Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Honda CBF 500 Ayrıntılı Testi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora binen adamın cebinde benzin parası olur arkadaş ben onu bunu bilmem
    aynen öyle! motorcuyum diyip sonra 3-4ytl icin aglamak olmaz. alternatif olarak bisiklet var. ceplerden birsey cikmadan gidip geliyor ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Evet motora binen adam beniz parasını düşünmemeli...

Ancaaaak güzel ülkemizde benzinin litre fiyatı avrupa ülkelerine göre nerdeyse 2 kat olduğu için sinir bozucu bir durum ortaya çıkıyor...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

baggio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cgl 125 + cbf 500
    ben aylarca motorum çok yakıyor diye satmayı düşünüyordum kime sorsam kullanımdan kaynaklanır dedi bende inanmadım fakat 18 martta arkadaşlarımla çanakkale'ye geziye gittim çoğunluğunda 125cc makina olduğundan onlara ayak uydurmak zorunda kaldım gerçi çok sıkıldım ama gezinin sonunda baktımki 125cc motordan daha az yakıt harcamışım bu alet 100 km hızın üzerine çıkmadığınız taktirde uzun yolda gayet ekonomik.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    valla ben bir depo ile (yaklasik 18litre yani - asagi yukari 1 litre hep kaliyor) ortalama olarak 350km gidiyorum, yani 5lt/100km gibi bir tüketim söz konusu. benim arabam (golf IV, 1.4 benzinli) de ayni yakiyor sayilir. o yüzden ekonomi benim icin önemli degil, yazin motosiklet kisin araba kullaniyorum ve olay benim icin bitiyor....

baggio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cgl 125 + cbf 500
    birde bir şey merak ettim bu motorla kafa kaldıran varmı acaba ben bir iki deneme yaptım ama olmadı motor çokmu ağır yoksa benmi tırstım

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında metehan abi benzin yönünden bi sıkıntım yok çok fazla..
    dylan 100'km de 3,4lt yakıyordu cbf500 de 4,5-5lt yakıyor..
    yani tam 100 km gideceksinki eski motoruna göre cebinden 3 yada 4ytl fazla çıkacak..yani şimdilik 500 lüğü idare edebilirim..ama 1000lik için aynı şeyi söyleyemem:D
    özgürce gezebilmekten bahsetmişsin mete abi ama zamanım olmadığı için gezemiyorum..para olmadığı için değil..para çokta yok herkes kadar fakat zaman daha önemli bence..
    ne goldwing sahipleri var 3 senelik motorları daha 3000km olmamış
    benim aldığım motorda böyle işte 6 ayda 900km yapmıştı ben 20günde 1000km yaptım..
    herzaman motor üstünde gezi yapamazsınız çevre koşulları bu kadar esnek değil en azından benim çevrem..güzel bi ezi en fazla 400km süesün benim motor 5lt yakıyo 100km de yani 5*3ytl 15ytl 100km masrafı 400kmde 60 ytl yaksın motor..dylanda yakıyodu 400 kmde 41ytl..e 20ytl benim özgürlüğümü değil kimsenin özgürlüğünü kısatlayamaz (bu laf motorcular içindi)
    motora binen adamın cebinde benzin parası olur arkadaş ben onu bunu bilmem

abi bişey yakmıyomuş be...ama basmadıktan sonra tabi...100 le bende gidiyom ama...100 le gittikten sonra yani motoru sıkıştırmadan tad alınabilirmi...hep 180 le gidinde demiyom bak...bi ortası vardır mutlak..ama büyük makinenin sevdiğim tek özelliği artcıda olsa gidiyo makine...yani artcı ilk defa sizi rahatsız etmiyo...

murat senin tuzu kuru be hacı...bak bizi solladın geçtin...yarında bunu satıp cbf 600 bağlarsın...biz böle bakarız sana...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    Alıntı baggio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde bir şey merak ettim bu motorla kafa kaldıran varmı acaba ben bir iki deneme yaptım ama olmadı motor çokmu ağır yoksa benmi tırstım
    dostum 2. vites denedinmi kalkması lazım @Predator gerçi sen daha iyi bilirsin tek teker yapabiliyormusun ?
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bişey yakmıyomuş be...ama basmadıktan sonra tabi...100 le bende gidiyom ama...100 le gittikten sonra yani motoru sıkıştırmadan tad alınabilirmi...hep 180 le gidinde demiyom bak...bi ortası vardır mutlak..ama büyük makinenin sevdiğim tek özelliği artcıda olsa gidiyo makine...yani artcı ilk defa sizi rahatsız etmiyo...

murat senin tuzu kuru be hacı...bak bizi solladın geçtin...yarında bunu satıp cbf 600 bağlarsın...biz böle bakarız sana...
    mete abi büyüklerime saygım sonsuz ama isteyince yavaşta olsa insanın başaramayacağı şey yoktur diyorum ben..umarım dediğin gibi olur iş hayatımız başarılı olurda cbf600'ü es geçip 1000'e atlarız

bu arada şaka bi tarafa büyük konuşmayım ama cbf600 almam kolay kolay.neden derseniz enjeksiyon yok ve 4silindir...cbf1000ise enjeksiyonlu ve 1000lik bir makina 98hp öyle çok uç bir motor değil..yani ilk başta motoru alırken 3 4 milyar fazla veriyorsunuz ama hem aynı yakıtı tüketiyorsunuz hemde daha fazla güç elinizin altında oluyor..bu arada ABS fren sistemi olmazsa olmaz arkadaşlar..motorda ABS şart..işimizi bi elimize alalım cbf1000 inşallah nasip olur bu motordan sonra

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı bathu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum 2. vites denedinmi kalkması lazım @Predator gerçi sen daha iyi bilirsin tek teker yapabiliyormusun ?
    ben yapamiyorum. ama eminim bir iki hile ile yapmak mümkündür. agirligini geri vererek ve ön tekeri yukari kuvvetlice yukari cekerek ...

Motosikleti
    Suzuki SV 650s
    Alıntı eralpt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle birlikte 120/70- 17 ölçüye sahip ön lastik ve yine aynı marka 160/60 - 17 ölçüye sahip arka lastik gelmekte. Lastiklerin güvenli olarak çıkabileceği max sürat 240 Km/h. Lastikler kuru yolda gayet başarılılar. Özellikle ısındıklarında çok daha performanslılar..

lastiklerin kenarinda en az 2cm korku cizgileri var heheh. yani lastigin kullanmadigin yerleri görünüyor. tek düz yolda sürdün motoru galiba hehehe.

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    ROFL!!!!

orada 2cm'den fazla korku cizgisi var. ben yer yer tirsiyorum ve bendeki korku cizgileri asagi yukari 2cm. simdi cektim, al bak!

Motosikleti
    Suzuki SV 650s
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ROFL!!!!

orada 2cm'den fazla korku cizgisi var. ben yer yer tirsiyorum ve bendeki korku cizgileri asagi yukari 2cm. simdi cektim, al bak!

bende simdilik <1cm var ama yakinda onlarda gidecek

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    güzel bir çalışma olmuş... elinize sağlık....

maksimumhiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot 103
    güzel güzel güzel güzel
    almak isteyenlere iyi yardımcı olmuşsun

Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı TavukBiti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende simdilik <1cm var ama yakinda onlarda gidecek
    ich arbeite daran.

üstünde calisiyorum ...

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Emeğine sağlık dostm...
    Saygılarımla...

Bicak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakıtı az.kısa ve orta mesafe için ideal fazla yakıt tüketimi yok...tam benim istediğim gibi işte...teşekkürler...
    SİLEMİYORSAN KARALAYACAKSIN!!!

en son 12 kuruş yaktım km'de

gestapo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    acaba cbf 250 ile cbf 500 arasındaki boyut farkı nedir cbf250 de bunun kadar iri ve kaslı bir motormu yakından göremedim hiç???

cbf250,cbf500 kadar iri değil ama kasa aynı olduğu için pek farkedemiyosun incelemedikten sonra..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler