PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : suratlıyken motorum stop edıyor sebebı ne olabılır?

notre_03
11 Nisan 2015, 14:10
ustadlar merhaba bende 2014 model hyosung 250r var dun yaklasık 150km yol yaptım ama son kılometrelere dogru suratlıyken debrıyaja bastıgım an motor stop edıyor. Yanı vıtes 5ten 4e atmak ıcın debrıyaja bastıgım zaman stop ettı. Kenara cektım tekrar marsa bastım devır 1000de 2-4sanıye kadar calıstı tekrar durdu sonra kontagı kapatıp 5dakka kadar bekleyıp tekrar mars yaptım duzgun calıstı gaz yemesıde ıyıydı fakat her 3- 4km sonra tekrar basıma geldı Allahtan gıdecegım yere ulastıgım ıcın ısyerıne park ettım sızce sebebı ne olabılır

mterayes26
11 Nisan 2015, 21:30
Enjeksiyonlu mu

notre_03
11 Nisan 2015, 22:41
Evet enjeksiyonlu acaba zamanlayıcıdamı bı sıkıntı var arada gaz verıp kapatınca egsozdan patlama sesı gelıyo

ogzcngdk
12 Nisan 2015, 00:19
servise gidin, sorun enjeksiyonda bilgisayara bağlayıp bakacaklar..

mterayes26
12 Nisan 2015, 19:16
Tp sensör arızası gibi, ahaha makine hee türkiyede makineye baglı arıza bulma ve hyosung.

notre_03
18 Nisan 2015, 16:33
arkadaşlar sorunu çözdüm sorun elektrik kesintisinden yani temassızlıktan dolayı stop ediyormuş ve bu sorunu 0 masrafla hallettim
benim asıl anlatmak istediğim konu ise motorun sıkıntısı için işin ustası diye tabir edilen 2-3 tanımadığım motorcuyla görüştüm ama sorun çözüleceği yere dahada büyüdü neden mi çünkü sorunu çözmek değil sorunu dahada karmaşık bi hale getirmeye çalışmaları ve sanki yardımcı olmaya çalışarak daha masraflı bi yol açarak ayakta düdüklemeye çalışmaları çok alçakca bi durum Allahtan hiç birisine dokundurtmadım motorumu yani diyeceğim odur ki eğer motorunuzda bi sıkıntı olduğunda arzayı siz tespit edin tanımadığınız güvenmediğiniz kişilere dokundurtmayın eğer kendinizin yapamayacağı bi durum olursa ozaman usta diye tabir edilen kişilerden sadece o parçanın değişimini veya tamirini isteyin
burdaki sitemim işini gerçekten yapanlar için değil insanları dolandırmaya çalışan kişileredir
saygılar