Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

B RH + Trombosit Acil (Çapa)

Motovento
    REKLAM ALANI
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Kaza yapan bi kardeşimiz için acil kan ihtiyacı vardır.
    Altunizade marmara üniversitesi hastanesi
    B RH + (Pozitif)
    0555 468 89 22 Saltuk.
    Tabiki kan verme şartlarına uygun olunması gerekmekte, Son 3 ay içinde dişçiye gitmemiş, sarılık hiç geçirmemiş, ameliyat olmamış narkoz almamış, madde kullanmayan, son 24 saat içinde alkol almamış vs.. Kişilerin direk yardımı dokunabilir, yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
    GKN MOTORS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vedatarpacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki burgman an400
    orada yatan bizde olabilirdik arkadaşlar. yok mu aynı kan grubunda birileri?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Kan bugün için acil lazımdı, umarım birileri başlığa yazmasada hastaneye gidip yardımcı olmuştur.

GKN çok terşekkürler.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    açil şifalar dilerim kardeşimize
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    benim uymuyor yoksa koşarak gelirdim.

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Nedense pek bi ilgisiziz kan verme işlerinde.. 600 lük motor alıcam ilk motorum desem çok ilgi görürdü aslında, yada 19 yaşında genç bir kızım, motordan düştüm acil kan ihtiyacım var mı yazmalıydım??
    O zman kanının son damlasına kadar vericek bi çok kişiyi bulabilirdim heralde...
    Kan yapılamayan tek ilaçtır arkadaşlar.. En azından çevrenizdekilere söyleyerem mail atarak yardımcı olabilirdiniz diye düşünüyorum.. Ama aptalım sanırım bunu düşündüğüm için
    Sabah topic i açtığımdan 20 dakika sonra tekrar girdiğimde 'Konuya 0 cevap yazıldı 0 kere görüntülendi' yazıyordu.. BAkmaktan bile aciziz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:10 ----------

Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kan bugün için acil lazımdı, umarım birileri başlığa yazmasada hastaneye gidip yardımcı olmuştur.

GKN çok terşekkürler.
    He bu arada çuvaldız bana attığı için söyleniyorum sanmayın sakın, Muratın sabah ricası üzerine açtım topic i gerçekten tanımıyorum kazazede arkadaşı..
    Umarım bulunmuştur aranan kan..
    Ne demek
    GKN MOTORS

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    şu an kanımda alkol mevcut...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Benim kanım tutuyor sabah gördüm ama bazı nedenlerden ötürü versemde boşa gider diye üzülerek okudum sadece.
    Geçmiş olsun arkadaşımıza umarım bulunmuştur.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    ALLAH şifa versin ya şimdi çok mu geç ? benim kan grubum uyuyor 0534 639 92 40 acil bişi olursa yardımetmeye calısırım
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    benimki tutuyo ama a G.antepdeyim inş bulunmuştur
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim kanım tutuyor sabah gördüm ama bazı nedenlerden ötürü versemde boşa gider diye üzülerek okudum sadece.
    Geçmiş olsun arkadaşımıza umarım bulunmuştur.
    Neymiş neden? tecavüzcümüymüş kaza yapan kişi? birinimi öldürmüş, hırsızmıymış? bazen yorumlar aşırı abartı oluyor....

Umarım yanlış anlamışımdır gereksiz yere bu kadar gaddar olmamak lazım.

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Neymiş neden? tecavüzcümüymüş kaza yapan kişi? birinimi öldürmüş, hırsızmıymış? bazen yorumlar aşırı abartı oluyor....

aye abi belki arkdaşın rahatsızlıgı olabılır ilaç almış olabılır ondan versem boşa gider demek istemiştir bence
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    Valla başta sularseller'in yorumu okuyunca ben de anlamadım ama sanırım hastanelerin işleyiş sistemi ile alakalı, kanın boşa gideceğini düşünerek böyle yazmış diye yorumladım.

Eğer doğru anladıysam boşa gitmeyeceğine eminim.
    Hastanelerin zaten her zaman kan stokları vardır acil durum için. Mesela bir kan grubuna ait 200 ünite kan varsa stokta o stoğu sabit tutmaya çalışırlar. Yani ameliyat olan kişinin ihtiyacı olan kan zaten hastanede mevcut fakat acil durumları da göz önünde bulundurarak stokları sabit tutmak adına ameliyat olacak kişinin kan grubundan en az 2 ünite kan istenir.

Ya da kingcüneyt 'in dediği gibi.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

Motosikleti
    yok
    A rh+ olmak ne kötü şey. Yeminlen içimden isyan edicem şimdi.Allah yardımcısı olsun arkadaşın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:03 ----------

Abi bi topik açalım. Kan grubunu yazsın herkes. Artık ifşa etmemizde gerekse buluruz o zaman o kanı. Ayıptır ya.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedense pek bi ilgisiziz kan verme işlerinde.. 600 lük motor alıcam ilk motorum desem çok ilgi görürdü aslında, yada 19 yaşında genç bir kızım, motordan düştüm acil kan ihtiyacım var mı yazmalıydım??
    O zman kanının son damlasına kadar vericek bi çok kişiyi bulabilirdim heralde...
    Kan yapılamayan tek ilaçtır arkadaşlar.. En azından çevrenizdekilere söyleyerem mail atarak yardımcı olabilirdiniz diye düşünüyorum.. Ama aptalım sanırım bunu düşündüğüm için
    Sabah topic i açtığımdan 20 dakika sonra tekrar girdiğimde 'Konuya 0 cevap yazıldı 0 kere görüntülendi' yazıyordu.. BAkmaktan bile aciziz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:10 ----------

He bu arada çuvaldız bana attığı için söyleniyorum sanmayın sakın, Muratın sabah ricası üzerine açtım topic i gerçekten tanımıyorum kazazede arkadaşı..
    Umarım bulunmuştur aranan kan..
    Ne demek
    Gökhancım inan kazazede arkadaşı bende çok tanımıyorum 2 defa beraber sürdük, uzun zamandırda msn'imde facebookumda kovsamda gitmiyor şeklinde konuştuğum biri, yani evi nerde hangi semtte oturur ne iş yapar nerde oturur nerde içer vallahi söylediysede bilmiyorum.

Beni aradı bugün buruk buruk akşam üzeri ameliyata alıcaklar dedi(şişli etfal 1 haftadan önce platin takamayız demiş o yüzden marmara uni. hastanesine geçmişler) abi kan lazım olcakmış birilerini bulur musun dedi, bugün o kadar yoğundum ki(pc başına geçmem imkansızdı)bu konulardaki hassasiyetini bildiğim için aklıma senden başka arıyacak biride gelmedi, eksik olma elinden geleni yapmışsın tekrar çok çok teşekkürler.

Saltuk'a bir arkadaş ulaşmış MT'den sanırım kan vermiş, ameliyat yarın sabaha ertelenmiş, sadece ameliyat sonrası kanama olurda acil bir ihtiyaç doğarsa diye kan grubu ve kriterleri kan vermeye uygun kişilerin yarın başlığı takip etmeleri şimdilik yeterli.

Kan veren üyemize de teşekkürler.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kim vermişse kan helal olsun
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    kan bankasından kan alınırda yerine verilecek kanın grubu farketmezse ben gidebilirim..

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500

Direk yargılamaya gerek varmı? İlaç aldım. Kan konusunda ne kadar duyarlı olduğumu yazdığım daha önceki topicleri görmemiş olabilirsiniz o yüzden sadece açıklamak için yazdım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:37 ----------

Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla başta sularseller'in yorumu okuyunca ben de anlamadım ama sanırım hastanelerin işleyiş sistemi ile alakalı, kanın boşa gideceğini düşünerek böyle yazmış diye yorumladım.

Eğer doğru anladıysam boşa gitmeyeceğine eminim.
    Hastanelerin zaten her zaman kan stokları vardır acil durum için. Mesela bir kan grubuna ait 200 ünite kan varsa stokta o stoğu sabit tutmaya çalışırlar. Yani ameliyat olan kişinin ihtiyacı olan kan zaten hastanede mevcut fakat acil durumları da göz önünde bulundurarak stokları sabit tutmak adına ameliyat olacak kişinin kan grubundan en az 2 ünite kan istenir.

Ya da kingcüneyt 'in dediği gibi.

Kan almadan soruyorlar;
    1-İlaç kullandınmı?(antibiyotik)
    2-Herhangi bir yabancı insanla munasebete girdinmi?
    3-Madde kullanıyormusun?
    vs vs

Bunları hayır deyip kanını versende inceleme yapıyorlar veya yapmıyorlar ama karşındaki kişiye vermeden önce iyilik yapayım derken kötülük yapmakta biraz garip bir durum olur kanaatindeyim.Kısa yazdım ilk mesajımı sadece güncel durması için topiğin açıklama yaparım bundan sonra yada yazamayacağım artık ya bu forumda ne kadar yardımcı olmaya ne kadar doğru düzgün bişeyler paylaşmaya çalışsan kesin sorun oluyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:41 ----------

Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aye abi belki arkdaşın rahatsızlıgı olabılır ilaç almış olabılır ondan versem boşa gider demek istemiştir bence
    Önyargılı davranmadığınız için teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:43 ----------

Alıntı onuray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A rh+ olmak ne kötü şey. Yeminlen içimden isyan edicem şimdi.Allah yardımcısı olsun arkadaşın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:03 ----------

Abi bi topik açalım. Kan grubunu yazsın herkes. Artık ifşa etmemizde gerekse buluruz o zaman o kanı. Ayıptır ya.
    Var böyle bir topik.
    Google dan üyelerin kan grupları diye aratırsanız sonunada motosiklet.net yazarsanız direk sayfanın linki çıkıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:45 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...kan-verme.html
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    14 sene önceye kadar yılda 2 defa kan verdim kızılaya ,18 yaşım,dan beri.dayıma kan verildi,hastane kan parası aldı.kızılay rant kapısı olmuş dünyanın neresinde görülmüş verdğin kanı parayla geri almak yazıklar olsun.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı sularseller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Direk yargılamaya gerek varmı? İlaç aldım. Kan konusunda ne kadar duyarlı olduğumu yazdığım daha önceki topicleri görmemiş olabilirsiniz o yüzden sadece açıklamak için yazdım.
    Özür dilerim dostum, yanlış anlamış olmama sevindim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:05 ----------

Alıntı emin_arikoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kan bankasından kan alınırda yerine verilecek kanın grubu farketmezse ben gidebilirim..
    Aman sen hastadan uzak dur, zaten yeni patladı acelen ne.

Abicim böyle bir takas isteği olmadı arkadaşın, 2 akrabası ve MT'den 1 kişi vermiş, şuan için kan sıkıntısı yok.

Ameliyat sırasında bir sıkıntı çıkarsa(pek sanmıyorum) arayıp haber verceklerdi ama belkide saat itibariyle ameliyat bitmiştir bile.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler