PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter mi viteslimi ?

Emre-15
03 Ocak 2016, 23:26
Başlangıç için Scootermi viteslimi ve yamaha Delight hakında görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim ::sos:: :queen::flower:

IRau
03 Ocak 2016, 23:37
Baslangic icin yamaha yerine sym scooter almani oneririm..

Dustugun zaman motor masrafi cok olmaz

burak burk
03 Ocak 2016, 23:38
ben scooter ile başladım şu an 2. motorum vitesli.tavsiyem scooter alman trafiği çözmek 1. amaç.araba gibi değil nerde durucağını nerden geçiceğini bilmen lazım.ayrıca gaz ve frenlerede alışırsın.motorun ağırlığını çözersin.zaten illaki yere düşürüceksin ufakta olsa 1 kazan olucak.hem daha maliyetsiz olur hemde ne istediğini çözersin.3000 km scooter kullandım 150 kmde vitesliye alıştım.fren gaz ve trafik bilgim vardı sadece vitese alıştım.en başlarda kaçıncı vites neyle gidiyorum diye bakarken artık otomatik olarak ayarlayabiliyorum.bence böyle bi düşün

Berkec.
03 Ocak 2016, 23:41
Başlangıç için Scootermi viteslimi ve yamaha Delight hakında görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim ::sos:: :queen::flower:

Öncelikle kazasız belasız sürüşler dilerim :)
Küçük tekerlekli bişey olmasın (olduğu kadar tabi :D ) ben skuterin küçük tekerlekleri yüzünden her çukuru yemesinden, ara gaz verememekten, viteslerin verdiği ivmenin olmayışından, yokuşlarda düşen performanstan bıktım fakat başlangıçta skuter en iyisidir bir çok hatamı örttü, trafikle ilgili bir çok şey öğretti Altın Elbiseli Adam'a ve skutere minnettarım :)

bilalefe
04 Ocak 2016, 00:18
benim sahsi fikrim kesinlikle baslangic icin scooter ....delight klasmaninda dilersen sym fiddle 2. kymco agility 125 bakabilirsin. karar senin. tekeriniz duz bassin.

erensipahi
04 Ocak 2016, 00:20
ben scooter tavsiye etmiyorum herşeyi ayrı bi dert tabi gidipte 10 bin tl lik scooter alacaksınız orasını bilemem ama ybr125 yazmışsın bence 10 basar her konuda yakıt olsun yol tutuşu olsun. Vitesli motosiklet her zaman daha iyidir kanımca kontrol tamamen sendedir :mrgreen: scooterla düşüpte az maliyeti olanı görmedim heryeri plastik grenaj zaten bi düştünmü 2 grenaj kırıyorsun tanesi 150 tl den başlıyor küçücük parçanın

oluroyle
04 Ocak 2016, 01:01
Başlangıcın scooterı vitesliisii olmaz.

İlker41
05 Ocak 2016, 20:56
başlangıçta altın elbiseli adamı dinlersen küçük hacimli skuteri tavsiye ediyor ve başka videosunda ybr veya honda 150 cbf vitesli ve küçük cummuter motoru öneriyor bu demek oluyorki ister vvitesli ister vitessiz istediğinle başlayabilirsin bende mct 250 yle başlamıştım.ama daha önceden biraz tecrübem vardı karar senin herkezin tekeri düz bassın.

pikatel34
05 Ocak 2016, 22:43
ben yamaha delightla basladim guzel motor yaza dogru msx alıp vites isini cozup sonra kismetse nc750x alacagim

Emre-15
05 Ocak 2016, 23:01
benim sahsi fikrim kesinlikle baslangic icin scooter ....delight klasmaninda dilersen sym fiddle 2. kymco agility 125 bakabilirsin. karar senin. tekeriniz duz bassin.

bence bunlara 5000 tl verceğime delight ikinci el alırım daha mantıklı olurmu ?