Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Şükür Rabbime ve Fazer'ıma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Arkadaşlar bu gün İzmirin Aliağa ilçesinden Bergama ilçesine seyrederken bir ışıkta durdum. Yeşil yanıp seyrime devam ederken sol aynamdan beni adeta gölge gibi takip eden Volvo marka binek otomobili farkettim tam bu arada güvenlik şeridine yanaşmış yolcu minibusu adeta yola atladı. O anda şimşek hızı ile sol kör noktamı kontrol ettim ki neredeyse kör noktama girmiş olan aractan kurtulup kendimi sol şeride atmam gerektiği aklımda çaktı. Allahtan fırlama ivmesi yüksek bir motorsikletim var. 3'ten 2 ye alıp 9000 devrin ivmesi ile adeta gazı kökledim. sıyrılıp sol şeride zıpladım ama bitmedi volvo arkadaşı kontrol ettim ki farları dibimde.....!!!!!! İvmemi kesmeden sağ şeride atladım ve hızım yokuş başlangıcı olmasına rağmen 120 olmuştu. Kurtuldum Allah yardım etti!!!!. Sonramı ne oldu. Volvo arkadaşa yaklaşık 5 kilometre sonra yol verdim ve açılan kaskımı açıp pis pis güldüm. Suratı yeşildi. Neyse bir fikrim var bize bunları yapanları plakaları ile tecrit edelim. Yeni bir bölüm açılması sizce nasıl olur?. Trafik dengesizleri yada trafik canavarları gibi? Böylece bu kocaman camiamızdaki her arkadaşımız bu fikirsizler hakkında bilgi sahibi olur.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    büyük geçmiş olsun.Abi valla hangi birini saycan...Bugün sol şeridi kapatmış bi şahin gördüm eskişehir yolunda,arkadan 4 tekeri de görünüyodu arabanın yol da vermiyodu.Al birini vur ötekine...
    facebook.com/kaskafa

salih425 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    allah korumuş dikkat etmek gerek geçmiş olsun

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Senin kör noktana kadar girmişse zaten yol adamın... Senin aniden sola fırlaman onu da tehlikeye atmış... Adam yemyeşil olmuş...

Burda asıl hata trafikte herzaman durabileceğimiz hızda ve ani tehlikelere karşı hazırlıklı olmak.... Yani hatanın büyüğü o yola çıkan armutla sende...Volvoda hata yok...

Neyse..Atlatmış olman sevindirici..Geçmiş olsun..İşallah bidaha tekrarlanmaz....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    motorlara metal tabancası takalım.canavar gördük mü ateş edip delelim tamponlarını
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

Ucuz yırtmışın diyebilirim.. Halkımız motosiklete saygıyı öğrenecek ama öğrenene kadar bu tür olaylar senin, benim yani bütün motosiklet kullanıcıların başına gelebilecek olaylar. Her zaman çok dikkatli olmalıyız.. Allah korumuş seni.. Bir kez daha geçmiş olsun ;)

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    genelde bu gibi tipler senin tarz motorları görünce

"aaa bak bak şimdi nasıl gaza basıcak"

"yoksa yaa bunlar kaçmıyor ben yetişirim"

"lauk nasılda gidiyor beee motor bak"

"modeli ne abi bunun yaklaş bakıyım yok yaa süremiyor"

gibi geyiler ve kıllıklarla araç kullanan milletiz...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:52 ----------

Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun mantığı nedir arkadaşım ya klavyede K yerine Q harfini kullanmak daha mı kolay geliyo

Konuşurkende bu şekilde kullanabiliyo musun Q harfini

Diğer mesajlarına baktım hepsi aynı yapmayın böyle lütfen Türkçemizi katletmeyin
    onu geçen gün bende söyledim, arkadaşın K harki arızalıymış günahını almayalım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:53 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:52 ----------

Hiç arızalı olduğunu sanmıyorum.....
    Şimdiki gençlik böyle... Kendi kafalarından dil geliştirmişler...
    Özentilik... Anlaşılır Güzel Türkçe miz dururken...

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Diğer mesajlarında arasırada olsa K harfi gayette güzel çalışıyomuş abi
    [COLOR="Blue"]Varmak Değil Yolda Olmak[/COLOR]:cat:

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin kör noktana kadar girmişse zaten yol adamın... Senin aniden sola fırlaman onu da tehlikeye atmış... Adam yemyeşil olmuş...

Burda asıl hata trafikte herzaman durabileceğimiz hızda ve ani tehlikelere karşı hazırlıklı olmak.... Yani hatanın büyüğü o yola çıkan armutla sende...Volvoda hata yok...

Neyse..Atlatmış olman sevindirici..Geçmiş olsun..İşallah bidaha tekrarlanmaz....
    yol emniyet şeridi ile birlikte 3 şeritli. volvo iki şeridin ortasında. Tüm motorsiklet kullanıcıları bilir ışıklarda modifiyeli yada size takıntısı olan araç yoksa ilk çıkan ve ilk 100 metreyi aşan siz olursunuz. Durum belli hız 70-80 civarı sıkıştırma meraklısı sürücü motorsiklet sürücüsünü sıkıştırıyor. Durum belli ilk olay oluşumunda aramızda en aşağı 20 metre vardı. Gaza asılıyorum ama bi anda dibimde bitiyor yani o sürücü tehlikeli bir duruma girdiğimi bile bile tehlikeli şekilde yaklaşmaya devam ediyor(olayda bu araç asla gaz kesmedi, mantık illa geçicem motorcuya ne olursa olsun). Gaz açıyorum yaklaşık tabir ile s ve ters s ile kurtuluyorum. Bir düşün bakalım hocam hala ben mi suçluyum. Yoksa sen o sürücü olsan az da olsa gaz kesermiydin ve frene basarmıydın? hıhı evet yol onun ben 80-90 Km hızla dolmuşun arkasından dalmam ve dolmuşun arka koltuğuna girdikten sonra " Abi beni acil hastaneye ama sallamadan kırılmadık yerim kalmadı" demem lazımdı değil mi?
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorlara metal tabancası takalım.canavar gördük mü ateş edip delelim tamponlarını
    Hıhı adamlar arabalarını silah olarak kullanıyorlar. Biz bunu yaparsak G3'le karşı saldırıya geçerler emin ol....

Neyse olay oldu geçti fazlaca olaya değil düşünceye odaklanmak lazım. Mazallah ben bugünü kurtardım ama birimize bişey olunca ayaklara kalkmayalım. Neden bir can daha feda edelim ya da ciddi şekilde yaralanalım. Onca kültür seviyyesi yüksek kariyer sahibi insanlarız. Çözüm yok mu? Magandalara boyun mu eyeceğiz???
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı DeathaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu gün İzmirin Aliağa ilçesinden Bergama ilçesine seyrederken bir ışıkta durdum. Yeşil yanıp seyrime devam ederken sol aynamdan beni adeta gölge gibi takip eden Volvo marka binek otomobili farkettim tam bu arada güvenlik şeridine yanaşmış yolcu minibusu adeta yola atladı. O anda şimşek hızı ile sol kör noktamı kontrol ettim ki neredeyse kör noktama girmiş olan aractan kurtulup kendimi sol şeride atmam gerektiği aklımda çaktı. Allahtan fırlama ivmesi yüksek bir motorsikletim var. 3'ten 2 ye alıp 9000 devrin ivmesi ile adeta gazı kökledim. sıyrılıp sol şeride zıpladım ama bitmedi volvo arkadaşı kontrol ettim ki farları dibimde.....!!!!!! İvmemi kesmeden sağ şeride atladım ve hızım yokuş başlangıcı olmasına rağmen 120 olmuştu. Kurtuldum Allah yardım etti!!!!. Sonramı ne oldu. Volvo arkadaşa yaklaşık 5 kilometre sonra yol verdim ve açılan kaskımı açıp pis pis güldüm. Suratı yeşildi. Neyse bir fikrim var bize bunları yapanları plakaları ile tecrit edelim. Yeni bir bölüm açılması sizce nasıl olur?. Trafik dengesizleri yada trafik canavarları gibi? Böylece bu kocaman camiamızdaki her arkadaşımız bu fikirsizler hakkında bilgi sahibi olur.
    bireklam vardi...
    diyordu ki..
    sen yenisin galiba...
    biskuvi reklamiydi bu...

ne alaka diceksin biliyorum..ancak bunu tum motosiklet suruculeri
    yasamakda...
    trafikde motosikletin de bir tasima araci oldugu ne zaman idrak edilirse senin anlattigin bu olaylar biter...
    bicok surucude senin bu yasadigini yasiyor ve yasamakda..hatta bende bicok kez yasadim...sayisini hatirlamiyorum..
    sadece sen degilsin yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:39 ----------

Bide bisorum olacak...
    acilan kaskinin altindan acaba neden pis pis guldun?
    buda bi soru isareti deil mi?
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bireklam vardi...
    diyordu ki..
    sen yenisin galiba...
    biskuvi reklamiydi bu...

ne alaka diceksin biliyorum..ancak bunu tum motosiklet suruculeri
    yasamakda...
    trafikde motosikletin de bir tasima araci oldugu ne zaman idrak edilirse senin anlattigin bu olaylar biter...
    bicok surucude senin bu yasadigini yasiyor ve yasamakda..hatta bende bicok kez yasadim...sayisini hatirlamiyorum..
    sadece sen degilsin yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:39 ----------

Bide bisorum olacak...
    acilan kaskinin altindan acaba neden pis pis guldun?
    buda bi soru isareti deil mi?
    Mesleğim gereği düşünceleri sorgulamak ve çözüm oluşturmak alışkanlığım var. Çok karmaşık durumlar basit çözümler ile sonlanır. Çözümü içimizde arıyorum. Bilinen tabir ile beyin fırtınası yaratmak. Neden güldüğüme gelince; "Altında son model arabanda olsa, gözünde milyarlık gözlüklerinde olsa ve hatta karizmanı canıma kastetsende o arabanla beraber karizmanı tokatlama keyfi benimdir" diyip çok pis güldüm. Aslında içimden bekleyip yanından geçerken sol aynasını almak geçti ama eğitimime ve olgunluğuma yediremedim. Zira ışıklara kadar takip edip 77 sülalesine sövmek de çözüm ama anlıyacak adam olsa bunu yapmaz........

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı wert_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunun mantığı nedir arkadaşım ya klavyede K yerine Q harfini kullanmak daha mı kolay geliyo

Konuşurkende bu şekilde kullanabiliyo musun Q harfini

Diğer mesajlarına baktım hepsi aynı yapmayın böyle lütfen Türkçemizi katletmeyin
    yüklenmeyin arkadaşa Q klavye kullanıyor işte

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    Alıntı sergiowanni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman qardeşim diqqat..bişi olmamiş coq suqur..
    arkadas azeri galba

Alıntı HAZER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüklenmeyin arkadaşa Q klavye kullanıyor işte
    F klavye kullanmadığına şükredelim o zaman
    [COLOR="Blue"]Varmak Değil Yolda Olmak[/COLOR]:cat:

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmis olsun boyle seyler hep geliyor basimiza Allah beterinden saklasin ..
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı sergiowanni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman qardeşim diqqat..bişi olmamiş coq suqur..
    Sanki bunu tanıyom...................................

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    geçmiş olsun diyen arkadaşlara teşekkür ederim. Şu zamana kadar beklememin nedeni ciddi bir konunun ne derece sulandırılabileceği idi. Şimdilik susuyorum ama birimiz daha vefat edince aynı sululuğu devam ettirin. Allah göstermesin biriniz kaza geçirince de aynı sululuğu yapın.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    çok geçmiş olsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

emocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Deathan

Öncelikle geçmiş olsun.
    Olayda senin bir hatan yok . Senin tek hatan sonunda kaskını açtığında volvodaki adama sırıtman olmuş .
    Yapman gereken adamın yanına gelince " beni nasıl tehlikeye attığının farkında mısın sen dibimden geliyorsun sıkıştırıyorsun senin gibiler yüzünden kaç tane arkadaşımız yaralandı veya vefat etti bunun farkında mısın " diye uyarmaktı.

Sen pis pis sırıtarak bir şekilde adamın yaptığını tasdik etmiş oluyorsun ve bak nasıl verdim eline geçemedin beni demiş oluyorsun . Bu adam emin ol bir daha motorcu gördüğünde yine yapacak aynı şeyi .

Volvonun suçu yok diyenlere gelince bu olayda volvo ve minibüs dışında motorcunun bir suçu yok. trafik sadece yol benim şerit benim giderim mantığı değildir. bu çok basit bir mantıktır. şerit her nekadar benim de olsa sağımda seyreden bir araçla yanyana giderken o aracın önü aniden kapanıyorsa frene basıp ona geçiş yolu açmak gerçek şöförlüktür. yoksa o adam ne yapacak ? ya önündekine patlayacak ya da siz kaçış şeridinde olduğunuz için size patlayacak başka çaresi var mı ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler