Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cub motorla kaza yapmıştım

Motovento
    REKLAM ALANI
    y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Merhaba arkadaşlar 19 Mayıs bayram günü ben caddede hiç bir yere sapmadan gidiyorum karşıdan gelen araç şöförü görevi başında olmayan bir polis ve dönmek için önüme çıkar çıkmaz manevra ile çarpmamak için dengemi kaybedip motor kayarak kaldırımdaki yayayı altına aldı. Yaya ölecek gibi bağırıyordu sanki geberecek orada kalabalığa bana karşı bir tutum yarattırdı. Benim her tarafım kan içinde onda sadece bir ezik var benden çok bağırıyor.Keşke arabayı çarpsaydım da yayayı çarpmasaydım..Yaya yaralandı ikimizi ekip hastaneye götürdü. Adli rapor tutuldu ve işin kötüsü B ehliyetim var ama malesef A2 ehliyetim yoktu . Zaten bu cezayı yemem onun yüzünden oldu. Beni kaza yapmamı sebebiyet veren polis; tabi ki de arkadaşları kendisini suçlu çıkartırmı böyle şerefsizler bunlar. Tutanakta hiçbir şekilde o polisin aracı söz edilmiyor. Şimdi benim yapabileceğim hiçbir şey yok. Cezayı ödemek problem değil ancak bu şerefsizlerin iş birliği yaparak kendilerini haklı çıkarması benim canımı sıkıyor.. Adamlar emniyette bana söyledikleri söz nedir bu motorlulardan çektiklerimiz diyor. Ulan şerefsiz zaten kendi polis arkadaşın kazaya karışınca onun suçlu olduğunu bile bile tutanağa geçirmedin. Bütün motorlular başınıza bela olur inşallah.

Daha önce bu olayı burada yazmak istiyordum ancak konu açmama izin verilmiyordu ceza geldikten sonra böyle bir olayı sizle paylaşmak istedim.

İlk önce kavuşturma yapılmamasına karar verildi diye kağıt geliyor. Şimdi 4 ay geçtikten sonra birde ceza kağıdı gönderiyorlar..

Peki ben şimdi polisi yanlış tutanak yazmaktan şikayetçi olabilirmiyim. Yada şikayetçi olabileceğim başka bir durum varmı yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görgü tanığın, şahidin var mı? Aradan epey zaman geçmiş, o zaman itiraz etseydin belki hakkını savunabilirsin, şimdi zor gibi.. Yakışıklı, uzun saçlı sakallı avukat abilerimiz var sitede, görür, okur ve cevap verirler.
    Geçmiş olsun bu arada.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

İstanbul/Fındıkzade Bosna-Hersek/Sarajevo
    Motosikleti
    Keeway landcruiser 250/Arctic cat prowler 650
    merak etme o şerefsizlerin hepsinden öbür tarafta şikayetçi olucaz neler yazardım burda da yazamıyorum inş. aramızda polis yoktur zhuhuaha çünkü pek sevmiyorum

Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görgü tanığın, şahidin var mı? Aradan epey zaman geçmiş, o zaman itiraz etseydin belki hakkını savunabilirsin, şimdi zor gibi.. Yakışıklı, uzun saçlı sakallı avukat abilerimiz var sitede, görür, okur ve cevap verirler.
    Geçmiş olsun bu arada.
    Ben daha önce şikayet etmedim çünkü adaletsiz olan bir ülkede adaletsiz yapıp torpil yaptım fazla önemsemedim . Ama savcı değiştiği için şuan böyle bir durumdayım kanunen cezayı hak ediyorum buna bir itirazım yok ancak benim kaza yapmama sebebiyet veren polise hiçbir yaptırım uygulanmaması ve şöyle bir durum olsaydı kaldırımda çarptığım yaya ölseydi bu polisler yine suçu bana yüklerdi ben o zaman ne yapardım allah korumuş. Bu ülkedeki polislerin adaleti bu yetki var istediğini yapıyorlar. Üstelik gelmiş nedir bu motosikletlerden çektiğimiz diyor şeytan bir yumruk vur dedi orda. Bunları denetleyen kamu kurumu oluşturulmalı .

Alıntı MFM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak etme o şerefsizlerin hepsinden öbür tarafta şikayetçi olucaz neler yazardım burda da yazamıyorum inş. aramızda polis yoktur zhuhuaha çünkü pek sevmiyorum

Bu olay başımdan geçmeden önce tanımadığım biri bunların aldığı para haram demişti çok karşı çıkmıştım adamla sözle kavga ettim ama artık o adama hak veriyorum..

71Hakan71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    bütün evraklarım tam olmasına rağmen bende birçok polisten nefret duymaya başladım.yaptıkları adaletsızlıklerın haddi hesabı yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Abi çok geçmiş olsun,
    ehliyetsiz kullanmanın en kötü yanı bu işte..
    %100 haklı olsan bile

izmir ödemişte benimn arkadaşlarım var 15 yaşında ve ehliyetsiz motor kullanıyorlar polisler hiç bişey demiyor 1 2 sene önce polisler banada böle şerefsizlikler yapmışlardı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    XV535s Oldskool Bobber Project,Arabası:JDM stp CRX
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum.
    Trafikte hergele muamelesi görmekten hiç bir zaman kurtulamayacağız sanırım...

Yanlış anlama sana ne bir gıcığım ne nefretim var sadece burada her şeye rağmen suçlu sen görünüyorsun. A2 ehliyetin olmadan trafikte bir kazaya karışmışsın bu sebepten ötürü biri durduk yerde gelip sana arkandan çarpsa bile suçlu sen olmuş olmuyor musun zaten?

Dediğim gibi yanlış anlama beni merakımdan soruyorum bunları, o polisin tutanaklarda suçlu olabilme ihtimali var mı senin ehliyetinin olmadığı bir durumda?

Hukuki her koşulda sen suçluymuşsun gibi görünüyorsun anlattığına göre sanırım...

Motosikleti
    VW Polo
    Alıntı BreakerRuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun diyorum.
    Trafikte hergele muamelesi görmekten hiç bir zaman kurtulamayacağız sanırım...

Yanlış anlama sana ne bir gıcığım ne nefretim var sadece burada her şeye rağmen suçlu sen görünüyorsun. A2 ehliyetin olmadan trafikte bir kazaya karışmışsın bu sebepten ötürü biri durduk yerde gelip sana arkandan çarpsa bile suçlu sen olmuş olmuyor musun zaten?

Dediğim gibi yanlış anlama beni merakımdan soruyorum bunları, o polisin tutanaklarda suçlu olabilme ihtimali var mı senin ehliyetinin olmadığı bir durumda?

Hukuki her koşulda sen suçluymuşsun gibi görünüyorsun anlattığına göre sanırım...
    Kazayı ehliyet engelleyemezki ben A2 alırken sürücü kursunda ne ders vardı ne de eğitim bana gireceğin sınav sadece motor yapar geçersin dediler. Sınavda ki motor soruları kazayı engellemez. Bu ülkede düzen yok amaç devletin harç parası altında haraç toplaması.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Sonrada polise taş atıyolar diye kızıyoruz, savunmuyorum tabiki onları ama durup dururken olmuyo bu olaylar. Polis insanlara terör estirirse sevilmezde, tepkide alır.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    XV535s Oldskool Bobber Project,Arabası:JDM stp CRX
    Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kazayı ehliyet engelleyemezki ben A2 alırken sürücü kursunda ne ders vardı ne de eğitim bana gireceğin sınav sadece motor yapar geçersin dediler. Sınavda ki motor soruları kazayı engellemez. Bu ülkede düzen yok amaç devletin harç parası altında haraç toplaması.
    ben A2 niz yok diye eğitimsizsiniz demek istemedim, A2'niz olmadığından ötürü yasal olarak her şekilde suçlusunuz demek istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler