Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Başrolde Yine Honda ACTIVA...Suçlu KİM...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Ben izlemekten okumaktan yazmaktan sıkıldım bu pizzacı köfteci actıvacılar kaza yapmaktan bıkmadılar...kafamı nereye çevirsem ACTIVA...ölüm makinesi olmuş hepsi...makinanın suçu yok tabi...sürücüleri askerliği henüz yapmamış...okumamış...okuyamamış...okuldan hep kaçmış ellerine tesdikname verilmiş...ya da okul arası para biriktiren genc arkadaşlarımızın kullandığı bu motorlarla hergün kendi canlarını ortaya koymaya devam ediyor...

sizce suçlu kim...

13-14-15-16-17-18-19 yaşında hayatının baharında altına actıva verilmiş genclermi...bisikletten inip scootera binmiş çoğu...ilerleyen senelerde kurye olacaklar muhtemelen...bu actıva onlar için tecrübe motoru...

yoksa bu çocukları sigortasız yerine göre ehliyetsiz ya da paket yetişsinde ne olursa olsun diyen yiyecek sektörünün sinekden yağ çıkaran kurnaz patronlarımı...

peki bu motor 3300 lira bişey...e adam kaskoda yaptırsa bunlar motorun af buyrun ....anasını belliyor...hasarı masrafı derken kaza belasıda var...e nasıl iş çözemedim...hani günü kurtarsalar ertesi gün yine biyerlere toslayacaklar...hep zarar...kask yok genelinde...plakalara ceza gelse ki geliyordur sürekli cezalarla nası başedebiliyorlar...kısa mesafeli paket tesliminde bile hızlı olmak zorunda olmaları canlarının değersizliği anlamınamı geliyor...

bugünkü olay yine aşırı hız ve korkudan motoru bırakan bir arkadaş...şanslıki karşıdan araba gelmiyordu gelse anında altına girecekti...sol kolunda çizik yara bereyle atlattı olayı...şanslıymış...

Başrolde Actıva deyince...

Figüran rolünde ise Taksici vardı...

ışıksız yola çıkınca Köfte servisi yapan çocuk motoru bıraktı kendinide yere attı...Taksici sonra çaktırmadan tüydü...bizde anlayamadık valla...
    Kaza yapan çocuk olayın şokundan çıkamadı...

motorun düştüğ yer karşı şerit...hiç şehrin göbeğinde 40-50 ile giderken öleceğin aklına gelirmi...olur olur...karşı şeride düşersen olacağı bu...

şortlaydı ...ucuz kurtardı...yara bereyle atlattı...Verilmiş sadakası varmış...hepimizin sonu bu olacak arkadaşlar...içinizi karartmak gibi olmasın ama bir gün hepimiz böyle düşeceğiz...bu kadar şanslımı oluruz bilemem...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    seni bu günlerde biraz korkmuş gördüm
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    valla abi bu memlekette fırsatçı patronlar olduğu sürece böyle kazalarda olmaya devam edecek...
    KIRMIZI BOĞA..

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Allah korumuş

işin maddiyat boyutuna katılıyorum,sırf para kazanmak için böyle bir aletle geziyorlar veya gezdiriliyorlar

ne demeli bilmem ki!

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    paketçilerde masumiyet timsali değil ama.iki teker üzerinde gittiğini unutuyorlar galiba.çoğunun kafasında ne bir kask sırtında ne bir mont koruma namına hiçbirşey yok adamalarda.buda yetmezmiş gibi trafikte sürekli makas atmalar
    ve çok şımarık bir şekilde hayatla dalga geçer gibi kullanan paketçiler var.
    hatta bazıları motorlarına bir şekilde müzik tertibatı yapıp sesinide sonuna kadar açarak yol almaktalar.bir örnek daha:motosikletin alt tarafına takılan
    floresan vari neon ışıklara ne demeli?bu örnekler çoğaltılabilir.
    sonuç olarak bu insanların çoğu başlıktada yazıldığı gibi okumamış yada okuyamamış insanlar.ama bence bunu okumakla çok ilgisi yok.
    insan bulunduğu ortamda kendini eğitmeli ve yaptığı işi ciddiye almalı birazda.
    yoksa bu son gördüğümüz activa kazası olmaz.
    unutma oyun bitince vezirde piyonda aynı kutuya konur:bounce:

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    hepsi artist bunların hiçbirine acımıyorum şuna bak tshırt,kapri,kask yok bunlar kendilerine acımıyo biz niye acıyalım.iyi olmuş ders alsınlar
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

abal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ASYA 150T 19A
    ben uğradığım motor tamircisinde... ne activalar görüyorum... bu motorları nasıl bu hale getiriyorlar diye düşünmeden yapamıyorum ama bi anlam veremiyorum...
    KIRMIZI BOĞA..

Motosikleti
    yamaha fjr1300 '01
    doğal seleksyon...************252525252

ucanteneke5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Super Tenere xt1200z. Actros 1841 megaspais.
    valla haklısın bende kuryeyim ama bunlardan bıktım yollarda artisliği onlar yapıyo sonra bize patlıyo olaylar. bizim şirkette pizacıdan gelme bi arkadaş var birtürlü vazgeçmiyo kazaa yapmaktan ve son olarak geçen ay 2006mod.ybr daha 35000km.perte çıktı ama biz buna anlata anlat birtürlü öretemedik dikkatli gitmesini adamın ruhuna işlemiş hız tutkusu inşalla birgün oda perte çıkmazcezalara gelince polisler gidip yemeklerini iyerek hemencik hallediyolar zaten bu motorlar hep aynı cıvarda dolaştıkları için polis hepsini biliyo ve bişey yapmıyo sadece urayım hasılatları alıyolar veya yemekle haloluyo iş yani olan o motor meraklı genç arkadaşlara oluyo.

bart1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6 fazer 2005/yamaha ybr 125 2004(satmaktan şu ar
    kazayı tam anlayamadım:
    1.yol gidiş geliş bölünmemiş herhalde.
    2.motor hızlı.
    3.çocuk bir anda karşı şeritte.
    4.motordan atladı.
    bunlar ok.ama taksici mi sıkıştırmış,tali yoldan mı çıkmış.çocuk kendi şeridine neden dönmek yerine yola atlamış.
    yoksa taksici yola çıkar,arkadaş sola kırar fren yapıp teker kitler ve motor devrilirken çocuk kendini bırakır olay böyle olmasın sakın?

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    anladımki motor üstünde insan olmak yetmiyor cin gibi olmak lazım
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Motosikleti

çantası kaskı dağıldı bi tarafa...köfteci markası vardı çantada ...ama hırpani bişeydi zaten...bende önce kendi moturu sandım ...sonra anladım yemek dağıtan bir genc olduğunu...

Taksici yolcu indirip kafayı yola çıkardıktan sonra çocuk korkmuş olacakki motoru yatıırdı...motorda 2-3 metre gidip ataksinin arka lastiğine sertce vurdu...ön lastik öyle yamuldu zaten...sesi duyduğumda motor yerden bowlıng topu gibi ilerliyordu..bir yayayada çarpabilirdi...Allah koruyor bizi valla beyler...bu ara öyle paranoya yapmaya başladımki...kaza yapacağıma dair bi hsi var içimde...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    aslında kaza olaylarına sıkça şahit olmak insanı hakkaten paronayak yapıyor

tedbirli,her zamn kullandığınız gibi kullansanız bile insan tereddüt ediyor bu kaza haberlerinden sonra

ben şuna benzetiyorum : bir insan dünyanın sürekli kötü tarafına,kötülüklerine bakınca hayattan soğuyor,motorcuda motor işin tehlike boyutuna bakınca motordan soğuyor

realite vs. var ama bilinç altında "kaza yapacağım" mantığı olmamalı aslında

Allah korusun bizleri...

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    mete
    ağzını hayra aç uğursuz ayuu sana hiç bişi olmaz aslansın sen
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

alperm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman400
    Mete-han boyle konusup cagirma, baska sey dusun, baska sey dusundur.
    herşeyin başı sağlık

Motosikleti
    yav ne bilem işte...gözüm toprağamı bakıyo ne...

ya kafayı ya gözü yada kaseyi yardırcaz bi yerde...manyadım biraz ben...psikooolojim bozuldu Allah çarpsın ya...eski tadım kalmadı...geçen patron beni Leventde indirdi...moturu almaya işyerine dönmek zorundayım tabi...neyse Leventden Metroya pindim...ne güzelmiş o günler be...gızlar falan çok bi güzelleşmiş...hayat motorsuzda devam ediyormuş demekki...ama bu rahatlığımı düşündükce yok yok abi öleceğimi bilsem motorsuz yapamam ben...

muvattali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600sa
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...

motorun düştüğ yer karşı şerit...hiç şehrin göbeğinde 40-50 ile giderken öleceğin aklına gelirmi...olur olur...karşı şeride düşersen olacağı bu...

...

Evet, 55-60 ile giderken ve hiç başıma öyle bir şey geleceği aklıma bile gelmeyecek bir yerde karşı değilse de yan şeride uçtum motorumla, üzerime kıran bir ş.arası ş.. bir otobüs sürücüsü yüzünden

... şortlaydı ...ucuz kurtardı...yara bereyle atlattı...Verilmiş sadakası varmış...hepimizin sonu bu olacak arkadaşlar...içinizi karartmak gibi olmasın ama bir gün hepimiz böyle düşeceğiz...bu kadar şanslımı oluruz bilemem...
    Ne kadar kendimize kondurmamaya çalışsak da, gerçekten bir gün ciddi bir şekilde düşeceğimiz olasılığı tüm motosiklet sürücülerinin ortak kaygısıdır sanırım. Denge bozulur düşeriz, dengesiz bir sürücüye denk geliriz düşeriz, bir yaya zorla kendine çarptırır düşeriz, ağırlık merkezini kaçırırız motoru düşürür yine düşeriz (bu tecrübelerin bir kişide toplanması olasılığı çok zordur kaygılanmayın sakın, ama son 2 sene içinde hepsinden birer adet almış bulunmam tecrübeme tecrübe katmış olmuyor o da ayrı tabii )

Kıssadan hisse; havalar nasıl olursa olsun, sizin korumalarınız daima tamam olsun. Bir motosiklet sürücüsünün hayatta kalma olasılığını mutlak arttıran en önemli unsur tam korumalardır.
    İnnova 125, nx4 falcon, xt660r, CBF 600s diyerek devam ediyor hayat

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    yav ne bilem işte...gözüm toprağamı bakıyo ne...

ya kafayı ya gözü yada kaseyi yardırcaz bi yerde...manyadım biraz ben...psikooolojim bozuldu Allah çarpsın ya...eski tadım kalmadı...geçen patron beni Leventde indirdi...moturu almaya işyerine dönmek zorundayım tabi...neyse Leventden Metroya pindim...ne güzelmiş o günler be...gızlar falan çok bi güzelleşmiş...hayat motorsuzda devam ediyormuş demekki...ama bu rahatlığımı düşündükce yok yok abi öleceğimi bilsem motorsuz yapamam ben...
    motoru kesin satacak da kendine bahane arıyor
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    Alıntı muvattali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kıssadan hisse; havalar nasıl olursa olsun, sizin korumalarınız daima tamam olsun. .

güzel bir hatun hatırlar gibiyim...Sabetaycıdır kendileri...(ne alakaysa yazdım)

Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru kesin satacak da kendine bahane arıyor

yok la vallahi moturumu seviyom...bi şahlandı bi açıldıki sorma...uyum harika...teenn poınttt....naynn poıntt...alıyoz hep...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı ozrace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepsi artist bunların hiçbirine acımıyorum şuna bak tshırt,kapri,kask yok bunlar kendilerine acımıyo biz niye acıyalım.iyi olmuş ders alsınlar
    Onlarda ekmeginin peşinde acımacaksan 3 kuruş paraya ona koruma almayan ziyniyetleer acıma insanı sadece araç görenleri acıma okk

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)