PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motor 2. viteste gaz kesiyor

garadul
08 Kasım 2016, 10:22
2006 model hyosung aquila gv250 kullanıyorum, babadan yadigar. Bu yaz çıkardım motoru yaklaşık bi 5 senedir yatıyordu motor 1 haftadır gaz kesmeye başladı. Bu arada depoda paslanma var önceden de yapıyordu Biraz benzin koyunca geçiyordu. Şimdi daha kötü oldu 2. vitesle 3. vites aralığında hızlanır iken gaz kesiyor boğuluyor acaba karbüratör tıkanmış olabilir mi. 2 gün önce de şanzımandan bilye sesi geliyordu şimdi kesildi bu gün servise gidicem ama bi sormak istedim biraz aydınlatırsanız beni sevinirim.

Mamba09
10 Kasım 2016, 09:38
öncelikle depodaki pası bi temizleyin, deponun içine sirke koyup bi kaç gün bekletin isterseniz. daha sonra karbüratörlerin temizliği ve senkron ayarını yapın. tekrar bi bakın çalışmada sıkıntı var mı diye. çünkü 2. viteste falan sıkıntı olsa en kötü vitesten atar, gaz yemeye devam eder boşta.

demir2001
10 Kasım 2016, 09:50
Karburator tahliye vidasini ac bir bardak benzine pet siseye bosalt renginden anlasilir icinde nelerin oldugu pas varsa zaten tikali bir yer vardir suda olabilir

Marbi
17 Kasım 2016, 08:59
Sirke asidiktir içinde fazla bekletmen dahada zarar verebilir iyi temizler ama fazla bekletme bence.