Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnceleme - Marushin 888 Shivan Crystal White

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Arkadaşlar yurtdışından getirttiğim kaskımın size ilk görüşlerimi sunacagım oldukça objektif olmaya çalışacagım

ben kaskı turkıyede hep mat beyaz gördüğümden mat beyaz beklıyordum ancak bana parlak beyaz geldi bi bakım dahada hoşuma gitti,birde iridyum vizör aldım.buda gayet hoş oldu.

Şehiriçinde çok iyi bir ses yalıtımı var.

daha yuksek hızlara cıkıp denemedim ancak Ls2 ve nolan n62den sonra cok cok daha iyi oldğnu söyyleyebilirim.

Aşağıya kendi çektiğim resimleri koyuyorum.

Bu arada kilit mekanizması 2D olarak geçiyor 2 adet halka arasından ipini geçiriyoruz ancak tam olarak anlayamadım nasıl baglanabildiğini bilen arkadaşlar yardım edrse sevinirim sanırım MotoGpde kullanılan sistemde buymuş

Ve resimler

[B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aykut009 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF-R25
    Kaskın dış görüntüsü oldukça etkileyici.Güle güle kullanın,inş. asfalt görmez.
    Size maliyeti ne kadar oldu??

Motosikleti
    Ben almanyadan aldığım için bana maliyeti vizörü ile birlikte 98€ oldu.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    kaskın bağlama yöntemini anlatmam gerekirse

anltmayacam alıntı yapıcam direk (=

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

anlaşıldımı ... gayet basit ve çok emniyetli bir bağlama tarzıdır.. el alışana kadar zordur ama alışınca 2 saniyelik iştir
    umarım anlayabilirsin ;)

çok sevdiğim bir kask aslında kendisi ama nedense vizörleriyle ilgili sıkıntıları var TNT 888 serisinin hatırladığım
    arkadaşımda kintaro modeli vardı kırmızı desenli 4 defa vizörü değiştirmek zorunda kaldı
    shoei kask aldıktan sonra dandik felan diye bahsediyordu bana ama bilemiyecem bu kasklardan kullanma şansım olmadı ama almayı düşünüyorum
    kaskını güle güle kullan allah asfalt yüzü göstermesin 2nizede...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    honda CBF150
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben almanyadan aldığım için bana maliyeti vizörü ile birlikte 98€ oldu.
    çok ucuza gelmiş, sanırım istanbulda eee 300euro civarı galiba

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    kask çok güzel,
    ama hız motorunda kullanılacak tarza uygun değil bence, yüksek hızlanmalarda motorun üzerine yattığında arka set kısmı rüzgarda kaskı geri çekiyor ve boyun ağrısına neden olyor.

Motosikleti
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kask çok güzel,
    ama hız motorunda kullanılacak tarza uygun değil bence, yüksek hızlanmalarda motorun üzerine yattığında arka set kısmı rüzgarda kaskı geri çekiyor ve boyun ağrısına neden olyor.
    kafanı öne dikip yola bak diyor işte kask sana
    dedim sana o kadar gösterge panelindeki kız desenine bakmayı bırak diye

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:20 ----------

cevabıda o kadar güzel koyduk ama konu sahibi sanırım okumadı

Motosikleti
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskın bağlama yöntemini anlatmam gerekirse

anltmayacam alıntı yapıcam direk (=

umarım anlayabilirsin ;)

çok sevdiğim bir kask aslında kendisi ama nedense vizörleriyle ilgili sıkıntıları var TNT 888 serisinin hatırladığım
    arkadaşımda kintaro modeli vardı kırmızı desenli 4 defa vizörü değiştirmek zorunda kaldı
    shoei kask aldıktan sonra dandik felan diye bahsediyordu bana ama bilemiyecem bu kasklardan kullanma şansım olmadı ama almayı düşünüyorum
    kaskını güle güle kullan allah asfalt yüzü göstermesin 2nizede...
    Çok tesekkurler arkadaşım.Olayı anladım ancak benimkinin ii uzun ve ayarlanmıyor bunu anlayamadım sanırım.

Diğer arkadaşlarada yorumları ve temennileri için çok teşekkür ederim

Motosikleti
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok tesekkurler arkadaşım.Olayı anladım ancak benimkinin ii uzun ve ayarlanmıyor bunu anlayamadım sanırım.

Diğer arkadaşlarada yorumları ve temennileri için çok teşekkür ederim
    ip zaten uzundur o uzun kısmı rüzgardan boynuna çarpıp canını yakmaması için ipin ters kısmında takabileceğin çıt çıtı bulunmakta

alttaki resimde oraya doğru işaret var 4 numara

bu senin kaskındada olması gerek

ilk başta bbbr'ında dediği gibi karışık görünebilir ama alıştıktan sonra en kolay sistemdir aynı zamanda en güvenli sistem olarak kabul edilir

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafanı öne dikip yola bak diyor işte kask sana
    dedim sana o kadar gösterge panelindeki kız desenine bakmayı bırak diye

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:20 ----------

cevabıda o kadar güzel koyduk ama konu sahibi sanırım okumadı

yanlış anladın ilkay ben tablada 350 yi arıyorum ondan içine düşer gibi bakıyorum

Motosikleti
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anladın ilkay ben tablada 350 yi arıyorum ondan içine düşer gibi bakıyorum
    yalan söyleme gördüm geçen

sen 350 arıyosan getir motoru ben oraya bi çentik daha atarım 350 yazıp

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    üstad elleri sağlık, iyi, güzel, hoş da ....
    bir inceleme yazısı böyle olmamalı, şundan iyi bundan iyi demekle olay bitmiyor.
    mesela senin örneklediğin ls2 ve n62 kullanmayanlar ne ile kıyaslayacak. bunun fabrika değerleri , hız testlerinden alınmış değerler olmalı gürültü için.

ayrıca kask için "crash test" yapman lazım. mesela atacaksın kaskı 6. kattan "bak şurası kırıldı, burası çizildi" yazacaksın.
    cık olmamış.
    ayrıca fotoğrafların boyutları büyük.

bunları geçtikten sonra güle güle kullan, almanya fiyatları çok yiyi olmasına rağmen bizim gümrüğe güvenemediğimden sipariş veremedim. louis de senin dediğin 100 eur civarında satılıyor.

biraz da ek yapayım;
    100km ye yaklaştıkça rüzgarın hızını içerideki sesten anlıyorsunuz, çok sessiz bir kask değil, kaskın altına denk gelen padler aşınıyor, çene için aparat ayrıca satılıyor, vizörlerin kaska bağlantı noktasındaki plastik kulaklar çok çabuk kırılıyor.

kask biraz yıprandıktan sonra evin 3. katından aşağıya attım, beton zemine bir kere zıpladı, üzerinde biraz çizik oldu içine baktım bir sıkıntı yoktu.

kaskın orjinal şeffaf vizörü buğu açısından ek bir işleme ve aparata gerek duymadan yeterince başarılı, tabi durduğunuz zaman buğu oluyor fakat yolda pek buğulanmıyor. 2 senelik kullanımdan sonra yavaş yavaş bu özelliğini yitiriyor.

ayrıca kask üzerindeki grafikler çok şık ve kolay kolay kazınmıyor, sanırım silikon bir yüzey ile kaplı airbrush ile yapılmışlar. bendeki shivan dragon kırmızılı siyahlı olan, siyah vizör ile mükemmel derecede şık, aynalı vizör tavsiye etmem zira ayna içerideki yansımayıda vizöre yansıtıyor ve görüş kaybına sebebiyet veriyor.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosikleti
    Alıntı The Dude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad elleri sağlık, iyi, güzel, hoş da ....
    bir inceleme yazısı böyle olmamalı, şundan iyi bundan iyi demekle olay bitmiyor.
    mesela senin örneklediğin ls2 ve n62 kullanmayanlar ne ile kıyaslayacak. bunun fabrika değerleri , hız testlerinden alınmış değerler olmalı gürültü için.

ayrıca kask için "crash test" yapman lazım. mesela atacaksın kaskı 6. kattan "bak şurası kırıldı, burası çizildi" yazacaksın.
    cık olmamış.
    ayrıca fotoğrafların boyutları büyük.

bunları geçtikten sonra güle güle kullan, almanya fiyatları çok yiyi olmasına rağmen bizim gümrüğe güvenemediğimden sipariş veremedim. louis de senin dediğin 100 eur civarında satılıyor.

biraz da ek yapayım;
    100km ye yaklaştıkça rüzgarın hızını içerideki sesten anlıyorsunuz, çok sessiz bir kask değil, kaskın altına denk gelen padler aşınıyor, çene için aparat ayrıca satılıyor, vizörlerin kaska bağlantı noktasındaki plastik kulaklar çok çabuk kırılıyor.

kask biraz yıprandıktan sonra evin 3. katından aşağıya attım, beton zemine bir kere zıpladı, üzerinde biraz çizik oldu içine baktım bir sıkıntı yoktu.

kaskın orjinal şeffaf vizörü buğu açısından ek bir işleme ve aparata gerek duymadan yeterince başarılı, tabi durduğunuz zaman buğu oluyor fakat yolda pek buğulanmıyor. 2 senelik kullanımdan sonra yavaş yavaş bu özelliğini yitiriyor.

ayrıca kask üzerindeki grafikler çok şık ve kolay kolay kazınmıyor, sanırım silikon bir yüzey ile kaplı airbrush ile yapılmışlar. bendeki shivan dragon kırmızılı siyahlı olan, siyah vizör ile mükemmel derecede şık, aynalı vizör tavsiye etmem zira ayna içerideki yansımayıda vizöre yansıtıyor ve görüş kaybına sebebiyet veriyor.
    sendeki eski modelinden slikon boyalı

bunlar boya işlemeli üstü cilalanmış modeller
    şahsi görüşümü sorarsanız bunlarında boyaları çabuk kazınmıyor sağlamlık olarak iyi ama vizör işi bozuyor seninde dediğin gibi çok nazikler biraz
    ses konusunda arkadaşımın dediği yorumu yapmışsın sende

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    benim türkiyede gördüğüm en düşük fiyat ki normal vizöryle 225 euro. çok iyi bi fiyata almışsınız.
    tasarım olarak harika bi kask güle güle kullanın...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

metanecho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS K4, DL650 K5 - 93 323 HB
    louis.de sitesindenmi aldın acaba? o siteden aldırıp getirtmeyi düşünmüştüm ama hatalı ürün satıyorlar gibi birşey okumuştum vazgeçmiştim, ne derece doğru bilmiyorum bir fikri olan varmı?
    B rh(+)
    Aynada Herkesin Baktığı Yabancı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler