Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Mübarek kadir geceniz hayırlara vesile olsun

Motovento
    REKLAM ALANI
    mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    cümle aleminizin kadir gecesi hayırlara vesile olsun..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YAMACAYIR28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık motorsuz vede huzursuzum
    Kadir geceniz ve Kandiliniz mübarek olsun

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Kadir Gecesi (Arapça: لیلة القدر lailatu'l Qadr),
    İslam dinine göre, Kur'an'ın vahiy yoluyla İslam peygamberi HZ.Muhammed'e gönderilmeye başlandığı gecedir.

Köken bilimi
    Kadir gecesinden Mekke devrinde nazil olan ve Kur'an-ı Kerim'in doksan yedinci sûresi olan beş ayetlik Kadr Suresi (Arapça: سورة القدر )'nde bahsedilir. Bu surede Kur’an’ın indirildiği kadir gecesinden bahsedildiği için bu sureye Kadir Suresi denmiştir. Kadr, 'azamet' ve 'şeref' demektir.[1] Kadir Suresinde Kur’an’ın kadir gecesinde indirildiğinden, kadir gecesinin bin aydan daha hayırlı olduğundan, kadir gecesinin rahmet ve berekete vesile olduğundan, bu sebeple insanlık için taşıdığı değerden bahsedilir.

Zamanı
    Kadir gecesinin hangi gece olduğu kesin olarak bilinmiyor fakat Ramazan'ın yirmi yedinci gününün gecesinde olduğu kabul edilir. Hz.Muhammed bunun kesinlikle hangi gece olduğunu belirtmemiş, ancak; "Siz Kadir gecesini Ramazan'ın son on günü içerisindeki tek rakamlı gecelerde arayınız" [2] demiştir.

Aslen hadislerde Ramazan'ın 20. gününden sonraki tek günlerde aranması söylenmesine rağmen, daha sonra karmaşa çıkmaması için Ramazanın 27.gün - 28. gecesi Kadir Gecesi sayılmıştır. Hicrî takvime göre de Kadir Gecesi Ramazan Ayı'nın son 10 gününde bulunur.

İlk vahiyİslam'a göre Allah Kur'anın ilk ayetlerini Cebrail aracılığı ile Hz.Muhammed'e kırk yaşında Hira Mağarası'nda göndermiştir. İlk ayetler Kadir gecesinde indirilen Alak Suresi'nin ilk ayetleridir.[3]

İslamiyet'te Kadir Gecesine verilen önem
    Kadir Gecesi, İslam alemine göre çok hayırlı ve mübarek sayılan bir aydır. Kur'an'da kadir gecesi şöyle tanımlanmıştır:

"Doğrusu biz Kur'ân'ı Kadir gecesinde indirmişizdir. Kadir gecesinin ne olduğunu sen bilir misin? Kadir gecesi bin aydan hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede Rablerinin izniyle her türlü iş için inerler.O gece, tanyerinin ağarmasına kadar bir esenliktir."[4]

'Innā 'Anzalnāhu Fī Laylati Al-Qadri Wa Mā 'Adrāka Mā Laylatu Al-Qadri Laylatu Al-Qadri Khayrun Min 'Alfi Shahrin Tanazzalu Al-Malā'ikatu Wa Ar-Rūĥu Fīhā Bi'idhni Rabbihim Min Kulli 'Amrin Salāmun Hiya Ĥattá Maţla`i Al-Fajri[5]
    hayırlı kandiller.. dualarınız kabul olsun.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    Kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar ... hepimize hayırlar getirsin inş
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Kandiliniz mübarek dualarınız kabul olsun

ozzy73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda deuville
    kadir geceniz mubarek,dualarınız kabul olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:35 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:33 PM ----------

http://www.dailymotion.com/video/x71...yasyndas_music

Bu linki dinleyin..
    Sonra onu dusunerek dua edin..
    Nasıl ki bir posta kodu eksik bir mektubun adresine ulasması imkansız ise..
    Dualar da oyle..
    Onun adı anılmadan duanın bir anlamı kalmıyor..
    O olunca baska bir mana buluyor..
    Onun isminin gectigi dualar baska bir anlam kazanıyor..
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Cenab-ı Allah bütün motorcu arkadasları bu gecenin yüzü suyu hürmetine kazadan beladan korusun. Ailelerimize gönül ferahlığı versin, şeytanın vesvesesinden uzak tutsun, bu çocuklara bişeymi oldu dedirtmesin.. Dua edin isteyin dileyin arkadaşlar...Rabbmin rahmeti bol .. Hepimizin duasını kabul eylesin. vatanımızı milletimizi. düşmani duygular besleyen herkesten korusun, bize birlik dirlik versin. Kadir gecenizmübarek olsun. Tekrarına kavuştursun inşallah...

Motosikleti
    honda xl 200
    Kardeşim allah cümlemizden razı olsun.tünm insanlık ve islam aleminin kadir gecesini kutlar hayırlara vesile olmasını dilerim.

Ey ihsanı bol Allah'ım! Sana hamdederim. Ey yegâne Ma'bud! Senin önünde eğilirim. Yücesin, kullarından dilediğine sonsuz nimetler verirsin. Dilediğini hüsrana duçar edersin. Ey Yaradanım! Sana sığınırım. Varlık ve darlık zamanında Sana münacat ederim, her an sana yalvarırım. Gerçi günahlarım çok, fakat Senin affın ondan daha büyüktür, ümitsizliğe sebep yok. Eğer Sen de beni kapından kovarsan kime sığınırım, kimden medet beklerim, bana başka kim şefaatçi olur?"

"Yâ Rab! Hâlimi görüyorsun, yoksulluğumu biliyorsun. Gizli niyazımı duyuyorsun. Beni Sen'den ümit kesenlere katma, kusuruma bakma, daha fazla bekletme, ümitsizliğe atma. Rahmetine güvenim tamdır. Gönlümdeki aşk ateşini yandır, beni muhabbetine kandır, sevgini eksik etme. Senin azametin Önünde boyun eğdim, dize geldim, secdeye kapandım, beni gufranına boğ, azabından esirge, Allahım! Dünyâdan sıyrılıp huzuruna gelirken beni, Kelime-i Tevhid'den ayırma. Senin nârın da hoş, nurun da hoştur. Senin rahmetinden ümit kesmek ne boştur. Mal ve oğulların fayda vermediği o korkunç günde senin afvına nail olmak isterim, bana affın yeter, lûtfunu göster."

"Sen bana yol gösterirsen hiçbir vakit yolumu şaşırmam. Sen yol göstermezsen, dalâlette kalırım. Eğer Senin affın yalnız iyilere mahsus ise ya kötülerin bağışlayıcısı kim olacak? Herkesin İlah'ı sen'sin. Ben ümmetin en müttakîsî olamadımsa, şeriri de sayılmam. Senin afvına sarılıyorum, îtiraf ederim, günâhım büyük, fakat Senin affın ondan daha büyüktür."
    "Senin lûtfunu hatırlayınca kalbime teselli doluyor. Günahlarımı düşündükçe gözlerimden yaş dökülüyor. Sen, şânına lâyık olanı yap, beni affet! Beni, senin fazlu lûtfundan başka bir yere başvurmayacak bir tıynette yarattın. Ne umarsam sen'den umarım. En büyük endişem şudur: Beni Sen de kapından kovarsan, eli boş çevirirsen hâlim nice olur? Allah'ım, görüyorsun gafiller uykuda, ben ise gece karanlığında el açıp Sana niyaz ediyorum. Dualarım Sana yükselsin, niyazlarım makbul olsun. Herkes ne beklerse ancak Senin lûtfundan bekler. Her biri Cennete girmek ister, Sen bana Cennette didârını göster, bu bana yeter."
    Ey insanlara doğru yolu göstermek için Peygamber gönderen Allah! Rasul-i Hâşimi hürmetine, Seni tesbih eden, takdis eyleyen hayırlı ümmet aşkına, bizi imandan, Kur'an'dan, İslam'dan ayırma. Müslüman olarak haşret. Rasulünden şefaat umarım. Beni ondan mahrum etme.Senden afvl-u mağfiret dilerim. Beni bos çevirme Allah (c.c.) im.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:11 PM ----------

-----------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------------

Ey yanlızların kendi başına kalmışların arkadaşı
    ey umutsuzluğa düşenlerin yardımcısı
    ey yoksulların zengini
    ey zayıfların gücü
    ey fakirlerin hazinesi
    gariplerin sınağı
    ey tek güç ve kudret sahibi
    ey ihsaniyla tanınan keremi sonsuz RABBIM
    efendimiz ve yakınları hürmetine sıkıntılarımı gider
    ey RABBIM sen sıkıntılarıma karşı hazırlığım
    musibetim anında ümidim
    yanlizligımda arkadasimsın
    gurbetimde dostum
    kederli anımda beni ferahlatansin
    ihtiyacım anında yardımıma koşansın
    zor anlarımda sığnağimsın
    beni korkuların karanliğından aydınlığımsin
    ey RABBIM
    SEN şaşkınlığımda bana yol gösterensın
    biliyorum RABBIM sen gunahlarimi bağışliyan
    ayıplarımi örten
    sıkıntılarımdan kurtaran
    kalpımı sevgimle süsleyensın
    sen kalpımın hem tabibi hem sevgilisisin
    sen ki şaşkınlara yol gösterir muhtaçlara yardım eder korunmak istiyenleri korursun
    ALLAHIM ben senin kulunum kulunun çocuğuyum
    görüyorsun ki Rabbim
    sıkıntılıyım bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve KURANI kerimi kalpımın baharı gönlümün nuru sıkıntıarımın ilacı yap
    ruhum susamış suya kalpım özler seni gözlerimi senin sevdiğin şeylere çevirdim
    kulaklarımı seni çağıranın ülkesine bıraktım
    ve susayan bir toprak gibi bitkin kaldım
    kalpımı senin yoluna koydum
    ve ellerimi senin dergahina açtım
    bundan sonrada sana gelecek senden isteyeceğim
    güneş ve ay senin nurundan almış nasibini
    güneş senin sevginden böyle ateş ay böylesine mahzun
    ırmaklara senin hasretinden buyle çağlar
    deniz bu ayrılktan buyle deli buyle dalgalı ve hüzünlü
    hep ağlamaklı
    kuşların ümidi sen bitkilerin neşesi çiçeklerin rengi sen ve insanların hiç bitmeyen dausı sen mevlam
    bizi bir an olsun terk etme
    sevgin içimizde hep uyanık kalsın
    yolum resulun yolu olunca ondan başka kime bel bagliyayım
    RABBIM ALLAHtır benim
    nurum ve kurtuluşum ondan gelecek
    öyleyse onu bırakıp kime gideyim
    günahla örtülmüş varlığm içinde bir onun özlemidir beni yaşatan
    sefaatim onun dilindeyken
    onu bırakıp kimi dinliyeyim
    MEVLAM
    beni kendine dost seçinceye kadar yaşat ve askinla yandığım bir ana al canımı al ki ölüm aşkımın adı olsun
    ey RABBIM
    benki günahı sevabindan çok aklı dünyaya takılmış kalpı fani şeylere almış bir zavalliyim
    ama sen öyle nur öyle RAHMANsin
    böyle güzelsinki nolur RABBIM
    senden uzak kalan şu kulunu kendine yakınlaştır
    imaninla dilirt
    ey sevdiklerini sevindirmekten hoşlanan RABBIM
    sana açılan ellerimi geri çevirme
    kalpıme askinla tecelli et ki
    senden başka hiç bir şey kalmasın o kalpte
    senden başka hiç bir şey kalmıcak kadar zengin eyle beni
    her şeyde seni anmayı
    her şeyde seni görmeyi nasip eyle
    bana isimlerinle güç ver ey RABBIM
    O isimlerin ki kalplerin nuru hiç bir şeyi olmayanların gururudur
    ey RABBIM
    bize isimlerinin hakikatini göster bizi sensiz bir an bile yanlız bırakma
    ALLAHIM
    sana MERYEMIN temizliğile gelmek istiyorum
    günahlarla kirlenmemi izin verme sana MUSAnın duasıyla gelmek istiyorum
    şeytana uymam için peşimden koşanlardan kurtar
    ISMAILIN tevekılıle boynumu büküyorum beni ve soyumu sana kul olarak yaşat
    sana ISAnin ruhuyla geliyorum beni kaına almanı diliyorum
    sana YUNUSun duasıyla yalvarıyorum beni yutan nefsimin karınliktan kurtarmanı bekliyorum
    RABBIM
    sana yusufun gömleğile geliyorum beni düştüğüm ümitsizlik kuyusundan çıkarmanı diliyorum
    sana MUHAMMED MUSTAFANIN kulluğuyla geliyorum
    beni miraça çıkarmanı
    bütün sıkıntılarımı gidermeni diliyorum (not:bu dua dursun ali erzincanlı ilahisinden alınıp kaleme dökülmüştur selam ve dua ıle )

Motosikleti
    aprilia-pegasso 1995
    kadir geceniz mübarek olsun arkadaşlar....kazasız belalsız günler dilerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İnşallah iman dolu ibadetle geçen bir gece olur...Herkezin Kadir gecesini kutlarım...

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    Amiiiin,cümlemize...
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Bütün İslam Aleminin Kadir Gecesi Mübarek Olsun

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah (c.c.) Kuran-ı Kerim 97. suresi Kadir Suresinde;

"Biz o (Kur'ân)nu Kadir gecesinde indirdik. Kadir gecesinin ne olduğunu sen nereden bileceksin? Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail veya Ruh adındaki melek) o gece Rablerinin izniyle, her iş için inerler. O gece, tanyeri ağarıncaya kadar süren bir selâmettir." diyor

Bu gece bütün melekler yeryüzüne inmişken, bütün sevaplarımızın kat kat mükafatı verilecekken, bütün dualarımız kabul edilip af ve mağfirete kavuşabilecekken, şeytanda bu gecenin hayrından uzak kalmamız için bizlere rehavet verme gayretiyle yoğun bir mesai yapmıştır bence, miskinlikden uzak bir gece geçirip şeytana papucunu ters giydirmişsinizdir inşallah
    May The Force Be With You

Motosikleti
    kırmızı honda cbr 125r istiyor
    kesinlikle benim adıma öyle oldu .umarım yüce rabbim bütün dualarımı kabul eder.(amin)

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Amin Bİlmukabele.
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler