Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Alkol alıp yola çıkmak ne derece doğru?

Katılımcı sayısı
397. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Hatalı buluyorum, içmiyorum.

283 71.28%
  • Pek önemsememiştim, artık dikkat etmeliyim.

12 3.02%
  • Ben zaten sarhoş olacak kadar içmiyorum ki.

64 16.12%
  • Bana bir şey olmaz, ben daha fazla dikkatli oluyorum.

12 3.02%
  • Her koşulda alkolümü alırım, sonucuna da katlanırım abi.

26 6.55%
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Gezilerde Alkol Almak Ne Derece Doğru?

Motovento
    REKLAM ALANI
    manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    icilecek ortama arabayla yada motorla gitmem, cunki o icki ozguven getiriyor orda insana "ya giderim kenardan yavas yavas ne olacak vs vs" o nedenle en iyisi ya aracsiz gitmek yada gidersen icmemek hangisi kolayina gelirse

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Olayın,ehliyeti kaptırmak yönü bir yana,uzun zamandır alkollü araç kullanmıyorum.Arabada,gece geç saat,trafik yok iyi kötü direksiyonu düz tutup
    gidersin.Ama motorda,2 teker çok riskli,anında düşersin bir birayla bile.O nedenle,araba ya da motor,çay/kahve/kola gibi uyarıcı şeyler içerim,ayran
    bile içmem,resmen beni uyutuyor.
    Sermayesi din olanın rehberi şeytan olur.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İçki içmek ne derece doğru?
    burası seni ya da kimseyi ilgilendirmez. doğru bulmayan içmez, isteyen içer bu kadar basit..bu nokta konuyu açan arkadaşın iyi niyetle sorguladığı ve dikkat çektiği olaya gölge düşürmekte benim fikrime göre...milletin içtiği içmeyenin bi tarafına batmasın..

Alıntı sereye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İçkili iken motora binmek de ne derece doğru?
    bu olay ise doğruluğu ve yanlışlığı sorgulanmayacak, cevabı açık ve net olan retorik bir soru..? eğer kişinin alkol sonucunda başka bir araç ya da kişi ile kazaya karışmayacağına emin olsam kişinin kendi bileceği iş, kendi canının kıymeti der geçerim ama işin içine diğer insanlar ve araçlar da girmekte...başkasının bilinçli hatasını bir diğeri çekmemeli
    poweranimal ve Oralex bunu beğendiler.

poweranimal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Abs
    Yıllardır edebimle içki içerim, içtiğin miktarı bilirsen bir sorun yaşamazsın bence, ben yaşamadım. Arabayla yaklaşık 400.000km, motorla sadece 10.000 km tecrübem var. İkisini de içkili kullanırım, içkinin insanın içinden canavar çıkarttığına inanmıyorum. Sakin biriysen içince de sakinsin, refleksler zayıflıyor tabii ama ona göre dikkatli ve yavaş giderim. Çevirme konusuna gelince de; 36 yaşındayım ve sayısız kere alkollü çevirmeye girdim, sadece bir kere ceza ödedim ;)
    I am the Lizard King, i can do anything

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    Hatalı buluyorum, içmiyorum. 162 70.74% oranına rağmen motosiklet.net alkol konusunda duyarsız. gezilerin çoğunda alkol oluyor ve fotoğraflar da paylaşılıyor. defalarca yazdım alkol alındığı görülen fotoğraflar engellensin diye ama tık olmadı site yönetiminde. siteye girip o fotoları görenler motosikletçileri alkolik keş serseri diye tanımlıyor. gençlere kötü örnek olunuyor.

Oralex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Fourtyeight
    Alkol alıp motora bindiğinde acayip cesaretin artıyor.. Yol uygunsa illa basıyorsun, bir de reflekslerinin azaldığını hesap edersek son derece riskli.. Tabi bunu 1-2 bira içen kişi için söylemiyorum, o kadar alkolden hiç bir şey olmaz. Şahsen bende 3. biradan sonra cesaret artışı başlıyor
    Bir kere ehliyeti kaptırdım, bir daha olmaması için dikkat ediyorum ama hiç yapmıyorum dersem yalan olur
    Ride the Lightning

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Hooooooooort
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alkol alıp yola çıkmakta sıkıntı yok. aldığın alkolü içme yeter.
    (bu da benim bakış açım)

Alisilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 06- Cygnus L 14
    Alkollü araç kullanmak cinayete sebebiyettir. Yok öyle bana bişey olmaz beni etkilemez ayakları.

Alkolü bırakalı 2 yıl, alkollü araç kullanmayı bırakalı 5 yıl oldu. Zamanında ben de çok kullandım ve tek büyük kazam alkollüyken oldu. Çok şükür ki küçük yaralanmalarla atlattık, 1 araç da pert, 1'i de perte yakın.

Alkol insana rahatlık ve deli cesareti verir. Temkin diye bişey kalmaz, refleksler yavaşlar.
    Motosiklette artçıysan bile içmeyeceksin. motorun üzerinde uyuyup düşenleri biliyorum.

Tasvip etmiyorum ..

Herkesin bünyesi farklı ama 1-2 şişe keyif birası da hiçte fena olmaz :D

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Ne zaman alkol alsam sağdan sağdan yavaş yavaş eve gelirim az içtiğimde oldu aşırı içtiğimde oldu ama hep beynimin bir tarafında o ciddiyet var alkollüyken gayet mülayim kullandım bu zamana kadar malum arabayla motorla şaka olmaz. Ha doğru değil yaptığım orası ayrı tasvip edilecek durum degil

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alkol ve motosikletin asla bir araya gelmemesi gereken bir ikili olduğunu düşünüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    11 yıl önce bu ankete " Her koşulda alkolümü alırım, sonucuna da katlanırım abi. " diyen 18 kişi hayatta mı hala ?
    jimi_hendrix ve burakcvck bunu beğendiler.

Hondolog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İçmem, içene karışana gıcık olurum ama sokakta içenleri ve/veya içip araç kullananları kendime düşman buluyorum.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Bir kazada kim hatalı olursa olsun Ehliyetsiz araç kullanan adam 100 de 100 haksız çıkıyor yani kusur oranı ne olursa olsun ehliyeti olmadığı için kusur 100 de 100 onda belirleniyor diye biliyorum, bu durumla kıyaslayınca allollü iken kaza yapıldığında 100 de 100 haklı olsanız bile 100 de 100 suçlu olur musunuz acaba ?
    Ayrıca bildiğim kadarıyla alkollü iken yapılan kazalarda karşı tarafa vermiş olduğunuz hasarı sizin sigorta şirketiniz karşılamıyor. Cebinizden ödemeniz gerekiyor diye biliyorum.

Düşünelim ki şimdi alkol aldık. Tüm ekipmanımızı giyip yola çıktık ve sağdan sağdan yavaşça ilerliyoruz. Sizin sol şeridinizdeki son model mercedes aniden sağa kırıp size sol yanınızda çarptı ve sizi ezdi, motorunuzun yarısı pert oldu ve mercedeste de 5.000 liralık hasar meydana geldi.
    Sonra da polisler geldiler ve baktılar alkol kullanmışsınız. Bu vaziyette kim haklı çıkar ?? Mercedesteki şöför "motorcu alkollüydü ve geldi bana şerit değiştirdiğim anda yandan çarptı." der geçer. Sizde alkol var diye çıkan kusur oranı sonucuna göre mercedesin hasarını cebinizden karşılayacaksınız sanırım, çünkü alkollüsün ve sigortan işlevsiz hale geçmiş.
    Ya da sağdan sağdan giderken aniden bir çevirme oldu, zaten motorluları durdurmaya can atar sevgili trafik polislerimiz. Ayak üstü ehliyete el koyarlar, 850 TL ceza yersin. O an orada A2 ehliyetli birini bulmazsan da motorunu da bağlarlar diye biliyorum. Bunca riske ne gerek var ?

(yanlışım varsa bilen arkadaşlar düzeltsin.)

Olması gereken şey trafiğe çıkacaksanız kesinlikle alkol almayın, "yaa ben sürerim ne olmuş 2 tane içtiysem, yaa bi iki taneden birşey olmaz ben bindim kaç kere sürdüm olmadı." diye bencil bencil konuşmayın öyle bir iki tane içipte trafiğe çıkan birisi annenizi babanızı ezse bakın bakalım o bir iki tanecik içmiş arkadaşa siz orda ne yaparsınız bir düşünün.

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    gezilerde haydi arkadaslar namaza demek nekadar dogru? kimin dogrusu kimin yanlisi? isteyen icer isteyen sevisir isteyen namazini kilar.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kazada kim hatalı olursa olsun Ehliyetsiz araç kullanan adam 100 de 100 haksız çıkıyor yani kusur oranı ne olursa olsun ehliyeti olmadığı için kusur 100 de 100 onda belirleniyor diye biliyorum, bu durumla kıyaslayınca allollü iken kaza yapıldığında 100 de 100 haklı olsanız bile 100 de 100 suçlu olur musunuz acaba ?
    kazada ehliyetsiz olmanın hiçbir önemi yoktur. Ehliyetsiz olan sadece ehliyetsizliğinin cezasını çeker. Bu şekilde 6 olaya şahit oldum. Net bilgidir.
    Siz alkollü iken birisi size çarpsa size çarpan haksızdır. Bu şekilde de 2 olaya şahit oldum. ALKOLLÜ VE/VEYA EHLİYETSİZ OLMANIN KAZADA KUSUR DAĞILIMINA HİÇBİR ETKİSİ YOKTUR!!!
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Alkol almadigim bir konaklamali surus hatirlamiyorum. Otele var, motoru park et, dus al, cik disari, rakiya düş.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Motorumla ben genelde çok içiyoruz

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler