Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[İstanbul - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    topik 2.sayfaya düşmüş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    15-16-17 temmuz 2011 balıkesir edremit hanlar mevkiinde (kaz dağları) motorsiklet şenliği var. Duyurulur
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba..Ben de yeni motorumla İstabul yollarında aranızdayım....

Motosikleti
    Yamaha xj6
    Uzun bir aradan sonra araniza katilmanin sevincini yasiyorum

KEMALKOMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZORBA (HONDA VTX 1300S)
    Merhaba.

İğneada da çadırlı kamp konusunda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.
    kemalkoman@hotmail.com
    www.gezginayaklar.com

Motosikleti
    Gilera Nexus 500
    Arkadaşlar Herkese iyi akşamlar,

Skyteam st200 motorum var ve İstanbulda cross motorlara ekstra parça satan bildiğiniz dükkan var mı?
    elcik, elcik koruma, sis farı vb almak istiyorum

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    İStanbulun topiği çok aşağılara düşmüş yaa..Kimse yok mu istanbuldan online olan :D

cenkşenver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    301 mz kawasaki en 500 gitti honda 600f geldi
    benide bekleyin bende varım

Motosikleti
    Suzuki Marauder 800
    Eklendin bile :D

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Alıntı KEMALKOMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

İğneada da çadırlı kamp konusunda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.
    kemalkoman@hotmail.com
    İğneadayı doğusundan batısına doğru bir hat olarak düşünürsen, batı tarafını önerebilirim. Denize yakın olmak istiyorsan batı tarafı daha güzeldir. Bölgedeki hakim rüzgar genel olarak kuzey batı yönünden eser ve iğneadanın kuzeybatıya doğru sivrileşen burnu buranın daha az dalgalı olmasını ve akıntı ile sürüklenen yosun ve benzeri şeylerin doğuya doğru sürüklenmesini sağlar. İğneadanın hem batısında hem doğusunda kamp alanları var. Genel kalabalık emekliler ve yaşlı çiftler. İhtiyar amcalara dikkat etmek lazım. Olası bir sabah günaydınını "bütün günümü senin gençlik anılarını dinlemek istiyorum" şeklinde anlayabilirler. Tecrübe ile sabittir
    Batı tarafında igneadanın çıkışına doğru gidince çadır kurulabilecek çokta büyük olmayan bir saha var. Hemen yolun kenarında ve ağaçlık bir yer. Öğretmen evine gelmeden daha geride. Şayet öğretmen evine ulaşmışsanız geçmişsiniz demektir. Çadır alanında herhangi bir görevli yok. Birkaç gün ara ile belediyeden bir görevli gelip kamp yeri işgali için makbuz karşılığı küçük bir ücret alıyor. Tuvaleti ve içme suyu için çeşmesi var ama pek konforlu olduğu söylenemez. Duş için plajdaki duşları kullanabilirsin. Ücretsizler. Tüm plaj boyunca belli aralıklarla duşlar var. Yakındaki ağaçlık bölgeden akşam için odun toplayabilirsin. Geceleri serin oluyor, ince bir mont bulundurun. Genellikle kalabalık ailelerin tercih ettiği bir yer olduğundan sakin bir tatil yeridir. Konaklama için bol miktarda apart daire bulabilirsin, pansiyon arıyorsan yer bulamayabilirsin çünkü az pansiyon var.
    Ulaşım yolu çok güzeldir. Yıldız dağlarını aşmak oldukça keyifli, ayrıca yol üstünde tabela ile belirtilmiş bir sapaktan ayrılıp Dupnisa mağarasınada çıkmanı öneririm. Dupnisa mağarasında yeme içme için fazla bir alternatif yok. sadece bir büfe var. Hazırlıklı gidin.
    Bu mevsimde su taşkını longoz ormanları büyük ölçüde kurumuş olur sanırsam. Bahar aylarında bütün ormanı su basmış halde görebilirsin.
    Lüleburgazlı Naci amca ve ismini bilmediğim saçı sakalı ak hep bisikletle gezen ve karavanda yaşayan bir amca İğneadanın renkli simalarıdır. Kendilerinden aldığım bilgiye göre haziranda yerleşip eylüle kadar orada takılıyorlarmış. Şayet kamp kurarsan Naci amcanın çadırına yakın olmak iyi olabilir. Güvenilir biridir ve o civarda tanınır. Hafta sonları torunları çocukları falanda gelir. Komşuluk ilişkileri iyidir. Her an çadırının önünde elinde bir tabak börekle bir teyze belirebilir. Naci amcayı nasıl bulucam dersen; çadırının üstüne Lüleburgazlı Naci diye tabela asıyor.
    Yazdığım bilgiler 2 yıl öncesine aittir. Zaman içindeki değişimlerden ötürü yaşayacağın olumsuzlukları lütfen beni anarak dile getirme.
    İyi kamplar dilerim.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Motosikleti
    Kanuni Seyhan 250
    Ben de İstanbul dayım. Şehir içi tur olursa haftasonları katılabilirim.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    İstanbul mat siyah bi chopper
    (1996) Coba 175 > (2007) Yuki YK250 > (2013) Hyosung GT250R > (2014) Yamaha XJ6 Diversion F > (2014) Yamaha YZF R1 > (2015) Mondial Drift 125 > (2016) Mondial Cup 100 > (2016) Mondial RX3İ EVO

Motosikleti
    daytona 350
    selam beyler daha bugun aldıgım ruhsatını bıle ustume gecıremedıgım daytona'm ıle bı caddebostan yapım dıyorum :D
    varmıdır kımse yada gelırmı bılmem ama.... dayanamıyorum ben yınede cıkıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:48 ----------

valla benım bı ustam var saracoglunun tam kariısında kurbağlıdere tarafında.... şöyle söyliyim sana bugun bi süperlight 125 geldı ... motor 3 yıldır hiç kıpırdamamış garajdan...pası kiri üstünde. nekadara cıkar cüneyit abi dedim sadece işcilik ve bakım 200 dedi. ama motor bildiğin ceset.... yanı senın verdıgın o 200 tl ye adam ölüyü diriltiyo :D
    adamın telefonu 0216 405 18 28 yerin ismi motomania

Rona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    markası ne bunun
    Merhabalar.
    Avcılar'dan R.R. Daytona sürücüsü aranıza yeni katıldım kabul eden olursa.

Motosikleti
    kanuni tiger 250
    selam arkadaşlar bende buradayım, yani henüz şimdi yayayım ama olsun. kısmetse kasımda motor alabilecek kadar birikim oluyor biraz hepinize selamlar. ha bu arada motoru chopper düşünüyorum, bilen arkadaşlar vibrasyonu az olan yada olmayan uzun yol kaldırabilecek motor tavsiyesinde bulunurlarsa değerlendirmeye alacağım. bisan roadstar 250 düşünüyorum iyi midir acaba. tekrar selamlar ve iyi forumlar

Motosikleti
    markası ne bunun
    Alıntı nihat_0504 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende buradayım, yani henüz şimdi yayayım ama olsun. kısmetse kasımda motor alabilecek kadar birikim oluyor biraz hepinize selamlar. ha bu arada motoru chopper düşünüyorum, bilen arkadaşlar vibrasyonu az olan yada olmayan uzun yol kaldırabilecek motor tavsiyesinde bulunurlarsa değerlendirmeye alacağım. bisan roadstar 250 düşünüyorum iyi midir acaba. tekrar selamlar ve iyi forumlar
    Merhaba Nihat

Düşündüğün motorsiklet Keeway supershadow,Monero CXM250,Ledow CXM250,Lifan LF250 adı altında satılıyor LİFAN GROUP tarafından üretiliyor Japonlar üretim hakkını ve üretim bandını Lifan'a satınca Yamaha Virago 250 nin aynısı üretmeye bu modeller adı altında başladılar.
    Ben Monero CXM250 (Turuncu siyah)olan modelini 4 sene 12000 km kullandım bakımları dışında ek masraf çıkartmadı(bakım masrafıda yağ ve buji değişimi o kadar).Hava filtresi mazotla yıkanıp temizlenen tipten yağ filtreside aynı şekilde.

Gerek torku gerek çevikliği ile bir chopperdan beklenenin üstünde diyebilirim 20 bg güçü var V silindirler arka arkaya değilde açılı olarak üretildiğinden her iki silindirde eşit olarak soğuyor dolayısıyla uzun yolda şişme yapmıyor.1 günde 300 km yaptığım oldu herhangi bir aksiliğini görmedim.Parça sorunu yok istediğim her parçasını bulabildim.

Konfor olarak harika diyebilirim yormuyor amortisorleri yolu hissetirmiyor şasesi sağlam bir araç.oturuş pozisyonu rahat uzun yol için ideal.

Yakıt harcaması 100 kmde 3lt civarı 12 lt benzin ile 370 km yapıyor karbüratorü Keihin marka kullanmışlar(bu verdiğim değerler temiz hava filtresi ,temiz bujiler ve karbüratör ayarının iyi olduğu durumda geçerli tabi)

Eğer almayı düşünürsen tavsiye ederim pişman olmazsın.

Bu kadar methetmişken eksilerinden de bahsedeyim.Eğer sıfır alacaksan lastiklerini mümkün olduğu kadar çabuk değiştir kalitesiz lastik takıldığı için çok kayıyor.
    Torku fazla olduğundan dolayı arka tekerlek dişli takozları sık deforme oluyor tamircinde sağlam takoz yaptırırsan uzun süre sıkıntı yaşamazsın.Nikelajlı parçalarına sakın basınçlı su vurdurma çabuk deforme oluyor ayriyetten nikelaj parası verme .Aklıma gelenler şu anlık bu kadar.

Şimdiden hayırlı olsun.

ozkancan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R + 206 RC
    Slmlar, forumda yeniyim! İstanbulda yeniyim vede yeni bir hyosung gt250r kullancısıyım! Uzun süredir takip ediyordum ancak motor alınca üye oldum artık sık sık katılırım yazışmalara umarım!

Motosikleti
    kanuni tiger 250
    Merhaba Nihat

Düşündüğün motorsiklet Keeway supershadow,Monero CXM250,Ledow CXM250,Lifan LF250 adı altında satılıyor LİFAN GROUP tarafından üretiliyor Japonlar üretim hakkını ve üretim bandını Lifan'a satınca Yamaha Virago 250 nin aynısı üretmeye bu modeller adı altında başladılar.
    Ben Monero CXM250 (Turuncu siyah)olan modelini 4 sene 12000 km kullandım bakımları dışında ek masraf çıkartmadı(bakım masrafıda yağ ve buji değişimi o kadar).Hava filtresi mazotla yıkanıp temizlenen tipten yağ filtreside aynı şekilde.

Gerek torku gerek çevikliği ile bir chopperdan beklenenin üstünde diyebilirim 20 bg güçü var V silindirler arka arkaya değilde açılı olarak üretildiğinden her iki silindirde eşit olarak soğuyor dolayısıyla uzun yolda şişme yapmıyor.1 günde 300 km yaptığım oldu herhangi bir aksiliğini görmedim.Parça sorunu yok istediğim her parçasını bulabildim.

Konfor olarak harika diyebilirim yormuyor amortisorleri yolu hissetirmiyor şasesi sağlam bir araç.oturuş pozisyonu rahat uzun yol için ideal.

Yakıt harcaması 100 kmde 3lt civarı 12 lt benzin ile 370 km yapıyor karbüratorü Keihin marka kullanmışlar(bu verdiğim değerler temiz hava filtresi ,temiz bujiler ve karbüratör ayarının iyi olduğu durumda geçerli tabi)

Eğer almayı düşünürsen tavsiye ederim pişman olmazsın.

Bu kadar methetmişken eksilerinden de bahsedeyim.Eğer sıfır alacaksan lastiklerini mümkün olduğu kadar çabuk değiştir kalitesiz lastik takıldığı için çok kayıyor.
    Torku fazla olduğundan dolayı arka tekerlek dişli takozları sık deforme oluyor tamircinde sağlam takoz yaptırırsan uzun süre sıkıntı yaşamazsın.Nikelajlı parçalarına sakın basınçlı su vurdurma çabuk deforme oluyor ayriyetten nikelaj parası verme .Aklıma gelenler şu anlık bu kadar.

Şimdiden hayırlı olsun.
    tavsiyen için teşekkür ederim rona, bu arada ikametgah olarak bana yakınmışsın motorumu alınca kısmetse tanışıp birer uzun yol patlatırız, tabi sen de istersen

Motosikleti
    markası ne bunun
    Alıntı nihat_0504 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tavsiyen için teşekkür ederim rona, bu arada ikametgah olarak bana yakınmışsın motorumu alınca kısmetse tanışıp birer uzun yol patlatırız, tabi sen de istersen
    Neden olmasın.
    Tanışmak için illaki motorunun olması şart değil müsait bir zamanda tanışabiliriz istersen.Motorsiklet modelleri hakkında daha detaylı konuşabilir tartışabiliriz.
    İnşallah gönlündeki motoru alırsan da kutlamasını uzun yol yaparak yaparız .
    Gidebildiğimiz yere kadar, yeter diyene kadar, plansız programsız bir sürüş iyi gelir.Uzun yol yapmayı da özlemiştim.

Tanışmak istersen 5335479908 den ulaşabilirsin adım Atilla

Motosikleti
    markası ne bunun
    Alıntı ozkancan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slmlar, forumda yeniyim! İstanbulda yeniyim vede yeni bir hyosung gt250r kullancısıyım! Uzun süredir takip ediyordum ancak motor alınca üye oldum artık sık sık katılırım yazışmalara umarım!
    Merhaba arkadaşım hoşgeldin
    İstanbul'da yeniysen Allah kolaylık versin çılgınlar şehrine hoşgeldin.Allah kaza bela vermesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler