Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Kuba XCG 150 İnceleme

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı by_hls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @barkleys dostum forumun sadece son iki üç sayfasinda bile butun sorularina cevap bulabilirsin.
    @baybars aga motoru orta ayakliga kaldirdim ve gidonda tutan biriside wardi. 17 numara ingiliz anahtari ve kurbagacik ile ugrastim bayagi ceviremedim birturlu. Son care cekicledim biraz ingiliz anahtarinin tuttugum bolgesini. Siyirmaya basladi. Yalama olacak diye gittim sanayiye boru anahtari dedigim o malzemeyle hafif zorlayarak kolayca actim. Benim boru anahtarindan kastım 17 uclu kapali ingiliz anahtari ucunun 15 20cm lik bir celige gecirilmis hali. Direk boru anahtari deyince yanlis anlatmisim. Gerci bu anlatimla da tam anlatabildigimi sanmiyorum ama neyse
    İngiliz anahtarı ve benzeri açık uçlu anahtarlar motosikletin civatalarına zarar verir. Bunları motosikletinde kesinlikle kullanma. Kapalı uçlu yani yıldız anahtarlardan kullanmalısın. 6-22 numara yıldız anahtar takımını 20 liraya almıştım, en ucuzu bile 1 yıldan uzun süredir kullanmama rağmen kırılmadı yamulmadı.
    MotoGT bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    by_hls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @MotoGT atlamisim kusura bakma. Aldigim yag 1 litrelikti. Goz olcumumle yaklasik olarak 600 650 ml küsür yağ aldi. Yani litrelik yağ fazla geldi. Hatta yagi doldururken huni olayini unuttugum icin direk deligi tutturmakda ilk asamada zor oldu ve yerede sizdirdim bayagi

Bayiye zaten bidaha gidemem. Ben herife istop etme konusunu anlattiktan sonra bana cevabi ne kadar ekmek o kadar kofte oldu. Bende eywalllah dedim hic bulasmadan arkami donup giderken bide dalga gecer gibi milletin parasi yok aliyolar boktan motorlari sonra fakirin cefasi bize kaliyo dedi. Dondum gomdum kafayi herife. Dizili motorlardan birine indirdim tekmeyi 6 , 7 motor devrildi yere. Sonra pisman oldum ama o anda kan beynime sicradi resmen. Hem mustehaktir oyle adama baskasi yapsa helal derimde ben bunu yapmak istemezdim. Neyse.... ben seviyorum motorumu. Kendim yaparim, kendim bozarim pisman olmam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:15 ----------

@MotoGT benim kullandigim anahtarinda disleri bunun gibi yildiz. Telefondan girdigim icin resim arayip koyamiyorum. Ama net cozum yolunu gostermissin zaten. Bu cok cok is gorur
    MotoGT bunu beğendi.

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Bilgiler için teşekkür ederim.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı by_hls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @MotoGT atlamisim kusura bakma. Aldigim yag 1 litrelikti. Goz olcumumle yaklasik olarak 600 650 ml küsür yağ aldi. Yani litrelik yağ fazla geldi. Hatta yagi doldururken huni olayini unuttugum icin direk deligi tutturmakda ilk asamada zor oldu ve yerede sizdirdim bayagi

Bayiye zaten bidaha gidemem. Ben herife istop etme konusunu anlattiktan sonra bana cevabi ne kadar ekmek o kadar kofte oldu. Bende eywalllah dedim hic bulasmadan arkami donup giderken bide dalga gecer gibi milletin parasi yok aliyolar boktan motorlari sonra fakirin cefasi bize kaliyo dedi. Dondum gomdum kafayi herife. Dizili motorlardan birine indirdim tekmeyi 6 , 7 motor devrildi yere. Sonra pisman oldum ama o anda kan beynime sicradi resmen. Hem mustehaktir oyle adama baskasi yapsa helal derimde ben bunu yapmak istemezdim. Neyse.... ben seviyorum motorumu. Kendim yaparim, kendim bozarim pisman olmam..

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:15 ----------

@MotoGT benim kullandigim anahtarinda disleri bunun gibi yildiz. Telefondan girdigim icin resim arayip koyamiyorum. Ama net cozum yolunu gostermissin zaten. Bu cok cok is gorur
    sen şimdi motoruna 600ml yag mı koydun? e aferım sana. o yagın hepsını ekle. 1 lıtre olması lazım. 1 lıtre alıyor kuba xcgler. göz ölçümü neymiş ya. herkes usta oldu burda anasını satıyım. ya arkadaslar yapın kendı ısınızı ama bakın sunu da duyun, ılk once gıdın bı ustadan gorun nasıl yapıyor edıyor neler yapıyor. bidahakıne sız yapın. nedır bu ustalara karsı olan önyargılarınız ya. böyle şeyleri görünce delıye donuyorum
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı cem16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiyat saçmalamasyonu yüzünden tamamen vazgectim kubadan.Bursada halen 2500 fiyat çekiyor amcam aynen devam etsin.Şuan tamamen kanuni GT 170 e odaklandım
    Bursa'daki bayiye illet oluyorum, herif tam kazıkçı. Buna geçen gün ben de sordum 2500 dedi. Daha önce de RKS Titanic 150 için fiyat istedim çok yüksek fiyat verdi, ben de RKS'ye şikayet ettim. Adamın son bombası da şu; orada geçen gün bir tane Titanic 150 gördüm, bir kez daha inceleyeyim dedim. Motora bindim, çalıştır deyince şaşırdım çünkü genelde akü bağlamazlar sıfır motora... Çalştırdım titreşimine baktım falan, sonra adam bana "geçen gün bununla gebze yaptım, çok rahat motor" demez mi ? Göstergeye baktım sıfır motor 450 km'de. Amcam hala sıfır diye satıyor. Kaç para diye sordum 3500 olur dedi. Bir daha dükkanına adımımı atmam. Ayrıca tekrar şikayet edeceğim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:16 ----------

Bu arada bir önceki sayfayı şimdi okudum, motora Castrol Magnatec konmaz arkadaşlar. Koyacağınız yağ JASO MA standartını karşılamalı. Magnatec otomobile konur.

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen şimdi motoruna 600ml yag mı koydun? e aferım sana. o yagın hepsını ekle. 1 lıtre olması lazım. 1 lıtre alıyor kuba xcgler. göz ölçümü neymiş ya. herkes usta oldu burda anasını satıyım. ya arkadaslar yapın kendı ısınızı ama bakın sunu da duyun, ılk once gıdın bı ustadan gorun nasıl yapıyor edıyor neler yapıyor. bidahakıne sız yapın. nedır bu ustalara karsı olan önyargılarınız ya. böyle şeyleri görünce delıye donuyorum
    Ustalara ön yargım yoktur. Ama şu ana kadar adam gibi ustaya denk gelmedim. Motorumu yeni alıyorum, bi baktım usta tek tekere kalkarak motorumla turluyor neymiş motoru açıyormuş. olmaz olsun ben yanlış yaparım en azından gocunmam
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    Mili-litreye göre yağ koymayın yağı doldurunca motor orta sehpada ön teker yere basıyorken, yağ çubuğunun tırtıklı kısmının en üstüne kadar yağ olmalı yağ değişiminden sonra. Ona göre yağ koyun mililitreye çok bakmayın. Hem 4 litre yağ şişesinden yağ doldururken mililitre hesabı yapmak pek kolay olmuyo.

yav şu xcg si olanlardan biri yazsın plakaya ne akdar gittiiiii

_baybars_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA XCG 150
    Beyler bu konunun moku çıktı ben ayrılıyorum... Teknik konularda bilgi almak isteyen arkadaşlar özelden mesaj atsın yardımcı olmak isterim hakkınızı helal edin.

by_hls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @ugrnr 24 yasindayim. Senden bi iki yas kucukken araba altimda fellik fellik sanayilerde dolasan biriydim. Ne arabada nede motorda adam gibi adam bi tamirciye denk gelmedim. Bugune kadar olan arabalarimida kendim soktum taktim bozdum yaptim, altimda patlasada motorumuda kendim hallederim bozarim tamir ederim. Tekrar baktim simdi motora yag cubugunda yag olmasi gereken yerde. Hadi diyelim yanlis olmus az koymusum. Bozulur atarim bi koseye. Seni baglamaz, boyle konusmanida gerektirmez. Ben burda anlatirken kimseye sizde boyle yapin demiyorum. Hitap sekline bir bak yahu.

Sayfa paylasimciliktan cikti sapti gidiyor. Hadi eyw.

albaywolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Gitmeyin ya daha almaya niyetli olanlar var

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Açın kullanma kılavuzunu orada kaç litre yazıyorsa koyun. Çubuğa bakmaya falan gerek yok. Ben her değişime gidişimde yağımı da götürürüm, değiştirilirken başında beklerim, ne fazla ne de eksik koyulmasına da izin vermem. Şimdi evde 1 litre Ipone kuzu gibi bekliyor, haftasonu bakıma giderken götüreceğim.

Motosikleti
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açın kullanma kılavuzunu orada kaç litre yazıyorsa koyun. Çubuğa bakmaya falan gerek yok. Ben her değişime gidişimde yağımı da götürürüm, değiştirilirken başında beklerim, ne fazla ne de eksik koyulmasına da izin vermem. Şimdi evde 1 litre Ipone kuzu gibi bekliyor, haftasonu bakıma giderken götüreceğim.
    Çubuğa bakmayın ne demek ? süs diye koymuyorlar onu, kullanma kılavuzundaki miktar kuru motor için, yağ değişiminde bütün yağı çıkartamıyosun ayrıca her zaman aynı olmuyo boşaltabildiğin yağ miktarı. Elbette o yağ çubuğuna bakılacak. Servis de kılavuza bakmaz, göz kararı bi miktar koyar sonra çubuktan kontorol eder eksikse biraz daha yağ ekler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Değiştirdikten sonra yağ çubuğunun max noktasından yukarıda yağ olması pek olası değildir. Yeter ki klavuzda yazandan fazla yağ koymasınlar. Eğer fazla çıkarsa eski yağ tam boşaltılmamış demektir. Eksik çıkması zaten mümkün değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

En son bir kez çubuktan baktın mı tamamdır, arada gıdım gıdım bakmanın luzumu yok demek istiyorum.

Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Seleyi nasıl açıyorsunuz. Sele altında bir kilit var ama onla açamadım.

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Yok arkadaş çok niyetlendim ama son sözümü tutup Çinliye bulaşmayacağım...

selenin altındaki kilidi sonuna kadar çevir, seleyi arkasından yukarı kaldır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:09 ----------

arakadaşlar bu motorla uzun yol yapan varmı varsa kaç km gitti. birde sele çok rahatsız şehir içinde bile bir çözümü varmıdır acaba

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    ulan herkes ne kadar cok bılıyor anasını satıyım. adam ıyı bı ustaya denk gelmemısmıs. gel sakaryaya sana ustaların kralını gostereyım. 7 sene kawasakli servisinde calısmıs ustamı, 25 senelık ustamı gostereyım. ustaları nıye kotuluyosunuz? sız cok mu adamsınız. konusturtmayın benı sımdı. sen denk gelmedıysen, butun turkıye boyle olucak dıye bısey yok. senın sansın o. her insan bir degil.

selesi, o selenın altındakı anahtar yerınden acılıyor. asagı mı yukarı mı ne cevırıyoduk hatırlamıyorum. cevırın ne tarafa cevrılıyosa, sonra elinizle seleyi bıraz yukarı ve gerı cekın gelıcektır.

selenin rahatsız oldugunu soyleyen arkadasım, bı mobılya kaplamacısında mobılyacıda falan yaptırabılırsın o ısı. sungerını daha ıyısınden koyar aynısından kaplayabılır olculerıyle. yapılmaz sey degıl ama mobılyacıya baglı. haydı ıyı geceler

Motosikleti
    Honda Fizy 125
    Xcg'ciler şimdiye kadar sıkıntı yaşayan var mı? Dün gazetede ilanını gördüm 2155 tanıtım fiyatı diye. Gönlüm ybr'den yana ama fiyatı da bunun 2 katı şu ara almaya çok niyetliyim bi gaz verin bana gaz lazım

kadirekinci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı albaywolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xcg'ciler şimdiye kadar sıkıntı yaşayan var mı? Dün gazetede ilanını gördüm 2155 tanıtım fiyatı diye. Gönlüm ybr'den yana ama fiyatı da bunun 2 katı şu ara almaya çok niyetliyim bi gaz verin bana gaz lazım
    Aynen, Bende YBR almak istiyorum, ancak XCG'nin 2 katından daha fazla fiyata sahip. Sizin gibi tereddütlüyüm.

Bu arada İstanbul'da 2100 TL'ye satılıyor. Tahminim pazarlıkla 2000 TL'ye alınır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-fark-atan-modeller-ucerler-motorda-127983423/detay

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 101819202122 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)