Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ION Elektrikli Spor Motosiklet Prototipi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Tom Miceli, Amerika ‘da ki Appalachian State Üniversitesi endüstri tasarımı bölümünden dereceyle mezun olmuş bir tasarımcı.

Elektrikli spor motosiklet prototipi çizen tasarımcı ION modelini tamamladı. ION ‘u bir sömestrda hazırlayan Tom, araçta güç ünitesi olarak 84-volt lityum-iyon pil kullanmış.

Şarjı ile 100 km gidebilen ve maksimum 130 km/s hıza ulaşabilen aracın tam bir şarjı 6 saat sürüyor.

TÜM FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

Moto Aktüel
    Online Motosiklet Bilgi Kaynagı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kawasaki Er-6n
    makina hoş. lakin menzili biraz az gibi geldi. yedek batarya falan alınırsa oda iş görür. zaten bu tür motosikletlerin yaygınlaşması için en az 10 sene var derim.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir sömestrda hazırlamak ne demek ya oha adam kasmamış bile.Bide 84 voltla nasıl gidiyo bu makina ya?
    We are many...

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    1) o deponun orda ne işi var
    2) 6 saat şarj max 130km/h menzil 780km yapıyor (eğer iki bilgide doğruysa)

o halde 100 km menzil / 6 saat = 16 km / sa yapar optimum hız buysa ben almayım

ambalaj güzel tahminimce 84 volt ion pil ağır bir makine onun için ben hiç almayım
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Motosikleti
    mondial 151 rs
    o 6 saat tahminimce şarj olma süresi

Motosikleti
    honda cbr 125 portakal : )
    evet 6 saat şarj olma süresi ve 100 km gidiyor saatte maksimum 130 km hız yapıyor pek orantılı gelmedi bana ama şehiriçi için uygun olabilir, şehirler arasında en azından yedek batarya olması lazım sanırım batarya depo kısmında, en azından benzin derdi olmaz
    İmzamı? Bilmiyorum! Parmak bassam olmazmı? :cat: :P :mrgreen:

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    bu ne hayabusadanda etli o ne biçim grenaj :S bi yanyatsa gitti.600rr gibi yapsalarya :/ telefonumun şarjına yetişemiyorum bu benim olsa kafayı yerim=)

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı umut2738 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) o deponun orda ne işi var
    2) 6 saat şarj max 130km/h menzil 780km yapıyor (eğer iki bilgide doğruysa)

o halde 100 km menzil / 6 saat = 16 km / sa yapar optimum hız buysa ben almayım

ambalaj güzel tahminimce 84 volt ion pil ağır bir makine onun için ben hiç almayım

O ne güzel hesap ya, mantık süper
    kardes herhalde senin cocukken hiç sarjli, pilli vs. araban filan olmadı 6 saat şarj olması 6 saat kullanılabilir anlamına gelmez

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:32 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:27 AM ----------

Helal olsun adama kısa zamanda güzel is çıkarmış bizim buradaki endüstri ürünleri tasarımı okuyanları düşünüyorum da , ayakkabı çanta vs tasarlıyorlar
    sanki modacilik okuyorlar

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O ne güzel hesap ya, mantık süper
    kardes herhalde senin cocukken hiç sarjli, pilli vs. araban filan olmadı 6 saat şarj olması 6 saat kullanılabilir anlamına gelmez

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:32 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:27 AM ----------

Helal olsun adama kısa zamanda güzel is çıkarmış bizim buradaki endüstri ürünleri tasarımı okuyanları düşünüyorum da , ayakkabı çanta vs tasarlıyorlar
    sanki modacilik okuyorlar
    yukarıdakileri iyi okuymanı öneririm 6 saat şarjı gidiyor 6 saatte şerj olmuyor
    üstelik buradaki öğrencilerimiz bir ayakkabı bile tasarlasalar ondan para kazanmak için kırk takla atarlar kaldıki onlardan motor tasarımı beklemek çok süper bir mantık olur
    benim küçükken çok pilli arabam oldu ama pilsizlerden çok ağırdı (buda mantıklı bir kıyaslama)
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Jetski gibi bişe

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şarjı ile 100 km gidebilen ve maksimum 130 km/s hıza ulaşabilen aracın tam bir şarjı 6 saat sürüyor.
    6 saatte şarj edilebildiği kastedilmiş.

Menzil kısa, fakat uzun yola çıkılmayacaksa gayet güzel. Yedek pil alıp uzun yola da çıkılabilir gerçi pili kaç paradır kim bilir!? Aslında denemek isterim şöyle sessiz sessiz yol almak nasıl bir duygudur acep!
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

süper makina

gerçekten süper makina arkadaşlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler