PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bajaj boxer'ı Cafe tracker'a dönüştürme masrafı

Leon10Rhyme
07 Ocak 2015, 12:25
Arkadaşlar yazın ilk motorsikletimi Regal raptor spyder'ı alacağım ancak 2. bir motorsiklet anneme almayı düşünüyorum ve custom yaptırma planlarım var. Arkadaşımın altında şuan bir bajaj boxer mevcut oda yazın CBR 250'e geçiş yapıp bajaj'ı direk bana verecek. Ben motoru Cafe Tracker haline getirmek istiyorum zaten bedavaya alacağım bari anneme verirken karizmatik bir hale gelsin. Bire bir fotoğraftaki hale getirmem tahmini nekadar bir masraf yapar bana ?

http://1.bp.blogspot.com/-Sz84ORTfhQo/UKUXuRIDQTI/AAAAAAAAONU/yQXuA7f9Jpg/s1600/IMG_1121.jpg

http://hdshed.com.au/wp-content/uploads/2014/03/IMG_1003.jpg

lisbeth
07 Ocak 2015, 12:33
Maliyet konusunda bilgim yok ama hayalimdeki motosiklettir cafe racer, Honda'nın eskileri tercih sebebidir.
Bunlar modifiye olduğu için oldukça maliyetli olduğunu duydum sadece, bu modeller için özellikle 70 li yılların motosikletleri şık duruyor.
Bilginize.

hkn34
07 Ocak 2015, 12:33
hocam bajaj boxer ı bu resımdekı trıumph'a donusturebılırsen dunya capındaki tüm motosıklet custom ustalarını ve muhendıslerının dıkkatını ceker ve yuksek maasla ıs bulursun dıye dusunuyorum :)

saka bı yana mutlaka bıseyler yaparsın burda forumda bajaj boxer i caffe racer yapan bı arkadas var onun yaptıklarına bı bak belkı nereye kadar bıseyler yaparsın bı fıkrın olur . kolay gelsın...

Tİme_shİft42
07 Ocak 2015, 12:37
Bizim cafe racer anlayışımız amortisörlere lavabo borusu takıp seleyi kesip direksiyonu değiştirip sağına soluna sayı yazmaktır :)

boxerden böyle bir şey çıkması zor uğraşıp gene kendinize göre bir şeyler yapılabilir :)

Leon10Rhyme
07 Ocak 2015, 12:38
Motoru teslim aldıktan sonra Benzin deposu, gidon, sele, ön far, ön ve arka sinyaller, egzoz değişecek Bunların şimdiden maaliyetini öğrenmek istiyorum açıkçası benzin deposu 150, 200 tl arası çok büyük ve şık modeller buldum ancak diğerlerini sizlerden duymamda fayda var, bunların fiyatlarına göre lastikleri ebayden sipariş edip türkiyeye getirttireceğim :thumleft:

hocam bajaj boxer ı bu resımdekı trıumph'a donusturebılırsen dunya capındaki tüm motosıklet custom ustalarını ve muhendıslerının dıkkatını ceker ve yuksek maasla ıs bulursun dıye dusunuyorum :)

saka bı yana mutlaka bıseyler yaparsın burda forumda bajaj boxer i caffe racer yapan bı arkadas var onun yaptıklarına bı bak belkı nereye kadar bıseyler yaparsın bı fıkrın olur . kolay gelsın...

Bukadar abartmayın hocam forumda sıfırdan kendi chopper'ını yapan var iskeletinden jantındaki kaynağına kadar herşeyi kendi yapmış, nasıl imrendim anlatamam :salut:

shooter1
07 Ocak 2015, 13:54
sen bile yola çıkta gerisi gelir

CANER1405
07 Ocak 2015, 13:55
Bu arkadaşla bir görüş istersen
http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/140141-bajaj-boxer-150-cafe-racer-yapimi.html

Leon10Rhyme
07 Ocak 2015, 14:17
Bu arkadaşla bir görüş istersen
http://www.motosiklet.net/forum/mt-kendin-yap-%5Bdiy-do-it-yourself%5D/140141-bajaj-boxer-150-cafe-racer-yapimi.html

O arkadaşta motorunu satılığa çıkarmış bugün tesadüfen rastladım üzüldüm açıkçası, Almayı düşünenler bir göz atsınlar isterseniz :cat:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-ozel-yapim-boxer-150-4%2C450-tl-189879232/detay

hkn34
07 Ocak 2015, 14:41
Motoru teslim aldıktan sonra Benzin deposu, gidon, sele, ön far, ön ve arka sinyaller, egzoz değişecek Bunların şimdiden maaliyetini öğrenmek istiyorum açıkçası benzin deposu 150, 200 tl arası çok büyük ve şık modeller buldum ancak diğerlerini sizlerden duymamda fayda var, bunların fiyatlarına göre lastikleri ebayden sipariş edip türkiyeye getirttireceğim :thumleft:

Bukadar abartmayın hocam forumda sıfırdan kendi chopper'ını yapan var iskeletinden jantındaki kaynağına kadar herşeyi kendi yapmış, nasıl imrendim anlatamam :salut:

bütcede sıkıntı yoksa bıseyler olur belkı ama bu resımdekı motora benzetmen cok ıddalı bır ıs olur onu demek ıstedım . bıde degermı boxerı ohale getırmen astarı yuzunden pahalı olur daha. bu ıse yatkın motorlarla hem ısın daha kolay olur hemde daha az para harcarsın.

Leon10Rhyme
07 Ocak 2015, 15:40
bütcede sıkıntı yoksa bıseyler olur belkı ama bu resımdekı motora benzetmen cok ıddalı bır ıs olur onu demek ıstedım . bıde degermı boxerı ohale getırmen astarı yuzunden pahalı olur daha. bu ıse yatkın motorlarla hem ısın daha kolay olur hemde daha az para harcarsın.

Benim düşüncem lastikler harici 1.600 tl masraf çıkacağı yönünde. Çokta büyük bir meblağ değil açıkçası şöyle bir fiyat listesi yaptım

Benzin deposu : 300 TL
Ön far : 70 tl
Ön arka sinyaller : 25
Cafe racer sele : 270 TL ( Ebayden )
SS Gidon : 150 TL
Egzoz : 800 Tl diyelim

Hepsi 1.615 Tl oluyor. Hiçte pahalı değil dostum açıkçası

solmyr
07 Ocak 2015, 15:42
bir anne için uygun motor olmayabilir. :)

Leon10Rhyme
07 Ocak 2015, 15:45
bir anne için uygun motor olmayabilir. :)

Hayatı BMW R1200GS artçı koltuğunda geçmiş bir anne için gayet uygun diye düşünüyorum :)

solmyr
07 Ocak 2015, 15:49
Hayatı BMW R1200GS artçı koltuğunda geçmiş bir anne için gayet uygun diye düşünüyorum :)

valla benim annem de azımsanmayacak kadar chopper artçısı olmuştur bana ama kullanmak farklı. bence siz boxer'ı kendinize yapın. valide hanım için scooter olabilir. çünkü bu custom motorlar güzel hoş ama, sele ve gidondan ötürü kullanması, dengesi zor olabilir. tecrübesi az ise sorun olmasın.

Leon10Rhyme
07 Ocak 2015, 15:50
valla benim annem de azımsanmayacak kadar chopper artçısı olmuştur bana ama kullanmak farklı. bence siz boxer'ı kendinize yapın. valide hanım için scooter olabilir. çünkü bu custom motorlar güzel hoş ama, sele ve gidondan ötürü kullanması, dengesi zor olabilir. tecrübesi az ise sorun olmasın.

Bu uyarıyı mutlaka dikkate alacağım teşekkür ederim :cat:

capozzz
07 Ocak 2015, 16:04
Kardeşim, istediğin şekilde yaparsın umarım ama, annen eğer şehir içinde kullanacaksa aman diyim o lastiklerle kadıncağızın başına asfaltta iş gelir.

ÖZALTIN
07 Ocak 2015, 17:37
Bi bayan için çok uygun bir motosiklet gibi görünmüyor. Kendine raptor alıp böyle bi motoru annene vermekyerine bunu istediğin gibi kafana göre yap. Annene de bi scooter al en doğrusu olur.

ülgenhan
07 Ocak 2015, 20:42
hocam bulduğunuz depoyu paylaşma şansınız var mı?

ben de bajaj alıp street tracker'a çevirmeyi düşünüyorum da.

DKN
07 Ocak 2015, 21:16
bende boxer alıp yapıcam. kafamda ki düşünceler ilerde fotoğraf olarak çıkıcak karşınıza :mrgreen: bu arada boxer hakkında çok fazla cafe racer yapmak istiyorum alınır mı tarzı konular açılmaya başlandı. bu konuları gören satıcılar ya biz napıyoruz adamlar boxerdan harikalar yaratmaya başladı şunun fiyatını bi 3'e 4'e çekelim diyebilirler :mrgreen: mesaj alınmıstır umarım:)

tinerci
07 Ocak 2015, 22:58
Örnek verdiğiniz motosiklet Cafe Racer değil Scrambler olmaktadır bu arada. :)

Leon10Rhyme
08 Ocak 2015, 10:07
Örnek verdiğiniz motosiklet Cafe Racer değil Scrambler olmaktadır bu arada. :)

Evet arkadaşım ancak Cafe tracker sınıfına girmekte :cat:

@DKN yaratıcı çalışmanı merakla beklemekteyim. Aman allah korusun zaten 2 bin liradan satılıyor :(

@ülgenhan buyur arkadaşım; http://www.rialli.com/products/categories/egsoz-ve-depo-grubu-25/

@ÖZALTIN Annemde çok sever böyle serseri tarzı şeyleri ben malesef bir cafe racer veya SS hayranı değil damarlarımda Chopper kanı kaynayan biri olduğum için Spyder'a gönül verdim. Bunu alıp toplamamın sebebi hem annemin ulaşımını kolaylaştırma hemde ara sıra kendim kullanıp Stunt kabiliyetimi geliştirmemden başka birşey değil :mrgreen:

@Capozzz lastik sorun değil ya şehir içi kullanımda değiştirilir :cat: