Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

[Ankara - MT]

Motovento
    REKLAM ALANI
    KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba traktör sahibi dostlarım
    selam genc
    yakala;
    "altın kaplama elbiseli adam mondial extreme incelemesi"
    Bulent78 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İhtiyarbebe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olabilir ama yollar berbat biliyon...güya ankara merkezi anasını satayım leş ötesi..zaten hava muhalefeti, vakit darlığı, koyacak yer sorunu derken hiç strese girmeyim dedim bıraktım...

hacı valla iyi yağ sızdırıyodu, sızan da doğrudan fren balatasına...içine çekmiştir bütün yağı..balata da yeniydi cillop gibin...bilmiyorum spreyle geçer mi, temizlenir mi..?
    ters maşa harikadır bisürü avantajı vardır bitek bu dezavantajı var işte. bizim burda hyosungcu bir arkadaş var onunda yağ sızdırıyor ölçerek ayarlanmış gibi tam diskle balatanın arasına damlatıyor yağı. Büyük sıkıntı binmediğin iyi olmuş. resim varmı resim?
    Sadece sürerim

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu çoh eyiydi yalınız
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    ..zaten hava muhalefeti, vakit darlığı, koyacak yer sorunu derken hiç strese girmeyim dedim bıraktım...
    Adam çizgisini hiç bozmuyor.

O balata da çöp ne yazık ki. Eğer yağ bulaşmış ise... Benzine yatırsa, çitilesen, çamaşur suyuyla yıkasan, Yunus usta gibi zımparalasan da o yağdan kurtulamayabilirsin. Okadar ağır motorum olsa ön fren balatasını riske etmezdim bu şekilde. Gerçi sizde çift disk var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Mondi Xtreme denilince akan sular duruyor gördüğünüz gibi...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900

O balata da çöp ne yazık ki. Eğer yağ bulaşmış ise... Benzine yatırsa, çitilesen, çamaşur suyuyla yıkasan, Yunus usta gibi zımparalasan da o yağdan kurtulamayabilirsin. Okadar ağır motorum olsa ön fren balatasını riske etmezdim bu şekilde. Gerçi sizde çift disk var...[COLOR="Silver"]

o balata pert diyon yani açık ve net şekilde...len daha yeni değişmişti lanet çift disk olması bile eğer dediğin gibiyse frenajı ciddi ciddi etkileyecektir diye düşünüyorum...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yanlışlıkla diske gaz yağı sıkan adamın ızdırabını bilmiyon mu ?

Baya bir benzine vs, yatırcan, olmaz değil ama balata yağı vs, emiyor. Alt katmanlara kadar gidiyor. Şimdi benzin hepsini çıkartır mı bilemiyorum. Disk çok ısındığı zaman az yağlı balata hoş süprizler hazırlayabilir. Ama sen yine de ustana sor, biz daha önce yapmıştık, 1 gün benzinde yatırınca hiçbişeyi kalmıyor denedik diyorsa sen bilirsin tabi.

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı İhtiyarbebe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ters maşa harikadır bisürü avantajı vardır bitek bu dezavantajı var işte. bizim burda hyosungcu bir arkadaş var onunda yağ sızdırıyor ölçerek ayarlanmış gibi tam diskle balatanın arasına damlatıyor yağı. Büyük sıkıntı binmediğin iyi olmuş. resim varmı resim?
    valla motoru aldığım gibi servise bıraktım keçeler için...onun için foto bile çekilemedik aletle...

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Nolmuş ? ? ?
    Yeni değil bu yalnızlık . . .

Motosikleti
    tracer 900

Baya bir benzine vs, yatırcan, olmaz değil ama balata yağı vs, emiyor. Alt katmanlara kadar gidiyor. Şimdi benzin hepsini çıkartır mı bilemiyorum. Disk çok ısındığı zaman az yağlı balata hoş süprizler hazırlayabilir. Ama sen yine de ustana sor, biz daha önce yapmıştık, 1 gün benzinde yatırınca hiçbişeyi kalmıyor denedik diyorsa sen bilirsin tabi.
    istanbuldan çıkarken usta balata spreyini sıkıp bi sıkıntı olur mu diye sorduğumda bişey olmaz dedi ama usta milleti işte..hepsi de bi sıkıntı olmaz dese bile adamın aklna bi kurt düşüyor anasını satayım...

lan peki takım halinde mi değiştirmek gerek, biri yeni biri daha az yeni olsa sıkıntı olur mu

Motosikleti

O balata da çöp ne yazık ki. Eğer yağ bulaşmış ise... Benzine yatırsa, çitilesen, çamaşur suyuyla yıkasan, Yunus usta gibi zımparalasan da o yağdan kurtulamayabilirsin. Okadar ağır motorum olsa ön fren balatasını riske etmezdim bu şekilde. Gerçi sizde çift disk var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

Mondi Xtreme denilince akan sular duruyor gördüğünüz gibi...
    çokda elzem değil yani

istanbuldan çıkarken usta balata spreyini sıkıp bi sıkıntı olur mu diye sorduğumda bişey olmaz dedi ama usta milleti işte..hepsi de bi sıkıntı olmaz dese bile adamın aklna bi kurt düşüyor anasını satayım...

lan peki takım halinde mi değiştirmek gerek, biri yeni biri daha az yeni olsa sıkıntı olur mu
    yok tekini değiştirsende bişi olmaz ama bi 2 haftada ona beklersin sen şimdi ne deyim..
    ANGARAJ

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nolmuş ? ? ?
    balata spreyi niyetine wd40 boca etmiş balataya, sonra da fren tutmuyor diyordu...sonrasında temizlemeye uğraştı falan diye hatırlıyorum...

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çokda elzem değil yani

yok tekini değiştirsende bişi olmaz ama bi 2 haftada ona beklersin sen şimdi ne deyim..
    he la o kolay bulunur ama

Motosikleti
    Kawasaki KLE 500

Katılmılmıyorum. Diskin de yüzeyi aynı balata gibi aşınır, hep aynı yüzey üzerinde balatayı kaydırmaz. Muhakkak belli bir yol katettikten sonra yağdan iz kalmaz. sünger değilki bu anasını satim içine çekip hapis etsin..

Erhan abi nacizene önerim ustadan çıkınca motor test et, güzel bir asfatta ön amortisörün dibine inmeye çalış, bence normal performansından pek birşey kaybetmiş olamaz yağ damlamasıyla. yağ dolu haznenin içine bırakıp 3 ay bekletsen neyse..
    (cbfye wd40 sıkmıştım saf gibi 3 gün garipleşti fren, manetteki his değişti, kaygan bir his veriyordu. ama 3 gün sürdü..)
    Sadece sürerim

Motosikleti
    tracer 900
    Katılmılmıyorum. Diskin de yüzeyi aynı balata gibi aşınır, hep aynı yüzey üzerinde balatayı kaydırmaz. Muhakkak belli bir yol katettikten sonra yağdan iz kalmaz. sünger değilki bu anasını satim içine çekip hapis etsin..

Erhan abi nacizene önerim ustadan çıkınca motor test et, güzel bir asfatta ön amortisörün dibine inmeye çalış, bence normal performansından pek birşey kaybetmiş olamaz yağ damlamasıyla. yağ dolu haznenin içine bırakıp 3 ay bekletsen neyse..
    (cbfye wd40 sıkmıştım saf gibi 3 gün garipleşti fren, manetteki his değişti, kaygan bir his veriyordu. ama 3 gün sürdü..)
    benim bildiğim süngerimsi olmasa da benzer gözenekli ge geçirgen bi yapıya sahip olduğu..yani içine çekebiliyo..

motoru test etmek amortisörü dibine indirmek falan bunlar benim için extreme sporlar gibi)

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Dene de biz de bi görek la, noluyomuş

Motosikleti

çift disk olmasından mütevellit sağlam olan (yağsız olan kaliperi söküp denemesi icab eder,
    hani bunuda ersan ve dadaşlar yaparmı bilinmez
    ANGARAJ

Motosikleti
    Kawasaki KLE 500
    çift disk olmasından mütevellit sağlam olan (yağsız olan kaliperi söküp denemesi icab eder,
    yok abi yaaa uğraş babam uğraş ön takım sökülecekse değiştirilir daha iyi ben uğraşmazdım şahsen, frenleri kendi yöntemlerimle denerdim, sert, hafif, hafiften sert alıştığım gibi durabiliyorsam hiç uğraşmazdım.. zaten konu fren diski, ilk denemede belli eder ne ayaksa. hani ilk başta normal tutupta sonradan bırakma gibi birşey yapmaz. (tabi herşey düzgün kaldığı taktirde ceterus paribus)
    Sadece sürerim

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Heee sonra da yağlısını söksün sağlamıne denesin, aradaki farkı hissetsin o narin totosunda. Baksın aynı duruyor mu
    #sürenadam

Motosikleti
    Heee sonra da yağlısını söksün sağlamıne denesin, aradaki farkı hissetsin o narin totosunda. Baksın aynı duruyor mu
    Yapmasın demiyorum hobi olarak yine yapsın..
    ANGARAJ

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bence garanti olması için diskleri de ayrı ayrı söküp sağa-sola çekme yapıyor mu baksın. Arka tekeri gevşetsin Soykanın damperlisi gibi "lıkırdı" yapıyor mu baksın. Her tarafına baksın, ustaya güvenmesin, WD40 forever !!

dombay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 1000 VStrom (2010)
    Suzuki V Strom 1000 lik ve 650 lik farkı :

http://www.youtube.com/watch?v=Hbisjl2l9oE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler