Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

YAMAHA MT09 TURUNCU ÇALINMIŞTIR.

Motovento
    REKLAM ALANI

Yamaha MT09 çalınmıştır. 17 Ocak 2107 gecesi saat 01:30 saatlerinde evimin otoparkından çalınmıştır. Kamera kaydında görünen iki kişi honda cbr 250 siyah bir motorla geliyorlar. İstanbul Kadıköy Merdivenköy semtinden çalınmıştır. Gören duyan olursa 7/24 aşağıdaki numaradan bana ulaşabilir.

Tel: 536 779 15 07

Bulana Para Ödülü Verilecektir.

Motorda dikkat çeken durumlar;

Yamaha MT09 turuncu 2015 model arka kuyruk full sökük, katlanır plakalık var, sol ayna kırık, ön çamurlukda kırık var. Gri şaside de sağ tarafında zımpara izi var.PLAKA: 34 DC 0816

https://postimg.org/image/6g92205pv/

https://postimg.org/image/oashk2qgn/

https://postimg.org/image/9t9uxyb5v/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hyosung gv250
    Geçmiş olsun, inş bulunur

Geçmiş olsun. Dün okmeydanı dolaylarında 4 silindirli, plakalı bir fazerı 10 dk kadar takip ettim. Eleman bu havada kasksız ve terlikle sürüyordu. Tacizlerime bir tepki vermemesi ve egsozu gönül rahatlıgıyla defalarca bağartması üzerine takibi bıraktım.

up..
    doghouse bunu beğendi.

MoRFy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 600 - BMW R25/3
    inşallah bir an önce bulunur.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Çalınan motorların %99'u plakalıkla kuyrukla oynanmış motorlar.
    Açılan çalıntı konularının çoğunda ortak özellik kuyruk,plaka iptal ya da katlanır plaka.

Hırsızı çağırıyor galiba bu şekil motorlar.
    Enterasan!
    Geçmiş olsun.
    İnşallah bulunur.
    espresso, jimi_hendrix ve Mengu16 bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

ssg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun umarım bulunur.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Geçmiş olsun.
    Ben çok hasarlı motor bakınırım. Son 6 7 ayda çok kaza yapan mt-09 oldu ve son zamanlarda çok 09 çalındı. Bu bi işaretmi bilemedim ama kesinlikle bu iş sipariş Üzerine yapılıyor.!!!
    Geçmiş olsun.

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    parçası değerli motor mt9, mutlaka kapalı garajda muhafaza edilmeli.
    geçmiş olsun.

Jemand selamlar, motorsikletimi almadan önce kapalı garaj araştırdım buldum, orda duruyordu, güvenlikli, sonra bir süre sonra garaj yıkıldı, bende evime yakın olan kapalı otoparkı olan apartman yetkilileri ile görüştüm, oralara koyabilmek için, kimse sallamadı ama, motorsiklet sonuçta ne kadar yer kaplar ki, (malesef insanımız belli kesimi çok duyarsız olmuş) bende yer bulamayınca açık otoparkıma koydum, ve belli bi süre sonra da yukarıda yazdığım gibi çalındı. Her yeri aradım arıyorum, hem legal yoldan hem illegal yoldan, ben ve benim gibi kişilerin bir araya gelip bu konular hakkında bir çalışma yapması lazım, yapalım. Kardelen Yalçın adında bir arkadaş vardı, çok uğraşmış duyduğuma göre fakat kendisine bir türlü erişemedim. Bu konuları oturup konuşmak lazım, birşeyler yapmamız lazım artık, başka insanlarda üzülmesin, canı yanmasın.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    kesınlıkle katılıyorum bısıler yapılmaslı ugrasılıyorda fakat uygulamanın degısmesın ıcın gececek sure ve uygulamanın etkılı olmasına kadar "kasko" secenegı en garantılı yontem.Maalesef malıyetlı bır koruma ama bu ortamda baska alternatıf yok gıbı gorunuyor. keske yuk asansoru olsa musaıt ev olsada cıkarsak

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı cmkync adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jemand selamlar, motorsikletimi almadan önce kapalı garaj araştırdım buldum, orda duruyordu, güvenlikli, sonra bir süre sonra garaj yıkıldı, bende evime yakın olan kapalı otoparkı olan apartman yetkilileri ile görüştüm, oralara koyabilmek için, kimse sallamadı ama, motorsiklet sonuçta ne kadar yer kaplar ki, (malesef insanımız belli kesimi çok duyarsız olmuş) bende yer bulamayınca açık otoparkıma koydum, ve belli bi süre sonra da yukarıda yazdığım gibi çalındı. Her yeri aradım arıyorum, hem legal yoldan hem illegal yoldan, ben ve benim gibi kişilerin bir araya gelip bu konular hakkında bir çalışma yapması lazım, yapalım. Kardelen Yalçın adında bir arkadaş vardı, çok uğraşmış duyduğuma göre fakat kendisine bir türlü erişemedim. Bu konuları oturup konuşmak lazım, birşeyler yapmamız lazım artık, başka insanlarda üzülmesin, canı yanmasın.
    aslında motor almadan önce yapılması gereken ilk iş koyacak yeri ayarlamak olmalı..
    68charger ve singlegunman bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Geçmiş olsun. Kimse kolay kazanmıyor. 5 lira da olsa 10 bin lira da olsa birşeyinin çalınması, hiç olması, buhar olması çok üzücü ve sinir bozucu.

Kendimce bir araştırma yapıyorum. Disk kilidi, bağlama kilit falan gibi önlemleriniz var mıydı? Cevaplarsanız sevinirim.

İkinci olarak maaşlı bir insan 3 bin tl brüt alıyorsa eline 2 bin tl geçiyor. Aradaki bin lira çok çeşitli yerlere ve polislerin maaşına gidiyor. Belki 1 polisin maaşının 100 de 1 i ama olsun. Sen ben o, tüm motosikleti çalınanlar bir şekilde emniyet teşkilatının maaşını ödüyoruz. Yanımızda çalıştırdığımız sigortasını yatırdığımız çalışanlarımız gibi. Sonra da yüzümüze karşı, bulunmaz, iş çıkmaz, sen bu motoru unut, zaten 5 bin liralık motor hiç uğraşma tarzı cevaplar alıyoruz. Yanımda çalıştırdığım adam bunları dese o an kovarım tabi. Aynı kategoride olan memur arkadaşlara bişey yapılamaması da tuz biber oluyor. Sizce de bu üzücü değil mi?
    Jemand, TlntS, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

GkRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rr
    Malesef ülkemiz koşullarında kapalı bi otoparkın yoksa motosiklet çalınması muhtemel hale geliyor.
    Örnek bir olay anlatayım Hells Angels Bosphorus üyesi bir abimizin motoru çalınıyor sonrasında H.Angels açıklama yapıyor biz motoru istemiyoruz biz çalan hırsızı arıyoruz yardımcı olana da motoru hediye edeceğiz diyorlar 3.gün motor çalındığı yere bırakılıyor.
    Bi birlik oluşturulmalı ve bununla ilgili biz sıradan vatandaşların da katılacağı diye düşünüyorum.
    TIGERSHARK, espresso ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hocam son durum nedir ?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Geçmiş olsun abi.

Kardelen ablaya ben de ulaşamadım. Face sini kapatmış, çalıntı motor için kurduğu facebook grubunu kapatmış. 3 ay önceye kadar ulaşabiliyordum kendisine ve son zamanlarda çok ümitsiz karamsar cevap veriyordu herşeye. Kendisine zarar vermiş olmasından korkuyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşlar, yolda adeta çalınmadığına hayret ettiğim motorlar görüyorum. Adam bir disk kilidi bile vurmamış. Bırakmış gitmiş yol ortasına. Bunun neticesinde motoru çalınan arkadaşlara hep sorarım çalınan motorda bir güvenlik önllemi var mı diye. Son 1 yıldır sorduğum soruların %80 ine cevap alamadım. %20 si de bir önlem almamış. Bence önce motorumuza minimum bir disk kilidi ve bir de sabit bir yere bağlamak üzere kilit almalı ve kullanmalıyız. Görüyorum ki bunu yapan pek yok.

Kasko şirketleri de eğer motorunuz sabit bir yere (elektrik direği, demir parmaklık veya ağaç) bağlı değilse paranızı vermiyor.

Yine de tüm hırsızları Allah'a havale ediyorum.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yine de tüm hırsızları Allah'a havale ediyorum.
    Bir ağabey'imin söylediği gibi:
    O iş oraya kalmaz; vereceksin o namussuzları biz namusluların eline, bak bakalım kayıp, çalıntı motor kalıyor mu?
    Bazen onun bu sözüne katılmıyor değilim. Ruh halime bağlı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler