Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

İstanbul daki acı kaza!

Motovento
    REKLAM ALANI
    İbrahim Büyükcevher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mkemalyonca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehit idi değil idi ..şehit idi değil idi...ne gözlerime inanabiliyorumm ne de okuduklarıma.
    Yav arkadaş bu memleketi vatan yapan üzerinde yaşayan insanlarıdr dinleride din yapan inanan insanlardır...her ikisi içinde fikir üreten,güvenliğini sağlayan, çalışan , üreten,müslüman veya değil her kişi yapmaya çalıştığı iş uğrunda, yolunda ölünce şehit değilmi !!!yani bunamı inanalım...
    Ayrıca neden motordan korkuyoruz ki...bizde diğer araçlar gibiyiz tarafikte.ama hakkımızı yedirtiyoruz o ayrı.umursanmıyoruz o başka...
    Motosikleti bi hayat felsefesi olarak görmeyenler üzerine binmesinler.
    şehit polis memuru için motosiklet tutkunu kardeşimiz için yapabileceğimiz tek şey kazasının nedenlerini tartışabilmek ve gelecek kazalar için önlem almak olmalıdır.ışıklar içinde uyusun...
    abi iyi söylersin hoş söylersin de hangi memlekette yaşadığının farkında mısın !! hangi hakkı kimden arayacaksın ?? kime gideceksin ?? hadi gittin aradın sordun diyelim.. ne cevap alacaksın?? sonuç ne olacak?? bizler için ayrı yollar şeritler mi yapılacak ?? park yerleri mi yapılacak?? trafikte can güvenliğimiz mi artacak ?? kaza oranında düşüş mü yaşanacak?? vs. vs. vs... uzar gider..

iki kere iki eşittir dört ise bu memlekette özellikle de istanbulda motosiklet kullanmak ölüm riskini artırmak anlamına geliyor...istediğim kadar kask dizlik mont dirseklik vs. ne varsa hepsini takayım ama ışıkta durmayan bir araç, geçiş hakkıma dikkat etmeyen bir kamyonet, beni önemsemeyen bir minibüs, dikkatsiz araç kullanıp arkadan çarpan bir otomobil otobüs daha ne varsa artık...bozuk yollar, olur olmaz yerde önüme çıkan kasisler, saçma sapan ne amaçla yapıldıgı belli olmayan ölüme davetiye çıkaran kavşaklar vs. vs. vs.

görüldüğü gibi herşey aleyhimize...tamam bu bir tutkudur, yaşam tarzıdır, hayat felsefesidir şudur budur...ama önce can sonra canan...ben böyle yok yere öldükten sonra ne tutkusu ne tarzı ne felsefesi...onların hiçibiri beni geri getirmezki..sevdiklerime geri döndürmezki..

olmaz olmaz olmaz..şu an şu zamanda ne önlem alırsam alayım ne kadar haykırırsam haykırayım duyan olmaz dinleyen olmaz..çünkü memleketin o kadar çok önceliği var ki, bu tamamen bir lüks..buna öncelik gelene kadar çok zaman geçer..

yaşım 28..çok karamsarım..belki ben görmem..ama ilerde bir gün allah bana bir evlat nasib eder de benim tutkum ona geçerse belki o daha güvenli yollarda şehirlerde motosiklet kullanır....yurdumun bürokratı siyasetçisi yetkilisi velhasıl koltuk sahibi kimsesi oturup da ""ya şu motosiklet kullananlara da bi çözüm sunalım yardımcı olalım"" demez.. demesini de beklemiyorum zaten...ama şu günün çocuklarını adam akıllı bilinçlendirebilirsen belki yarın öbür gün direksiyona geçtiklerinde sorumluluklarının farkında olurlar...şu anın eğitimiyle o da zor görünüyorya..neyse..

dediğim gibi..çok karamsarım..çok mutsuzum..çok istememe rağmen kullanamıyorum...çünkü can güvenliğim yok....para gibi...olsa bi dert..olmasa bi dert...ne seninle ne sensiz...
    Biz harama meylederiz korkusuyla helalin onda dokuzunu terkederdik (Hz.Ömer)

doğru olsam ok gibi, yabana atarlar beni...eğri olsam yay gibi, elde tutarlar beni...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    bu kawasaki bir başka dostummm

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Benim için şehittir, başkası ne derse desin. Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın..

Motosikleti
    gv-650
    dediğim gibi..çok karamsarım..çok mutsuzum..çok istememe rağmen kullanamıyorum...çünkü can güvenliğim yok....para gibi...olsa bi dert..olmasa bi dert...ne seninle ne sensiz...[/QUOTE]

dostum haklısın.ama istanbulda yaşamak insan yada bir canlı olmak zaten zor.
    trafikte motosikletli olmak tehlikeli diyosun ama yaya olmak tehlikeli değilmi.
    ben yatağında uyurken üzerine kamyon uçan insan biliyorum bu memlekette..
    nasıl olur atıyosun deme oldu....

trafğie çıkmaktan korkarsak haramilere bırakmış oluruz meydanları...bi gün hepimiz öleceğiz muhakkak hatta ben motor kazasından ölürsem bu yazılarımı okursunuz arkamdan da gülersiniz ama motor üzerinde ölmekten değilde bi magandanın hatası yüzünden ölmek koyacak banada...
    bence herkez 2 teker kullansın,hayat daha güzel daha sağlıklı olacak göreceksiniz.
    vaz geçmeyin yaşamaktan,tutukumuzu felsefemizi yaşamaktan
    vaz geçmeyelim...
    yuzde100cesurmotorcu@hotmail.com-
    yüz cesurmotorcu/facebook

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Güzel söylüyorsun da bunlar tüm memleketi ilgilendiren meseleler, ben tek başıma kahramanlık yapamam ki, sorumlu olduğum bir ailem eşim ve çocuğum var...

Fotografları gördüysen direk arkdan çarpmış maganda ve araçtaki hasara bakınca ne kdar hızlı olduğunu anlamak zor değil,

Her gün E-5 ve TEM deyim sabah, akşam bir değil beş değil onlarcası cirit atıyor yolarda , polis yok, denetim yok, yarış yapan mı arasın, 140-150 gazlayan mı, minübüsle kamyonetle makas atan mı ? saygı yok, en ufak bir insaniyet kalmamış adeta yaratığa dönüşmüş sorumsuz adi yaratıklar dolu trafik,

O yüzden ben şehir içinde mecbur kalmadıkça binmiyorum motora, hafta sonlarıda şehir dışına kaçıyorum. Ya tekirdağ tarafına , ya da yenikapıdan feribotla bursa yalova vs.

atlantic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli BN251
    Allah rahmet eylesin..
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

VENOM's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYAL BUYSA HAYABUSA
    allah rahmet eylesin
    YAŞLANARAK DEĞİL YAŞAYARAK TECRÜBE KAZANILIR.

fthdmrkprn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250'R.
    Allah rahmet eylesin.
    ѕαвяєтмєѕιηι вιℓєηιη нєяşєу αуαğıηα gєℓιя.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)