Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Maxem 45 litre topcase iyi midir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok sattığım falan yok. Ama kullanan birsürü arkadaşım var her modelini 45lik 40lık hatta kendim ignite modelini alacaktım o sağlamlığı ve kaliteyi görünce. Kuru sıkmıyorum yani. Hatta ben de kullandım çok sağlamdı diye yalan da söyleyebilirim ama gözümle gördüğümü söylüyorum. Çok da memnun arkadaşlarım.

Ha bi de senin gibi boş adamlarda bu var. Biri senin inada sevmediğin mala iyi diyince "hayırdır bayisi misin?" Der bayisi olsam sana laf mo anlatmakşa uğraşırım. Alan alıyo zaten siz yiyin birbirinizi burda der geçerim. Boş konuşuyon aga. Alayına muhalefetsin tüm forumda. Maxem kullanan hiçbir arkadaşımda şikayetçi olmadı çantasından.

kapağı tam oturmuyor kilidi giderken açılıyor deniyor , birde su aldığı söyleniyor bunlar kafamı biraz karıştırdı açıkçası
    edim1234xxx bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı darnglove adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapağı tam oturmuyor kilidi giderken açılıyor deniyor , birde su aldığı söyleniyor bunlar kafamı biraz karıştırdı açıkçası
    Gözümle gördüğüm sağlıklı kullanıp olumlu yorum yapan 7-8 tane arkadaşım olmasa benim de kafamı kurcalardı haklısınız.

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    Gözümle gördüğüm sağlıklı kullanıp olumlu yorum yapan 7-8 tane arkadaşım olmasa benim de kafamı kurcalardı haklısınız.
    iki seçeneğe indim tavsiye verirseniz çok sevinirim motorum sym evo

birinci seçenek sıfır maxem sl 45 sırtlıklı ve bagajlı fiyatı 215 tl
    http://www.feyizoglu.com/SL-45-lt-Arka-Canta-Siyah_49567.html#0

diğeri ise ikinci el ama temiz bir kappa K46 fiyatı 200 tl

http://www.latuamoto.com/images/prodotti/kappa/DSC03135_02.JPG

sizce hangisini tercih etmeliyim artçı için hangisi daha güvenli ve rahat olur , bu arada givi demiri için yorumlarınız çok önemliydi çünkü eşim sürekli artçı olarak yanımda o yüzden kafam bir karışmıştı

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bunların kilidinin üzerine mavi bir naylon yapıştırıyolar. 1 sene kalıyo üzerinde, çıkartamıyosun
    Bende 32 litreliği var, menteşeleri ve kilidi sağlam görünmese de idare ediyo. 1 adet XL beden Full Face kask 32 litrelik Maxem'e sorunsuz sığıyo marka modelden bağımsız olarak. Sağlamlıktan beklentim çantanın menteşelerinin ve kilidinin kısa sürede kırılmaması, çatlamaması gibi şeyler. Hırsız SHAD çanta alsanız da bi şekilde açacaktır, pahalı çantayı kırdıklarında daha çok paranız gider ayrıca.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F

sizce hangisini tercih etmeliyim artçı için hangisi daha güvenli ve rahat olur , bu arada givi demiri için yorumlarınız çok önemliydi çünkü eşim sürekli artçı olarak yanımda o yüzden kafam bir karışmıştı
    kappa k46 yı 200 liraya nereden bulduysanız iki tane sipraiş verelim tabiki de kappa daha kaliteli. fakat maxem kalitesiz demek değildir bu.
    evo ile maxem sl45 kullanan arkadaşım var gayet de memnunlar. bi sıkıntı ile karşılaştıklarını duymadım.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Drayke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6N
    peki takmak ve çıkarmak kolaymıydı yani gerektiğinde tek tuşla çıkarıp yıkayabilme imkanı varsa çok iyi olabilir....kapak çanta doluyken mi oturmuyordu yoksa normalde de oturma sıkıntısı vardı sl 45 modelinde ?
    Fiyatina gore kullanisli ve ici genis,lakin tika basa doldurdugumda kapagi oturtmak icin sagini solunu iyice bakip kapatmak gerekiyor. Normalde zaten kapaniyor. Birde yikamada tabancayla su tutunca iceriye su aliyordu. Tablasi falan saglam ama tablaya oturtma kilidi dandik sanki en ufak kasiste dusecekmis guvensizligi veriyor.

Surasida var maxem 45 e doldurdugum herseyi kappa k35 rahatlikla aliyor. 5 yildir ayni kappa 35 i kullaniyirdum genis bisey olsun diye maxemi almistim fakat hacim olarak yanlara genis kappa biraz daha oval oldugu icin onun aldigi tum malzemeyi alabiliyordu.

Bana fikrimi soracak olursaniz kappa,givi,coocase den sasmayin. Shad demisler onuda kullandim tabla tirnagi kiriliyor bahsettigim 3 luden daha alt kalite.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:45 ----------

Artci yaslanacaksa maxeme egilip bukuldugunu hisseder onuda soyliyim

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    peki kappa k46 yı alsam artçı yine eğilip bükülme durumu olursa rahatsız olur mu ?
    sanırım kappayı alıyorum bugün bir motor kuryede gördüm konuştum gayet memnunum dedi plastiği de oldukça sertti...Ama mat çantalar siyah sym evo ile nasıl durur onu bilemiyorum

Motosikleti
    Mondial 180 Zone S & Mondial RT 100
    Maxem SL 45

daha öncede bahsettigim gibi cok memnun kaldim. isimi görüyor ve ucuz/adi bir kalite tesbit edemedim.

polemos bunu beğendi.

Motosikleti
    ER6N
    peki kappa k46 yı alsam artçı yine eğilip bükülme durumu olursa rahatsız olur mu ?
    sanırım kappayı alıyorum bugün bir motor kuryede gördüm konuştum gayet memnunum dedi plastiği de oldukça sertti...Ama mat çantalar siyah sym evo ile nasıl durur onu bilemiyorum
    kappa,givi,coocase den şaşma.
    Shad bile demiyorum onunda tabla kırılıyor.
    Takacağın motor 125 lik birşey olsa gaff tak,cox tak tex tak farketmez. Sym gts evo gibi konforun üst düzey olduğu bir motora o çanta hem gitmez. Güneşte hem boyası matlaşıyor hemde reflektörleri soluyor,yıkmada içine şoldur şoldur su alıyor,artçı yaslandığında esniyor,kilit mekanizması dandik,motordan düşüp yola fırlayacakmış gibi hissiyat veriyor.
    sen hala bu konuyu neden uzatıyorsun 2. 3. çantayı alabilcek kadar paran coksa maxem al. lakin kappa givi 1 kere alınıyor motoru satsanda satmazsın diğer motorlarına takarsın. Ben aynı kappa çantamı 5 yıl 5 farklı motorumda kullandım. Ve hala sapasağlam ve tertemizdi.

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    öğleden sonra kappa k 46 yı alıyorum ve givi aparata monte işini hallediyorum , fotolarını çekerim tamamlanınca.Yorumlar için çok teşekkür ederim , artçı olmasa maxem düşünürdüm ama kappa güven verdi bakalım memnun kalıcaz mı sormak istediklerim ise şunlar..

1 alacağım çantanın üstüne bagaj için 4 tane ufak delik delinmiş bunları en sağlam nasıl kapatabilirim silikon iş görür mü ?
    2 çantayı boyamak istersem ne tür bir boya kullanmam gerek hafif ufak tefek çizikler için ?
    3 sürekli artçıyla kullanıyorum , tablanın altına orginal vidaların dışında ekstra güçlendirme için ek vida yapmalı mıyım ?
    4 polis artık bu portatif topcaseli motorları çevirmiyor değil mi ?

Motosikleti
    ER6N
    öğleden sonra kappa k 46 yı alıyorum ve givi aparata monte işini hallediyorum , fotolarını çekerim tamamlanınca.Yorumlar için çok teşekkür ederim , artçı olmasa maxem düşünürdüm ama kappa güven verdi bakalım memnun kalıcaz mı sormak istediklerim ise şunlar..

1 alacağım çantanın üstüne bagaj için 4 tane ufak delik delinmiş bunları en sağlam nasıl kapatabilirim silikon iş görür mü ?
    2 çantayı boyamak istersem ne tür bir boya kullanmam gerek hafif ufak tefek çizikler için ?
    3 sürekli artçıyla kullanıyorum , tablanın altına orginal vidaların dışında ekstra güçlendirme için ek vida yapmalı mıyım ?
    4 polis artık bu portatif topcaseli motorları çevirmiyor değil mi ?
    Hayırlı olsun... 2. elmi aldın ? delikler için sordum.
    o delikleri silikonla kapatırsında kapatma bence çanta üstü ayaklı aparatlar var uzun yolda acaip iş yapıyor,fazlalıklarını koyuyorsun üzerine bagaj lastikleriye baglayıp devam ediyorsun.Boyama yapma carbon yada folyo ile kaplama yap.Boya sökülme atma yapıyoır daha iğrebc oluyor.
    ekstra vidayaya gerek yok güzelce pul at 2 civatayı üstüste atıp kontra yap,birde artcı yaslanma varmı cantada.

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    Alıntı Drayke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o delikleri silikonla kapatırsında kapatma bence çanta üstü ayaklı aparatlar var uzun yolda acaip iş yapıyor,fazlalıklarını koyuyorsun üzerine bagaj lastikleriye baglayıp devam ediyorsun.Boyama yapma carbon yada folyo ile kaplama yap.Boya sökülme atma yapıyoır daha iğrebc oluyor.
    ekstra vidayaya gerek yok güzelce pul at 2 civatayı üstüste atıp kontra yap,birde artcı yaslanma varmı cantada.

evet ikinci el aldım , çanta üstü bagaj aparatları var ama şu anlık ihtiyacım olmayacağı için görüntüsünü bozsun istemiyorum açıkçası.evo parlak kappa mat olduğu için biraz renk uyumsuzluğu yaratır mı diyorum ama görücez artık carbon kaplama dediğiniz arabalarda kullanılan carbon kaplamamı? Motorum parlak siyah olduğundan biraz kötü gözükmez mi ? pul ve çift civata kullanıcam montajda artçı yaslanma maalesef yok ondan da alıcam ama 80 tl filan diyorlar kappa k 46 yaslanma minderine

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

Alıntı Drayke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çantamı bugün taktırdım ancak dediğim gibi sırtlık yok şu anda 99 tl dediler sırtlık için malum euro çok arttı.Ama dediğim gibi çantanın üzerinde ufak çizikler mevcut bunları temizlemek için ne kullanmam faydalı olur gerekirse tüm çantayı yeniden boyayabilirim ama boya tutacağını sanmıyorum... resimleri yarın ekleyeceğim.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    evet ikinci el aldım , çanta üstü bagaj aparatları var ama şu anlık ihtiyacım olmayacağı için görüntüsünü bozsun istemiyorum açıkçası.evo parlak kappa mat olduğu için biraz renk uyumsuzluğu yaratır mı diyorum ama görücez artık carbon kaplama dediğiniz arabalarda kullanılan carbon kaplamamı? Motorum parlak siyah olduğundan biraz kötü gözükmez mi ? pul ve çift civata kullanıcam montajda artçı yaslanma maalesef yok ondan da alıcam ama 80 tl filan diyorlar kappa k 46 yaslanma minderine

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:24 ----------

çantamı bugün taktırdım ancak dediğim gibi sırtlık yok şu anda 99 tl dediler sırtlık için malum euro çok arttı.Ama dediğim gibi çantanın üzerinde ufak çizikler mevcut bunları temizlemek için ne kullanmam faydalı olur gerekirse tüm çantayı yeniden boyayabilirim ama boya tutacağını sanmıyorum... resimleri yarın ekleyeceğim.
    hayırlı olsun. bir arkadaşımdaki maxem çantayı taktım ben de bugün. sl45 modeli. malüm klx ince motor nasl duracak sürüş dinamiğimi bozacak mı kullanışlı olacak mı denemek için. bağlantı yerinden tıkırtı yapıyordu altına yabışkanlı süngerlerden yapıştırdım bi iki parmak uzunluğunda şimdi canavar oldu. bakalım kullanışlı güzel olursa ya bu kalır ya da shad sh45 var bi tane onu alabilirim ben de
    Yiğit Can

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    resimleri ekliyorum , çantadaki ufak tefek çizikler ve sıyrıklar için karbonla kaplamayı düşünüyorum eğer yapabilirlerse , çünkü mat olduğundan boya tutabileceğini düşünmüyorum.Ancak başka bir önerisi olan varsa değerlendirebilirim şimdiden teşekkürler...Birde sırt dayama için opsiyon aramaya çalışıyorum orginaline 99 tl dediler çantayı 200 e almışken bir sırtlığa 100 tl vermek istemiyorum ...

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    resimleri ekliyorum , çantadaki ufak tefek çizikler ve sıyrıklar için karbonla kaplamayı düşünüyorum eğer yapabilirlerse , çünkü mat olduğundan boya tutabileceğini düşünmüyorum.Ancak başka bir önerisi olan varsa değerlendirebilirim şimdiden teşekkürler...Birde sırt dayama için opsiyon aramaya çalışıyorum orginaline 99 tl dediler çantayı 200 e almışken bir sırtlığa 100 tl vermek istemiyorum ...

http://img503.yukle.tc/thumbs/604720150822_093354.jpg

http://img504.yukle.tc/thumbs/305820150822_093456.jpg

http://img502.yukle.tc/thumbs/561320150822_093450.jpg

http://img502.yukle.tc/thumbs/435620150822_093501.jpg
    hocam tutsa tutsa su transfer tutar. yoksa folyo ile kaplanmaz. parça parça olur güzel olmaz. ayrıca mat olsa da güzel zımpara astar zımpara bi kaç kat boya ve son vernik ve fırın ile pasparlak renk elde edersiniz.
    Yiğit Can

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    hocam tutsa tutsa su transfer tutar. yoksa folyo ile kaplanmaz. parça parça olur güzel olmaz. ayrıca mat olsa da güzel zımpara astar zımpara bi kaç kat boya ve son vernik ve fırın ile pasparlak renk elde edersiniz.
    bugün su kaplama için birkaç yer ile görüştüm ama fiyatlar gerçekten çok yüksek , 250 tl den aşağı fiyat veren olmadı maalesef.Bende şimdilik stopları sökerek spray boya uygulaması yaptım .Daha iyi ve uygun bir fikir aklıma sininceye kadar bu şekilde kullanıcam sanırım yinede fikir için çok teşekkürler
    telike bunu beğendi.

Motosikleti
    ER6N

http://img503.yukle.tc/thumbs/604720150822_093354.jpg

http://img504.yukle.tc/thumbs/305820150822_093456.jpg

http://img502.yukle.tc/thumbs/561320150822_093450.jpg

http://img502.yukle.tc/thumbs/435620150822_093501.jpg
    Guzel duruyor sikinti yok bence oyle kullanmaya devam masraf cikartma bosuna.
    Bugum bende yeni motoruma canta aramak icin cikmistim,masallah kappa,givi,shadin yanina yaklasilmiyor. Temiz 42,45,46,48 lt lappa,givi,shad satan varsa ilgilenebilirim.
    Shad 48 tip olarak cok guzelmis lakin 550 tl cektiler. Bende alternatif bakayim derken maxem onerdi satici ,istemem daha once kullandim begenmedim diyerek reddettim.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    bugün su kaplama için birkaç yer ile görüştüm ama fiyatlar gerçekten çok yüksek , 250 tl den aşağı fiyat veren olmadı maalesef.Bende şimdilik stopları sökerek spray boya uygulaması yaptım .Daha iyi ve uygun bir fikir aklıma sininceye kadar bu şekilde kullanıcam sanırım yinede fikir için çok teşekkürler
    Üstüne bi de vernik atarsanız parlak ve pürüssüz gözükür. Denemekte fayda var boş bi zamanımda ufak iki parça grenajıma böyle bi uygulama yapıcam ben de
    Yiğit Can

Motosikleti
    SYM GTS250 i EVO
    Üstüne bi de vernik atarsanız parlak ve pürüssüz gözükür. Denemekte fayda var boş bi zamanımda ufak iki parça grenajıma böyle bi uygulama yapıcam ben de
    Cantanin uzerine port bagaj koyuldugu icin 4 adet ufak delik var bu delikleri en kolay ve su almayacak sekilde nasil kapatabilirim ?

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Cantanin uzerine port bagaj koyuldugu icin 4 adet ufak delik var bu delikleri en kolay ve su almayacak sekilde nasil kapatabilirim ?
    silikonla kapanır en uygun.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)