Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Zincir Yağlarkan Kopan Baş Parmak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Arkadaşlar şimdi MD de okudum çok üzüldüm...aman dikkat edin...Görünmez kaza buna derler...Allah korusun...

Alıntı emre212 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kahvaltımı yaptıktan sonra her pazar rutin olrak motosikletimle ilgilenirdim.yine bu pazar motosikleti(cbr 125)zincirini temizlemek için sehpaya aldım ve gaz yağı ile temizleme başladım.temizleme işlemi bittikten sonra motoru çalıştırdım ve 1. vitesde rolantide yavaş yavaş dönmeye başladı .baktı ki az biraz yağlar kalmış ve elime bezi dolayıp çalışan zinciri dolamış olduğum parmaklrımın arasından geçirmeye başladım.ne olduysa o anda oldu ve bez zincire sarmaya başladı bir anda parmöaklarım dişliye doğru gitti bezin sıkıçtırması saonucu motor stop etti.

elimi birt çektimki baş parmağım yok o onda şoke oldum koptuğu anda inanın hiç ama hiç acı hissetmedim.(şu an bu yazıları sol elimle yazıyorum açıkcası baya zorluyor)o panikle koptu koptu diye feryat ediyorum.annem babam o an beni gördüklerinde ikiside bayıldı.hani kurban keserken o kan fışkırırya aynen o şekil kan olukl gibi akıyordu.neyse o panikşe kpan parçayı dişlide bulmuşlar ve hızla arkamdan hastaneye ulaştırdılar.hemen ameliyata aldılar ..

2.5 saat süren ameliyat sonrası kopan sağ baş parmağımı yerine diktiler.doktor elimi 24 saat havada asılı kalacak dedi (kan dolaşımı olması gerekiyormuş)neyse her saat başı gelip parmağa iğne batırıyordu ucuna kan geliyormu diye ilk 12 saat kan geliyordubende bir umut oluştu.ama.......

amaa diğer 12 saatin sonunda kan dolaşımı durdu ve doktorun dudakları arasından beni yıkan kelimeler dökülmeye başladı.parmağın tutmadı alcaz dendi ve ben yıkıldım.amaliyattın her ikisifde lokal anestezi uyguladılar.yani uyanıkdım.dopktor bana veda zamanı geldi dedi ve sağ baş parmağımı aldılar.şuan evimdeyimra sıra şiddetli ağrılar geliyor.

18 sene 10 parmaklı yaşadım bundan sonraki hayatıma umarım alışırım.benim başıma gelenle ibretlik olsun ve zincir temizlerken çok mama çok dikkatli olun.bir anlık hatam 9 parmaklı kalmama neden oldu.motosiklete bir daha binermisin diye sorarsanız bilemiyorum direksiyonu tutabilirsem ömrüm yeetikçe binicem çünkü baş parmak bir elin%40 işini yapıyormuş hepine saygılar benden dualarınızı esirgemeyin
    ilkayözdemir ve ilkadam bunu beğendiler.
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    aman allahım ne kadar korkunç. büyük geçmiş olsun emre arkadaşımıza

üzücüde olsa hepimize ders oldu :(

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yazık..Çok acıklı bir anlatım da olmuş..Çok üzücü..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    etkili bir yazı ve paylaşım...

okurken bile ter döktüm...

güzel hareketlere devam ediyorsun metecim
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

enginalcar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp xl700
    başlığı okuyunca içim cız etti. görünmez kaza işte.
    arkadaşımıza çok geçmiş olsun.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İçim burkuldu ya çok acı verici inş kendini fazla üzmez.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Çok geçmiş olsun kardeşimizin gencecik yaşta dikkatsizlik sonucu düştüğü duruma bak...hız yaparlar,kasksız gezerler vs kaza olur anlarım kendi hatalarıdır ve bedelini öderler ama böyle masumca bir durumda olmasına çok üzüldüm gerçektenibret olsun denilmez de tecrübe olsun diyelim aman dikkat!!!
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok kötü birşey şok oldum gözlerim nemlendi resmen
    empati kurdum gerçekten bir parmak bile ne kadar önemli
    çok geçmiş olsun arkadaşımıza
    bende birkere fırçayı kaptırdım... koparıp atıyor resmen
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    Versys '07
    4 sene kadar önce tam olmasada benzer bir olay benim başımdanda geçti,zincir yağlarken değil rölanti ayarı yaparken çöktüğüm yerde dengemi kaybetmem ve refleksle tutunmak için sol elimle vites kolunu sağ elimle zinciri tutmam sonucu motor vitese geçti ve sağ baş parmağım zincir-dişli arasına girdi.Ama ben çok hızlı davranıp sol elimle motoru stop ettim,parmağım kopmadan elimi çıkardım.Parmağım kırıldı ve tendonum koptu.45 dakikalık bi operesyonla kırığı ve kopan tendonu onardılar.2 ay alçıda kalan parmağım hareketsizlikten dolayı kireçlendi.Şu an %100 olmasada %85 kullanabiliyorum ve his kaybı yok.
    thb bunu beğendi.

Oseberg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TA
    Çok büyük geçmiş olsun. Protez falan gib bişeyler yapılabilirmi acaba, mutlaka sormak lazım bir bilene. Tekrardan çok geçmiş olsun.

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Abi şuanda çok zor yazıyorum çok etkilendim ders değil tecrübemi olsun ne olursa olsun çok üzücü bir olay ya Allah şifaalar versin Çok üzüldüm bende bu pazar yağlıcaktım şimdi korkmaya başladım
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı cihan_34_ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi şuanda çok zor yazıyorum çok etkilendim ders değil tecrübemi olsun ne olursa olsun çok üzücü bir olay ya Allah şifaalar versin Çok üzüldüm bende bu pazar yağlıcaktım şimdi korkmaya başladım
    bende geçen pazar yaptım bakımını o sıra zincir filan da temizledim hatta bezi elime sardım öyle temizledim ama tek fark ben motoru çalıştırmadım askıda ki lastiği elimle çevire çevire yaptım böyle şeylerden korkarım benbu kardeşimizede çok üzüldüm keşke dikkatli olsaydı motoru çalıştırmadan yapsaydı diyorum ama hayat acı işte
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Çok kötü bir kaza olmuş.. Arkadaşa büyük geçmiş olsun..

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Emre212 Senin bu dikkatsızlığın sonucu geçirmiş olduğun kaza beni çok üzdü ve ağlattı. İnanamıyorum böyle bir hata nasıl yapılabilir. Çok geçmiş olsun. Bir parmakla hayatında çok şey değişmez fakat olmasaydı keşke. Ben de bir tarihte motosiklet kazası geçirmiştim ve kaburgalarım kırılmıştı. Daha doktor beni tamır ederken artık binmezsın dimi demiş ve bende binecem demişim fakat hatırlamıyorum. Hadi bakalım şimdi çabuk iyileş. Sasıl olsa delikanlısın değişen bişey olmaz. Erkek adam hayat mücadelesi verir ve bu gibi olaylar başına gelebilir. Daha kötüsü olmasın yeterki.. Tekrar çok geçmiş olsun..
    thb bunu beğendi.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.

Bu bize bir ders olur.
    Motoru temizlerken motoru çalıştırmamak gerektiğini öğrenmiş oluruz.
    Cavalry bunu beğendi.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    demek ki fırça kullanmak gerekiyormuş... çalışan makina mekanizması arasına uzuv sokmak yanlış olur... ama bunu yaşayarak değil, duyarak öğrenmek güzel. gerçekten çok üzüldüm bu çocuğa yaaa
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    baş parmağın kopması kötü, gidonu tutamayacağın için sanırım bir daha kullanamayacak arkadaş. görünmez kaza işte yapacak birşey yok
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    çok kötü bir durum,allah kimsenin başına vermesin böyle bir durumu...
    facebook(Fazer Tutkunları)

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    zincir temizliğinde güvenlik için yapılmaması gereken şeyler olarak sıralanıyor buda ama kolaylık olsun diye yapıyoruz...

arkadaşa çok geçmiş olsun umarım hayatının geri kalanında ciddi bir aksaklığını yaşamaz çok kötü bir durum gerçekten ...
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Doru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah kimseye özellikle biz motorculara böyle acıyı bir daha yaşatmasın. Arkadaşa acil sabır dilerim.
    Atın yiğidine doru , adamın yiğidine deli derler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler