Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

yeni motorum kawasaki er6-f

Motovento
    REKLAM ALANI
    Marv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    evt arkadaşlar sonun da ilkokuldan beri hayallerimi süsleyen marka olan kawasakiye kavuştum.motoru tam olarak 2 hafta önce bu akşam aldım.Yazı biraz geç oldu kusura bakmayın.

baya araştırdım bu işi ama kararım motorumu aldıktan bir gün önce değişti.gerek burası,gerekse motorcu abilerimizin tavsiyelerine uydum.aslında motorumu almadan 1 gün önce kesin kararım zx6 r turuncuydu.ama işte kısmet mi diyelim kazamı diyelim.birlikte bakmaya gitmek için arağım bi abimin(uzun süredir görüşmüyorduk)e-5 te yaptığı kaza sonucu 1 yıla yakın bir süredir evde yattığını öğrendim.Bu olay beni gerçekten çok üzdü.ve bu abimin tavsiyeleriyle racing ten vazgeztim.çünkü bakınca fazla bir motor tecrübem yok.2 yıl yamaha rx135,3 yılda 125 lik çin scoter kullandım.aslında bu motosiklet için bile az bi tecrübe ama bu fırsatı kaçırmamak istedim.

her neyse motoru almaya giderken acayip heyecanlıydım ve korkuyordum.evet korkuyordum.kendimden emin değildim.acaba eve götürebilecekmiydim falan bir sürü soru vardı aklımda.her kızıltoprak z-moto ya gittim.motoru hazırlamışdı,ruhsat ve plakayı bekliyolardı.işte bu sırada motoru tanıttılar,kilit falan baktım.sonunda ruhsat plaka geldi.plaka takıldı ve sonunda ilk defa motorun üstüne oturdum.şimdi diyebilirsinizki almadan önce bakarken niye oturmadın diye? açıkçası tırstım 180 kg civarı ya düşürürsem diyerekten uzaktan baktım.

evt ve ardından aksilik gibi yağmur başladı.Sanki ayarlanmış gibiydi.resmen hersey üstüste gelmişti.hava kararmıştı ve yağmur başlamıştı.uzun zamandır vitesli motor kullanmamıştım(3 yıl).ayaklığı kaldırdım.vitesi 1'e attım.daha önce eski motorumun altımdan fırlama macerası oldugu için bu sefer temkinli davranarak hiç gaz vermeden debriyajı yavaşça bıraktım.motor hafifçe haraket almaya başlayınca yavaşça gaz verdim.ve sonunda motor harekete geçti.derin bir nefes aldım.O kadarda korkulacak bişi değilmiş dedim kendi kendime.z-moto nun önunden e-5 e çıktım ve ağır ağır eve sağ sağlim geldim.açıkçası söyledikleri kadar korkunç değildi.motor o kadar dengeli ve hakimiyetiniz o kadar fazlaki sanki 150 lik bir motorun üstündesiniz(gücünü saymaksak).tabi kimseye başlangıç motoru olarak tavsiye etmem çünkü ufak bi makineden sonra benim için bayaa bayaa güçlü geldi.

işte böyle şu anda motorum 410 km de her geçen gün daha çok alışıyorum.5.000 deviri geçmiyorum.ve onu gerçekten çok seviyorum.he bu arada aldıgım hafta nazarlığımıda yaptım.nasılmı derseniz şöle söyliyeyim ; siz siz olun benim gibi acemi iken yokuşta dönmeye çalışmayın.bende işte motorun giderkenki hafifliğine kullanım rahatlanığına kandım sonuçsa motoru yavaşça yere bıraktımbırakmak zorundaydım yoksa bacagım altında kalıcaktı.Allah tan fazla bişi olmadı ufak tefek çizikler var nazarlık hesabına.çok yazdım kusura bakmayın becerebilirsem bir kaç tanede resim koyuyorum.şimdiden herkese teşekkür ederim.

Drift Religion

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ErTech - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vaRRdı
    Hayırlı Uğurlu olsun... Güle Güle kullan...

Allah kazadan beladan korusun... Keyifli sürüşler diliyorum...
    ... yaşlı bir devrimci düşürmez hiç ağzından özgürlük kelimesini
    ve yatmadan önce bir bardak su yerine denize bırakır takma dişlerini ...
    ''Four wheels move the body. Two wheels move the Soul.''

hedowich - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco vitality 50-ybr 125 -cbf 250 -fazer 600 S2
    hayırlı olsun güle güle kullan maşallah diyelim
    Ride your way

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    hayırlı olsun arkadaşım...kazasız belasız kullanasın inşallah...bence diğer kardeşi ER6N'e göre çok daha güzel ve yakışıklı bi alet...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Süperrrr

Er-6f benimde istediğim motorlardan birisi.
    2. yada 3. motor olarak tabi.

Ve geçelim sorulara

Yakıt tüketimi nasıl?

Ve ne kadar resim varsa ekleyebilirmisin

Hayırlı olsun bu arada Darısı benimde başıma.

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kısmetinde ne var ise onu alırsın gerisi hikaye tamamen
    Allah kaza bela vermesin insallah.
    Güle güle kullan arkadasım.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Atlas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joyride 200
    hayırlı olsun, Allah kazadan beladan saklasın, güle güle kullan çok güzel bir tercih bence

Motosikleti
    600f
    Alıntı mostwanted_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süperrrr

Er-6f benimde istediğim motorlardan birisi.
    2. yada 3. motor olarak tabi.

Ve geçelim sorulara

Yakıt tüketimi nasıl?

Ve ne kadar resim varsa ekleyebilirmisin

Hayırlı olsun bu arada Darısı benimde başıma.

yakıt tüketimi bana biraz fazla geldi belkide rodaj nedeniyle.Aldığım gün depoyu fulledim.45 milyona doldu.scooterdan geçince biraz koyuyo amam.her neyse 240. km de ışık yandı.ama bilmiyorum ışık yandıktan sonra ne kadar gidiyo kitabını alma fırsatım olmadı henüz bayiden.

darısı seninde başına dostum
    Drift Religion

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kral makina güle güle kullan. göstermeyin bana böyle yakışıklı makinaları
    ==============================
    ==============================

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Alıntı Marv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt tüketimi bana biraz fazla geldi belkide rodaj nedeniyle.Aldığım gün depoyu fulledim.45 milyona doldu.scooterdan geçince biraz koyuyo amam.her neyse 240. km de ışık yandı.ama bilmiyorum ışık yandıktan sonra ne kadar gidiyo kitabını alma fırsatım olmadı henüz bayiden.

darısı seninde başına dostum
    İnşallah.

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım niye kawasaki aldın benim yengede var yedek parçası yokmuş birileri mutlaka yazmadan ben yazayım dedim

hayırlı ugurlu olsun

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    çok güzel motor hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Benimde cbr da biraz daha tecrüne edindikten sonra almak istediğim motor bu. Gerçekten çok güzel motorun var. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Yakıt durumunu hiç hesapladınmı. Bu motor için çok az yakıyor diyolar. Gerçi şu an rodajdasın ama yinede merak ettim. Bir soru daha. Plaka + ruhsat vs vs herşey dahil kaç para ödedin ?
    Okan ACAR

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güle güle kullan çok iyi bir seçim yapmışsın...

Bence Zx-6R yerine Er-6 alman çok çok iyi olmuş... Iyiki tavsiyelere uymuşsun... Er-6 gerçekten kullanması çok kolay , dengeli ve hafif bir makine... Ve zx-6r ile arasında dağlar kadar fark var. Bu motorla kazasız belasız tecrübeler edinmen dileğiyle...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    600f
    Alıntı R3N adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım niye kawasaki aldın benim yengede var yedek parçası yokmuş birileri mutlaka yazmadan ben yazayım dedim

hayırlı ugurlu olsun
    banada çok diyen oldu ama gülüp geçtim.ben z-moto ya güveniyorum.tüm kawasakiciler gibi.

Alıntı Carcharoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde cbr da biraz daha tecrüne edindikten sonra almak istediğim motor bu. Gerçekten çok güzel motorun var. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Yakıt durumunu hiç hesapladınmı. Bu motor için çok az yakıyor diyolar. Gerçi şu an rodajdasın ama yinede merak ettim. Bir soru daha. Plaka + ruhsat vs vs herşey dahil kaç para ödedin ?
    herşey dahil son 15.000 ytl nakitte anlaştık.2006 model gri renkli daha trafiğe çıkışı yapılmamış 0 km si vardı ama ben siyahını tercih ettim pişmanda değilim.
    Drift Religion

ozkansava - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    JONWAY 150 T-2 YY Furnace
    Hayırlı uğurlu olsun Marv.Allah kazadan beladan korusun inşallah.Güle güle kullan.
    Herkesin üç kişiliği vardır; Ortaya çıkardığı , sahip olduğu , sahip olduğunu sandığı. Alphonse Karr

Motosikleti
    600f
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kullan çok iyi bir seçim yapmışsın...

Bence Zx-6R yerine Er-6 alman çok çok iyi olmuş... Iyiki tavsiyelere uymuşsun... Er-6 gerçekten kullanması çok kolay , dengeli ve hafif bir makine... Ve zx-6r ile arasında dağlar kadar fark var. Bu motorla kazasız belasız tecrübeler edinmen dileğiyle...
    teşekkür ederim.özellikle z-motoda konuştuğum bi abimiz 20 yıla yakın motokros,enduro deneyiminden sonra zx10 r almıştı.O abimizin anlattıklarıda beni çok etkiledi özellikle kararımı.
    Drift Religion

Motosikleti
    Honda CBR 600f Hemde Gümüş...
    Hayırlı olsun...

Go Kawasaki Go...
    HONDA 600f -2008- >> Kawasaki Er6 N -2007->> Derbi 125 Nude -2006-

Artik No Kawasaki Yes Honda =)

Motosikleti
    2007 .honda cbr 600rr
    hayırlı olsun güle güle kulan

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Motora bak hayırlı olsun kazasız sürüşler dilerim
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)