Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

!!!!arkadaşlar kaza geçirdim ve sağ dirseğim kırıldı acil yardım lütfen okuyunuz!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ender99108 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaslar yaklaşık 20 gün önce cbr 600 le yavas yavas 60 la viraj dönrken motoru yatırdım.sağ dirsek üstüne düştüm,dirseğimde olekranon tip 1 kırığı oluşmuş.ameliyat olalı 5 gun oluyor.sağ elin son iki parmağında duyu kaybı var.bu nezaman gecer ya da gecer mi?daha önce bunu yasayan arkadas ya da ortopedist varmıdır acaba beni bilgilendirebilecek???

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    çok geçmiş olsun allah beterinden saklasın bi bilgim olsa verirdim
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

belifeless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MSX 125
    geçmişşş olsun öncelikle
    his kaybında bildiğim kadarıyla fizik tedavi gerekyr
    bir arkadaşın 3 parmağı kopmuştuu
    uzun bir tedavi sonrası diktikten sonra fizik tedaviyle iileşmişti
    Hak edene değer verilir, Hak etmeyene de yol!!!

Motosikleti
    Aprilia Rs 50 & Yamaha rx 115 & Yamaha mbk ms-1
    Arkadaşım benımde elımde tendon kopugu olmustu yanı ıkı parmagımın sınırlerı koptu bagımsızdılar oynatamıyodum ameliyat sonrasında duzeldı tam olarak ıyılesmesı 1 yılı bulur ama 2 ay içinde hareket ettırmeye baslarsın

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    çok geçmiş olsunda
    doktorlar bişey söylemedimi sana???
    GKN MOTORS

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Tıbbı olarak bir bilgim yok ama seni biraz panik halinde gördüm.

Sakinleş ve sakın ümitsizliğe kapılma.

Çok geçmiş olsun

JaNTi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha D'elight
    geçmiş olsun arkadaşım.Yazda olsa mont giymek şartmış demek motora biniyo isek.Acil şifalar...
    Born To Be wild,Live to Ride...

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gecmi$ olsun, bende i$ kazasi gecirdigimde parmagim eski haline gelirmi diye cok dert etmi$tim, ama duzeliyo yava$ yava$. En kotu ihtimalle parmagim hala yerinde, sende iyi $eyler du$unerek moralini bozma bence.. Saglam moral, saglikli bir insan demektir
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    çok geçmiş olsun.açil şifalar . benimde babamın bir parmağı kopmuştu (iş kazası) mikro cerrahi parmağı yerine dikti ve parmak kısıtlı hareketler yapa biliyordu.fizik tedavi gördü. parmağın daha iyi çalışması için egzersiz önerdi bu egzersizide playdo oyun hamurları vardır çocukların o oyun hamurlarına benzer bir hamurla egzersiz yaptı şimdi parmagı iyi durumda. tekrar geçmiş olsun
    DRİFT RELİGİON

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Çok geçmiş olsun Acil şifalar diliyorum bildiğim kadarıyla amelyat ederlerken kopan sinirleri tendon larıda dikiyorla zamanla iyileşebilir Sıkma canını
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    honda dylan
    gecmıs olsun daha dıkkatlı ol........

Geçmiş olsun. Artık tıp ilerledi. Tedaviler kısa sürüyor!

Bir sorum olacak; kaza esnasında koruma (dizlik,mont vs) var mıydı?

Luckdove - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZR250
    gecmis olsun ama hemen panige kapilma. Biraz daha zaman ver, iyilesir mutlaka bir sure sonra. Ama bu konuyu en iyi doktorun bilir.
    Because you are mine. I walk the line..

Motosikleti
    HONDA CBR 125 R
    geçmiş olsun :((.......:(
    [COLOR="White"][B][I][U]ADIM[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]FURKAN[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]LAKABIM [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="Black"][I][U][U][B]BlaCk_DoG_rR[/B][/U][/U][/I][/COLOR] [COLOR="White"][B][I][U]GENELİKLE[/U][/I][/B][/COLOR] [COLOR="Red"][B][I][U]ALMAN [/U][/I][/B][/COLOR][COLOR="White"][B][I][U][COLOR="White"]DERLER[/COLOR][/U][/I][/B][/COLOR]

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    geçmiş olsun acil şifalar dilerimmmmm kardeş kormaların varmıydııı merak ettimmm tekrar tekrar geçmiş olsunnnnn

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    kardeşim takma kafana kopan parmakları bile dikiyolar eskisinden ii hale getiriyolar düzelir elbet ama ne zaman bilemem
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Geçmiş olsun.
    Bunun en doğru cevabını seni tedavi eden doktorlar verecektir.. Fizik Tedavi merkezlerine yönlendireceklerdir, denilen herşeye uyman çok önemli.. Verdikleri hareketleri yapman gerek düzenli bi şekilde. Tekrar geçmiş olsun.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah şifa versin çok geçmiş olsun insallah.
    Geçer sen umidini yitirme ve her zaman dua et.
    Eminim düzelir.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Ortopedist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha X max 250
    Gecmis olsun. Olecranon kırıkları genellikle 6 hafta ile 2 ay arası sorunsuz iyileşen kırıklardır. El 4. ve 5. parmakta uyuşma olması da hemen dirsek olecranon çıkıntısının iç komşuluğunda geçen Ulnar sinir adlı sinirin hasar gördüğünü gösterir. Büyük ihtimalle kontüzyon denilen sinirin kırık nedeniyle bası altında kalması ya da neuropraxia denilen sinirin gerilmesi nedeniyle oluşmuş olduğunu düşünüyorum. Şimdi sana tel numaramı veriyorum beni istediğin zaman arayabilirsin. Op.Dr.İbrahim Sungur.. 05324564077.. Benexol tb + Evon tb. ( B6, B12 ve E vitaminleri ) alman sinirin rejenerasyon yani kendini toparalama süresini hızlandırır.. 2 ay- 6 ay arası eski haline geleceğini düşünüyorum. Sinirde daha ciddi bir hasar olup olmadığını anlamak için de EMG (iğne ile sinirin hareket ettidiği kasların fonksiyonunun kontrol edilmesini sağlayan test) yapılabilir ama 3 ay sonra.. GEÇMİŞ OLSUN..

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Panik yapmana gerek yok. Eğer parmak uçlarında hissizlik yaşıyorsan dirsekten geçen sinirlerde ezilme olabilir. Ameliyatı yapan doktora veya tavsiye edilen bir ortopediste göstersen iyi olur bence. edy (Erdem) arkadaşımızın da bundan birkaç ay önce dirseği kırılmıştı, onda his kaybı oldu mu hatırlamıyorum. İstersen bir ÖM atıp sorabilirsin.

Kolun iyileştikten sonra mutlaka fizik tedavi uygulaman gerekiyor. Aksi taktirde kolun eskisi gibi olmayacaktır. Fizik tedavi sayesinde %90-100 arasında düzelme oluyor. Kolun uzun süre sabit kalacağından eklem dokuları kemikleşiyor ve kolunu hareket ettiren kaslar güçsüzleşiyor. Eski haline dönmek için sabırla zaman ayırıp egzersiz yapman lazım.

Anladığım kadarıyla koruma yoktu üzerinde... Olsaydı dirseğinin kırılma olasılığı çok düşük olacaktı. Ben yarış antremanında 180 km/h süratle sol elimin ve dirseğimin üzerine düştüm. Sadece dirsekte ufak bir çatlak oluştu, onun geçmesi bile 1-2 ay kadar zaman aldı. Eklem yerlerinizi koruyun...

Op.Dr.İbrahim Sungur, konunun uzmanı olarak gerekli cevabı vermiş. Kendisine teşekkür ediyorum.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)