Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kan verme

Motovento
    REKLAM ALANI
    sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Merhaba arkadaşlar,
    Cuma gününden beridir yani 5 gündür Babannemin rahatsızlığından dolayı Şişli Etfal hastanesini mesken tuttum.Acil serviste artık devamlı beklemekten oranın ortamına biraz alıştım sayılır.
    Herneyse konuya geçeyim,babannem bugün ameliyat oldu ve kan gerekti 2 ünite kanı kan merkezinden aldık kuzenler ve arkadaşların yardımıyla aldığımız kana karşılık 4 ünite kan istediler verdik,ben hariç dişim de iltihap olduğundan antibiyonit kullanıyorum benimkini almadılar ama dişimin tedavisi bitince vermeye mutlaka gideceğim.
    Konuya geçeyim kan vermeden önce form doldururken bir tane orta yaşlı bir abi yanıma yanaştı,-Kardeş senin grubun nedir? dedi,bende -Brh+ abi.dedim -Bize dedi acil brh+ kan lazım oğlum yatıyor verebilirmisin?dedi,bende-Tabi abi kan merkezine vereyim kagıtı onlar sana ulaştırsın dedim ama ne yazıkki antibiyotik kullandığım ve dişimde iltihap olduğu için veremedim(almadılar):( Bugün kantine çıktım baya bir düşündüm.Normalde erkekte 8 ayda bir kan vermek hem veren, bağış yapan için şağlık yönünden kurum için gerekli kan deposunun oluşması için gerekliymiş(kadını bilmiyorum ama yakın tarihlerdir heralde)
    Konuyu kısa keseyim bugün kendime bir söz verdim artık 8 ay olmadı senede bir kan vermek için herhangi bir kan merkezine gideceğim.Şunuda eklemek istiyorum o kan isteyen abinin gözlerindeki çaresizliği,kan merkezinin kapısında yarı ağlamaklı beklemesi beni baya hüzünlendirdi.Bu konuyu buraya açtım ama mod. arkadaşlar gerekli buldukları yere taşırlarsa sevinirim.

Selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NX4 FALCON
    Slm. çok güzel yazmışsın arkadaşım.. Bu konuya gerekli önem gösterilmeli.. Ben de kan bağışı yapıyordum ama bu yılın başında geçirdiğim bi hastalıktan dolayı bir süredir kan veremiyorum.. Ama tamamen iyileştikten sonra ilk fırsatta bizim kızılay kan merkezinde olucam..
    Ayrıca duyarlılığın için teşekkürler..
    NX4

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı RCP41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm. çok güzel yazmışsın arkadaşım.. Bu konuya gerekli önem gösterilmeli.. Ben de kan bağışı yapıyordum ama bu yılın başında geçirdiğim bi hastalıktan dolayı bir süredir kan veremiyorum.. Ama tamamen iyileştikten sonra ilk fırsatta bizim kızılay kan merkezinde olucam..
    Ayrıca duyarlılığın için teşekkürler..
    Mesajıma karşılık verdiğin için asıl ben teşekkür ederim malesef ben şimdiye kadar kan vermenin bu kadar önemli olduğunu bilmiyordum Allah kimsenin başına vermesin ama bi ünite kan bile hayat kurtarıyor daha ileriye götürüp organ bağışınıda düşünüyorum Türk milletiyiz Çanakkale de yeri geldi torunları için ölüme koşmuş ataların torunlarıyız.Görev aslında bu.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    21 yaşımda ilk bağışımı şarapnel parçalarıyla yaralanan bir yüzbaşıya vermiştim.

aradan geçen 2 ay sonunda o yüzbaşının babası nasıl anlatsam memleketinde ne bulduysa bize hediye olarak getirmiş ettiği duaları duysanız...

ve ogünden beri geçen 16 yıllık sürede sanırım 40'ın üzerinde kan verdim.canım sıkılıp kızılaya gidip kan verdiğim bile olmuştur

bir gün sizede lazım olabileceğini düşünerek lütfen gönüllü bağışçı olun
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    21 yaşımda ilk bağışımı şarapnel parçalarıyla yaralanan bir yüzbaşıya vermiştim.

aradan geçen 2 ay sonunda o yüzbaşının babası nasıl anlatsam memleketinde ne bulduysa bize hediye olarak getirmiş ettiği duaları duysanız...

ve ogünden beri geçen 16 yıllık sürede sanırım 40'ın üzerinde kan verdim.canım sıkılıp kızılaya gidip kan verdiğim bile olmuştur

bir gün sizede lazım olabileceğini düşünerek lütfen gönüllü bağışçı olun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler