Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeni motorumla ilk kaza tecrübem

Motovento
    REKLAM ALANI

selam arkadaşlar.
    dün akşam hava almak için dışarı çıktım.

biraz dolaştım ve eve dönüyorum.
    kaskım kafamda üstümde kot mont.

rampa yukarı çıkıyorum hızım 50 km civarı rampanın sonuna 100 mt falan kaldı.

önüme bakıyorum dikkatli bi şekilde devam ediyorum. arkamda araç yol önümde serbest.

bir anda önümde beyaz bi taksi belirdi.aracın burnu motorun önünde arka kısmı ise solumda. resmen önüme kırdı aracı.
    sağ tarafım kaldırım. sol tarafım araba her türlü bi tarafa dokunsam yerdeyim.

araç önüme çıktığında önümde oluşan üçgende 3 mt mesafe vardı ortalama.

anında frenlere asıldım arka teker kaymaya başladı ve ardından ön tekerde kitlendi ve kaymaya başladı.
    artık dengemi kaybetmek üzereydim yaklaşık 2 mt kaydım. tam freni bırakmak üzereydimki araç önümden sağa yola girdi ve bende o reflekse rampanın başına kadar çıktım.
    o an taksiyi göremedim sağ tarafta ama frenleme anında araca bakarken sinyalinin yandığını gördüm.

korna çalmadı yol istemedi resmen önüme kırıp geçmek istedi.

ama aynamda yoktu. baya bi süratle geldiği kesin.

yolun başında durdum motoru kenara çektim kaskımı çıkardım ve derin bi nefes aldım. resmen aptallaştım. geri dönüp aracın gittiği yola girmek istedim ama öyle bi tırsmışımki cesaret edemedim.

aracı önümde görünce eyvah dedim kendi kendime ya yaralanıcam ya ölücem. evde çoluk çocuk aklıma geldi.

ben orda soluklanırken araç önümden geçti. bende atladım motora kaskı takıp yola çıkana kadar bu gitti ışıklardan geçti tam ben geçerken kırmızı yandı mecburen durdum ışıkta.

sonra aradım polisi verdim plakasını olayıda abartmadan polise anlattım.

hayatımda bu kadar korktuğumu hatırlamıyorum. elim ayağım kesildi resmen.

arkadaşlar bu mesajı geçmiş olsun dileklerini almak için yazmadım ve hatta yazarken baya bi tereddüt ettim.

sadece ibret olsun istedim. bu kadar olur dedirtecek cinsten bi olay oldu benim için.

her zaman dikkatli gitmekte işe yaramıyor. olacaksa eğer o sizi buluyor. buna kesinlikle eminim.....

Yazı biraz uzun oldu. sabredipte okuduğunuz için teşekkür ederim. o kadar stres yaptımki yazdıkça yazasım geldi .....

Herkese Saygılar Kazasız belasız sürüşler .....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsın..
    umarım son olur bu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    350 beyaz cava....hemde stylee...
    cok gecmıs olsun abı yaa....allah senı ailene bagıslamıs....
    allah bı daha kaza bela vermesın...
    sen ne kadar dıkkatlı olursan ol....genede kaza olacaksa oluo....
    ben gecen kaza yaptım...cok ama cok dıkkatlıydım...dolmuscunun döner kavsaktan dönmeyıpte ters yönden U dönusu yapacagını nerden bıleyımkı ....bende bu sekılde dolmusun altına gırdım...sen ıstedıgın kadar dıkkatlı ol...bız önlemımızı alalımda...taktır allahtan....k.i.b abı kazasız belasız surusler dılerım....

hgunarbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650
    geçiş olsun okadar çok araba kullanmasını bilmeyen insanlar varki trafikte çekilecek gibi değil allah kuryelere sabır versin

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    oLuyoo bölee şeyler kardeşim takma kafanı her deneyim bi ustaLık belirtisidir
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

lojistik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xcg 150
    Geçmiş olsun. polisten bir haber çıkarsa bizede bildir, merak ettim bir işlem yapacaklar mı?
    Kimseye cahil deme, dağ başındaki çobana bile. Hiç birşey bilmiyorsa, koyun gütmesini senden iyi biliyordur.

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oLuyoo bölee şeyler kardeşim takma kafanı her deneyim bi ustaLık belirtisidir
    hakikaten öyle ya kazadan sonra anladım bende

Alıntı lojistik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. polisten bir haber çıkarsa bizede bildir, merak ettim bir işlem yapacaklar mı?
    polisten bi haber gelmedi henüz .... acaba şimdi arayıp sorsam polisi gereksiz meşgul etmiş olurmuyum ???

bu arada arkadaşlar bu topiğe dün akşam cevaplar yazılmıştı ama onlar silinmiş şimdi. acaba yanlış bişeymi yaptım ???

çok geçmiş olsun arkadaş...
    dikkatsiz sürücülerimiz çok fazla mümkün olduğunca temkinli olmamaız lazım...
    allah bir daha yaşatmasın....
    Fırtınayı Bekleyen Ben,Yetinmeye Çalışıyorum Rüzgarlarla...
    3 günlük şu zamanda ne kin duy ne kırıl ne de darıl,sana yapılan iyilik yada kötülük yapanın etiketidir senin değil...:cat:

Cbr125repsol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1 2000
    geçmiş olsun arkadaşım.....

Alıntı gulumseee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun arkadaş...
    dikkatsiz sürücülerimiz çok fazla mümkün olduğunca temkinli olmamaız lazım...
    allah bir daha yaşatmasın....
    Alıntı Cbr125repsol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun arkadaşım.....
    teşekkür ediyorum arkadaşlar saolun varolun ....

Motosikleti
    daelim s2 250
    kardeş allah kaza bela vermesin
    ancak böyle insanların allah cezasını versin .kazadır kusura bakma deyipte bi özür dilese belki bukadar etkilenmiycen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)