Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sonunda Aldım :) r125

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2009 YZF R125(mavi)
    Daha yeni bu siteye uye olalı bir iki hafta gecti ama genede kendimi tanıtmak istiyorum ilk. Oncellikle Ben

dogukan 20 yasındayım ve istanbulda ikamet etmekteyim. 6 seneden beri honda beat modelini

kulanıyordum. Dun sirinevlerdeki yamaha bayisine gidip sonunda cok istedigim yzf r125 modelini aldım.

Ellerinde kırmızı rengi kalmadıgından mavisini istemek zorunda kaldım ( aslında uzuntuluyum bu

nedenle ) motor elime cumartesi gunu gectiginde resimlerinide koymayı dusunuyorum ama ilk once

bir kac sorum var 6 sene beat modelini kulandıgım icin ( biliyorsunuz scooterlarda ayak freni yok sol el

freni arka fren oluyor bu yuzden fren yaparken debriyajı sıkmak istemiyorum) birde tam olarak vitesli

motor kulanmaya ısınma suresi tahminen ne kadar surer? simdiden cevaplarınız icin cok

tesekuurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    hayırlı olsun güle gle kullan..
    ben olsam kırmızı rengini seçerdim..
    yoksa maviyi almaz kırmızının gelmesini beklerdim..
    neyse renk konusu önemli degil.
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hoş geldin aramıza.
    Hayırlı uğurlu olsun ALLAH cc Güle güle binmeyi nasip etsin.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    2009 YZF R125(mavi)
    @ gençkaptan

ya normalde bende bekliyecektim de ellerindeki son kırmızıyı yarım saat once sattık dediler ve turkiyede baska kırmızı modeli kalmadı diyince beklemek de istemedim fazla

biraz motorla ısındıktan sonra buluşma veya aktivite gibi programlar yaparsanız katılmayı dusunuyorum zaten

by_001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki er5 cbr 929
    hayırlı olsun güzel makina.. kırmızı gördüm ama mavi görmedim

nası birşey merak ettim dogrusu..

alışma süresi senin kendinle alakalı birşey..bende scooter kullanıyorum

ama aynı zamanda v storm bile kullanabiliyorum..

motora alışmanın uzun sürecegini sanmıyorum..

kawasaki er5 yamaha xjr 1300

Motosikleti
    2009 YZF R125(mavi)
    bende fazla uzun surcegini sanmıyorum sonucta 14 yasımdan beri beat kulandım denge problemi olcagını fazla zanetmiyorum ama 6 senede sırf otomatik motora alışkanlık yaptı acaba alışma suresi uzun surermi die merak ediyorum şahsen

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin Alışma sürecin çok uzun sürmez bencede en fazla 1-2 gün içinde Alışırsın 3 hafta 1ay kadar sonrada sanki scooter değilde hep debriyajlı vitesli motor kullanmış gibi olursun merak etme

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanı dilerim...

fotograf atda görelim senin mavi canavarı
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Öncelikle hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız Belasız kullanmayı nasip etsin,

6 yıl az bir süre değil motorsiklet tekniğini artık kavramışşsındır. Adaptasyon sürecinin çok uzun süreceğini sanmıyorum. Ben Keeway den CBF 150 ye geçişte ilk bir ay sorun yaşamıştım.

Hatta normal motosiklet kullanınca scoter kullanmak zorlaşıyor, çünkü normal motosiklet çok daha güvenli ve yere basıyor.

Dikkat edeceğin noktalara gelince, bir süre vites değişimlerinde , duruş yavaşlama ve kalkışlarda problem yaşayabilirsin ama alıştıktan sonra otomatikleşiyor her şey..

Scoterin ağırlık merkezi arkanda kalıyor ama motorsiklette tam altında olacak, yine denge merkezi daha yuksek olduğundan daha dengeli sürüş oluyor.

oturuş pozisyonu ve direksiyon açısıda motora daha fazla hakim olmanı sağlıyor..

Birde lütfen dikkati ve oto-kontrolü elden bırakma vitesli motor gerçekten limitleri yükseltiyor, kendini ummadığın hareketleri yaparken bulabiliyorsun trafikte...kendimizi ironman gibi hissetmemize neden olan tüm korumaların kıyafetlerin bezden ve plastikten ibaret olduğunu lütfen unutmayalım..

Tekrar hayırlı uğurlu olsun....

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    araba kullanmayı biliyorsan biraz antremanla oluyor ben canlı örneğim

Motosikleti
    2009 YZF R125(mavi)
    Hepinizin yorumları icin tesekurler

@kuyucadısı

makina elime cumartesi gecince direk fotoları atıcamda cumartesiye gelene kadar 1 yıl gecicek gibi geliyo ( heyecan dorukta)

@omercem

biliyorum o ironman olayını scooterda bile yapmadagım sacma hareket kalmamıştı artık ( 6 seneden sonra insan sıkılmaya baslıo ) ama bu sefer iş ciddiye bindi artık cok daha dikkatli sürcegime eminim cunku scooterla bir degil olay artık

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    hayırlı olsun güle güle kullan güzel motor.
    alışma sürecini de önemseme. motor kullanan hem vitesli hem scooter kullanır.
    ben mesela hem q hem f klavye yazabilirim
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

SpearHEAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 Dakar
    hayırlı uğurlu olsun, güzel bi seçim öncellikle sana ileri motosiklet sürüşü eğitimlerini tavsiye ederim çok çok işine yarayacaktır omm yada honda nın eğitimleri gayet yeterli ,

alışma konusuna gelince ilk olarak fren yaparken depraj sıkmak sorun değil hatta hataları kapatan iyi bir şey her zaman yapabilirsin alışkanlık haline getir , vitese alışmakta kişiden kişiye değişir ama motor değişiminle alışman gereken en büyük oldu vijaj tekniği lastik çapı büyüdüğü için yatış açıları ve kontra gerksinimi artıcak buna alışana kadar dikkatli ol tekrar tekrar söylüyorum ileri sürüş eğitiminin çok faydasını görürsün
    Born To be wild

Motosikleti
    2009 YZF R125(mavi)
    birde sizleri bir sorum var. motoru alırken egzoz uda degiştirmek istedim sole guzel 600 cc capını cıkarcak egzoz taktırmak istedim ama ordaki satış elamanı ilk sen bi 1000 km yap bakıma gonderdiginde takarız dedi. Pek anlamadım neden direk takmak istemediklerini

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:59 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:56 AM ----------

Alıntı SpearHEAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı uğurlu olsun, güzel bi seçim öncellikle sana ileri motosiklet sürüşü eğitimlerini tavsiye ederim çok çok işine yarayacaktır omm yada honda nın eğitimleri gayet yeterli ,

alışma konusuna gelince ilk olarak fren yaparken depraj sıkmak sorun değil hatta hataları kapatan iyi bir şey her zaman yapabilirsin alışkanlık haline getir , vitese alışmakta kişiden kişiye değişir ama motor değişiminle alışman gereken en büyük oldu vijaj tekniği lastik çapı büyüdüğü için yatış açıları ve kontra gerksinimi artıcak buna alışana kadar dikkatli ol tekrar tekrar söylüyorum ileri sürüş eğitiminin çok faydasını görürsün
    peki bu hondanın egitim merkezine kendi motorumlamı gitmek gerekiyor yoksa orda onlar bizlere motor veriyorlarmı cunku zaten o egitim merkezine kadar goturursem motoru hic gerek kalmaz o kadar yolu tek basıma gidersem zaten alışırım :D

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mavi olsun, kırmızı olsun farketmez, hayırlısı olsun sadece Kazasız belasız keyifli rüzgarlar
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Araba kullanmaypı bılıyorsan kolay alışırısn ancak hiç kullanmadıysan bence grenajları söküp kendne boş alan bulmanı tavsiye ederim ;)
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    hayırlı olsun gule gule kullan saglam para vermıssın 125 cc ye...karenajlar icin biraz para ayır dikiz aynası ve sinyaller icinde vitesi ögren frenleri ögren rodaj kurallarına uy zaten trafik tecruben varmış kazasız belasız kullan..(aynı paraya ben 250cc kawasaki ninja alırdım
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    2009 YZF R125(mavi)
    ninjayıda dusunmedim degilde sonuçta benim seçimim degildi annemleri uzmek istemedim 100 cc daha fazla alıp ( zaten makinenin tipini gorunce 125 cc diye bakmıyolarda neyse)
    onun yanında honda cbr125 e de baktım da arkasını pek begenmedim acıkcası

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı Juaqin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde sizleri bir sorum var. motoru alırken egzoz uda degiştirmek istedim sole guzel 600 cc capını cıkarcak egzoz taktırmak istedim ama ordaki satış elamanı ilk sen bi 1000 km yap bakıma gonderdiginde takarız dedi. Pek anlamadım neden direk takmak istemediklerini

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:59 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:56 AM ----------

peki bu hondanın egitim merkezine kendi motorumlamı gitmek gerekiyor yoksa orda onlar bizlere motor veriyorlarmı cunku zaten o egitim merkezine kadar goturursem motoru hic gerek kalmaz o kadar yolu tek basıma gidersem zaten alışırım :D
    rodaj dan sonra takmak istemişler sanırım.
    ama fazla beklenti sarsar adamı teksilindirden o tiz çığlıkları bekleme.
    hayırlı olsun
    Orgazma Dudak Büktürür

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun darısı başımıza..
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler