Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İstanbul daki acı kaza!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu anda yokkk :((
    İstanbul Ümraniye’deki evinden motosikletiyle çıkıp, görev yaptığı Boğaziçi Köprüsü’ndeki Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne giden polis memuru Murat Uslu (29), dün sabah 07.30’da Mustafa Kemal Mahallesi’ndeki TEM Bağlantı Yolu’na geldiğinde motosikletin hâkimiyetini yitirdi.

Kontrolden çıkan motosiklet aynı istikamete giden Alpay Havanlar’ın kullandığı otomobile çarptı. Ağır yaralanan Uslu, kaldırıldığı Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Alpay Havanlar ise gözaltına alındı. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nde 3 yıldır görev yapan Uslu’nun ailesi İzmir’de yaşıyordu.

Bu haberi hepiniz okumuşsunuzdur fakat kaza ile farklı bir şeyden bahsetmek istiyorum akrabasının sözleri

sabah saat 7:30 -8:00 gibi resmi kıyafetleri iüzerinde kendi özel motoru ( XGJAO) marka motoru ile yapıyor kazayı. fiat doblo çok hızlı bir şekilde arkadan çarpıyor motora ve muratın ensesi arabanın ön camına çartıyor.beyin kanaması ile vefat etti kendisi. çarpan çocuk tutuklandı şimdi ceza evinde.

işin en ilginci ise sabah görev yerine ulaşmadan kaza yaptığı için şehit sütatüsüne sokmadılar. işe başladıktan sonra kaza yapsa şehit olacaktı ne ilginç !!!
    http://img.internethaber.com/news/186206.jpg
    :cat: HONDA MADE IN JAPAN :P

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

sa

allah rahmet eylesin yakınlarına sabır versin
    arkadan çarpıyort yapacak pek bir şey yok böyle dikkatsizler olunca allah korusun ne diyelim cezaların agırlaşması lazım o zman biraz daha dikkat ederler dünya trafik tererörü nde lideriz

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Türkiye'mden manzaralar. Şaşırmadım şehit sayılmamasına. Geçtiğimiz günlerde de bir şehidin ailesine şehit maaşı bağlanmamıştı. Sebebi ise; olayın adını tam hatırlayamıyorum ama "mühimmat patlaması" idi sanırım. Bu esnada şehit olduğu için maaş bağlanmamış aileye... Şehit sayılıyor ama şehit maaşı alamıyor. Ne ilginç değil mi?
    Motosikletli Kaplumbağa...

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Allah rahmet eylesin ailesine ve yakınlarına sabırlar diliyorum...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

fast_driver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 Vstrom
    Allah rahmet eylesin
    RE150(2000km),CBF150(2400km),WOLF250(8000km) V-STROM DL650

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Allah rahmet eylesin. Ailesinin başı sağolsun.

Bir polis veya asker göreve giderken bir saldırıya uğradığında kanunen şehit sayılır, ancak trafik kazasında sayılır mı emin değilim. Büyük olasılıkla sayılacaktır, çünkü göreve gidiyor olmasaydı şu an hayatta olacaktı.

abolgi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 (GRİ)
    allah rahmet eylesin, yakınlarına allah sabır versin.
    Tekerlek döndüğü sürece hedefine varırsın. Önemli olan hedefe ulaşabilmektir, erken varmak değil. CBF 150[/COLOR]

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Allah rahmet eylesin...Yakınlarına başsağlığı dilerim
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    allah rahmet aylesin
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Allah rahmet eylesin...bu haberi gazetelerde farklı şekilde okudum...bir gazete bundan bahsederken başka gazete ise kendi kendine kaza yaptığını yazıyordu...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Allah rahmet eylesin

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Allah rahmet eylesin , arkadan çarpılma durumunda maalesef kask bile kurtarıcı olamıyor ,baş vücudun ani yer değişiminden dolayı önden arkaya doğru savruluyor ve kaskın arka tarafı yüksek olduğu için başın geriye yatmasına engel olamıyor. Formula 1 de bu tür darbelerden korunmak için HANS adı verilen aparatlar kullanılıyor .

Bu arada forumumuzda bolca bulunan "dikiz aynaları gereksiz aksesuarlardır" çetesinin üyeleri umarım bu haberi okurlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:03 ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin...bu haberi gazetelerde farklı şekilde okudum...bir gazete bundan bahsederken başka gazete ise kendi kendine kaza yaptığını yazıyordu...
    TV de motoru gördüm Mete . Arka tarafı lastik de dahil yokolmuştu. Ön tarafta kayda değer hasar yoktu.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Hann_Ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09.TRACER
    Allah rahmet eylesin...
    Mekanı cennet olsun...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin , arkadan çarpılma durumunda maalesef kask bile kurtarıcı olamıyor ,baş vücudun ani yer değişiminden dolayı önden arkaya doğru savruluyor ve kaskın arka tarafı yüksek olduğu için başın geriye yatmasına engel olamıyor. Formula 1 de bu tür darbelerden korunmak için HANS adı verilen aparatlar kullanılıyor .

Bu arada forumumuzda bolca bulunan "dikiz aynaları gereksiz aksesuarlardır" çetesinin üyeleri umarım bu haberi okurlar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:03 ----------

TV de motoru gördüm Mete . Arka tarafı lastik de dahil yokolmuştu. Ön tarafta kayda değer hasar yoktu.
    Kros motorlara uygun Leatt Brace adı veilen aparatlarla boyun da korunabiliyor. Yalnız yolda kullanmaya ne kadar uygunlar bilemiyorum.

http://www.leatt-brace.com/

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Mekanı cennet olsun.
    Allah yakınlarına sevenlerine sabır versin..
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Allah rahmet eylesin, yakınlarına da sabır diliyorum.

Yalnız şu şehit olayına sinir oluyorum. Bir polis memuru görevde de olsa trafik kazasında vefat etti diye şehit sayılamaz bence. Vatanın için gider savaşırsın can verirsin o zaman şehit olursun başka açıklaması yok.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV

terörün her türlüsü!!!

Bu da, bu olayda terör değilmidir!! sorarım size.Geçmişten ders almayanın geleceği olmaz; atasözünden yola çıkarak şimdi,şu andan itibaren eğitimin aileden başlaması gerektiğini bilen bireyler olarak üstümüze düşeni lütfen yapalım ve sonrasını hep beraber yaşayalım.
    ps:erkek olmanın,insan olmanın ölçüsü olmamıştır.ne olur geleceğimiz çocuklarımıza bunu aşılıyalım.Başka canların yanmasına izin vermeyelim

Motosikleti
    CBR600RR
    Cok uzucu bır durum ALLAH rahmet eylesın yakınlarına sabır versın.
    Sımdu bıldıgım kadarını anlatayım arkadaslar, herhangı bır ıste calısıyoruz dıyelım sabah servıse bınecegımız yere gıderken mesaı baslar, takı aksam servısten ındıkten sonra servıs yol guzergahını degıstırmedıgınız taktırde eve gırene kadar İŞ kazası sayılıyor.
    Benım bıldıgım boyle ıs guvenlıgı semınellerınde boyle anlatılmıstı.
    Dolayısı ıle rahmetlıde ŞEHİT mertebesını alır. İnsallah.
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Allah rahmet eylesin,yakınlarına sabır versin.Şehit yakıştırması olayını bende enteresan buluyorum.Dini nedenlerle Allah yolunda öldürülen eziyet görene şehit denir .Görev başında iken şehit olunmaz.Bir yerin güvenligi saglanıyor diye olunmaz.Sana kıyanda eger müslümansa ne görevde olursan ol zaten şehit olunmaz.Yaptıgın iş yevmiye karşılıgı.Gerçi biz dinide Kuran'ı Kerim den degilde mezheplerden ve geleneklerden ögrendigimiz için hep kavramları karıştırıyoruz.İmanın şartlarını degil siyasi devlet kurallarını; islamın şartlarını benimseriz.Hacılarımız hocalarımız türbelerimiz haşa arabulucularımızda çoktur.Din işlerimiz devletden ayrıdır fakat hep müslüman loca yönetir.Camiler bagışlarla yapılır altları ticaret hane oldugu halde yıllarca bitmez sonra devlet utanır ,başka bir ayıpla vakfa dahil eder tüm gelirleriyle..Bir sürü kavram karmaşası.Bu yüzden fazlada abartılacak bir durum değil halkın yanlış değerlendirmesi.Normal.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    doğruyu bilen bir Merci(!) nin olması ne güzel değil mi, hiç bir şey gizli kalmıyor O'nda.
    boşver, gerisi şehit saymış ya da saymamış...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)