Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

2007 Honda Varadero 125

Motovento
    REKLAM ALANI
    slayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot satelis
    arkadaşlar ingiliz sterlininden hesaplarsak çook pahalı çıkar tam olarak bilmiyorum ama 1 sterlin yaklaşık 3 ytl ye denk geliyor fiyatın uçuk çıkması normal bu sebebten olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuyucaklı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vay be çok güzelmiş kaç para bu bir tane alıyım

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    10.000 ytl de verilmez beaw
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Bildiğiniz gibi ufak cc de gerçek enduro pek yok. (Ufak olanlar cross oluyor genelde) Varadero 125 bu boşluğu kapatıyor. 125cclik bu tür egzantirik motorlar yapılmasının sebebi yurtdışındaki yeni ehliyetlilere limitasyon kuralından dolayı. Ülkemize girmediği sürece bizim için ne kıymeti varki 125 Varaderonun?[/QUOTE]

doğru söylüyorsun kardeş...
    bizim bilipte, sadece dergilerde veya tvlerde görebildiğimiz nice motorsikletler var dünya pazarında.... onun için balıklama atlamamak lazım...

ama 2ci konu ise bu ccde ki Varedero ancak markanın Varadero nun ismini küçültmüş....

aynı modeli neden yeni bir isimle çıkarmamışlar anlayamadım:(

neyse, önce bir gelsin sonra bakarız....
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

aydınlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super 51
    arkadaşlar bu model zaten varmış

http://www.bikepics.com/honda/xlv125/
    [FONT="Arial Black"]Acı çekmeyenler,başkalarının acı çekebileceğini akıllarına bile getiremezler[/FONT]

izbace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşım shadow 125 zaten var bilgine

ferrariman34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki street magic tr50
    güzel makina,inşallah getirirler Türkiye'ye de bineriz

xanoria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Arkadaşlar bu motor Türkiye' ye gelicekmi? kime soralım nerden öğrenelim? tam hyosung gt250 ye karar vermişken sırf bu motor için caymaya hazırım...

gokan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni seyhan 250c
    eğer getirirlerse makul bi fiyatla iyi satabilir...ben kaçırmam şahsen

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    güzel ama süper deil

UKYO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motozeus ms100
    bu motoru geçen sene nette gezinirken,hangi ülke olduğunu hatırlamıyorum ama yabancı bir ülkenin polislerinin kullandığını görmüştüm.çok hoşuma gitmişti

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    ahhhh salak kafam gittik ybr 125 aldık cbf 150 çıktı.cbf 150 yi aldık şimdi de bu mu çıktı.neyse çıkınca bunu da alırız hoşuma gitti.güzel tasarım.honda işini biliyor.

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı

Bu motoru TR'ye bekliyoruz, ilgililere duyrulur...

Sevgili @necdet, tam bana göre bir konu açmışsınız. Teşekkürler.

Konu ile ilgili bütün mesajları okudum. Çoğu arkadaşım gerçeklerden uzak notlar düşmüş. Doğruyu yansıtan mesajı aşağıya alıntılıyorum.
    Alıntı memin1857 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hoş makina ama Türkiyeye gelse sanırım 6000YTL'den aşağı olmaz. Bildiğiniz gibi ufak cc de gerçek enduro pek yok. (Ufak olanlar cross oluyor genelde) Varadero 125 bu boşluğu kapatıyor. 125cclik bu tür egzantirik motorlar yapılmasının sebebi yurtdışındaki yeni ehliyetlilere limitasyon kuralından dolayı. Ülkemize girmediği sürece bizim için ne kıymeti varki 125 Varaderonun?
    @memin1857 en doğrusunu söylemiş. yeni ehliyetlilere limitasyon kuralından dolayı. Dolayısıyla bu motorsiklet hacmi küçük olmasına rağmen gerçek bir enduro. Ülkemiz koşulları için ideal. Neden:

1- Düşük silindir hacminden dolayı en düşük vergi dilimine giriyor.
    2- Yine aynı nedenden dolayı az yakıt tüketiyor, dünyanın en pahalı benzini kullandığımızı artık herkes biliyor herhalde.
    3- Racing türü motorlar ülkemiz yolları için rus ruletidir. Yollarımız sadece enduro motorlar için uygundur.
    4- 2 silindirli ve sıvı soğutmalı oluşu şehir dışı kullanımı da mümkün kılıyor.

Bir de Ayşe Şule Bilgiç'ten alıntı yapayım.

Varadero’nun oğlu

Ülkemize hiç gelmeyen Varadero 125! 2007’de yenilenmiş hatları ile karşımıza çıkan bir model de ülkemizde satışa sunulan Honda Varadero XL 1000V’nin oğlu Varadero 125. Muhteşem tasarım, doyurucu kalite, macera ruhu ve yeni güç ünitesi ile karşımıza çıkan mini Varadero motosiklet keyfinin en hoş yollarından biri gibi duruyor. Ancak ülkemize bu güne kadar getirilmeyen Varadero 125 bundan sonra da gelir mi Allah bilir? Neden gelmiyor derseniz? Ülkemizde yerleşmemiş olan motosiklet bilinci yüzünden derim.Bir de yüksek fiyat elbette. 125cclik motoru hakir gören cahil bir toplum olarak bu motora bu parayı vereceğime giderim bilmem ne marka 750cc lik motor alırım denilebiliyor. Umarım bu motor Türkiye’ye gelir ve bu anlayışlar değişir.Yıllarca orda burada satamadıkları motorları bize getirip kakaladılar ve yazık ki motor kültürü gelişmeyen bizim gibi ülkeler de bu dışarıda satılmayan motorları baş tacı yapıldı. Bu yüzden de böyle şeker motorlar motordan sayılmaz oldu. Teknik özellikler: 90°-V2 sıvı soğutmalı motor, 15 beygir güç / 11000 devir, elektronik ateşleme, ön lastik 100/90-18 56P, arka lastik 130/80-17 65P.
    Motor bilincinin olmayışı diyor A.Ş.Bilgiç. Doğru söylüyor. Ülkemizde motorsiklet, otomobil, yani eşya statüyü belirliyor çoğu insanımıza göre. Yozlaşmış veya yozlaşmaya başlamış toplumlardaki durum bu maalesef. Biz de hızlı bir şekilde yozlaşıyoruz.

Son olarak fiyat konusuna da bir not düşeyim. 250cc'ye kadarki motorlar için Yunanistan fiyatlarına bakabilirsiniz. Aşağı yukarı ülkemizle aynı. Şimdi CBF250'nin fiyatına baktım honda.gr'den. 3940€. Kuru 1,91 kabul edersek 7500 YTL'yi biraz geçiyor. Bizde ise 7920 YTL. Yani %5 daha pahalı. Aynı mantıkla yola çıkıyorum, 250 cc ve altı motorlar olduğu için.

Varadero XL 125V'nin Yunanistan satış fiyatı 4990€.
    4990 x 1,91 = 9530,90 YTL
    %5 Honda TR fazlası = 10.007,45 YTL

Evet arkadaşlar, bu motor TR'ye gelirse fiyatı 10 milyar olacak. Ama bu fiyata 125 cc kimse almaz düşüncesi ile Honda TR bu motoru kesinlikle getirmeyecek. Honda TR yetkilileri bu sayfayı okuyorlarsa, zaten sizler de bu kararı onlara aldırtırsınız.

Honda TR'ye duyuru:
    Ben bu motora 10 milyar veririm. Ayrıca ülkeye bir adet test amacıyla getirip, özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarında deneme sürüşü yaptırırlarsa pek çok sipariş alacaklarına eminim. Bir sürü oto-moto kiralama firması var kıyılarımızda ve bunlar Çin malı almıyorlar portföylerine, kalitesizlik ve sonuçta baş belası olması nedeniyle. Tek alıcılar bizler değiliz, unutmayınız.

Saygı ve sevgiler.

Motosikleti
    93/06 - Honda Kinetic DX100 (İlk göz ağrım o, kalbimde!) 06/... - Yamaha X-Max250
    Muhteşemmmm olmuş!!! Potansiyel endurocuların uzun zamandan beri rüyalarına giren bir başlangıç motorsikleti vardı... Honda sesimizi duymuş olacak ki imdadımıza yetişti? 125cc ve 90 dereceli ilginç bi motor tasarımı var yaw?A ma 9125 YTL epeyce... Hele hele düz mantık 10300YTL saçma bi fiyat olur... Türünün tek örneği olması bile bu kadar yüksek bi fiyatla satılmasına sebep değil bence...

www.bikepics.com adresinden görüldüğü üzere, motorsiklet 2001'de çıkmış piyasaya, bu kadar zamandan beri gelmediyse, bundan sonra da gelmez... en azından kaparolarımızı toparlayıp imza kampanyası başlatmadığımız sürece gelmez...
    "It is better to deserve honors and not have them than to have them and not deserve them."

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    http://www.varaderoforum.com/cgi-bin/YaBB/YaBB.pl international varadero forumu arkadaşlar isteyenler burdan da araştırabilir gelsin bu motor kanım çok ısındı walla ama fiyat da 9 falan olursa işimiz zor 6-7 arası bi fiyat cok daha verimli olur bence
    Ride your way

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Şekli benim çok hoşuma gitti.Ama 10.000 Ytl gibi bi rakam biraz yüksek belkide motorun hakkı gerçekten odur ama bize fazla gelir
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    10000ytl coook fazla baslangıc motoru icin
    5000-6000 civarında olsa keske (cok mu hayal kuruyorm??)

bugun ortaköye gittm
    varaderoyu gördüm ilk defa
    süperdi bence
    beni kawasaki ninjadan vazgecirebilecek kadar güzel hem de

Hakany - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Varadero

Arkadaşlar bu motoru bende ilk görüşte çok beğendim. Araştırmaya karar verip Honda Türkiye sitesine girdim istek dilek vs msj bölümüne Varadero Türkiyeye gelecekmi gelirse ne kadar olur harika bir motosiklet dedim ertesi gün beni aradılar Hondadan bi bayan aradı beni. Yorumunuz için teşekkür ederiz dedi Honda, Varaderonun 125lik modelini şimdilik Türkiyeye getirmeyi düşünmüyor dedi sebepleri ötv artı motosikletin kalitesinin kendi sınıfındakilerden daha yukarıda aynı zamanda çift silindirli olduğu için fiyatı 125 sınıfına oranla yüksek kalıyor dedi. Ben forumdan takip ettiğim kadarıyla bir çok insan bu motora hayran cbr 125 teki gibi bir fiyat politikası izlerseniz bence pazarda iyi satış oranları yakalarsınız dedim. Müşterilerimizden gelen bu yöndeki talepleri değerlendiriyoruz ama kısa vadede bu modelin Türkiye pazarına girmeyeceğini söylemek durumundayım dedi konuşma bitti... bende aradıkları için teşekkür edebildim sadece.

tata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı
    Bu faydalı bilgi için teşekkürler @Hakany.

Aşağı yukarı bekleneni söylemişler. Benim de fazla ümidim yoktu zaten TR'ye getirecekleri konusunda. Hiç risk almak istemiyorlar. Bir bildikleri vardır herhalde diyerek en az 2 yıl daha Varadero 125 getirmeyeceklerini garanti ediyorum. Umarım beni utandırırlar.

Sağlıcakla.

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    bu paraya motor getirmez honda 125cc 10milyar yok daha neler
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler