Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

..VFR "kırmızı" VFR diye diye sonunda kavuştum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    overrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda wave 110i
    Sevgili arkadaşlar,

3-4 gün önce kırmızı VFR'uma kavuştum. Allah herkese bu güzel heycanı nasip etsin.

İlk motorum olan 3 aylık cbf 150 deneyiminden sonra bu motoru korkarak aldım. Haklı olarak yanlış yaptıpımı düşünebilirsiniz fakat benim de kendime göre haklı olduğum gerekçelerim var.

Deneyim kazanma adına incecik tekerlekli, abs ve cbs olmayan cbf150 sürmektense, daha güvenli olan bu motoru almak çok da yanlış gelmedi bana. ABS ve CBS barındıran daha ufak cc hoşuma giden bir motor da bulamadım. Bulsaydım da VFR aklıma kazındığı için onu da bir süre sonra satıp illa ki bir zaman sonra VFR alacaktım ve birsürü uğraş, devir işlemleri, eskisini sat yenisini al bu kadar uğraşacak pek vaktim de yok. Şu anda şehir içinde 250 km kadar yol yaptım ve mutluyum.

cbf'den 10 kat güçlü fakat 174 boy ve 63kg olmama rağmen çok az zorlanarak kontrol edebiliyorum. ilk binişimde bile beni üzmedi.
    Zorlandığım yerler; otoparktaki manevralarda 250kg kontrol etmenin verdiği zorluk ve göstermem gereken titizlik. Ayrıca debriyaj acayip sert 10 dakika dur-kalk trafiğinde kaldığımda ellerim çok kötü ağrımaya başlıyor. Sanırm 1-2 ay içinde de kaslarım alışacağından hiçbir bir sorun kalmayacak.
    Motorumu genellikle ya evden işe giderken 5 dakikalık mesafede ya da haftasonları ailemi ziyaret ettiğimde tuzla-beylikdüzü arası 75kmlik bir mesafede kullanmaktayım.

Cbf150 100km/sa hızı yetersiz olduğundan otobandan gidemiyordum, Bu motorla trafiğin daha düzgün seyrettiği otobanı da kullanabileceğimden yine tehlike faktörünü azaltmış olduğumu düşünmekteyim. Ayrıca e5 karayolunda cbf150'yi devamlı hız limitine yakın kullandığımdan acil bir durumda kaçmam gerektiğinde elimin altında bir güç olmuyordu, vfr sağolsun böyle bir sorunum da olmayacak.
    Umarım bunları okuduktan sonra bana hak verirsiniz ve değerli tavsiyelerinizle beni mutlu edersiniz.

Bir fotoğraf ekleyeyim, maşaallah demeyi unutmayın

http://www.hizliresim.com/2008/9/22/907.jpg

http://www.hizliresim.com/2008/9/22/911.jpg

Motor dünaysına atılmamda bana yardımcı olan ve bu siteyi bana tanıtan Metehan'a ve diğer tüm değerli MT üyelerine teşekkürlerimi sunarım.

Hepinize

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    headquarters - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ...................
    Hayırlı uğurlu olsun güzel makine güle güle dikkatli binersin inşallah..
    Hasan..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Güle güle kazasız belasız kullan.Aman korumalarını ihmal etme.VFR Honda'nın yarışlarda kullandığı RC serisi soyundan gelen bir motor.Touring diye hafife alma
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Güle güle kullan kardeşim. Derdini çok güzel dile getirmişsin, bunun için de ayrıca tebrikler.

VFR güzel bir motosiklet. Ama dikkat et. Çok hırçın olabilir. İyice alışana kadar coşturma onu...
    Üç boyoz bir kola

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Hayırlı olsun.Gerçekten çok güzel bir makineye sahip olmuşsunuz aman dikkatli olun
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    hayırlı olsun kaç model ve ne kadara aldın ?

Motosikleti
    sym mio
    HAYırlı olsun..
    Kazasız belasız kullanmanı dilerim..
    Bol korumalı , bol bol gezmeli Vfr'li günler dilerim
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Hayırlı Ugurlu olsun Allah kaza bela vermesin,
    Motor cok güzel bol bol gezersin artık
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Daha hiç motorum yokken kask, eldiven, mont, dizlik hepsini halletmiştim. Bilinçli bir kullanıcı olarak hem kendi hayatımız için hem de diğer kardeşlerimize kötü örnek olmamak için çok kısa mesafeler hariç tüm korumalarımı takmadan yola çıkmıyorum. Değerli hatırlatmalarınız için çok çok teşekkür ederim.

Hafife alınacak bir makine değil tabii ki, vtec olayını devamlı kontrol ediyorum. Yol gerçekten boşken 1-2 kere denedim sadece, motor 90-100 giderken birden ibrede 135 gördüm. Nasıl olduğunu pek anlamadım çünkü bana hızlanmayı hiç hissettirmedi aslında. Herhalde daha ilk defa duyduğum değişen sese konsantre olmuştum

Çok güzel hızlanıyor, rahat bir makine fakat bahsettiğim gibi dur-kalk trafiğinde kullanmak çok yoruyor. Dün ve bugün 60km. kadar yağmurda seyahat ettim, oturuş pozisyonu sayesinde pantolonum hiç ıslanmadı. Paçalarım vs. hiç kirlenmedi.

Benim gibi bu motorun mühendisliğine ve güzelliğine kendini kaptırmamış arkadaşlar istanbul içinde kullanılacaksa Fazer almaları bence daha uygundur demekle beraber bu motora binenin inip de Fazer'e binmek istemeyi aklından geçirmeyecek kadar etkileneceği, aşık olacağı kanısındayım.

Hepimize motorlarımızla mutlu ve huzurlu günler diliyorum...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Debriyaj için el yayı öneririm

https://www.pazar1.com/images/DUNLOP...EL-YAYI(1).jpg

Motosikleti
    yamaha ybr
    hayırlı olsun abicim allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin.

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hayırlıı uğurluu olsunn
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı BaD BoY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kaç model ve ne kadara aldın ?
    Teşekkür ederim kardeşim. Motorum 2005 model (2005'ten sonra honda kırmızısını getirmekten vazgeçmiş çünkü racing satamaz olmuş diye bi duyum aldım )

13750 km'de, 55lt topcase, touring cam, mono sele kapağı ile beraber güzel bi fiyata satın aldım. 15000 fiyatı vardı, 13750 ytl verdim. Sıkı pazarlıkla biraz daha ucuza da alabilirdim belki ama motora tertemiz baktığı için teşekkür niyetine fazla pazarlık edip de adamı üzmek istemedim, gözü kalmasın motorumda

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynısını ben diicektim anlatırken. Bende küçüklüğümden beri o yalardan var, artık kullanmama gerek kalmııcak neredeyse o kadar sert.

Aramızda kalsın, bi keresinde yaylardan birini yere fırlatmıştım sekip kardeşimin dudağını patlatmıştı. Annem de o gün yaylarımı sakladı, ben de gittim aynı işi görecek bi VFR aldım

Motosikleti
    :"/
    Hayırlı olsun...Gerçekten güzel gözüküyor...
    Koruma olayınada dikkat ediyormussun
    Kazasız belasız suruşler...

Motosikleti
    Versys '07
    hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin motorun çok güzel maaşallah darısı olmayanların başına....

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun.Kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Şimdi bıdı bıdı konuşsam,yarın VFR800 değilde 600 - 650'lik bi makina alırsak savunacak tarafımız kalmaz.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Honda wave 110i
    Alıntı Gyradel. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun...Gerçekten güzel gözüküyor...
    Koruma olayınada dikkat ediyormussun
    Kazasız belasız suruşler...
    Teşekkür ederim Graydel. İnşallah hepimize en sevdiğimiz motosikletlere kavuşup kazası belasız, arızasız kullanmak, sonunda da güzel bi fiyata satabilmek nasip olur. (Motorcu duası)

Kişisel korumalarıma dikkat ettiğimi söylemiştim. Sanırım motor korumasından bahsediyorsun. Kullanmadığımda brandasını örtüyorum, çizilmemesi için gayret ediyorum. Tankpadi var zaten. Bunun dışında koruyucu pasta ile bakım yaptım, periyodik olarak 45 günde bir uygulayacam.

Grenaj koruma için sanırım grenajı deldirmek gerekiyor, koruyayım derken oyuyoruz aleti Tüm pegler açık gidiyorum, bişey olmaz inşallah.

Alıntı emrahkrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin motorun çok güzel maaşallah darısı olmayanların başına....
    amin abicim, amin

el-Fatiha...

Kadir gecesi açılacak konuymuş aslında, nasıl da akıl edemedim

Motosikleti
    :"/
    Dun bir arkadasımızın motoru calınmıs mlsf...Hırsız olayınada dikkat et mutlaka onlemini al...Yatak çift kişilikse al vfr'yi yanına ort ustunu beraber uyursunuz

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Zamanında gözümü alamadığım bir motor VFR, hiç selesine dahi oturmadım, hatta abartayım dokunmadım bile.
    Neyse bilimum hacimli motorları az buçuk tecrübemle denedim .
    CBF 150 aldım çokta sevdim tüm tavsiyelere ve yazılanlara uyarak en az 2 sezon daha kullanmayı düşünüyorum .

Denediğim ve sadece ne olduğunu anlamak istediğim birkaç motora daha erken olduğunu düşünmeme sebep ise aşağıdaki gibiydi.

- CBF 250 : CBF 150 den bir hayli performanslı ancak bir ookadar pahalı yedek parçalarıda bir acemi için cep ve iç yakar , diye uzak durdum ama keşke alsaydımda diyorum ara sıra . Başlangıç tercihi için fark göremedim 150 ile 250 arasında

- CBF 500 : Çok güzel sesi , gücü ,kolay kullanımı olan bir motor ama üst devirlerde benim için çok deli doluydu ama motor gibi de motordu . Kontrolden çıkabilecek bir gücü var acemiler için . Tabi birde ağırlık sorundu boşken devrilse altında kalmak istemem

- CBF 600: Abs li olanı kullandım çok hoş , herkesin övdüğü 4 silindir sesi ve hissini gördüm ilk defa . Kendimi güvende hissettim ta ki 1 viteste elim gazda takılıncaya kadar . 3-5 saniyede ufak bir film seyredip durdum (20 dk lık bir tur sonunda ve tamamen mekanik bir sorun yüzünden genede ne yapacağını bilemiyor insan).

- CBF 1000 : istediğim motorlar arasında ileride gezmek için zamanım olursa alırım . Tek tanımlaması tren gibi gidiyor kardeşim , 6. viteste üzerinde o tork u hissediyorsun ( 6. viteste motoru kaldırmama izin verdiler acemiyiz sonuçta)

- CBR 600 : Toplam 250 mt gidebildim , bana şimdilik çoook uzak gözükmekte belkide hiç binmem.

- Transalp yeni : Güzeldi , yüksekti , traktör gibi gidiyordu ( kuvvetli hissettiriyordu) ama dururken tecrübesizlikle düşmesi muhtemel motor 20 milyar be kardeşim düşmesin.

Kawasaki er-500 : çok ağır kalanı CBF 500 gibi bir hissi vardı .
    Kawasaki ER-6 : Çok hoşuma gitti hafif geldi ama gazı biraz nemli ortamda kaçırıverince arka tekerleği yanımda gördüm nasıl indim bilmiyorum

Ve son olarak : Suzuki DL-650 ; Motorun önü kocaman , kendisi kocaman , kuvvetli balina gibi birşey bana göre değil ama gücü kuvveti çok yerinde bana fazla .

Genel kıstasım fiyat ve masraftan çok ben altımda benim istediğimi yapan birşeyle başlamak istedim ve CBF 150 aldım .Tüm motorları acaba ilk motor olsa ne olurdu gözüyle gerek Honda da gerekse arkadaşların başına ekşiyerek kullandım .CBR ı aldığım arkadaş ben durduğumda bembeyaz kesilmişti ben nerden bileyim okadar seri olduğunu

CBF 150 ile Arka tekerleği bir anlık yanlış vites ve ani debriyaj ile kilitlediğimde düşecez mi ne dedim . Ama düşmedim biraz çabayla durdu . Ama büyük bir motorla bu olasydı herhalde kırık kemikler ve soğuk bir ortam olurdu motora karşı zaten hanımı zor ikna etmişim .

Bu arada motorların çoğuna Honda Güvenli sürüşte bindim , HGS 1 ve 2 yi aldım
    Kendimi denemiş oldum ve VFR falan hiçbir kuvvet beni bindiremez şu motor işini tam bir sindirmeden.

Bunları neden yazdım .

Tüm yazan arkadaşlar yazdıklarında 150 cc den 800 cc ye ki VFR gibi değişken karakterli bir motora geçmeyi normal gibi kabul etmeleri ,bir kısım benim gibi acemiyi yanlış yönlendirir diye yazdım .

Bu arada tabi hayırlı olsun kendi tercihiniz bağzıları kabiliyetli doğar ben onlardan değilim benim gibiler için yazdım bukadar yazıyı ..

Kazasız belasız zevkli nice uzun yollar dilerim
    Özgür

Motosikleti
    mondial 150 hs
    hayırlı uğurlu olsun tekerin düz bassın

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)