Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Kuba XCG 150 İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Günceldir arkadaşlar konuyu öldürmeyelim bence.

Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulan herkes ne kadar cok bılıyor anasını satıyım. adam ıyı bı ustaya denk gelmemısmıs. gel sakaryaya sana ustaların kralını gostereyım. 7 sene kawasakli servisinde calısmıs ustamı, 25 senelık ustamı gostereyım. ustaları nıye kotuluyosunuz? sız cok mu adamsınız. konusturtmayın benı sımdı. sen denk gelmedıysen, butun turkıye boyle olucak dıye bısey yok. senın sansın o. her insan bir degil.

selesi, o selenın altındakı anahtar yerınden acılıyor. asagı mı yukarı mı ne cevırıyoduk hatırlamıyorum. cevırın ne tarafa cevrılıyosa, sonra elinizle seleyi bıraz yukarı ve gerı cekın gelıcektır.

selenin rahatsız oldugunu soyleyen arkadasım, bı mobılya kaplamacısında mobılyacıda falan yaptırabılırsın o ısı. sungerını daha ıyısınden koyar aynısından kaplayabılır olculerıyle. yapılmaz sey degıl ama mobılyacıya baglı. haydı ıyı geceler
    Kardeş sen bunun servisinde çalışıyordun galiba. Bugüne kadar kronik bir sorun çıktı mı? Kullananlar memnun mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Kronik sorun için süre geçmesi lazım. Çünkü Motor mayıs ayında satışa sunuldu. Motosikletimden gayet memnunum. Mayıs ayından beri kullanıyorum. Bu fiyata bedava derim. Bütçesi kısıtlı olan arkadaşlara öneririm. Titreşim az da olsa peglerde 3000-4000 devirler arası hissediliyor. Oda 2-3 vites arası. Tok bir sesi var.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kronik sorun için süre geçmesi lazım. Çünkü Motor mayıs ayında satışa sunuldu. Motosikletimden gayet memnunum. Mayıs ayından beri kullanıyorum. Bu fiyata bedava derim. Bütçesi kısıtlı olan arkadaşlara öneririm. Titreşim az da olsa peglerde 3000-4000 devirler arası hissediliyor. Oda 2-3 vites arası. Tok bir sesi var.
    Ankara'da nereden aldınız acaba? Plaka ruhsat dahil kaça patlıyor?

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da nereden aldınız acaba? Plaka ruhsat dahil kaça patlıyor?
    Yiba Işıl Motosikletten aldım. Plaka + Ruhsat + Sigorta 300TL'ye geldi (kendim takip ettim). Motoru da 2150'ye aldım (kask yanında hediye). 40TL'ye arka çanta aldım. Toplamda 2500 civarına geldi.
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yiba Işıl Motosikletten aldım. Plaka + Ruhsat + Sigorta 300TL'ye geldi (kendim takip ettim). Motoru da 2150'ye aldım (kask yanında hediye). 40TL'ye arka çanta aldım. Toplamda 2500 civarına geldi.
    Anladım cevap için teşekkürler.

kadirekinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, birkaç yerde okuduğuma göre Ampul patlatma sorunu varmış, forumda başına gelen oldu mu?

Esrarengiz03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XCG 150
    1buçuk aydır kullanıyorum daha bi sorun olmadı. Ama gazı kökleyince mi ne oluyormuş tam olarak bilmiyorum ama

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı kadirekinci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, birkaç yerde okuduğuma göre Ampul patlatma sorunu varmış, forumda başına gelen oldu mu?
    2 aydır kullanıyorum sorun çıkarmadı şükür..

kadirekinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sağolun arkadaşlar bilgiler için.

Konuyu canlı tutalım biraz, benim gibi almak isteyenlerin çok olduğuna eminim.

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Nakit sıkıntısı olmasa çoktan ybr'yi çakmıştım da işte sıkıntı var. Sadece şehir içi kullanacak olsam gözüm kapalı alırım bunu ama ben günübirlik veya bir kaç günlük gezilere gitmeyi düşünüyorum. İşin aslı bu gezilere Çinli ile çıkacak kadar cesaretli değilim.

Belki almak isteyenlere bir faydam dokunur düşüncesi ile bende birkaç kelam edeyim;

Motorum 2 bin km biraz geçti dün itibari ile 2 bin bakımı yapıldı şu ana dek Allaha Şükür kaza bela yaşamadım,

Motor ilk aldığım da rolanti ayarindan kaynaklı ışıklarda falan durunca stop ediyordu ilk 500 km de pek aldırış etmedim 500 bakımında da ayarlatip yağ değiştirdim ve sadece yağ parası ödedim motec diye bir yağ koydular serviste ki memnun kalmadım bakıma gidecek arkadaşların kendi yağları ile gitmelerini tavsiye ederim...

Motorda vibrasyon bir miktar mevcut ama genel anlamda vibrasyon çok rahatsız edici değil egzos ile birleşince bir miktar rahatsız edebiliyor ki bunada alisiyor insan... 500-2000 km arasında motorumdan memnundum ancak 2bin e yaklaştıkça biraz cekisi düşmeye başladı serviste subab ayarı gerekiyor artık o yüzden dediler neyse bu sure zarfında 100km civarlarinda FSM köprüsü , riva yolu gibi yerlerde 100-110 rahat bir gidişi var ancak 110dan sonra zorlanmaua başlıyor 120 den sonra denemedim ve bütün bu suruslerim sırasında 50kg artçım ve 85kg ben vardim motorun üzerinde yakıt olarak ise kmde 13kurus civarında yakıyor diyebilirim.

2Bin bakımından sonra ise motor bir başka oldu 1-2 beygir güçlendi sanki hız denemek nasip olmadı ama gidişi çok değişti sesi biraz daha azaldı resmen motor kendine geldi ve bu bakımda da 58tl + castrol 1lt yağ 19tl ödedim.. 58 tl içerisinde NGK buji + işçilik + arka stop lambası vardı. .

Almayı düşünen arkadaslara tavsiye ederim fiyat / performans olarak tüm beklentileriniI karşılıyor.. Ancak lastikleri kesinlikle degistirmeli ve 1 er boy önü de arkayi da büyüttürmelisiniz aldıktan sonra..

Umarım faydalı olabilmisimdir sorularınız olursa cevaplamaya çalışırım
    Esrarengiz03, plectrum ve brds bunu beğendiler.

Kuca XCG 150 Kırmızı'sını aldım .. Ama sorunlu olarak geldi. Motor aküyü şarj etmiyor . Marştan çalıştıramıyorum , farlar yanmıyor vs. sorun nerde acaba ?
    Birde motor sıfır kaç km'den sonra açılır ? Açıldığını nerden anlarız ? Açılana kadar hangi süratlerde gitmeliyiz ?
    Yanıtlarsanız çok sevinirim ..

Esrarengiz03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XCG 150
    lastikleri değiştirecem .Lastik olarak neyi önerirsiniz?
    2012 Kuba CG100 1205 km(5 Vites) -------> 2013 Kuba XCG150 ...
    A Rh+

mc-hot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yasarcan66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuca XCG 150 Kırmızı'sını aldım .. Ama sorunlu olarak geldi. Motor aküyü şarj etmiyor . Marştan çalıştıramıyorum , farlar yanmıyor vs. sorun nerde acaba ?
    Birde motor sıfır kaç km'den sonra açılır ? Açıldığını nerden anlarız ? Açılana kadar hangi süratlerde gitmeliyiz ?
    Yanıtlarsanız çok sevinirim ..
    Motorunuzu servise götürünüz ve garantili olduğunu hatırlatıp tüm soruınları ücretsiz yaptırınız.
    Motor 1000 km de dikkat etmeniz gerekir tam gaz açmayın hiç bir şekilde motor rahat çalışacağı devirlerde ve hızla kullanın.

Alıntı yasarcan66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki şikayetimden dolayı motoru yarın kuba servisine götürüyorum.Ama motoru aldığım bayi garanti kağıdı falan vemedi bana.Servis garantili olduğunu nerden anlayacak ? Şase numarasını internetten online siteme yazarak falan mı anlıyorlar ?Bulunduğum yere 30 kilometre uzakta servis sonra tekrar dönüp garanti kağıdı falan aramayalım.

Motosikleti
    arayışta
    Kullanan arkadaslar biraz daha bilgi verebilir mi motorun tiresimi performansi malzemenin kalitesi hakkinda 2. El mondial mh drift alcaktim xcg yi gorunce ikilemde kaldim sifir xcg mi 2.el mh drift mi kullanan arkadaslar yardimci olabilir mi?

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı halilimo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanan arkadaslar biraz daha bilgi verebilir mi motorun tiresimi performansi malzemenin kalitesi hakkinda 2. El mondial mh drift alcaktim xcg yi gorunce ikilemde kaldim sifir xcg mi 2.el mh drift mi kullanan arkadaslar yardimci olabilir mi?
    Boyunuz uzun ise MH alabilirsiniz. Ancak fiyat-kaliteye göre Kuba işçiliği iyi. Titreşim çok fazla yok ama ses tok ve gür. Bu sebeple uzun yolda yorabilir. Ama mükemmel bir haz veriyor. Az yakıyor. 100km'de 1,8lt'ye kadar düştüm. Şaka gibi

Motosikleti
    arayışta
    Peki 150cc nin hakkini veriyor mu motor performans olarak teknik ozelliklerini bulumadim kac hp

REKLAM ALANI
21. sayfa BirinciBirinci ... 111920212223 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)