Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Liseli Emre ölüme böyle gitti!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA fz6fazer 2007 - SACHS- cbf150
    Allah rahmet eylesin gencecik cocuk.
    Motosiklete binmek tecrübe ,bilgi ,sakinlik gerektirir. Özellikle sehir icinde cok dikkatli olmamiz gerekiyor.
    Simdi coluk cocuk bana kizacakta, güzel kardeslerim cocuk hizli vuruyor dikkat ettiyseniz.
    Hatali olan motosikletli sürücü. Minibüsün görmesi zaten imkansiz. minibüs söförü sola yanasmis dönmek üzere.(dönmeyedebilir, orada bir yol ayrimi var, minibüsün hatali bir sekilde dönebilecegini önceden tahmin etmek gerekir) Sanirim kurtaririm düsüncesiyle gecmek istemisde olabilir.
    Ama olan oldu iste can gitti yapacak bisey yok. Önceden cincancon motorlar yokken mobiletlerde görürdük böyle seyleri simdide bu motorlar yakiyor milletin basini. ipini kopartan coluk cocuk motora atliyor aciyor egzozuda veriyor gazi kafa sagda solda. olmazzz egitim sart arkadaslar. bilinclenmemiz gerekiyor.
    http://difm :cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha bws
    Alıntı fıratmoda46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar..
    eyvallah kardeşim sağ olasın desteğin için...

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Allah rahmet eylesin. Evden ocaktan ırak eylesin kazayı belayı.

Kask takmayana üzülmem mantığı malesef bir kesim motorcularda var.

Ben hep emniyet kemeri takarım arabada.Aile bireylerimi de uyarırım bu hususta.

Fakat emniyet kemeri takmayan da birçok tanıdığım insan var. Herkesi uyarırım bu hususta ama benim uyarılarım bir yere kadar.

Kazalarda emniyet kemeri faktörünün ne kadar önemli olduğunu da biliyoruz. (ben sigaranın zararlarını ona buna anlattığım kadar emniyet kemeri hususunu da anlatırım)

Daha geçen hafta bir sürücü arabadan fırladı ve 2. kattaki evin balkonuna çarparak vefat etti. Bu merhumun emniyet kemeri takmaması kendi canına maloldu.

Diyeceğim;

Koruma ekipmanlarını kullanmanın kişinin kendisine faydası vardır.

"Bir musibet bin nasihattan iyidi"r atasözünü idrak etmek için başa birşey gelmemesi dileğiyle.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı turkmath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kaza haberlerini görünce motora bir daha binesim gelmiyorAllah rahmet etsin genç arkadaşımıza...Alınacak çok ders var kazada bence. Haberde "minibüs sinyal verip dönerken" demiş ama verdimi acaba orası muamma...Çok dikkat edelim, Allah hepimizi korusun...

Haber:http://haber.mynet.com/detay/yasam/l...er_thumbnail_2
    haberi yapanlar şunuda belirtmeliydi, "sinyal verip vermemesi sadece bir detay. sinyal verilir, yol müsaitse dönüşe geçilir". orda sola dönüş yapanlar için bir cep var mı yok mu ona bakılmalı yada minibüs orta şeritten mi dönüş yapıyor diye bakılmalı. bu kamera açısından pek anlaşılmıyor..

gencecik bir yaşam..

allah ailesine sabır versin..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı mesutserbest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah kardeşim sağ olasın desteğin için...
    Arkadaşlar savunduğunuz şey yanlış bir şey ,kimse oh olsun demiyor , intihar edenlere ne kadar üzülürsünüz ,zaten kendi seçimini yapmış, giden can geri gelmez ama kask takmamanın yada hız yapmanın bahanesi yok. Orada kaza yapmasa bile illaki yakın zamanda başına bişey gelirdi. Peki kaskı geçtim kurallara uymayan (belki siz de olabilirsiniz) ve sizin yada çok yakınınızın ölümüne yaralanmasına sebep olan motor yada arabalara ne diyeceksiniz. Acelesi vardı kırımızıda geçti hangimiz geçmiyoruz ki mi ? Yanlışı savunmayın arkadaşlar rica ederim..

sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    arkadaşlar zaten minübüsçüleri biliyoruz fazla söze gerek yok sinyal versede öylesine bakmadan yola dalıyolar allah rahmet eylesin .. nedeyim kazaya ve kadere inanırım .

Motosikleti
    loading...
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar savunduğunuz şey yanlış bir şey ,kimse oh olsun demiyor , intihar edenlere ne kadar üzülürsünüz ,zaten kendi seçimini yapmış, giden can geri gelmez ama kask takmamanın yada hız yapmanın bahanesi yok. Orada kaza yapmasa bile illaki yakın zamanda başına bişey gelirdi. Peki kaskı geçtim kurallara uymayan (belki siz de olabilirsiniz) ve sizin yada çok yakınınızın ölümüne yaralanmasına sebep olan motor yada arabalara ne diyeceksiniz. Acelesi vardı kırımızıda geçti hangimiz geçmiyoruz ki mi ? Yanlışı savunmayın arkadaşlar rica ederim..
    biraz incele konuyu yazdıklarımıza bak neyi savundugumuzu anlarsın umarım...

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Ölen genç arkadaş gerçekten motosiklet hakkında hiç bir tecrübesi yokmuş ''bariz bir şekilde bu ortada'' Nerde gazı açıp nerde kapatacağını,sola dönüşlerdeki dikkati,minibüsler ve kamyonların,ticari taksilerin,otobüslerin diğer araçlardan 10 kat daha tehlikeli olabildiğini hiç duymamış veya bana birşey olmaz ben iyi sürücüyüm,burdaki iyi sürücüyüm güveni şehir içindeki bir caddede altındaki scooterle son süraate yakın gittiği için kendini çok iyi süürücü sanması ordan geliyor.

Kazaya gelince rahmetli herzamanki gibi tapa gaz köklemiş gidiyor,ileride minibüsü görüyor,fakat minibüs sağda,rahmetli ise soldan kaptırmış geliyor ''garibim bilmiyorki,Türkiye trafiğinde dönülücek yere tam paralel gelince direksiyon dönülecek yöne çevrilir ardından sinyal verilir''

Minibüs solu kontrol etmemiş çok belli,çünki aheste-aheste sola dönüş yapıyor.Genç arkadaş tecrübesizliğinin kurbanı olmuş.

Allah rahmet eylesin
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ölen arkadaşın kasktan haberi varmı orası bile mechul. büyük ihtimal kendi ilçesinde takılan birisi. bu adama iyi olmuş, üzülmedim diyemem ama eğerki 1000lik makina kullanıpta otoyolda ölse bende üzülmezdim açıkçası.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    keşke olsa
    Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    Honda CBR 125 R İnş :)
    Arkadas o kadar hızla gidilirmi öyle tek şerit yolda anlamadım ne halt varsa. kask takmak gereksiz birşey olsa emınım herkes takardı Ne ters bi yaratıgız biz ya
    Yumuşak başlı isem kim dedi uysal koyunum?
    Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum !

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Allah Rahmet eylesin Sevdiklerine sabır versin :S Allah kimsenin başına vermesin Allah Hepimizi korusun Arkadaşlar
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı fıratmoda46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz incele konuyu yazdıklarımıza bak neyi savundugumuzu anlarsın umarım...
    Bir taraf tutup yanlış olsa da "futbol takımı tutarmış gibi" savunmanızı anlıyorum, birkaç mesajından, umarım yaşın küçüktür. Yoksa vay halimze...

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mesutserbest adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kimse bilemezki o kardeşimizin belkide çok acele işi vardı.hepimiz mutlaka bir yerlere giderken kask takmadığımız olmuyormu lütfen bu oh olsun dercesine yorumlarınızı gerçekten kınıyorum.bugün ona yarın bize arkadaşlar.
    Kaskı takmak 2-3 saniyelik iş hocam.
    2-3 saniyeyi kaybetmeyecek kadar ne kadar acil bir iş olabilir.

Super Moderator Alper_tim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık araba var
    allah rahmet eylesin genç yaşta hiç bir şey yaşayamadan gitti işte
    ona o motoru verenlerin vicdanları rahat olucak mı acaba
    kask takmamasını koruma giymemesini geçtim sonuçta cahil bir yaşda ama ona o motoru verenin hiç mi suçu yok
    yazık valla allah ailesine sabırlar versin onların içi yandı şimdi
    motosiklet kullanmak şeytanla kumar oynamaya benzer ,hep sen kazanırsın ama o kazandığında oyun biter

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Görünmüyoruz görünmüyoruz görünmüyoruz, ben kayıttan zor seçtim, minibüçüde kesin görmemiştir yoksa kim bela arasın ki?

yaptıgı hareket zaten yanlış solun solu,

bu tip kazaları görünce her zaman ders çıkartmaya bakıyorum,

bide trafikte motor sayısıda az adam belki aynaya baktı ama göremedi?

turkmath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650 - Kawasaki z250sl
    Haberde "liseli" diyor. En fazla 17-18 yaşında! Burada kask takmamış ölmüş o yüzden ben üzülmüyorum v.s diyen arkadaşlara da bir şey demiyorum, kendi fikirleri. Ama böyle bir yaklaşıma ben asla katılmıyorum. 17-18 yaşındaki bir genç hayata nasıl bakar? Ne çabuk unuttuk o yılları! Kanı damarlarına sığmaz yahu adamın o yaşta!Basmış gidiyor dolu dizgin, dünya onun!Birde cahilliği ve tecrübesizliği eklenince kaçınılmaz son olmuş. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın. Kimseyi de büyük konuşturmasın! Lakin "kişi çok gördüğünü görmeden ölmezmiş"diye bir söz var...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2 Teker
    Genç yaşta hayattan ayrılmasına üzüldüm. Allah rahmet eylesin. Ne şekilde çıkarsa çıksın üzülmedim diyemem sonuçta o kişide bir can taşıyor ve 2 teker meraklısı. Tabiki gönül isterki tüm motor kullanıcıları full koruma ile motoruna binsin, ama maalesef bizim ülkemizde full korumanın degerini hala anlamış değiller. Allah ailesine sabır versin...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Allah rahmet eylesin...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    allah sevenlerıne sabır versın ne dıyelım :( ehlıyetı olmadan su meretın basına gecenlere cok kızıyorum .

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)