Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ekmek Parası Uğruna Canverdiler

Motovento
    REKLAM ALANI
    RockheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zonguldak Karadon maden oçağındaki patlamada hayatını kaybeden vatanşalarımıza ALLAH dan rahmet, kederli ailelerine ve sevenlerine sabırlar diliyorum :(

Dünyanın neresinde madenlerde bizim ülkemizdeki kadar insan ölüyor onuda anlamış değilim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Allah rahmet eylesin.
    Mekanları cennet, melekler dostları olsun...

Dipnot : Zonguldak halkı bu tür olaylara alışkın. Onlar bu işin risklerini biliyordu diyen başımın bakanınada en derin hörmetlerimi sunarım...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

maden şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. yerin bilmem kaç kat altında, canlarını hiçe sayarak,her riski göze alarak, evini geçindiren, maden emekçilerimizi saygıyla anıyoruz.
    ailelerine ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.

ahmetant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xciting 250 i
    Söylendiğinde ne kadar da kolay çıkıyor ağızlarımızdan ama bir düşünsenize 30 can 30 aile!!!
    Allah geride kalanlarına sabır versin.

RockheR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar tv de izledim genç bir bayan ağlıyor feryat ediyor, babası göçük altında, abisi göçük altında, eşi göçük altında : (( ALLAH böyle acıyı düşmanıma bile yaşatmasın

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Allah rahmet etsin. Yakınlarına ve sevenlerine sabır versin..
    İnsanın değeri ne ki. Ailelerine birkaç kuruş lütfedilip iş kapatılır..
    Geride süçlü falan kalmaz.

Bu son olur inşallah. Ülkemiz bir daha buna benzer acı ve felaket yaşamasın!..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

kwsk-boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr125r repsol
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin.
    Mekanları cennet, melekler dostları olsun...

Dipnot : Zonguldak halkı bu tür olaylara alışkın. Onlar bu işin risklerini biliyordu diyen başımın bakanınada en derin hörmetlerimi sunarım...
    aynen katılıyorum ve böyle bi mantıkla bunun son bulacağını hiç ama hiç sanmıyorum. yine periyodik olarak her sene olacak. alışığız ya böyle şeylere nede olsa.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Allah rahmet eylesin.
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    devamlı ölüyorlar iş yok diye bile bile ölüme gidiyorlar yazık allah rahmet eylesin.

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    Alıntı RockheR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zonguldak Karadon maden oçağındaki patlamada hayatını kaybeden vatanşalarımıza ALLAH dan rahmet, kederli ailelerine ve sevenlerine sabırlar diliyorum :(

Dünyanın neresinde madenlerde bizim ülkemizdeki kadar insan ölüyor onuda anlamış değilim
    1990 lı yıllardan beri avrupadaki maden ocaklarında bu tür kazalar neredeyse yaşanmıyor.

Tamamen kural tanımazlık ve denetimsizlik yüzünden asıl meslekleri farklı olan kişiler ölümle burun buruna YAŞAMAK zorunda bırakılıyorlar.

Tüm bunların düzelmesi de çok zor görünüyor.
    Şöyleki ;
    Yaşmın her kesimindeki insanların hal hareket kişiliklerini gözlemlediğinizde bunu görmek çok zor değil. İlk olarak okullarda bunu farkedebilirsiniz.
    Çocukların hem aileleri hem devlet kurumları tarafından YETİŞTİRİLEMEMESİ gelecekte nasıl bir topluma doğru gittiğimizin kanıtıdır.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    30 can, ortaçağ zihniyetinin kurbanı oldu, kalanlarının başı sağolsun
    Poturdak

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Dün haberlerde ayrıntılı anlatılıyordu; tüm Avrupa ülkelerindeki maden ocaklarında çalışan işçilerin aldığı ücretler ve çalışma şartları. İnsan ölmemesi için alınan önlemler.. En düşük ücreti biz veriyoruz, en ağır şartlarda bizim işçilerimiz çalışıyor. Bunları görüyoruz, biliyoruz, araştırıyoruz o en baş makamdakiler de biz alışık olduğumuzdan o işlere ayrılacak bütçeyi 7 yıldızlı otellerde kullanıyor. Allah bunların hesabını sorar. Ölenlere Allahtan rahmet kalanlara da sabır diliyorum. Ekmek parası için bu ülkede malesef daha çok insan ölür.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Klasik Turkiye tablaso ve Avrupa ve diger gelismis medeniyetlere boyle haberler ile manset oluyoruz malesef. Bir bilim adaminin yada sanatcinin basarsini yazmiyorlar bile. Cunku kendi elimizle yapiyoruz bunu.Maden de patlama sadece ve sadece insan hatasi ile gerceklesir. Dogal bir maden patlamaz. Ihmal edilen isler, onemsenmeyen can guvenligi , calinan isci maasi yuzunden her 3 ayda bir maden patliyor. Hic kimse sorgulanmiyor. kimse ustlenmiyor, kimse istifa edip ben yapamadim yeni gelen yapsin bari demiyor. Aman diyorlar burasi Turkiye , 3 gun sonra unutulur. Gercentende sayin gunleri 3 gun sonra unutulacak bunlar. Cok ucuz bir halkiz malesef.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

alix35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattım düğünden sonra bakıcam
    allah rahmet eylesin..kalanlara sabır versin rabbim...dayanılacak bir acı değil..
    başkasının ayıbını ört ki; bi başkası da senin ayıbını örtsün...

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah Rahmet Eylesin Yakınlarına Sabırlar versin kolay değil.

Yıllarca Kazma sallıyorlar suskunca çocuklarını eşlerini ekmeğe muhtaç etmemek için ama sonuç hüsran bir hiç uğruna gidi veriyorlar İnsan Hayatı bu kadarmı ucuz bu Ülkede ya
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

hilost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Venox-Saphira
    başbakanızın "ölmek onların kaderinde var" dediği gibi bir kader olmamalı. önlemleri alınmalı ki kimse para kazanıp ailesine bakmaya çalışırken, ailesini geride bırakmasın, bunlar denilecekken böyle söylenmemeli ya,
    neyse allah rahmet eylesin, ailelerine sabır diliyoruz. başka bir şey elimizden gelmiyor.
    Eğer fark edilmek istiyorsanız... kendinizi gösterin, trafikte arabalar nasıl ilerliyorsa öyle ilerleyin. aralardan makaslar atarak değil...
    kazasız belasız sürüşler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı hilost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başbakanızın "ölmek onların kaderinde var" dediği gibi bir kader olmamalı. önlemleri alınmalı ki kimse para kazanıp ailesine bakmaya çalışırken, ailesini geride bırakmasın, bunlar denilecekken böyle söylenmemeli ya,
    neyse allah rahmet eylesin, ailelerine sabır diliyoruz. başka bir şey elimizden gelmiyor.
    Aynen öyle...

Devlet karadon’dan kömür çıkarıyor.
    Tonunu 354 liradan satıyor.

İşçi...
    Günde 5 ton kömür çıkarıyor.
    Ayda 900 lira maaş alıyor.

Yani, bir ay çalışıp, sadece bir günde çıkardığı kömürü bile satın alamıyor.

“Alışıklar” dediği, işte bu.

2002’de 17 cenaze.
    2003’te 22 cenaze.
    (2004’te taşeronlaştırdılar...)
    2004’te 68 cenaze.
    2005’te 121 cenaze.
    2006’da 79 cenaze.
    2007’de 76 cenaze.
    2008’de 66 cenaze.
    2009’da 92 cenaze.
    2010, şimdilik, 69 cenaze.

Alt tarafı kömür çıkarırken, can güvenliğini sağlayamıyor... Sanki maden mevzuundan çok anlarmış gibi, “güvenliğini sağlarım” diyerek, gidip elalemin uranyumunu getiriyor!
    Yahu sen önce kendi insanının güvenliğini sağla?
    Her kuşa yuva bulduda bi leylek kaldı...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)