Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alpinestars SP-8 Eldiven İncelemesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Discover 125ST
    Merhaba değerli Motosiklet.net ailesi bugün sizlere yeni almış olduğum Alpinestars SP -8 eldiveni birkaç ana başlık içinde anlatmaya çalışacağım.

İlk önce tasarımdan başlayayım, tasarım; kırmızı, siyah ve beyaz. Eldiven uzun yani bilekleri kapatıyor, ama sert bir bilek koruması mevcut değil.

Eldiven yazlık olarak sınıflandırılmış durumda ama çok fazla hava deliği olmadığından dolayı kışın eli üşüteceğini tahmin etmiyorum (Özellikle de parmaklardan). Üstteki kemikleri koruyan sert kısmın üzerinde firmanın logosunun kabartması var.

KORUMA
    Parmakların eklem yerlerine gelen kısımlarda sert olmayan yumuşak dolgulu korumalar var. İç kısımda ise slider yerine yumuşak dolgulu bir darbe emici gibi bir şey koymuşlar, idare eder gibi duruyor ayrıca küçük parmağın ayrılmasını engellemek için diğer parmağa bağlayan kısım mevcut.

KONFOR
    Eldiven benim elime tam oturdu, hareket kabiliyetimi kısıtlayan bir durum söz konusu değil. Eldivende az hava deliği var dediğim gibi soğuk havada üşütmüyor ama sıcak havada da bunaltacağını sanmam. Ayrıca yağmur suyu da alır yani : D
    Bu arada bende L olanı var parmaklarım tam oturuyor, başparmağımın önünde 2 milimlik bir boşluk var ama sıkıntı yaratmıyor.

FİYAT/PERFORMAS

Eldivenimi Motovento’dan aldım. Nakit olarak 300’e geldi. Açıkçası biraz pahalı ama bir önceki eldivenimi 70 TL’ye almıştım onu da ayrı bir konuda anlatacağım kendiliğinden paramparça oldu. O yüzden almışken iyisini alıyım diye düşündüm.
    Şimdilik aklıma gelenler bu kadar, ilk incelememdi umarım beğenirsiniz.
    EB61 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    aynı modelin siyahı bende var.
    yurtdışından 89 dolara getirtmistim. o zaman 200 tl gibi bi rakama tekabül ediyordu.
    kışın, yani havanın 10 derecenin altına düştüğü durumlarda parmaklari üşütüyor. yazın da havanın 25 derecenin üstüne çıktığı durumlarda da terletiyor
    konfor olarak bende beğeniyorum.
    güvenlik olarak henüz test edebilmis değilim, inşallah da tecrübe etmem

Motosikleti
    Hornet 650
    Aynısının S bedenini kullanıyorum, geçen sene kış aylarında e-bay den almıştım.

Sanırım 210 Tl. gibi bir fiyata gelmişti.

Yazın terletiyor, kışın üşütüyor. Bence ideal kullanım mevsimi bahar ayları, ama ben tüm yaz boyuncada kullandım.

Genel olarak fiyat performas olarak güzel....di dolar artmasaydı

enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Bende aynı eldiveni 2 ay kadar önce 280 liraya motovento'dan almıştım (n11 indirimi ile)

Gayet güzel, terletmeyen ve üşütmeyen bir eldiven. Yalnız üstte seninde bahsettiğin başparmak üstünde boşluk sorunu bende de var. Sadece sinyal kullanırken biraz zorluk çıkarıyor. O boşluk olmasaydı iyiydi tabi.

Birde bilek kısmı elimi tam olarak sıkmıyor. Gp pro'daki gibi bileği sıkan bir cırt cırt ekletme düşüncem var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)