Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motorsiklet hırsızlarına cok dikkatedin arkadasımın calındı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HondaNx4Falcon
    merhaba motorsiklet dostları arkadasımın 2004 kırmızı yamaha ybr 125cc 34 AZ 5684 motoru sepet icindeki kask eldiven bel korumasi 9 mart carsamba İst. Esenler Atısalan,ından calındı görenlerin polise veya 0537 312 85 79 haber vermesini rica ederim arkadasım motorunu evin önüne piyasada satılan kesilmez denilen ancak oksijen kaynagı yada siral tasla kesebilirler denilen celik örgülü kilitle baglamıs ogece birsekilde zorlanmadan kesmisler aksilik ogün motoru akü sorunu nedeniyle alarmıda devrede degilmis cok dikkatli olun okilitlere aldanmayın balgibide kesiliyo kaynaksız sipral taşsız kapalı garaj en ıyısı ancak arkadasımın motoru ararken bir motorcu arkadasla tanıstık oda motorunu daha önce caldırmıs motorunu kapalı garajda saklamıs ama mecidiyeköyde gezerken bir cafenin önünden gündüz gözü götürmüsler hırsızlar heryerde acık kolluyorlar lütfen cok dikkatli olun arkadasımın yasadıklarından kendimizede pay cıkaralım o simdi dünyası yıkılmıs bır halde ates düstügü yeri yakıyor lütfen gören olursa haber versin arkadaslar... Kapalı garajı olmayan veya gezerken gittigimiz bir yede motorumuzu hırsızlardan nasıl koruyacagız bukonuda bilgisi tecrübesi olan arkadasların önerilerini bilen bilmeyen herkez icin rica ediyorum umarım böyle birsey kimsenin basına birdaha gelmez tedbiri elden bırakmayalım simdiden tum dostlara cok tesekkürederim <farınız ve yolunuz acık kaskınız basınızda olsun>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    resssan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway superlight 150
    Geçmiş olsun.....

Motosikleti
    HondaNx4Falcon
    sagol kardes umarım böyle seyler sadece motor icin degil tüm hırsızlık olayları ıcın bidaha yasanmaz hırsızlık cok adibir suc

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kasko..
    ben motorumu ilk aldığımda içim içime sığmamasına rağmen önce gidip kıyafet aldım sonra da kaskomu yaptırdım full.. ve poliçeyi eve bile koymadan gidip motora bindim..
    biraz tuzlu ama yaptır kaskoyu bitir derdi..
    www.ikiteker.org ana sayfada şair sigorta var.. sahibi de motorcu ve çok yardımcı olur...

Motosikleti
    HondaNx4Falcon
    ya benim arkadasım motoru aldıgında koskoya basvurmus ancak mosiklete calınma garentisi vermedeklerini söylemisler oda yaptırmadı alarmla yetindi akü sorunu sonu oldu

freedom34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kemal34 adlı üyeden alıntı
    ya benim arkadasım motoru aldıgında koskoya basvurmus ancak mosiklete calınma garentisi vermedeklerini söylemisler oda yaptırmadı alarmla yetindi akü sorunu sonu oldu
    kaskoyu yaptırırken kapsamını iyice konuşmak lazım.. ben 7milyarlık motora 750milyon kasko ödedim.. ama rahat rahat parkettim evin civarına..kafam rahat etti.. sigorta eden yerle netleştirmek lazım tabi..

Motosikleti
    HondaNx4Falcon
    tesekkürederim dostum kasko olayını arstıracagım en mantıklısı en güvenlisi bencede kasko sagol

fireblade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abi ben şunu anlamıyorum bu ne tür bi şerefsizliktir sen yıllarca oku çalış çabala zamanını gücünü harca almadan önce hayalini kur mutlu ol aldıktan sonrada gelsin biri çalsın götürsün inanılmaz sinirleniyorum hırsızlara acayip arttılar hele istanbulda geçmiş olsun inşallah bulunur

Motosikleti
    HondaNx4Falcon
    sagol kardes insallah bulunur ayrıca sana katılıyorum arttılar kapkactan tut morsiklet hırsızlıgına kadar bu sehri yasanmaz hale getirdiler tekrar cok sagol

leto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var ama markasını yazmak istemiyor artık.....
    Geçmiş olsun.. benim motorumuda (twister)çalmaya kalkmışlardı hemde öğlen 2 saatlerinde mecidiyeköy esentepede güneş sigorta binasının önünde ve ben içerideyim güvenlikleri falanda tanıyorum ama nafile bıçak sokmuş kontağa direksiyon kilidi açılmış ama motoru çalıştıramamış birde bıçağı kırmış içeride, parcayı çıkardım ama anahtar girmiyordu.. güpe gündüz adam çalmaya niyetleniyo yaaa birde işlek biryer nasıl olur anlamıyorum, ne cesaret yani..
    Başına gelenlere geçmiş olsun, gelmeyenlerede inşallah musallat olmazlar.
    Tanrı motor kullansaydı racing kullanırdı...

asayiş bitmiş arkadaşlar..
    istanbul tarihinde bu kadar kötü bir emniyet yönetimi görmemiştir.
    20 kişi rakıdan ölünce nasıl da sahte içkileri tıpır tıpır topladılar, üretenleri yakaladılar,
    motor hırsızlığı da bir şebeke işi, çalan da, çalanın nereye götürdüğü de biliniyor,
    istense 3 gün içinde şebekeyi kuruturlar, ama emniyetin harekete geçmesi için büyükbaşlardan birinin ya da yakınının motoru (varsa) çalınması gerek herhalde.

Motosikleti
    HONDA TRANSALP

Motosiklet çalınmasına karşı

Bir de disk kilitlerini deneyiniz. Disk kilidi, direksiyonun kontak anahtari ile kilitlenmesine göre biraz daha güvenli gibi görünüyor.

DÜZGİDEN

hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Hırsızlar engel dinlemiyor, tüm teknolojik engelleri bir yolla imha etmesini beceriyorlar.. E şeytan kötüye yardım eder, ayrı mesele ..

Arkadaşın motoru inşallah bulunur...

Ne fenâ birşey yaa.. Çalış çabala, alsın gitsinler..

Ama en güvenli yol tabii ki kasko, arkadaşların dediği gibi.. Huzursuz olarak, aklımız motorda uyumak nerde, rahat raht uyumak nerede... Bir ara bu konu ile ilgili başlık açmıştım, tekrar buraya aktarayım onları, faydası olur

----------------------------------------

Hırsızlarla muhattap olmamak için okusanız iyi olur

Oradan buradan duyduğunuz hırsızlık istatistikleri çoğu zaman sizi ilgilendirmez diye düşünürsünüz fakat söz konusu sizin malınızın çalınması ise durum bir anda farklılaşır. O ana kadar hiç dikkat etmediğiniz bu istatistikler artık ister istemez dikkatinizi çekmeye başlamıştır. Yapılan araştırmalara göre 16 dakika’da bir motosiklet çalınmakta. %75’i sahiplerinin evinden çalınan bu motosikletlerin %86’sı ne yazık ki bulunamıyor. İşte bu durumu yaşamamak için hırsız için motosikletinizi çalmayı zorlaştırmalısınız.

Nasıl yapacaksınız

Her şeyden önce alışkanlıklarınızı değiştirin. Her zaman aynı yolları kullanmayın, aynı yerlere park etmeyin. Genellikle motosiklet çalacak olan hırsızlar kurbanlarını daha önceden takip ederler ve neler yaptıklarını araştırırlar.

Kalabalık yerlere park edin. İnsanların arasında motosikletinizi çalmaya kalkan bir kişi yüksek ihtimalle birileri tarafından fark e dilecektir. Fark eden kişilerin veya polisin müdahalesi sayesinde motosikletinizin çalınma riskini azaltmış olursunuz ki zaten hiç bir hırsız kalabalık bir ortamdan motosiklet çalmayı tercih etmeyecektir.

Gece bir yere park etmeniz gerekirse sokak lambalarının altlarını tercih etmeye çalışın. Ayrıca üstüne de bir örtü ile kapamayı ihmal etmeyin ki motosikletiniz fazla dikkat çekmesin.

Motosikletinizi sabit cisimlere kilitlemeye çalışın. Ray, sokak lambası ve sağlam sokak mobilyaları bu iş için uygun olabilir.

Eğer bir zincir veya kilit ile motosikletinizi bir yere bağlayacaksanız zinciri aşağılarda bir yerlerden geçirmeye çalışın çünkü yukarıda bulunan zincirleri kesmek veya kırmak daha kolay olacaktır. Zincirin veya telin kesinlikle şasenin iskeletinin içinden geçmesine dikkat edin. Sadece lastikten geçen zincirlerde hırsızlar lastiği söküp motosikleti çalabilmekte.

Zincirin yanı sıra hırsızların iştahını kaçırmak için disk kilidi de kullanın. Unutmayın ne kadar caydırıcı olursa risk o kadar düşer. (Disk kilidini motosikleti kullanacağınız zaman çıkarmayı unutmayın!) Alarm sistemleri de işinizi görecek önemli donanımlardan olduğu bir tane almanız da fayda var

Alıntıdır...
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

Motosikleti
    HondaNx4Falcon
    slm hondacbr1100xx verdigin bilgiler icin cok sagol hırsızlar yakalandı ama motor Kartalda parcalanıp satılmıs adi hırsızlar suan ceza evindeler nekadar yatar bilmiyorum ama cok yatacaklarını sanmam konunlarımız caydırıcı degil buyüzden dahada cesaretleniyorlar tekrar cok tesekkürler umarım kimsenin basına birdaha gelmez

hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Demek motor parçalandı :(

Fazla yatacakları bende sanmam... Dediğin gibi cezalar caydırıcı değil, ama inan ki caydırıcı olsa da bu işi yapmaya devam ederler... Hayırlısı olsun.. Kimsenin başına gelmemesi dileği ile...
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

erkutgurun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Valla ben one disk kilidi, arkaya su salatalik kalinligindaki yilan kilitlerden, direksiyon kilidi ve hepsini komsunun cam demirine baglamak icin U-kilidi takiyorum. Ve hala fuarda bunlardan birkac tane daha almayi dusunuyorum!!
    Ama genede %100 garanti veremem maalesef

ice300 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R
    öncelikle geçmiş olsun.. benimde motorumda çalınmıştı ilk aldığımda (2001), bulduktan sonra beyni yandığı için epey beklemiştim yenilenmesi için.. uzun bir sessizlikten sonra 3 ay önce yine denediler ama bu sefer hayvanlığın sınırlarını zorlayarak! motorun kontağına direksiyon kilidini kırmak için matkap sokmuşlar ama zinciri kıramadıkları için götürememişler. soora bi daha denediler yine olmadı sonra pes ettiler yada daha hayvani bişey düşünüyorlar şu anda..
    sürebiliyorum, öyleyse varım :)
    [URL="www.bikepics.com/members/ice300"]www.bikepics.com/members/ice300[/URL]

murat_by - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbx250 twister
    arkadaşlar benimde honda cgl marka motorum çalındı motoru 29 ekimde almıştım 21 şubatta çalındı yani 4 aylık motordu hemde osmanbey ergenekon caddesi gibi işlek bi yerde çalmdılar ne cesaret yav motorun parçalandıgından eminim poistende bi haber çıkmadı o yüzden yeni motor aldım artık bunu bağlıyorum eee sütten azımız yandı bi kere
    murat_by

valla geçmiş olsun....fireblade sonuna kadar haklı,insanın hayatı boyunca hayal ettiği şeye sahip olduktan sonra bir kaç kendini bilmez tarafından motorun öylece çalınması adamı çıldırtırçak bişey. Kasko gerçekten gerekli...

Motosikleti
    APRILIA RS 125
    ben o hırsızların yakalanmadığına eminim...

siz gidip motorunuzun çalındığını bildiriyorsunuz... aradan belli bir süre sonra bi hırsızı getiriyorlar karşınıza işte bu çalmış motor da ortada yok diyorlar...

olay aslında şundan ibaret... hırsızlardan birini göstermelik olarak yakalıyorlar ve bi sürü çalınma suçunu onun üzerine yıkıyorlar... bu şekilde göya olaylar yüksek oranda aydınlatılmış oluyo..

ne siz alabileceğinizi alıyorsunuz, ne de başka birşey...

türkiye hiç de iyiye gitmiyor...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler