Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Genç futbolcu Motosiklet kazası

Motovento
    REKLAM ALANI
    artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Mekanı cennet olsun.
    Yine tam bir memleket manzarası.
    Yaş 16
    Kask yok
    Yine tır var
    Ve aile hastaneyi ihmalkarlıkla suçluyor .
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kask takmaması mı ihmallik yoksa 14 saat sonra ameliyata alınması mı?

Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Özellikle Selçuk ve Kuşadası'nda motor kullanan ve kask takmayan o kadar çok KASK kafalılar var ki her gördüğümde anahtarını alıp atasım geliyor sanki demirden yaratılmış gibi hissediyorlar kendilerini bi de arabaların arasında o halde slalom yapmaları yok mu...
    akrep84 bunu beğendi.

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    motor neydi acaba
    İkarus

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    doktor değilim, tıplada pek aram yoktur ama bildiğim kadarıyla kafaya alınan darbelerde hemen ameliyata alınmaz yaralı, önce müşahade altında tutulur, durumu gözlenir, ameliyata gerek olup olmadığına öyle karar verilir. çünkü kafaya alınan darbelerde hemen hasar belirtisi görülmeyebilir.
    yanlış ise düzeltiniz
    gencede Allah rahmet eylesin.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doktor değilim, tıplada pek aram yoktur ama bildiğim kadarıyla kafaya alınan darbelerde hemen ameliyata alınmaz yaralı, önce müşahade altında tutulur, durumu gözlenir, ameliyata gerek olup olmadığına öyle karar verilir. çünkü kafaya alınan darbelerde hemen hasar belirtisi görülmeyebilir.
    yanlış ise düzeltiniz
    gencede Allah rahmet eylesin.
    Yazdığın gibi olması büyük olasılıktır. Dişçilerde ; apse olan dişe hemen

müdahale etmeyip, apsenin düzelmesini beklerler..

Bu kaza sonucu ödem olması muhtemel.. Kasıt aramamak lazım..

Allah rahmet eylesin, ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabır dilerim..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

evet arkadaşlar haklısınız.
    bende kaza sonrası hastaneye götürüldüğüm zaman iç kanamam olduğu için hemen ameliyata alınmadım. iç kanama durdurulduktan sonra 6.gün ameliyata girdim

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    her ne kadar bende vıdeo acılmasada genc arkadasıma allah rahmet eylesın allah aılesıne sabır versın ne dıyeyım.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Allah rahmet eylesin.

Kafada kask yok, 16 yaşında olduğundan ehliyet de yok, kafasını çarptığı için ölmüş, hala doktorların ihmali falan deniyor. Ondan sonra da motosiklet kullanmak tehlikeli oluyor. Ama suç bu çocuklarda değil, kask takmayanları çevirip çatır çatır cezaları yazmayanlarda. Hep söylüyorum, bu memleket cezasız adam olmaz.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Babam ben ne dersem deyim hala bu yaşımda motor almama karşı çıkıyor. Bir de şu aileye bakın, hemen doktorlar suçlu, ihmalkar... Cahillik diyorum.

Allah rahmet eylesin, insan bu yaşlarda pek aklı başında olmuyor. Nekadar söylense de kask'ın önemini anlayamayabiliyor...
    #sürenadam

saintofdream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660Z
    Bu tür haberlerde ailem telaşlanıyor. Hemen arıyolar nasılsın iyimisin diye. Çoğu zaman bunun gibi bilinçsiz motosiklet sürücüleri yüzünden. Hiç üzülesim gelmiyor kasksız korumasız ölenlere. Çünkü benim sevdiklerimi telaşlandırıyorlar.
    Stay Rude, Stay Rebel , Stay Sharp ON TWO WHEELS

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Baştan yaralanmalar kırık gibi değildir ki hemen ameliyat edilsin? Ancak aşırı basınç var ise delik açıp basıncı azaltabilirler.

16 yaş yani ehliyet yok
    eğitim aldığını zannetmem
    kask yok

Benim yaşım 20. Ehliyet sınavıma girdim şimdi direksiyon sınavımı bekliyorum. Hondadan gs1 eğitimimi aldım. Maddi durumum hayalimdeki cbr600rr veya yzf r6 yı kaldırabilecekken neden başlangıç olarak gy200,mct 250,yzf r125 düşünüyorum?

Bilinçli kullanıcı olmak lazım. Bu arada ihmalkarlık var. 16 yaşındaki oğullarını uyarmayıp kasksız,eğitimsiz motosiklete binmesine izin veren aile.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Gençlerin basit şeylerden öldüğünü görünce kahroluyorum. Kaskı olsa yaşayacaktı, kırıkları iyileşirdi nasıl olsa.

Geçen hafta sonu bisikletle sahilde gezerken bir an dengemi kaybedince debriyaj diye sol manete asıldım meğersem ön frenmiş. Bisikletin üzerinden uçtum, bisiklet de arkamdan gelip kafama çarptı. Yumurta gibi şişlikle gezdim kaç gün boyunca. Diyeceğim o ki bisiklette bile kask gerekli iken motorda takmamak çılgınlık..

borabuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 700
    Allah kimseye evlat acısı vermesin, kardeşimize Allah rahmet, ailesine sabırlar versin.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    o aileye sormak lazım hastaneyi ve sağlıkçıları suçlayacağınıza oğlunuza kask tak dediler mi nasıl bir cesaretle çocuklarını korumasız motora bindiriyorlar bu ihmalkarlığın hesabını acaba o aileden kim soracak
    yaralanınca hastaneye gelince hepsi bir ağızdan sağlıkçıların ihmali diye anırırken o çocuğun kasksız üstelik şehirler arası yola çıkması kimin ihmali
    yazık değilmi gencecik çocuğa ailesinin ihmali yüzünden ölmüş resmen
    ailede kendi suçlarını bildikleri için akılları sıra vicdanlarını rahatlatma derdindeler
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen hafta sonu bisikletle sahilde gezerken bir an dengemi kaybedince debriyaj diye sol manete asıldım meğersem ön frenmiş. Bisikletin üzerinden uçtum, bisiklet de arkamdan gelip kafama çarptı. Yumurta gibi şişlikle gezdim kaç gün boyunca. Diyeceğim o ki bisiklette bile kask gerekli iken motorda takmamak çılgınlık..
    Daha nasıl açıklanabilir ki... İnanılacak gibi değil yani...
    #sürenadam

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    lan bu çocuk genç değil daha bebe ya ,

ne söylenir ne yazılır ki olan olmuş , giden gitmiş ,

allah rahmet eylesin...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

redlion999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1250R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gençlerin basit şeylerden öldüğünü görünce kahroluyorum. Kaskı olsa yaşayacaktı, kırıkları iyileşirdi nasıl olsa.

Kazaların çoğunda kaskta yeterli olmuyor tam koruma şart..

Bu arada yaşadığınız olay biraz komik geldi. Düz vitesli arabadan ilk otomatik vitesli araba kullanışımı hatırladım. Az daha kafayı ön cama geçiriyordum( ilk defa otomatik kullanacaklar sol bacağını diğer bacağının altına alsınlar alışana kadar)

Ben bu gidişle yolda yürürken bile kask takmaya başlarım

Motosikleti
    motosan tr 150
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o aileye sormak lazım hastaneyi ve sağlıkçıları suçlayacağınıza oğlunuza kask tak dediler mi nasıl bir cesaretle çocuklarını korumasız motora bindiriyorlar bu ihmalkarlığın hesabını acaba o aileden kim soracak
    yaralanınca hastaneye gelince hepsi bir ağızdan sağlıkçıların ihmali diye anırırken o çocuğun kasksız üstelik şehirler arası yola çıkması kimin ihmali
    yazık değilmi gencecik çocuğa ailesinin ihmali yüzünden ölmüş resmen
    ailede kendi suçlarını bildikleri için akılları sıra vicdanlarını rahatlatma derdindeler
    katılıyorum hocam dogru dıyorsunuz...allah rahmet eylesın mekanı cennet olsun ailesine allahtan sabır dılıyorum..
    HaYaT İnAtLa DoLu.....İnaDınA

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)