PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 60000`de FJS600 Silverwing ABS alinirmi ?

Freebirds
31 Temmuz 2012, 00:16
Arkadaslar oncelikle eger konuyu yanlis yerde acmis isem ozur dilerim.
Mevcut motorum olan 2004 Aprlila Atlantic 200 umu satip ,bir Honda FJS 600 Silverwing ABS alma durumum var. Daha once hic 600 luk makina kullanmadim ve almak istememin tek sebebi motor buyutmek isteyisim. Bu makina hakinda yorumlariniza ihtiyacim var. Fiyati 6500 Tl.ve 60000 km.de Kisacasi bu motor bu kadar edermi ? Km si bir dezavantaj olustururmu ? Motor sahibi motoruna cok guveniyor ve istediginiz ustaya beraber gosteririz diyor. Siz ne dersiniz ?

Simdiden yardimci olan herkeze cok tesekkur ederim.

Samet Ağır
31 Temmuz 2012, 00:30
linki fotoğrafı filan varmı?? model yılı kaçtır???

Freebirds
31 Temmuz 2012, 00:37
Selamlar.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-cok-temiz-orjinal-kilometresinde-93994832/detay/
2002 model
Tesekkurler.

!Lk£®
31 Temmuz 2012, 01:00
helal olsun adama sıfıtlatma ayaklarına girmemiş.Resimler her ne kadar bulanık da olsa temiz gibi görünüyor.2002 model ve 60000 bin de.biraz daha koyup güzel bir 250 cc alabilirsiniz.Bu sanki biraz macera olurmuş gibime geliyor benim.
Fikrinize saygı duyarım tabiki.

Freebirds
31 Temmuz 2012, 01:06
Cok tesekkur ederim. Benimde dikkatimi ceken resimlerin temiz olusu oldu .Ama dediginiz gibi Km. konusu beni dusunduruyor. Ogrenmek istedigim bu km. bu motor icin fazlami ? Kusura bakmayin bu konularin biraz acemisiyim.

Saygilar.

ersinisdj
31 Temmuz 2012, 01:06
Dostum motorun km si çok önemli değil, bakımları zamanında yapılmış mı kazası varmı değişeni var mı bunlar önemli. Ülkemizde km si fazla olan motorlara karşı haksız bir önyargı var bence, bu motorlar 200-300 bin km yapabilecek kapasitededir. 250 ve üstü cc lerde motor enjeksiyonlu ise 30-40 binden sonra rodaj daha yeni tamamlanır. Yani bu motor hırpalanmamış bi motorsa km si gayet iyi. Kızıltoprak Ali Esengül' e cihazı gösterin herşeyini bulur ona göre de kararını verirsin. Hayırlı olsun..

Freebirds
31 Temmuz 2012, 01:11
Cok tesekkur ederim. Bu bilgi cok isime yarayacak umarim.

tr100a
31 Temmuz 2012, 01:42
grenaj kulaklarında veya vida yerlerinde kırık çatlak yoksa anahtarı kilidi benzer yerler düzgün çalışıyor ve kusuru yoksa gösterge panelleri camı güneşten solmamış yani görsel olarak kusursuzsa yürüyeni düzgünse alınır ben alırım 250 cc ye de kıyaslamam

Freebirds
31 Temmuz 2012, 01:51
Tesekkurler tr100a. Zaten yanima bir usta almadan karar veremem ama yorumlara bakilirsa genel olarak eger ciddi bir sikintisi yok ise bu km de bu fiyata alinabilecek bir motor gibi gorunuyor.

F54
31 Temmuz 2012, 03:25
bence 600 cc motosiklet için km fazla sayılmaz ha motosiklet 125cc olsaydı o zaman daha az km olanlara bak derdim bence doğru düzgün bi usta bakarsa alınır bu tarz motor kullanan insanlar motosikletlerine iyi bakarlar zamanında bakım vs aksatmaz belli ki motor uzun yollarda kullanılmış yolda kalmamak için adam motorunun bakımını zamanında yaptırmıştır şahsi kanaatim bu yönde

Samet Ağır
31 Temmuz 2012, 03:31
yanlız uyarmak boynumun borcudur,
bu motor dedikleri gibi ise ,sıkıntısız ise ,tabiri caizse cillop gibi yani olması gerektiği gibi ise bi dahada başka tür motora binmezsin benden söylemesi....

avciceyhan
31 Temmuz 2012, 03:36
eğer motorun yağını ve bakımlarını eksik etmemişse 60000 km bir honda motoru için hiç bir şey honda motorsiklet motorlarında gayet iyidir hatta bazı motorlarına 400.000 km garanti vermektedir bu kadar güvenmekte siz bi kazasız varmı sorgulayın grenaj durumu nasıl motoru açılmışmı vs vs 10 yılda sözde 5000 km yapmış motorlardansa bunu almanız daha hayırlı şu an benim motorum 64.000 önceki motorum yanlış hatırlamıyorsam 62 bin civarıydı motorlara daha anahtar değmemişti tabi bujiyi saymazsak :) ve ikisinin de motoru canlıydı performansları gayet iyi yakıt tüketimleri her şeyi olması gerektiği gibi bir arkadaşında dediği gibi ülkemizde km konusuna çok takılıyoruz

serdar60
31 Temmuz 2012, 04:12
kuşadasından alsan olmuyor mu?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-silver-wing-temiz-motor-88054139/detay

km si düşük modeli yüksek...

F54
31 Temmuz 2012, 04:15
kuşadasından alsan olmuyor mu?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-silver-wing-temiz-motor-88054139/detay

km si düşük modeli yüksek...8 yılda bu km ri ittirerek mi yaptı acaba:silent:

Arda_Karaca
31 Temmuz 2012, 05:39
Burda birisinin paylaştığı ilanda görmüştüm. Sahibi ben motosikletimi sonraki sahibi için almadım. Gezdim de, düştüm de.

Yabancılar motosikletinin kilometresi ile gurur duyarken biz utanç duyuyoruz. Geziyoruz, tozuyoruz, her çiçekten bal alıyoruz ama sonunda el değmemişini arıyoruz. Bu kadar yazdım ama ben de araç alırken kilometresine takılmadan edemiyorum :).

Bunların yakıtı nasıl acaba?

fat280
31 Temmuz 2012, 05:47
Burda birisinin paylaştığı ilanda görmüştüm. Sahibi ben motosikletimi sonraki sahibi için almadım. Gezdim de, düştüm de.

Yabancılar motosikletinin kilometresi ile gurur duyarken biz utanç duyuyoruz. Geziyoruz, tozuyoruz, her çiçekten bal alıyoruz ama sonunda el değmemişini arıyoruz. Bu kadar yazdım ama ben de araç alırken kilometresine takılmadan edemiyorum :).

Bunların yakıtı nasıl acaba?

aynen abi asıl kmsi düşük olanlardan korkmamız gerek ne olduğu belli değil düşürmüş mü neden bu kadar az diye tedirgin oluyor baya şahsen ben senesine göre km sine bakarak alırım bir motoru

serdar60
31 Temmuz 2012, 06:18
8 yılda bu km ri ittirerek mi yaptı acaba:silent:

kardeş nekadar önyargılısın. bak artık herşey nekadar kolay. 5664 e bir mesaj atıyorsun muayenedeki son km yi veriyor. 60000 km deki motor adam doğru söylüyor diye temiz, bu motor kesin km düşürülmüştür diye temiz değil mi yani? ennihayetinde ustayla bakılacak temiz mi değilmi diye? diğer motor için de aynı şey geçerli...

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:16 ----------

aynen abi asıl kmsi düşük olanlardan korkmamız gerek ne olduğu belli değil düşürmüş mü neden bu kadar az diye tedirgin oluyor baya şahsen ben senesine göre km sine bakarak alırım bir motoru

yapmayın arkadaşlar... ben motoruma sadece hafta sonları fırsat bulabilirsem binebiliyorum. motor benim için zevk, iş aracı değil. hemen km si niye düşük? kime ne canım niye düşük? daha ne olduğunu anlamadan dinlemeden "ee km si düşük?" almayın ozaman km si düşükse...

tolgagu
31 Temmuz 2012, 10:29
BU makinanın 2005 modelini 1 yıl kullandım son derece keyiflidir, hatta heves yapıp burgman 650 alıp bin pişman oldum .. Eğer şanzımanı sağlamsa motora bir şey olmaz olsa ne olacak 400 -500 tl ye sıfırlanır diye tahmin ediyorum ama biraz fazla yakar yüksek hızlara çıkıp test etmende fayda var mekanik aksam ne durumda eğer güvenilirse al

cihangir151
31 Temmuz 2012, 11:11
kilometreye çok takılmamalı bence de. km yi ne kadar yaptığından çok o km yi nasıl yaptı? bu önemli bence. çok mu sıkıştırdı, ya da yormadan mı yaptı? adam 20 bini şehir içinde sıkıştırarak yapmıştır hiç bilemezsin, alırsın 20 binde elinde kalır... diğer taraftan 60 bin uzun yolda yormadan yapmıştır bi 60 bin daha yapar. bence yaptığı kilometreden çok çevirdiği devir önemli. keşke km saati gibi devir saati de olsa. görsek kaç km için kaç milyon devir çevirmiş makine.

mete_han
31 Temmuz 2012, 11:14
ben risk olur diyorum...sürprize açık...genelde motoru haşat edip cılkını çıkarıp öyle satmaya çalışıyorlar...

kullanıcılar Türk olursa 60 bindeki bi makinanın canı çıkmıştır...ama alıp masraf edip piston silindir sekman debriyaj balata vs kayış değiştirirsen sıfır gibi huzurla kullan...en korktuğum şey haşat bir yüksek cc sahibi olmaktır...ömür törpüsü gibi...

lycantrophic
31 Temmuz 2012, 11:17
kardeş nekadar önyargılısın. bak artık herşey nekadar kolay. 5664 e bir mesaj atıyorsun muayenedeki son km yi veriyor. 60000 km deki motor adam doğru söylüyor diye temiz, bu motor kesin km düşürülmüştür diye temiz değil mi yani? ennihayetinde ustayla bakılacak temiz mi değilmi diye? diğer motor için de aynı şey geçerli...

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:16 ----------

yapmayın arkadaşlar... ben motoruma sadece hafta sonları fırsat bulabilirsem binebiliyorum. motor benim için zevk, iş aracı değil. hemen km si niye düşük? kime ne canım niye düşük? daha ne olduğunu anlamadan dinlemeden "ee km si düşük?" almayın ozaman km si düşükse...

Muayene tarihi gelmeden adam satıyorsa motoru ne olacak? O da çok çözüm değil. 5 ayda 10 bin kilometre yaptım benim motorla, ilk muayeneye kadar 40 bini deviririm heralde. Hadi ben yapmam burdan da yazıyorum zaten açık açık, ama kilometre düşürüp satan da elbet vardır, mesaj atma olayı da pek çözüm olmayabilir bence en garantisi ikinci elden mümkün olduğunca uzak olmak. Güvenmiyorum ikinci el motosiklet piyasasına.

serdar60
31 Temmuz 2012, 16:31
Muayene tarihi gelmeden adam satıyorsa motoru ne olacak? O da çok çözüm değil. 5 ayda 10 bin kilometre yaptım benim motorla, ilk muayeneye kadar 40 bini deviririm heralde. Hadi ben yapmam burdan da yazıyorum zaten açık açık, ama kilometre düşürüp satan da elbet vardır, mesaj atma olayı da pek çözüm olmayabilir bence en garantisi ikinci elden mümkün olduğunca uzak olmak. Güvenmiyorum ikinci el motosiklet piyasasına.

kardeş bakta ayarla... 0 motor al takıl kafana göre.

ishan
17 Haziran 2015, 22:08
Gun itibarıyle 600 silwer 2019 12.500 km bakımla alarmlı özellikleriyle beraber almış bulunuyorum ..burayı hortlatmak lazım galiba biraz

Gamelot
17 Haziran 2015, 22:22
Çok iyi motor.... kmside gayet normal bence, ortalama yılda 4500km yapmıştır heralde, arkadaşımda vardı yakıtı 1.6 benzinli araba gibi yakıyor diyordu, parçalarıda çok pahalı bunlara dikkat et derim...

snnykt
17 Haziran 2015, 22:50
Gun itibarıyle 600 silwer 2019 12.500 km bakımla alarmlı özellikleriyle beraber almış bulunuyorum ..burayı hortlatmak lazım galiba biraz
Selamlar,
Hayırlı olsun, güle güle gaz aç.

Not: Profil ayarlarında motosikletiniz bölümünde "silverwing" yerine silWerRing yazmışsın. kasıtlı yaptıysan bu bölümü göz ardı et.

Not2: keşke yeni konu açsaydın. Aramıda hortlaklardan korkanlar olabilir :thumright