PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletin kargo ücreti, neredeyse motosiklet fiyatına !...

zileliorhan
06 Ocak 2015, 18:30
Tabir caizse "ayağımı yerden kesen" iyi kötü bir 2011 model Mondial UKH 100 cub'ım var. Başka bir vilayete atanacak olmam nedeni ile motorumu kargo ile yollamak istedim. Motoru şu an satsam, 500 TL etmez, özel kargo şirketleri motoru Çanakkale'den Ardahan'a nakil için motorun bedelinden fazla ücret talep ediyorlar. Benim memleket Tokat, bizim orada şöyle bir laf vardır, "bunlar ya sayı saymayı bilmiyor, ya da hiç dayak yememişler". Ben de PTT'nin "169 Alo Kargo Servisi"ni aradım. Eve kadar geldiler. Motorun yaklaşık 100 kg ağırlığından ziyade desimetre olarak ölçülerinden dolayı 130 TL fiyat biçtiler. Fiyatın PTT ile bu kadar uygun olmasında, üniversite öğretim üyesi olmam hasebi ile indirim uygulanması önemli rol oynadı. Arkadaşlar, aklınızda olsun, eğer kargo ile işinizi olursa, arayın 169'u, iş yeri ya da ev fark etmez ayağınıza kadar geliyorlar, eve gelme ücreti sadece 1,5 TL. Kargonuzu kesinlikle diğer özel kargo şirketlerinden daha ucuza götürüyorlar. Her güzelin bir kusuru olur. PTT'nin tek dezavantajı kargoyu diğer özel kargo şirketlerinden 1 ya da 2 gün geç yerine ulaştırması. Eğer "Benim için 1-2 gün gecikme önemli değil" diyorsanız, PTT kargoyu kesinlikle tavsiye ederim. Motosikletten hariç kitaplarım ve diğer bazı özel eşyalarımı koyduğum 16 adet koliyi de tanesi 18,5 TL'den kabul ettiler. Koliler 67 ekran TV nin ambalaj kutusu büyüklüğünde ve ortalama 20-30 kg ağırlığında idi. İleride kargo ile işi olacaklara duyurmak istedim. Not: PTT ile hiç bir bağım yok, PTT'de de akrabam yok.

almpoz
06 Ocak 2015, 18:44
motoru kargoyla değilde eşyaları taşıyan nakliye aracına koysanız olmazmı?

Leon10Rhyme
06 Ocak 2015, 18:54
motoru kargoyla değilde eşyaları taşıyan nakliye aracına koysanız olmazmı?

" Aaaaa hiç aklıma gelmedi o bak " derse yarılırım gülmekten :queen:

zileliorhan
06 Ocak 2015, 18:57
[/COLOR]
" Aaaaa hiç aklıma gelmedi o bak " derse yarılırım gülmekten :queen:

Yok yok, çoktan denedim bile :pr:. Motosikleti değil ama bir tane yetişkin Kangal (Karabaş) Çoban Köpeğimi onlarla gönderiyim dedim, 50 kg lık köpeğe sırf Çanakkale Ankara arasında 500 TL istediler? :pr: Ayrıca onlarla göndermek ne kadar güvenli? Çok geç gitmesi de cabası. Bence en iyisi PTT kargo.

tuna_tour
06 Ocak 2015, 19:01
kangal yavru mu hocam benim rottweiler 50 kg

telike
06 Ocak 2015, 19:01
çok iyimiş ya. peki motosikleti otobüste bagaj altında götürmek mi ptt mi? yani ptt bi zarar vermeden götürür mü?

zileliorhan
06 Ocak 2015, 19:07
Tuna_tour, Türkiye'de Kangal konusunda doktora yapan tek zooteknist ziraat müh. kökenli akademisyen benim. "Orhan Yılmaz Kangal" yaz, google'da arama yap, dediğimi anlarsın. Bu konudaki kitabım Türkçe 4 baskı yaptı, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca'ya çevrildi. Köpek konusundaki sempozyum bildirilerim ve makalelerimin sayısı eminim senin yaşından fazladır. Mail adresini ver, hepsini PDF olarak maille hemen yollayım. Lütfen Kangal veya köpek konusunda benimle dalga geçme, makaraya almaya çalışma.

telike, sevgili kardeşim, motosikleti otobüs bagajında götürmek için benim de otobüs ile gitmem lazım. Çanakkale Ardahan arasını otobüs ile giderken herhalde Kangal'ım ölmezse bile ben ölürüm. Ayrıca otobüsler yasa gereği köpek gibi canlı hayvanları bagaja almıyorlar.

tuna_tour
06 Ocak 2015, 19:09
Tuna_tour, Türkiye'de Kangal konusunda doktora yapan tek zooteknist ziraat müh. kökenli akademisyen benim. "Orhan Yılmaz Kangal" yaz, google'da arama yap, dediğimi anlarsın. Bu konudaki kitabım Türkçe 4 baskı yaptı, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca'ya çevrildi. Köpek konusundaki sempozyum bildirilerim ve makalelerimin sayısı eminim senin yaşından fazladır. Mail adresini ver, hepsini PDF olarak maiile hemen yollayım. Lütfen Kangal veya köpek konusunda benimle dalga geçme, makaraya almaya çalışma.

telike, sevgili kardeşim, motosikleti otobüs bagajında götürmek için benim de otobüs ile gitmem lazım. Çanakkale Ardahan arasını otobüs ile giderken herhalde Kangal'ım ölmezse bile ben ölürüm.

sanırım yanlış anladınız hocam beni , amacım dalga geçmek değildi, kangal hakkında bilgim yok sadece benim köpeğin 2 katı büyüklüğünde yetişkin kangal daha ağır olur diye düşünmüştüm,bu arada köepkleri çok severim paylaşırsanız zevkle okurum özelden mailimi gönderiyorum

EneS_Turker
06 Ocak 2015, 19:20
Hocam arayıpta söylerdim ama burdan söyleyeyim fikrimi , bence motoru elden çıkarın yda götürmeyin zaten fuara kaldı 1.5ay gibi bir süre..Yeni motor alacaksınız o zamana kadar Ardahan da motora binebileceğinizi sanmıyorum.. hava şartları çok kötü..Ambar tabir edilen kamyonlar ucuza götürüyor ancak onlar da küçük illere ayda yılda bir gidiyor. Yine en mantıklı yol sizin bulduğunuz , illede götürmek isterseniz

zileliorhan
06 Ocak 2015, 19:23
Tuna_tour, Burası şimdi motosiklet forumundan köpek forumuna dönmesin ama, Rotweilerin ortalama ergin canlı ağırlığı erkekler 43-59 kg, dişiler 38-52 arasıdır. Uluslararası ortalama veriler böyle. Kangal Köpekleri de bundan biraz daha hafiftir. Erkekler ortalam 46 kg, dişiler ortalama 44 kg gelir. Sen piyasada hava atma amacı ile yetiştirilen iri köpeklere bakma, onlar Kangal Köpeği'nin gerçek temsilcileri değil. Kangal Köpeği'nin gerçek temsilcileri, köylerde sürü yanında, sürü koruma amacı ile çoban gözetiminde yetiştirilen köy köpekleridir. Yani bu konuda da yanlış biliyorsun. mailim zileliorhan@gmail.com. Buraya boş bir mail yollarsan, hemen bugün kitaplarımı PDF olarak yollayacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:21 ----------

Hocam arayıpta söylerdim ama burdan söyleyeyim fikrimi , bence motoru elden çıkarın yda götürmeyin zaten fuara kaldı 1.5ay gibi bir süre..Yeni motor alacaksınız o zamana kadar Ardahan da motora binebileceğinizi sanmıyorum.. hava şartları çok kötü..Ambar tabir edilen kamyonlar ucuza götürüyor ancak onlar da küçük illere ayda yılda bir gidiyor. Yine en mantıklı yol sizin bulduğunuz , illede götürmek isterseniz

Enes, fuarda yeni motor alsam bile, Mondial cub'ı satmam. Onunla şehir içindeki ayak işlerimi görürüm ya da ana kampüse gitmek için kullanırım. PTT kargo en iyisi, götürürler, başım ağrımaz hiç değilse.

EmirhanCoskun
06 Ocak 2015, 19:27
eğer tokatta motosikletinizi karşılaya bilicek bir arkadaşınız bir yakınınız var ise.. 50 100 TL gibi bir rakama şehirler arası bir otobüs firmasıyla gidip konuşup otogardan göndere bilirsiniz..ben nevşehir aksaraydan kocaeline bu şekilde getirdim motosikletimi.. honda hornet 600

https://farm3.staticflickr.com/2943/15171440520_31d01ecfdc_c.jpg

zileliorhan
06 Ocak 2015, 19:31
Emirhan Kardeşim,
Çanakkale ile Ardahan arası 1.700 km. Üstelik direk otobüs yok. Hiç bir şekilde cub gibi bir motoru bile, bu mesafeye 130 TL'den aşağıya yollayamazsınız. Üstelik bir de otobüs şoförlerine ya da muavinlerine dil dökmeniz gerekecek. Kocaeli-Aksaray arası yaklaşık 600 km ama Aksaray'dan Kocaeline direk giden günde en az 10 tane otobüs bulursunuz.

herdem09
06 Ocak 2015, 19:40
Aldığınız indirimin oranını biliyorsanız söyler misiniz?

zileliorhan
06 Ocak 2015, 19:48
Herdem Kardeşim, PTT Kargo birçok kurum, kuruluş ve şirket ile sözleşme yapıyor ve indirim uyguluyor. Çanakkale Onsekiz Mart Ü. ile de bir nalaşma yapmışlar, tahminim % 30 indirim uyguluyorlar.

Bu da benim 130 TL'ye Çanakkale'den Ardahan kargoladığım emektar Mondial

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/911/mAiJrg.jpg (https://imageshack.com/i/pbmAiJrgj)

solmyr
06 Ocak 2015, 20:24
Tuna_tour, Türkiye'de Kangal konusunda doktora yapan tek zooteknist ziraat müh. kökenli akademisyen benim. "Orhan Yılmaz Kangal" yaz, google'da arama yap, dediğimi anlarsın. Bu konudaki kitabım Türkçe 4 baskı yaptı, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca'ya çevrildi. Köpek konusundaki sempozyum bildirilerim ve makalelerimin sayısı eminim senin yaşından fazladır. Mail adresini ver, hepsini PDF olarak maille hemen yollayım. Lütfen Kangal veya köpek konusunda benimle dalga geçme, makaraya almaya çalışma.

profil resminizde yavru köpekle fotoğrafınız var. arkadaşın sorusunda bir alay yok. bu ne sert tepki. cv yazmayı gerektirecek bir şey sormamış. ama benim bu konu ile alaksız ve saygısız mesajım bunu gerektirebilir. :)

EneS_Turker
06 Ocak 2015, 20:25
Hocam yeni motoru alınca kullanım rahatlıgı gücü ve güveniyle gözünüz cub u görmicek zaten.. :)

zileliorhan
06 Ocak 2015, 20:37
profil resminizde yavru köpekle fotoğrafınız var. arkadaşın sorusunda bir alay yok. bu ne sert tepki. cv yazmayı gerektirecek bir şey sormamış. ama benim bu konu ile alaksız ve saygısız mesajım bunu gerektirebilir. :)

Tuna_tour, solmyr niki ile yazan haklı. Gerçekten sert tepki vermişim, kırdıysam özür dilerim.
Solmyr, sert tepki vermemin bir parça geçmişe dayanan nedeni var. Ben Kangal camiasında oldukça tanınan bir kişiyim, ayrıca köpek dövüşlerine ve dövüşçülerine de karşıyım. Bu nedenle bana her zaman sert, haksız ve aşırı bir şekilde sataşırlar. Eski alışkanlığım depreşti ve Tuna_tour Kardeşime bu nedenle sert davrandım. Her insan hata yapabilir, ancak her insan hatasını bilip özür dilemez. Ben bu görevi yerine getirdiğime inanıyorum ve aradaki yanlış anlamayı ortadan kaldıralım diyorum. Mesajın alakasız ve saygısız değil, bence yapıcı bir eleştiri. Ben de mesajı aldım.

tuna_tour
06 Ocak 2015, 20:47
Problem yok dostluk.kazansin hayvan sever bir insanla kavga etmemek icin elimden geleni yaparim :) bende rottweiler besledigim icin abuk subuk tepkiler aliyorum ama benim dana evde kediyle beraber yasiyor :) istanbulda kangal besleyen cok az insan var cok hasir nesir olma imkani yok ama iri bi kopek oldugundan daha agirdir diye dusundum

zileliorhan
06 Ocak 2015, 20:58
Kentlerde yaşayan Rotweilerların, kırsal kesim Kangallarından daha hafif olmasının ana nedeni Rotweilerların ev veya işyerlerinde iyi bakım, beslemeye tabi olması, kırsaldaki Kangalların da normal veya yetersiz beslenmeleri nedeni ile fazla ağırlık kazanamamalarındandır. Bu nedenle genel kanının aksine Rotweilerlar daha ağırdır. Neyse, motosiklet forumunu köpek forumuna çevirmeye başladık. üstteki mesajda mailimiş yazdım, senin mailin hala gelmedi.

oluroyle
06 Ocak 2015, 21:00
Merhaba ,

Ilçelerden,şehire ptt ile tasima yapılabilir mi acaba motorlar ?
Otobüs ile zor çünkü büyük otobüs yok..

zileliorhan
06 Ocak 2015, 21:25
---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:23 ----------

[/COLOR]
Merhaba ,

Ilçelerden,şehire ptt ile tasima yapılabilir mi acaba motorlar ?
Otobüs ile zor çünkü büyük otobüs yok..

Taşınır ancak, motorunuz benimki gibi 500 TL civarında bir şey ise, endişelenmeye gerek yok, ama pahalı bir şey ise muhakkak ahşap veya uygun malzemeden bir kutunun içine yerleştirmelisiniz.

Ben motorun aynalarını çıkardım, benzinini boşalttım. 5 tane büyük koli kutusunu açtım, dördünü etrafına sardım, birini üstüne örttüm. Koli bandı ile güzelce sardım. Ancak Tekerlerin alt kısmı ile gidonun tutacak yerlerini açıkta bıraktım. Anahtarı ikaz lambaları yanmayacak şekilde 1. kademe konuma getirdim ve direksiyonun kilitlenmesini önledim. Anahtarı da üstünde bıraktım. Vitesi boşa aldım. Böylece koli kutuları ile sarılı Mondial sürülüp, hafifçe de direksiyon ile manevra yapılıp, yüklenecek duruma geldi. Kargo görevlisi ile birlikte motoru yükledik, gitti.

Pahalı motorunuzu PTT kargo ile ilçeden şehire yollayacaksanız, şunun için sağlam bir kutunun içine koymalısınız. Kargocular motoru kargo kamyonuna koyunca, ister istemez üstüne bazı malzemeler de konabiliyor veya yolculuk sırasında üstüne bir şey düşebiliyor. Bu nedenle sağlam bir ambalaj gerekli. Benim motoru zaten satsan 500 TL etmeyeceği için, Ardahan'a ne kadar sağlam gelirse, ona razıyım. Ama sıfır bir YBR yollayacak olsaydım, kesinlikle her tarafını örtecek şekilde ahşap bir ambalaj yapar, onun içine koyardım.

Bugün gelen kargo görevlisi söyledi, birinin pahalı motoru taşıma sırasında zarar görmüş, motorun sahibi de PTT'nin kargo elemanlarına dava açmış ve 800 TL gibi bir zararı bizzat kargo görevlisi ödemiş.

Önemli bir not daha, kargo görevlisi söyledi, motoru ben 105 kg beyan ettim. Kargo görevlisi bir de koli kutuları ile sarılmış motorumu 3 boyutlu ölçtü. Boyu 185 cm, Eni 70 cm, yüksekliği 130 cm gibi. Aslında burada fiyatın 130 TL gibi yüksek çıkmasında ağırlığın fazla öneminin olmadığını, desimetre olarak hacim fazla çıktığı için 130 TL tuttuğunu söyledi. Biliyorsunuz kutu şeklindeki kargo ücretleri hesaplanırken hem ağırlık hem de desimetre olarak hacim dikkate alınarak fiyat belirleniyor.

oluroyle
06 Ocak 2015, 21:28
Cevabiniz için tesekkür ederim.. Motorumun bedeli yüksek, ptt ile gonderemem o vakit.. Ya da çok iyice sarıp sarmalamam lazim çok zor..

6PaTLaR
06 Ocak 2015, 21:58
Oha. Saygılar hocam :)
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/p480x480/10919011_10152939950454840_6298267982825156488_n.j pg?oh=98d787de46b592d996f23ead43ed615c&oe=5523C5B2

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Ben de mail atsam bana da yollar mısınız?

zileliorhan
06 Ocak 2015, 22:02
Moderatörler yasaklıycak bizi, "Motosiklet forumu mu, köpek forumu mu?" diye :pr:

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

Oha. Saygılar hocam :)
https://scontent-b-vie.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/p480x480/10919011_10152939950454840_6298267982825156488_n.j pg?oh=98d787de46b592d996f23ead43ed615c&oe=5523C5B2

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Ben de mail atsam bana da yollar mısınız?

Elbette, ne demek? Ne demişler, "Bilgi, paylaşıldıkça artan tek şeydir"

6PaTLaR
06 Ocak 2015, 22:05
O kadar baskıcı bir forum değil burası (dedi ve banlandı) :)

babaçi
06 Ocak 2015, 22:27
orhan abi hatırlarsın sanırım.beyaz ve haydut u getirmiştin bize.... altunizade ye

zileliorhan
06 Ocak 2015, 22:31
Nasıl hatırlamam? Beyaz ve Haydut'u Altunizade'deki o yerden kendi çiftliğine götüren kişi misin? Benim mailden görüşelim, profilde var mail.

babaçi
06 Ocak 2015, 22:33
yok hocam güvenlik görevlisi coşkun ben.beyaz ile haydutu götürdüklerinde ben yıllık izindeydim.bildiğim kadarıyla götürdükleri çiftliğin sahibide vefat etti.

zileliorhan
06 Ocak 2015, 22:35
Merhaba Coşkun, zileliorhan@gmail.com adresine mail at, cebini yolla. Arayacağım.

LynXMaSTeR
06 Ocak 2015, 22:36
şu sitede kabaca bi hesap yaptım kendi cbr205r ım için, izmir den kars iline diye seçtim ve honda sitesinden boyutları alıp yazdım, kilo olarak 200 kg girdim, sonuçta fiyat olarak 84,83 TL dedi.
http://www.globalkargo.com/fiyatlar.aspx

tavsiye olunur :)

zileliorhan
06 Ocak 2015, 22:42
şu sitede kabaca bi hesap yaptım kendi cbr205r ım için, izmir den kars iline diye seçtim ve honda sitesinden boyutları alıp yazdım, kilo olarak 200 kg girdim, sonuçta fiyat olarak 84,83 TL dedi.

Valla tebrikler. Ben de benim motora göre hesapladım, yine 84,83 çıktı. Hem de Çanakkale'den Ardahan'a. Bir daha global kargo !...

LynXMaSTeR
06 Ocak 2015, 23:00
otobüs bileti bulamayız o fiyata :)
ek olarak mail attım, motosiklet taşıması yapılıyor mu diye, honda cbr250r motorumun boyutlarını, ağırlığını felan da yazdım bakalım nasıl bir cevap verecekler.
balıkesir den yalovaya sorgulama yaptığımda 70 tl gibi bi fiyat verdi, eğer öyle olursa hiç kendimi yormaya değmez motoru 2 gün önceden gönderirim, yine kendim teslim alırım orada :)

oluroyle
06 Ocak 2015, 23:06

Çok iyiymiş, peki global kargo ile taşıma motor için güvenli olur mu ? İlçelere de yok sanırım,benim motorum ilçeden , ile gelecek ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

U,G,Y değerleri mi alınacak , uzunluk ,genişlik, yükseklik .Peki Derinlikten kasıt nedir?

kordinaryus
06 Ocak 2015, 23:10

hocam öylesine cbf150 boyutları yazdım o da tam olarak 84.83 çıktı. site hesaplayıcıda hata olabilir.

bilgi olarak ekleyeyim, kütahyadan kayseri'ye cub motoru 35 liraya götürdüm otobüs firmasıyla. önceden şoförün numarasını bulup konuşmuştum ama. muavinlerle hallettiğimde aynı yolda 1 tek anahtara 15 lira istemişti muavin :)

white_king
06 Ocak 2015, 23:19
hocam bir çomülü olarak sizi tanımadığıma pişman oldum şuan..hayırlı yolculuklar dilerim:salut:

kordinaryus
06 Ocak 2015, 23:26
Çok iyiymiş, peki global kargo ile taşıma motor için güvenli olur mu ? İlçelere de yok sanırım,benim motorum ilçeden , ile gelecek ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

U,G,Y değerleri mi alınacak , uzunluk ,genişlik, yükseklik .Peki Derinlikten kasıt nedir?

derinlik dediği uzunluk.

sayın hocam bu arada forumda da konuşmuştuk tekrar denk geldik farklı platformda :)

zileliorhan
hocam bir çomülü olarak sizi tanımadığıma pişman oldum şuan..hayırlı yolculuklar dilerim:salut:

Nasip değilmiş, yarın (Çarşamba) sabahı 06.30 uçağı ile gidiyorum.

Beni tanımadığın için üzülme, zaten fazla bir şey kaybetmiş sayılmazsın, çünkü motosiklet konusunda daha acemiyim ben. Hala cub kullanıyorum, debriyajlı motora bile geçmedim.

Ama nasipse 27 Şubat Cuma günü İstanbul CNR Eurasia Motosiklet Fuarında olacağım. Orada görüşebiliriz.

Green Arrow
Bence PTT'den şaşmamak lazım.Global kargo kimdir nedir bir şey olursa nasıl hesap soracağız? PTT güvenilir sonuçta

zileliorhan
06 Ocak 2015, 23:35
derinlik dediği uzunluk.

sayın hocam bu arada forumda da konuşmuştuk tekrar denk geldik farklı platformda :)

"Hacı hacıyı bulur Mekke'de, derviş dervişi bulur tekkede" demiş atalarımız. Eeee, motosiklet dünyasına girince, böyle sık sık karşılaşmalar normaldir. Herkese söylediğim gibi, 27 Şubat Cuma günü fuarda olacağım, nasipse yüz yüze de tanışırız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Bence PTT'den şaşmamak lazım.Global kargo kimdir nedir bir şey olursa nasıl hesap soracağız? PTT güvenilir sonuçta

Global Kargo'nun adını ben de ilk defa burada duydum. Sitesine girdim ve "Hakkımızda" kısmında şöyle yazıyor:

"Hakkımızda
1995 yılında temelleri atılan İNTER GLOBAL KARGO 18 acente ile başlayan ticari yolculuğunu bugün sadece kurumsal kargo hizmeti üreten tek kargo şirketi vizyonuyla günümüze gelmiştir.
INTER GLOBAL KARGO 2009 yılı itibariyle kurumsal müşterilerinden teslim aldığı gönderilerin %97 ‘sini kendi acente ağını kullanarak alıcılarına ulaştırmaktadır. Halihazırda her ay 350.000 adrese ulaşmaktayız."

Yani bu kargo şirketi senin benim gibi şahısların ürününü taşımıyor. Kurumsal müşterilerin kargolarını topluca ucuza taşıyıp, sürümden kazanıyor demkeki.

oluroyle
06 Ocak 2015, 23:37
Tesekkür ederim, bende hesapladım herkese aynı fiyat mı çıkıyor şaşırdım..

LynXMaSTeR
07 Ocak 2015, 00:19
kısa mesafe ve düşük hacim sorgulaması yapın, sonuç farklı çıkıyor.
dediğim gibi balıkesir yalova arası sorguladığımda 70 küsür tl çıktı, izmir kars arası yapınca 80 küsür tl çıktı