ses/kamera vs gibi arızalı olması sorun olmayacak şekilde 100/150 tl ye bir telefon alıyorsunuz. tabi bunla ilgili birde int kotası olan bir gsm hat. telefona hattı taktiktan sonra icloud ayarlarını yapıp iphonemi bul kısmını açıyorsunuz. eğer daha detaylı konum geçmişinide görmek istiyorsanız 10 tl ücretle fonehome isimli ücretli uygulamayı telefona yüklüyorsunuz. sonra herhangi bir motor elektroniğinden anlayan birine direkt aküden sürekli şarz olacak şekilde gizli bir yere monte ettiyorsunuz. hepsi bu kadar bundan sonra gerek icloud üzerinden gerekse fonehome web sitesinden motorunuzun konumunu hem anlık hemde geçmiş bilgileriyle beraber görüp motorunuzu bulabiliyorsunuz. ben bu yöntemi uygulayarak hem çalınan motorumu buldum hemde bir önce gps olmadan çalınan ve bulamadığım motorumun parasınıda son yakaladığım hırsızdan tahsil ettim. aslında aynı uygulamayı kullanmadığınız eski bir android telefonlada yapabilirsiniz. yardıma ihtiyacınız olursa ben burdayım. bence herkez önlemini alsın arkadaşlar. kolay gelsin.
    Guven, bursalıali ve Bashwarp bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aküden şarj nasıl olacak akünün amperi uygun mu şarj aleti kullanılıyor mu?

Alıntı profenid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aküden şarj nasıl olacak akünün amperi uygun mu şarj aleti kullanılıyor mu?
    12 volt çıkış veriyor oraya araba çakmaklık yuvası bağlıyor sende araba şarzı ile telefona veriyorsun sorun olmuyor.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Değerli zorçocuk kardeşim TC nin hangi vilayetindesin telim profilimde var telden çaldırırsan ararım.
    Net kullanma özürlüyüm. Elektroniği beceremiyorum , yaş 62.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Dostum mesaj attım özelden

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli zorçocuk kardeşim TC nin hangi vilayetindesin telim profilimde var telden çaldırırsan ararım.
    Net kullanma özürlüyüm. Elektroniği beceremiyorum , yaş 62.
    Eskişehirdeyim. yarın ararım.

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Öncelikle tebrikler gayet başarılı,yanlız tek merakım aylık olarak ne kadar bir internet kulanımı mevcut faturalı bir hat ile senelik dağa ucuza geliceğine eminim genede senede 200 tl yi aşarsa bir tekno takip dağa mantıklı geliyor.Sonuçda oda en nihayetinde senin malin istediğinden sök istediğine tak ilk başta 1.000 lik vermek zor işte.
    Teşekürler güzel çalışma.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    kampta falan interneti hotspot olarakta kullanabilirsek tadindan yenmez 😁 Bence cok basarili calisma. Evde eski bir iphone vardi ama baya eski ve onda telefonumu bul ozelligi var miyidi hatirlayamadim ! Bunu bir deneyecegim

Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle teşekkürler. Android için nasıl bir uygulama ya da yöntem izlemek gerekir?

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Alıntı zorcocuk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar yanlış duymadınız 150 tl gibi bir maliyetle, motorunuzu biri çalsa bile hemen haritadan bulabiliyorsunuz. Ben kendi motoruma uyguladım ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Neyse nasıl yapacağınızla ilgili sadete geleyim. Öncelikle arkadaşlar bu konuyla ilgili bir telefoncudan veya telefon tamircisinden iphone 3/4 gibi eski model hatta ses/kamera vs gibi arızalı olması sorun olmayacak şekilde 100/150 tl ye bir telefon alıyorsunuz. tabi bunla ilgili birde int kotası olan bir gsm hat. telefona hattı taktiktan sonra icloud ayarlarını yapıp iphonemi bul kısmını açıyorsunuz. eğer daha detaylı konum geçmişinide görmek istiyorsanız 10 tl ücretle fonehome isimli ücretli uygulamayı telefona yüklüyorsunuz. sonra herhangi bir motor elektroniğinden anlayan birine direkt aküden sürekli şarz olacak şekilde gizli bir yere monte ettiyorsunuz. hepsi bu kadar bundan sonra gerek icloud üzerinden gerekse fonehome web sitesinden motorunuzun konumunu hem anlık hemde geçmiş bilgileriyle beraber görüp motorunuzu bulabiliyorsunuz. ben bu yöntemi uygulayarak hem çalınan motorumu buldum hemde bir önce gps olmadan çalınan ve bulamadığım motorumun parasınıda son yakaladığım hırsızdan tahsil ettim. aslında aynı uygulamayı kullanmadığınız eski bir android telefonlada yapabilirsiniz. yardıma ihtiyacınız olursa ben burdayım. bence herkez önlemini alsın arkadaşlar. kolay gelsin.
    zorcocuk 12 yaşındaydı arkadaşları ona Einstein diyordu Şaka bir yana bu çözüm sadece ios kullananlar için geçerli.Ayrıca hatırladığım kadarıyla iphone bul özelliği iphone 5 ten sonra geldi.Bu nedenle maliyet daha da artacaktır.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    O telefonun devamlı şarjda olması lazım. Devamlı şarjda durursa batarya gider. Ayrıca aküyü bitirebilir. Onun yerine aliexpressten gps cihazı alıp ona simkart takıp kullanırım

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu yapacağınıza piyasada 40-50 lira civari gps cihazları var, madeni 1 lira büyüklüğünde.

Onu alın, motorun gizli bir yerine monte edin. Ayponla mayponla uğraşmayın.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    su geçirmezlik olayı da şuan yaz temiz sorunsuz kuru şekilde kullanıyorsunuz ama kışın ,motor yıkanınca ,yağmur kar vs durumunda telefonlar sandığınız kadar dayanıklı yada su geçirmez değiller sürekli gps i çalışan bir cihazda illaki ısınma yapıcaktır bunu da göz önünde bulundurun birde işin akü kısmı var oldu ki motoru 3-4 gün kullanmadınız ayak marşınız yoksa geçmiş olsun yeni akü yada sök aküyü şarj et olayı olucaktır yine de emeğe saygımız sonsuz güle güle kullanın hersene 1 kere bu tarz başlık açılır ama uzun vadede çok da performans beklemeyin

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    interneti olan hatta verilecek para ne olacak? en boş paket alsan ayda 25-30TL eder.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı abap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zorcocuk 12 yaşındaydı arkadaşları ona Einstein diyordu Şaka bir yana bu çözüm sadece ios kullananlar için geçerli.Ayrıca hatırladığım kadarıyla iphone bul özelliği iphone 5 ten sonra geldi.Bu nedenle maliyet daha da artacaktır.
    iphone 4 te iphonu bul var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu yapacağınıza piyasada 40-50 lira civari gps cihazları var, madeni 1 lira büyüklüğünde.

Onu alın, motorun gizli bir yerine monte edin. Ayponla mayponla uğraşmayın.
    Dediğiniz zımbırtı için forumda çok kere konu açıldı. Bluetutla çalışıyor sadece evde TV kumandasını bulabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    interneti olan hatta verilecek para ne olacak? en boş paket alsan ayda 25-30TL eder.
    Ayda 19 TL.ye paketler var.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iphone 4 te iphonu bul var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

Dediğiniz zımbırtı için forumda çok kere konu açıldı. Bluetutla çalışıyor sadece evde TV kumandasını bulabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Ayda 19 TL.ye paketler var.
    Yok yahu. Yeni çıkmış bu. Telefonuna eşleştiriyorsun. Sonra haritadan bulabiliyorsun. Çılgın gibi reklam veriyorlar, tesadüfen izledim oradan biliyorum.

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok yahu. Yeni çıkmış bu. Telefonuna eşleştiriyorsun. Sonra haritadan bulabiliyorsun. Çılgın gibi reklam veriyorlar, tesadüfen izledim oradan biliyorum.
    Yok öyle birşey. İçine GSM hattı koymadığın aleti neyle takip edeceksin. Yurtdışında free wifileri kullana cinsleri var falan. Hikaye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:40 ----------

Alıntı Bashwarp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle teşekkürler. Android için nasıl bir uygulama ya da yöntem izlemek gerekir?
    Aynı sistemi ben de kullanmayı planlıyorum. Ama ben telefonu devamlı motorda bırakmak yerine motoru bıraktığımda fark edilmeyecek bir yerine koyacağım bir sistem düşünüyorum.
    Size Google Play'den çok hassas izleme yapabileceğiniz ücretsiz bir uygulama önereyim. Ben yıllardır kullanıyorum. Life 360
    Bu uygulama ile metre hassasiyetinde ve geçmiş bilgisi de olan izleme yapabiliyorsunuz. Yani motorunuz çalınırsa nereye hangi güzergahtan gittiğini bile görebilirsiniz.
    Tabi bu sistemlerde gereken bir data'ya açık GSM hattı. İzleme sistemleri çok az data harcar, aylık 500MB her işinizi görür. AVEA'nın 15 TL'lik hatları vardı.
    Bu arada telefonun GPS'i açık olmalı.. En kritik konu ise şu: Telefonu çok iyi gizlemelisiniz ki adi şerefsiz hırsız hemen fark edemesin. 5 metreye kadar hassas izleme yapabilmek için telefonun GPS anteni az da olsa gökyüzünü görebilmeli. Yani bu sistemi telefonu motorun içinde kapalı bir yere gizleyerek sağlıklı kullanamazsınız. Şu olur sadece GSM sinyali ile izleme olur. Onun hassasiyeti 50 - 100 metreyi bulabilir. Ama GPS'de 5 metre.

Son olarak motorunuz çalınırsa hırsızın peşine tek başınıza düşmeyin, polis desteği alın. Motoru kurtaracağım derken canımızdan olmayalım, etraf psikopat dolu.
    Bashwarp bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Hırsızlar GPS sinyal kesici kullanıyor , onlar da ucuz.
    Bashwarp bunu beğendi.

Bashwarp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsızlar GPS sinyal kesici kullanıyor , onlar da ucuz.
    Arkadaş haklı. Sanırım öyle bir şey kullandıkların da hiç bir şansımız kalmıyor

Benim cevap vermem gereken birçok soruya arkadaşlar cevap vermiş gps sadece altarnatif bir önlem çalındıktan sonra motorunuzu bulmanız için sürekli şarzda olması bataryayı öldürür demiş birisi iphoneler dolduktan sonra zaten şarzı kesiyor ben şuana kadar batarya ile ilgili bir problem yaşamadım 1 yıl sonra yaşasamda verir 20 / 30 tl değiştiririm. Motorumda sadece gps yok ayrıca 70 tl ye taktirdiğim harekete duyarlı alarm sistemi var 110db alarm çalıyor. alarm taktırmanızıda tavsiye ederim.

Ayrıca motorunuzun değerini ve şuanda motor hırsızlığının ne kadar fazla olduğu göz önüne alındığında yapacağınız 250/300 tl masrafın sizi rahatsız etmemesi gerekiyor. Şuan anlamazsanız inş hiçbir zaman olmaz ama motorunuz çalındığında söylemek istediğimi anlarsınız.

android telefonla aynı işlemi yapmakda mumkun bu sefer googlenin bir hizmeti var android telefonlar için o ayarları yapıyorsunuz iphonumu bul şeklinde bulabiliyorsunuz veya fonehome uygulaması ilede yapabilrisiniz.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler