Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50

[İzmir - MT]

Leoncino
    alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700s
    Selam herkese.

1 ay önce motosikletimle İstanbul'u terk etip şehrinize, İzmir'e yerleştim. Endişlenmeyin, biz dostuz : )

Şöyle bir sorunum var. KTM Duke 200 kullanıyorum. İzmir'de 2 adet yetkili servis görünüyor. Biri Çeşme'de ve çok uzak. Diğeri Motodaytona.
    Motodaytona'yı aradım ancak gerek internetteki yorumlar gerek adamın konuşma şekli hoşuma gitmedi. 240000 bakımı şunlar yapılacak ne aralıkta bir rakam çıkar diye sorduğumda adam bana 500 derim bi gelirsin 1000 lira çıkar gibi bir şeyler dedi. Ayrıca istanbul gibi kalabalık bir şehirde bile motorumla randevü ile gidip bir kaç saat içerisinde motorumu geri alabilirken bu adam en az 1-2 gün sonra gelip almamı istiyor.

Velhasıl güvenmiyorum.

Ne önerirsiniz. Tavsiye ettiğiniz bir serviste bakımı yaptırsam ekrandaki servis ışığını söndüremeyecekler. Acaba onu bir ara istanbul'a gittiğimde mi söndürtsem.

İzmir'li KTM'ciler ne yapıyorsunuz? ses verin!

edit:

az önce baktım ışığı kendimiz söndürebiliyormuşuz. Youtube'da anlatılıyor.
    Soruyu değiştiriyorum.

BOrnova'da yaşıyorum. İyi ve uygun bir servis öneririr misiniz?

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Selamlar @alkadras hocam, hoş geldiniz.

Motodaytona çok bilinen, önerilen bir yer aslında, yanlış bilmiyorsam birkaç ay önce dükkan yandı onun toparlaması sürerken bir şekilde işleri devam ettirmeye çalışıyor. Motorumda yapılacak iş devir daim pompası değişikliği idi, pompa setini aldım sadece çıkan contaya bakıp tekrar conta kesilip yeni pompa takılacak; senin de bahsettiğin gibi ne dediysem ne yaptıysam aynı gün içinde bırak-ala ikna edemedim. Gittim, konum olarak daha yakın bir ustanın başında durdum sohbet ede ede 2 saatte bitti iş.

İzmir'de 3 usta ile uğraştım; biri işini ortalama üstü titizlikte yapıyor ancak tam çakal, bir de karşındakini aptal yerine koyuyor, diğeri BMW konusunda çok iyi ancak kolay kolay iş almıyor ve çok yavaş iş yapıyor, en sonuncusu da mahalle ustasından bir tık daha iyi, kendisi de yüksek hacimli motor kullanıyor, elinden çok motor geçiyor vs. ama bilmediği noktada çaktırmamaya çalışırken biraz tökezliyor. Ağır bir iş olmadığı, genel bakım vb. olduğu sürece anlattığım son ustaya gidiyorum, başından da ayrılmıyorum kafam rahat oluyor.

Uzun lafın kısası usta bulma konusunda kolay gelsin hocam. Eğer anlattığım ustalardan biri için "bu bana uyar, şansımı denerim" dediğin olursa özelden adres vs. bilgilerini paylaşırım. Yerinde olsam gözüme kestirdiğim, iletişim kurabildiğim bir ustaya bakımı yaptırır ışığı da kendim söndürürüm.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Selam dostum. Bigün oturduğumuzda gel muhabbet ederiz burdan tavsiyeyle olmaz. Öneririz aklına yatana gidersin

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700s
    Selamlar @kaanklky tavsiyesiyle motorumu izmi'de uygun fiyatlı bir servise soktum. Rutin bakım için iyi ve yeterliydi. Öncelikle teşekkürler.

Yeni sorum da Adnan Menderes Havalimanı ile ilgili. İstanul Atatürk'te motorumu kapalı alana bırakıp dönüşte ücret vermeden çıkabiliyordum. Burda da aynı durum söz konusu mu? Bazı otoparklarda geçebileceğimiz alanları tamamen kapatıyorlar. Adnan Menderes'te durum nedir?

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar @kaanklky tavsiyesiyle motorumu izmi'de uygun fiyatlı bir servise soktum. Rutin bakım için iyi ve yeterliydi. Öncelikle teşekkürler.

Yeni sorum da Adnan Menderes Havalimanı ile ilgili. İstanul Atatürk'te motorumu kapalı alana bırakıp dönüşte ücret vermeden çıkabiliyordum. Burda da aynı durum söz konusu mu? Bazı otoparklarda geçebileceğimiz alanları tamamen kapatıyorlar. Adnan Menderes'te durum nedir?
    Selamlar, duruma sevindim hocam.

Adnan Menderes'de durum şöyle; iç hatlar otoparkında motosiklet ücretli ancak dış hatlarda ücretsiz. Dış hatlara gidiyorsun, gişelerin arasındaki kaldırımlardan çıkarak geçiyorsun, ileride görevli kabininde adını, soyadını, plakanı ve telefonunu not alıyorlarl bir şey olursa diye, sonra geçip motosiklet alanına bırakıyorsun. Havalimanına yürüyüp ister kapıların önünden ister içerden iç hatlara yürüyorsun.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    @telike, bayramdan sonra uğricam dostum oralara.
    çeşme, alaçatı taraflarında gezdir bizi

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Arkadaşlar hayırlı geceler. Yaklaşık 6 yıldır fln Motosiklet nete girmiyordum. Son 2 sayfaya göz gezdirdim. Basit arızalardaveya bakımlarda yardımcı olabilecek usta APV41 olabilir. Dükkanında servislerde ki gibi teknolojik aletleri olmasada engin bilgisi ile yardımcı olabileceği son noktaya kadar yardımcı olacaktır. Apv41 profilini inceleyibilir fikir sahibi olabilirsiniz. Isteyen olursa özelden adres ve iletişim bilgilerini verebilirim.

Dipnot: Havaların sıcaklığı dolayısıyla ve sağlık nedenleri ile genelde akşam üstü iş alır...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:30 ----------

abeciMotoru bunu beğendi.
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

Capkan_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8
    Selamlar herkese Seferihisar dan yazıyorum yakın zamanda buluşma organizasyon vs varmıdır

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Her Cuma buluşmalar hala yapılıyor mu? Alsancak'ta Starbucks olan Gül Sokak bulamadım. :D Tam konum ve saat bilgisi paylaşır mısınız?

Motosikleti
    tvs 150rta- x treme max
    Girmeyeli ne bidi bidi olmuş be...
    Herkes hoş gelmis.
    Düzenli bir organizasyon yapamiyoruz/yapmiyoruz.
    Biri hadi şurda bulusalim bu hafta bi yere gezmeye gidelim yada gidiyorum dediginde toplanan bir kitle var.

Onun dişinda her hafta olmasada sık sık Alsancaka yakinlarinda buluşma oluyor.

baltaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Abilerim kardeşlerim selamlar , bugün urla tarafında birden çok motosiklet grubu vardı gayet kalabalıkdı maşallah . Bu taraflara yolunuz düşerse bende size katılmak isterim , iyi günler olsun tekerinize taş değmesin .

ahe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST675R+DUKE250
    Akşam

ALSANCAK GÜL SOKAK STARBUCK SAAT 20:30

Gelmek isteyenler özelden yazabilirler

BLUE MOTOR - Benelli - RKS - KUBA
    Leoncino
    Daelim Motosiklet

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler