Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Taksinin aynayı uçurdum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    brody - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Bu sabah işe gelirken 100.yılın Balgat tarafı girişindeki kavşakta bi taksi orta şeritte ilerlerken sola dönmeye kalktı. Ben de sol şeritte ilerliyordum, taksiyi geçmek üzereydim. Hiç aynaya bakmadan üstüme kırdı. Bende motoru sola yatırıp olabildiğince yavaşlayıp paralel gittim bi süre, o üstüme kırmaya devam edince sol aynaya kolum çarptı ve ayna uçtu. Korumalı montum olmasaydı kolum kesin zarar görürdü. Koruma demiride kapıları sıyırmış biraz çizmiş. Taksici polis çağıralım dedi. Baya bekledik polisi. Sonunda geldiler. Fotoğraf çekildikten sonra araçları kenara çektik. Ben motoru çekerken taksici hemen polisin yanına gidip ben dururken çarptı demiş. Ben de olduğu gibi anlattım olayı. Orda biraz tartıştık, yalan söylemeye devam etti. Bende yalanlarını çürüttüm. Polis sinirlendi ve taksicinin yalan söylediğini anladı. Sizi mahkemeye veririm 2-3 yıl uğraşırsınız dedi. Galiba anlaşmamız için söyledi. Sonuçta tutanak tuttular, alkol testi yaptılar. Herhalde 2 gün sonra çıkacak rapor bakalım ne olacak?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Geçmiş olsun
    belkide oruçlu bir şekilde yalan söylüyor alçak adam!

dünden bir taksici kenarda birisinin el kaldırması ile orta şeritten önüme doğru kırdı
    ben el kaldıranı görünce önüme kırma ihtimalini düşünerek Allah'tan yavaşlamıştım

ne diyeceksin ki işte! (giderler birde yalan söylerler)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    Zealsun 200 gs 'den>zx6r' a ; aklım yok aklım! Scuba instructor
    Çok geçmiş olsun kardeşim...

Taksi ve ticariler konusunda güven olmaz...(araç çoğunda kendilerinin olmadığı için patronlarından korkularına diyecek yoktur

Yalanı su gibi içiyorlar ; hatta olayla uzaktan yakından alakası olmayan sonradan gelen başka taksicileri de olaya şahit tutarlar polis görünce ben de yaşadım böyle birşeyi....

Çoğu sopalık zaten...

[B][COLOR="Red"]"Kendinizi Cesurca Gösterin! Trafikte Farkettirin! Yaşamanız Sadece Buna Bağlıdır!!!"[/COLOR][/B]:bounce:

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    sağolun arkadaşlar. Taksicilere çok dikkatli olun. Sağından özellikle geçmemiştim, sağa yanaşıp yolcu alıyorlar diye. O da sola önüme kırdı. Kazadan sonra zarar görmeden çıktığım için sinirlenmemiştim, ama adi herif yalan söyleyince çok sinirlendim.

Ms_TunC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    bosver kardesım taksıcı mınıbuscu ozel halk otobusu bunlardan gına geldı bıse

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    canın sıkmaya değmez. kaza tespit tutanağını tenzim ettirmişsin. motosikletinin mecburi mesuliyet sigortası (günlük kullanımda trafik sigortası) varsa taksici vatandaş gider senin sigortandan zararını karşılar senin yapman gereken hiçbişey yok bu saatten sonra... böylece geçmiş olsun...
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    canın sıkmaya değmez. kaza tespit tutanağını tenzim ettirmişsin. motosikletinin mecburi mesuliyet sigortası (günlük kullanımda trafik sigortası) varsa taksici vatandaş gider senin sigortandan zararını karşılar senin yapman gereken hiçbişey yok bu saatten sonra... böylece geçmiş olsun...
    Rapor değişebiliyor.... Nasıl oluyor deme...Oluyor....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Polis bütün suçu bana verse bile bende hasar olmadığı için bişey farketmiyor. Benim trafik sigortası karşı tarafın hasarını ödeyecek eğer beni suçlu bulursa. Her iki tarafa da 50 ytl trafik cezası yazıyorlarmış. O değişmiyor zaten. Bakalım 2 gün sonra belli olur herhalde.

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Geçen gün de benim sağımdan girip sola sola itekledi adeta. Herifin sol ön kapıya botla bi geçirdim.. Takip etmeye çalıştı ama

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Aynayı değil taksiyi uçursaydın keşke.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    arabalardaki adamlar çekemiyo motordakileri çekecen orda silahı kafasına dayayacan yalvartacan videoya çekip yayınlayacan millet laftan anlamıyor...

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Arkadaşım geçmiş olsun çeşit çeşit insan var. Bu devirde kimse doğru olanı düşünmüyor, herkes kendi çıkarı peşinde. İnşallah hak yerini bulur...
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Mondıal 150 Mcx
    bende yanlışlıkla arkadan girdim ticariye 5 ytl boya parası verdim..
    4 Teker Bedenimi 2 Teker Ruhumu Taşır...!:cat:

Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    bu taksicilere zaten artık diyecek söz bulamıyorum.geçmiş olsun dostum.adamlar hem hatalı araba kullanır hem milletin canını tehlikeye atar.sonra bide suçlu olduğu gibi güçlü çıkar.bende her dışarı çıktığımda bi taksici denk geliyo bakalım bi gün yeterli sabrım kalmıycak.
    Drift Religion

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    Sağolun arkadaşlar. Taksici suçlu olsa da benim için hasar almadan kazandığım önemli bi tecrübe oldu. Görünmez olduğumuzu bir kez daha görmüş oldum ve ticari araçlara karşı çok çok dikkatli olmalıyız.

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    oncelikle gecmis olsun. taksiciler kadar kotuleri yok bence. minibusculer bile onlarin yaninda melek kaliyor.

en azindan minibusler ile belli hatlar uzerinden gitmediginde karsilasmiyorsun. otobuslerden en sol seritten yada ona yakin gider isen uzak durabiliyorsun, ama taksiciler her yerdeler malasef.

Motosikleti
    Keeway SL150
    Ya bu ne pişkinlik! Adam kapıyı tekmelemiş. Hiç acaba gerçekten görmüyor olabilir mi diyen yok. Her ne kadar motor kullanıyor olsam da, araba kullanırken motorcuları da görüyoruz. Her gıcıklık yapan motorcuya bi tampon atsan ortada motorcu kalmaz. Motor kullanırken şunu kabul etmek lazım. Gerçekten de bizi görmüyorlar. Hani bilerek kıllık yapanlar yok değil. Kazadan sonra yalan v.s. de var. tamam. Ancak motorcular görünmüyor. Kimse kasten çarpmaz. Demek istediğim, sağa sola laf atap suçlamak yerine lütfen kendimize çeki düzen verelim. Lafım Düzgün motorculara değil. Ticari motorculardan dolayı ki bunlar piyasanın %99 dur, bizler bu hareketlere maruz kalıyoruz. İnanın motor kullanıyor olmasam trafikte aynı hassasiyeti göstereceğimi sanmıyorum.

Motosikleti
    ZXMCO ZX150T-3
    çok şerefsiz bu ticari söförler alayı böyle nasılsa sokaktan topluyolar arabayı kendi arabaları olsa böyle yapamazlardı şirket filo arabalarını sürenlerde en az taksiciler kadar çektiriyorlar.

ben araba sürerken benide motor biraz sıkıştırmıştı yan şeritteki arabayla benim aramdan geçmeye çalıştı belki zor durumdadır diye en sol şerite biraz yanaştımda yol verdim biraz kendimizede dikkat edelim arkadaşlar...

Alıntı newbee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu ne pişkinlik! Adam kapıyı tekmelemiş. Hiç acaba gerçekten görmüyor olabilir mi diyen yok. Her ne kadar motor kullanıyor olsam da, araba kullanırken motorcuları da görüyoruz. Her gıcıklık yapan motorcuya bi tampon atsan ortada motorcu kalmaz. Motor kullanırken şunu kabul etmek lazım. Gerçekten de bizi görmüyorlar. Hani bilerek kıllık yapanlar yok değil. Kazadan sonra yalan v.s. de var. tamam. Ancak motorcular görünmüyor. Kimse kasten çarpmaz. Demek istediğim, sağa sola laf atap suçlamak yerine lütfen kendimize çeki düzen verelim. Lafım Düzgün motorculara değil. Ticari motorculardan dolayı ki bunlar piyasanın %99 dur, bizler bu hareketlere maruz kalıyoruz. İnanın motor kullanıyor olmasam trafikte aynı hassasiyeti göstereceğimi sanmıyorum.
    %100 al benden de o kadar...

Motosikleti
    Hyosung 250R & Mondial 125ZN
    Geçmiş olsun arkadaşım...sana bişey olmamış Allahtan..

de sadece ayna az bence...aslında sallandıracan bunlardan bir kaçını..edep terbiye öğrensinler..

Motosikleti
    GV 250 satıldı
    sağolun arkadaşlar. Bugün raporu aldım. Trafik bütün suçu bana vermiş Benim trafik sigortası taksinin hasarını karşılayacak. Bana da trafik cezası yazmamışlar. Zaten söylemişlerdi suçu bir taraf üstlenirse diğer tarafa ceza yazmıyoruz diye. Ben üstlenmemiştim ama onlar gene de öyle yapmışlar. Ben de yoktan yere 50ytl. ödemekten kurtuldum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler