Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[İstanbul - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    nerden gıtmeyı planlıyosunuz?
    e5 ozellıkle beylıkduzune kadar yogun oluyo
    ama sonrası yol cok gusel sureklı ınıs cıkıslarla gecıo
    dumduz yol
    cok az bı kısmı bozuk yada anlık degısım oluo ama oda normal Turkıyede yasıoruz
    otobanı bılmıorum/z cunku bız e5ten gıttık
    bıde gorkem bı kebapcıdan bahsetmıstı guseldı dıye ama bılmıorum sımdı bpnın yakınındaydı(nerdekıydı ya o:D)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    toplam 4 uye okuyor (cobalt, grileo, hakinen, mox2cn )
    3 u beklıyor 4 .cu hala vıdeo yu gonderecek
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz...Yanıma kaç kişi toplamam lazım yazabilmek için?

Giyim, güvenlik şartları tabii ki uygulanacaktır, fakat yol hakkında dikkat edilmesi gereken noktalar, girilmemesi gereken yollar, varsa hasarlı veya onarımda olanlar gibi konularda önerilerin varsa çok iyi olur

Her konuda yazını, önerini bakleriz...
    Aklıma gelenleri tabiki yazarım... Ama şimdilik şunlar aklımda: otoyolun ne en solundan ne en sağından gidin , en sağ şeritte kamyonlardan dolayı asfalt bombeleri ve çökmeler bulunuyor , en sol şeritte ise (biz giderken yağmur vardı) çukurlardan kaynaklanan su birikintileri ve gölcükler var... En iyi şerit orta şerit. Yalnız silivri-tekirdağ arasında tam olarak yerini belirtemeyeceğim ama orta şeritte bir tane çukur var... giden takla atar aman dikkat... liderinizin çok dikkatli olması gerekiyor... ve lider nereden giderse oradan gitmeye özen gösterin... yolda bakla halinde ama tek çizgi olarak gidin , şeritlere dağılmayın. Sürekli gaz verip gaz kesmeyin , aksiyonlara girmeden sabit vites ve devirde sehir halinde olun... Ki bu yakıt tasarrufu ve güzel bir düzen sağlayacaktır...
    Çoğu zaman mola verin , benzin istasyonunda bile olsa durun...

Mola vermek için Beylikdüzü tatilya yanı Bauhause ve Silivri Maxi çok uygun yerler... Mola verildiğinde millete dağılmasını söyleyin , yani motorun üzerinden inip 15 dakika yürüyün , alışveriş merkezini gezin... Bu sizin için çok iyi olacaktır.

Yine silivri tekirdağ arasında tekirdağa yakın yol çalışması var... Aman dikkat.
    Avcılar trafiği kalabalık olur gruptan kopmayın , Avcılar rampasında kamyonlara dikkat edin. Beylikdüzü çıkışında Büyükçekmeceye girerken keskin virajlar var, viraj alamayan arkadaşları da düşünün...

Deponuz 1/4 e düştüğü an doldurun... Abuk subuk benzincilerden almamaya özen gösterin.

Motor üzerinde hareket edin , kaskatı durmayın , gevşeyin... Ayrıca hava istanbulda güzel diye korumasız çıkmayın , hiç belli olmaz Tekirdağda veya yol üzerinde bozabilir , kesinlikle yanınızda bir çanta olsun... Gece geç dönüleceği için çok sıkı giyinin... Farlarınızı silmeyi unutmayın malum kirleneceklerdir.

Aranızdan bir eleman ilkyardım çantası taşısın. Buji ve kayış da gerekli olanlardan.

Aranızda bir anlaşma dili kullanın... Bizim Özgürle kullandıklarımız:
    -Korna ve selektör sonucu sinyal vererek birbirimizi sollama , ve öne geçenin yine sinyal vererek kenara çekip sorununu bildirmesi...
    -Gece selektör vererek sağa sinyal vermesi sonucu yavaşlama ve kenara çekme
    -Selektör mutlaka kullanılmalı , korna çoğu zaman kullanılmaz...
    -Öndeki lider mutlaka el işaretlerini kullanmalı... (Silivri-Tekirdağ arasındaki o çukurdan el işaretleri sayesinde kurtulduk)

Konvoyun en dikkat gerektiren unsurlarından biri takip mesafesi... Takip mesafesini uzatın... Bırakın aranıza arabalar girsin , önemli değil zaten herhangi bir kopma anında öndekiler bunu farkedip yavaşlayacaktır.

2. en önemli unsur ise sollamalar... Konvoya uyarak sollamayın kesinlikle... Tek tek ve kendi sollamanızı yapın... Unutmayın bir arabayı 20 kişi aynı anda sollamanız için havaalanında gidiyor olmanız gereklidir... Acele etmeyin.

Uzun yol için yanınıza çok yüksek ses vermeyen mp3 çalar alabilirsiniz. Ben cep telefonumu kullanıyorum.

Yüksek devirde uzun süre giderseniz depo depo benzin alırsınız.
    Yokuşlarda vites düşürerek devrinizi koruyun , siz yığılırsanız , arkanızdaki yüksek devire çıkarsa konvoy karışır...

Şimdilik aklıma gelenler bunlar , sağlıcakla kalın

Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerden gıtmeyı planlıyosunuz?
    e5 ozellıkle beylıkduzune kadar yogun oluyo
    ama sonrası yol cok gusel sureklı ınıs cıkıslarla gecıo
    dumduz yol
    cok az bı kısmı bozuk yada anlık degısım oluo ama oda normal Turkıyede yasıoruz
    otobanı bılmıorum/z cunku bız e5ten gıttık
    bıde gorkem bı kebapcıdan bahsetmıstı guseldı dıye ama bılmıorum sımdı bpnın yakınındaydı(nerdekıydı ya o:D)
    Beylikdüzü tatilya ve Bauhaus'u geçtikten sonraki ilk Bp istasyonunda Antepli kebapçı var kebapları bayağı güzeldir , yemek için güzel bir olasılık... Ama dokunanlar yemesin yolda hazımsızlık çekebilir
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

fear_factor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    Alıntı hakinen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dun senle ayrildiktan sonra bi baktim atakoy olimpiyat evinin onunde hem asayis hemde trafik kontrol hemen yonumu degistirip daldim kuzu cevirmeye bi baktim cevirmeden gecmissiniz(esine dua et )o olmasa kesin kuzu cevirme olmustun. eeee sira bana geldi polis dedi gellll ama bogazina takilirim haberi yookk

dedi sen galatasaraylimisin dedim yes o zaman seni donuna kadar arayacaz dedi.dedim uyar korkacak bi seyimiz yok .trafik memuruna dediki bi ara biseyler cikart cimbomludan dedi.daha ehliyeti yarim cikarttim ki kendimden emin oldugumu gorunce memur bey dediki gidebilirsin trafigi tikadin zaten benimle ilgilenen memur asayisti zaten trafik memuruda audi ile yakinen ilgileniyordu benim yuzume bile bakmadi.yanima bile gelmedi.ama benim icimde fear in cevirmeden sag saglim ciktigi icin sevinc vardi.bana ceza kesse ne olur fear a feda olsun be yawwww

ya evet serkan, sağa bi döndük, aaaaa o da ne ! hem asayiş hem de trafik çevirmesi var.. el fenerini gözüme sokarcasına tuttu polis kardeşimiz... yavaşladım tabi, iyi görevler dedim, teşekkür etti... çok nazik bi polisti.. daha tam durmadan geç geç diye işaret yaptı. sanırım ben ve eşim tam koruma olduğumuz için kuzu çevirme olmaktan yırttık... yalnız var ya; dedim garanti gitti 600-700 kağıt... neyse ki ucuz atlattık.

MOX2CN hani nerde abi video...

tuqruL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Alıntı fear_factor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya evet serkan, sağa bi döndük, aaaaa o da ne ! hem asayiş hem de trafik çevirmesi var.. el fenerini gözüme sokarcasına tuttu polis kardeşimiz... yavaşladım tabi, iyi görevler dedim, teşekkür etti... çok nazik bi polisti.. daha tam durmadan geç geç diye işaret yaptı. sanırım ben ve eşim tam koruma olduğumuz için kuzu çevirme olmaktan yırttık... yalnız var ya; dedim garanti gitti 600-700 kağıt... neyse ki ucuz atlattık.

MOX2CN hani nerde abi video...
    Abowww Geçmiş olsun valla Geçen sene beni yapmışlardı sazan çevirme
    www.yenigitar.com - Msn : inblackdreams@hotmail.com - (0 Rh +) - MotogitariSt -

Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    korumalık falan yok muydu, kırmızı ışıkta falan mı geçtin... yoksa hiçbir hatan yoktu da, durup dururken mi çevirdiler... hani ne biliyim kafada kask olmaz falan... kaça patlamıştı sana bu tecrübe ? bir de ne tür işlemler yaptılar yazarsan sevinirim... hani bi gün yakalanacağız ( ehliyeti nisanda alıyorum ) başımıza neler gelecek bi öğrenelim...

tuqruL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Alıntı fear_factor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korumalık falan yok muydu, kırmızı ışıkta falan mı geçtin... yoksa hiçbir hatan yoktu da, durup dururken mi çevirdiler... hani ne biliyim kafada kask olmaz falan... kaça patlamıştı sana bu tecrübe ? bir de ne tür işlemler yaptılar yazarsan sevinirim... hani bi gün yakalanacağız ( ehliyeti nisanda alıyorum ) başımıza neler gelecek bi öğrenelim...
    Otogara evrak yetiştirirken sarı ışıkta geçtim (cidden sarı idi ! ). Polis amcalarda ordaymış, ne şans ne şans.. Arkamdan bi topukladılar reno 12 ile Kaçmak istemedim.Ehliyet istediklerinde soğuk kanlılıkla b ehliyetimi verdim Daha sonra, ehliyet yetersizliğinden motorunu bağlıcaz dediler. Ben hala soğukkanlı idim Aldı evraklarımı takip et dedi.Her 10 metrede bir önüne kırdım ; 'Abi yapma be ' şeklinde Meğer, daha tüyü bitmemiş olan polisler, yeni mezun polislermiş :D Yokmu Başka bi yoludiye sorsamda tereddütde kalıp çorba parasına bırakmadılar O da benim alın yazımmış demekki, katlandık Cuma günü bağladılar, pazartesi mahkemeye çıkcaksın dediler ( mahkemede hakimin odası ) Hakim sordu ehliyetin yokmu, kabalık edip ' var ama öylesine geldim ' diyemedim Zaten önündeki kağıtta yazıyo Nyse, sonra toplada 700 lira bi ceza çıkardılar, 3-4 gün üçünde ödersen 550- e iner dediler.

Bende hemen ödedim Tabi motor hala otoparkda.A2 ehliyetli bi tanıdığınla gel al dediler.Sapolsun bi kurye abimiz yardımcı oldu.Gittim aldım.Sonra baya bi binmedim iki ehliyet parasını bayılıncada hemen gittim yazıldım ehliyete
    www.yenigitar.com - Msn : inblackdreams@hotmail.com - (0 Rh +) - MotogitariSt -

grileo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZX-9R
    Motor almadan önce mutlaka ehliyeti alalım arkadaşlar cidden şakası yok, polisin cezasından ziyade, kaza sonrası başınız çok ağrır.
    Motor sevdası basit bir çizimle bile kendini gösterir..

deer_152 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gecmiş olsun arkadaslar cevirmelerde panik olmayın yeterli eger tekirdaga gideceklerde varsa bir liste yapılsın...

mox2cn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 X Crossrunner
    arkadaşlar videoyu www.izlesene.com ve www.yotube.com a aktardım fakat hala bi cevap alabilmiş değilim. bende bekliyorum

Motosikleti
    ZX-9R
    ne cevabı bekliyorsun kardeş sen yaw, yükleyince link vermiyormu zaten hemen..

Motosikleti
    izlesene.com en geç 24 saat mi 48 saatmi sonra incelemeden geçip yayınlanacak yazdı
    youtube.com da mail adresime onay maili gönderip yayınlayacaklarını yazdı
    açıkçası bende pek anlamadım

Motosikleti
    ZX-9R
    Ooo abi komple bir film çekerdik bukadar zamanda

Motosikleti
    haklısın bişi diemiom :D
    şimdi rapide atıcam filmi indirip izlersiniz
    fazla da bekletmiym sizi

Alıntı mox2cn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar videoyu www.izlesene.com ve www.yotube.com a aktardım fakat hala bi cevap alabilmiş değilim. bende bekliyorum
    aytac youtube de videoyu upload ettikten sonra kendi kişisel hesabından my accunt bölümüne girip burada eklediğin videyo edit etmen gerekiyor bir kaç dakika içinde video calısır hale gelior...

Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    verem olduk aytaç

ChAgLaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi ne filmmiş beaa
    [I]Hiçbirşey imkansız değildir...[/I]

yayınlamak için paramı isteyeceksin yoksa...

Motosikleti
    Keeway SL 150 cc
    hadi be aytaç...

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ohoo sallayan yok , neyse birdaha yazmam
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler