Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Sokak Köpeğini Ezdim Motorumla :((

Motovento
    REKLAM ALANI
    mkirdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA INTEGRA NC700D
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de "ya çocuk olsaydı" diyerek olayı saptırmaya çalışanlar var.Yahu akıl var mantık var, çocuk olsa tabi ki park halinde olan araçlara veya karşıdan gelen araca çarpma ,veya veya arkadan gelen aracın altında kalma risklerini göze alır insan.İnsanla köpeğin canı aynı kefeye konur mu hiç?"Köpeğe çarpmayacağım" diye kendi canına veya başkasının canına mı kıysaydı?
    Hocam Allah sana acil şifalar versin, söylenecek bişey yok. Senin gibiler yüzünden Dünya bitti, su bitti, hayvanlar bitti... Sen ve senin gibi düşünen insanlarla beraber yalnızca insanların olduğu bir dünyada mutlu mutlu yaşa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motti60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eceli gelen it motor önüne çıkar...!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı R3N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abartmaya devam arkadaşlar hız kesmeyin

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    uLe BaTHu maşallah ne kadar cewap yazılmışşşşşşşş
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    geçmiş olsun abi köpeğin cinsi neydi yani kangalmıydı pitbulmuydu neydi?? cinselere göre yaşama şansı yükselebiliyor

Motosikleti
    HYOSUNG
    Hergün 3-5 vatan evladı kaybediyoruz, neden ölüyorlar? Onların ölmüne sebebiyet verenleri, onların ölümüne göz yumanları da böyle protesto etsenize madem o kadar "sevgi"niz var? Anca köpeğe gelince sesinizi çıkarırsınız, gerisi tısssss...
    SHREK,ELMA İLE ARMUTU AYRI SEPETLERE KOY!!!AKLA KARAYI KARIŞTIRMA!!!!
    BU SÖZLERİNLE KOMİK DURUMA DÜŞME

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bonnie&clide

Hayvan sevmek sokaktaki köpeklere acıyıpta elinizdeki yiyeceğin bir kısmını ona vermek değildir.. o sokak köpeği yarın seni bir köşede 4-5 arkadaşı ile kıstırıp dişleri çıkardımı görürüm o senin panter emelliğini asıl sokak köpeklerine henüz avrupadaki kadar gelişmiş olmasada önlem alınmasına karşı çıkanlar hayvanları sevmiyorlar.. en azından orada boğazlarına bir sokum bişi gidiyo bir veteriner kontrol ediyor..arada 3-5 kişi gidip ziyaret ediyor..dünyanın hiç bir medeni ülkesinde başıboş hayvan göremessiniz..ancak 3. dünya ülkeleri diye nitelendirilen ve gereksiz hassasiyet gösteren panter emellerin ülkesinde bu geri kalmış çağ dışı görüntüyü görebilirsiniz..
    ben yurt dışında uzun süreler ikamet ettim değil başıboş hayvan , sahipli hayvanlar bile bir kontrol altında dolaşır .. ellerinde hayvanların dışkısını temizlemek için ufak süpürge ve faraş lar vardır ve özel torbalara konur çöpe öle atılır bu dışkılar .. ama siz bu pisliğe o kadar alışmışsınız ki hayvanları korumak adına söylediğiniz lafların çağdışı olduğunun bilincine dahi varamıyosunuz..

Bak o başıboş hayvan hem bir arkadaşımıza kaza yaptırıyodu hemde hayatından oluyodu bumu hayvanseverlik ..
    Hayvan sewmek sokak köpeği yada başka ewsiz canlıyla yemeğinide paylaşmaktır!!!anlayana duyguları olana tabi,Avrupada yaşadıysan orada hayvan edinmenin ne kadar zor olduğunu hatta insanların takip edildiğini,çocukları eğlendikten sonra sokağa salınmadığını bilmen gerekir.Sokaktaki köpekler uzaydanmı gelior sence??Ben söyliyim ,sokaklar cins hayvanlarla dolu,aileler eğlencelik olsun die alıp sonra terk ediveriyor,hatta yazlık yerler terk olmuş cinslerle dolu!!Barınağa en son ne zaman gittin YADA HİÇ GİTTİNMİ!!! bir yardım götürdünmü ki konuşuyorsun ??Panter emel kıstasıyla ortaya çıkıp herkezi o kıstasa sokmayın,Çağ dışılık sizin yaptıklarınızdır ,işinize gelmedimi kapatalım yada öldürelim mantığıyla bir yere varamayan sizler birde ENGİZİSYON mahkemeleri kurun bari oldu olucak,sawunduklarınıza ancak o yakışır ,pisliğe alıştık haklısın çünkü bu ülkede wc terbiyesi bile yok ,sifon bile kullanmayı bilmeyen bir toplumdayız dışarca wc ye girdiğinde arkadan sen çekersin OYSAKİ PİS DEDİĞİN HAYVAN PİSLİĞİNİ ÖRTER AÇIKTA BIRAKMAZ...
    Kazayı köpekmi yaptırdı ?yoksa aç olduğu için onu sokağın ortasında yemek aramaya itan şartlarmı bence bi kere daha düşün birazda empati yapmayı öğren !!!
    [B]KAPI ÖNÜNE KONAN BİR KAP SU CANLARIN HAYATINI KURTARIR[/B]

By Mükemmel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uLe BaTHu maşallah ne kadar cewap yazılmışşşşşşşş
    Niye öyle diyorsun, sen kaza yaptığındada bu kadar mesaj gelmişti.

Alıntı bonnie&clide adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayvan sewmek sokak köpeği yada başka ewsiz canlıyla yemeğinide paylaşmaktır!!!anlayana duyguları olana tabi,Avrupada yaşadıysan orada hayvan edinmenin ne kadar zor olduğunu hatta insanların takip edildiğini,çocukları eğlendikten sonra sokağa salınmadığını bilmen gerekir.Sokaktaki köpekler uzaydanmı gelior sence??Ben söyliyim ,sokaklar cins hayvanlarla dolu,aileler eğlencelik olsun die alıp sonra terk ediveriyor,hatta yazlık yerler terk olmuş cinslerle dolu!!Barınağa en son ne zaman gittin YADA HİÇ GİTTİNMİ!!! bir yardım götürdünmü ki konuşuyorsun ??Panter emel kıstasıyla ortaya çıkıp herkezi o kıstasa sokmayın,Çağ dışılık sizin yaptıklarınızdır ,işinize gelmedimi kapatalım yada öldürelim mantığıyla bir yere varamayan sizler birde ENGİZİSYON mahkemeleri kurun bari oldu olucak,sawunduklarınıza ancak o yakışır ,pisliğe alıştık haklısın çünkü bu ülkede wc terbiyesi bile yok ,sifon bile kullanmayı bilmeyen bir toplumdayız dışarca wc ye girdiğinde arkadan sen çekersin OYSAKİ PİS DEDİĞİN HAYVAN PİSLİĞİNİ ÖRTER AÇIKTA BIRAKMAZ...
    Kazayı köpekmi yaptırdı ?yoksa aç olduğu için onu sokağın ortasında yemek aramaya itan şartlarmı bence bi kere daha düşün birazda empati yapmayı öğren !!!
    Ya çok ciddi bi konu ama, SHREK lafına çok güldüm...
    ÇELİK KANATLARIN ÖZGÜR ÇOCUKLARI

pg13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Hergün 3-5 vatan evladı kaybediyoruz, neden ölüyorlar? Onların ölmüne sebebiyet verenleri, onların ölümüne göz yumanları da böyle protesto etsenize madem o kadar "sevgi"niz var? Anca köpeğe gelince sesinizi çıkarırsınız, gerisi tısssss...
    amaçsızca ölen insanlara, teröre verilen şehitlerimize üzülmüyormuyuz sanıyorsun? sadece onun yeri burası değil taktir edersin ki burda başka birşey tartışılıyor.

hayvanlara karşı duyarsız olabilirsiniz, ama bari böyle beyan etmeyin bunu. OLMUYOR..

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı mkirdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Allah sana acil şifalar versin, söylenecek bişey yok. Senin gibiler yüzünden Dünya bitti, su bitti, hayvanlar bitti... Sen ve senin gibi düşünen insanlarla beraber yalnızca insanların olduğu bir dünyada mutlu mutlu yaşa
    Kimsenin "bir köpeğin hayatını kurtaracağım" diye başkalarının hayatını riske atma lüksü yoktur.Asıl çarpıklık sizde, insan hayatının değerini anlamadan köpek kurtarmaya kalkıyorsunuz.Yürümeden koşmaya çalışıyorsunuz.İnsan için herşey mükemmel değil.İnsanları bırakıp beni hayvan düşmanlığı, dünya düşmanlığıyla suçlamak ikiyüzlülük olur.

Askerlerimizin şehit olması bana komik gelmiyor.Bana asıl komik gelen insan hayatının değerini anlamayanların hayvan hakları savunuculuğuna soyunması.Önce insan

hayvan edinmenin ne kadar zor olduğunu hatta insanların takip Barınağa en son ne zaman gittin YADA HİÇ GİTTİNMİ!!! bir yardım götürdünmü ki konuşuyorsun
    En son ne zaman muhtaç biriyle yemeğini paylaştın? En son ne zaman birilerine yardım ettin?

Alıntı pg13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amaçsızca ölen insanlara, teröre verilen şehitlerimize üzülmüyormuyuz sanıyorsun? sadece onun yeri burası değil taktir edersin ki burda başka birşey tartışılıyor.

hayvanlara karşı duyarsız olabilirsiniz, ama bari böyle beyan etmeyin bunu. OLMUYOR..
    İnsan haklarını savunmak hayvanlara karşı duyarsızlık oldu şimdi de...Güzel kardeşim, insan hayatına değer verilmeyen bir yerde hayvan hayatına değer verilir mi sence?

Ps: shrieker shrek aynı şeyler değil ama sakınca görmüyorum isteyen istediğini desin.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    En son ne zaman muhtaç biriyle yemeğini paylaştın? En son ne zaman birilerine yardım ettin?

shrieker sanki biliyormuş, o arkadaşımızı tanıyormuş gibi konuşuyorsun ya deli oluyorum

ben de tanımıyorum, ama eminim ki hayvanları bu kadar seven birisi emin ol insanları da seviyor ve düşünüyordur. burası kesin bence

asıl sorulması gereken şey; hayvanları sevmeyen, ölmelerine göz yuman bunda bi sakınca görmeyen birisi İNSANLARI NE KADAR SEVEBİLİR?

İnsan haklarını savunmak hayvanlara karşı duyarsızlık oldu şimdi de...Güzel kardeşim, insan hayatına değer verilmeyen bir yerde hayvan hayatına değer verilir mi sence?

senin insan haklarını savunmana bişey diyen oldu mu?
    hayvan hakları ve insan hakları beraber savunulamaz mı, ikisinden birini seçmek mi gerekiyor? sence biz şu an hayvanları seviyoruz ve onları savunuyoruz diye insan hayatına değer vermiyormuyuz?

çok düz mantık düşünüyorsun, insan-hayvan farketmeden bir canlının yaşamının değerinden bahsediyorum ben. Yaşadığımız yerde insan hayatına değer verilmiyorsa emin ol ki bizim gibi düşünen insanlar yüzünden değil bu..

Motosikleti
    var bi şeyler
    Aslında aynı şeyi farklı söylüyoruz.Bu konuda son sözüm, eğer imkanım varsa çarpmam köpeğe, ama kendimi veya başkasını riske atacaksam önceliğim tabi ki insan hayatıdır.Daha önce yazdığım mesajlarda da bunu anlatmaya çalıştım.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Aslında aynı şeyi farklı söylüyoruz.Bu konuda son sözüm, eğer imkanım varsa çarpmam köpeğe, ama beni veya başkasını riske sokacaksam önceliğim tabi ki insan hayatıdır.Daha önce yazdığım mesajlarda da bunu anlatmaya çalıştım.
    tamam bu konuda zaten sana katılmayan yoktur heralde.
    ama başlığı en başından okursan benim tepkim böyle düşünenlere değil.

"100km ile çarpın bişey olmaz onlara" gibi vaaz verenlere..

bi de kazayı yapan arkadaşın hem kendisine hem köpeğe zarar vermeme şansı varmış ama pek önemsememiş gibi geldi bana, lakin çarptıktan sonra da şöyle bi bakıp yoluna devam etmiş..
    bunlar tasvip edilecek şeyler değil

Motosikleti
    var bi şeyler
    tamam bu konuda zaten sana katılmayan yoktur heralde.
    ama başlığı en başından okursan benim tepkim böyle düşünenlere değil.

"100km ile çarpın bişey olmaz onlara" gibi vaaz verenlere..

bi de kazayı yapan arkadaşın hem kendisine hem köpeğe zarar vermeme şansı varmış ama pek önemsememiş gibi geldi bana, lakin çarptıktan sonra da şöyle bi bakıp yoluna devam etmiş..
    Evet o "köpeklerin kemikleri sağlam 100'le de çarpsan bişey olmaz" mantığıyla hareket eden arkadaşlara bir teklifim var, kendilerini 5. kattan aşağıya atsınlar yere çarpma hızları ~ 60 km/s olacaktır.

Sizi anlıyorum, hayvanı alıp veterineri götürmeli diyorsunuz, doğru mantıktır ama kendinizi o arkadaşın yerine koyup düşünün.O olayın şokuyla insan ne yapacağını şaşırır.En azından durmuş bakınmış, o da birşeydir derim ben...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Var
    Olur böyle şeyler..
    Bilinçli yapılan bir hareket yok. Hayvanda kaçmış gitmiş zaten.
    Duyarlılığın güzel ama elden ne gelir, karanlıkta gidip köpek arayamayacağına göre..
    Sen dua et düşmemişsin arkadaşım.
    Selamlar.

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636

bak arkadaşım elimdeki bütün şansı değerlendirdim. ben kaçtım hayvan geldi üzerime beni görmedi. sen benm yazdıklarımı okumuyorsun yada okuyorsun sana japonca geliyor.. durdum motordan indim arkamdaki arabada benle beraber durdu bakındık hayvana zart diye binip devam etmedik öyle. ben anlamıyorum artık bu olumsuz konuşan insanları açıklıyorum hala bodoslama gidiyor konuşuyor . artık kafanıza buyruk atıp tutmayın allah sizin başınızada vermesin konu bence çok uzadı kilitlenmesini talep ediyorum
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    olur böyle şeyler çok geçmiş olsun
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

taner_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    satıldı :)
    sana bişi olmamasına sevindik...geçmiş olsun
    İyi bir sürücünün denge,doğru karar mekanizması ve iyi zamanlaması
    vardır.Aynı şekilde iyi bir sevgilinin de..
    ne mutlu türküm diyene ! ! ! 35 U 7273 TECRÜBE, LİMİTLERİNİZİ BİLMEKTİR!

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    buyuk gecmis olsun eger hizin dusuk ise buyuk ihtimalle kopege bir sey olmamistir kedi olsaydi ic kanama riski verirdim ama. Sokaktaki hayvanlari gordugunde asla tahmin yapma bundan sonra sadece dur ve onlari yoldan uzaklastir. Arkanda kim olursa olsun.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

wildwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zealsun 150 chopper
    Çok geçmiş olsun benimde en çok korktuğum şey yolda karşıma köpek,kedi vs. çıkması ama çarptığınız hayvanların bir çoğu vücudu sıcak olduğu için o an kaçsada ne yazıkki daha sonra iç kanamadan ölüyorlar
    [COLOR="Green"][B][I]Gecelerin Gecesi Dolunayli_Gecem
    Çıktığı ini bilmeyen,kaç asırlık kini bilmez.Soyunu,dinini bilmeyen,gün gelir haddini bilmez.[/I][/B][/COLOR]

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    panter bonibon sana bişi anlatamayacağıma inanıyom ..

evet başlığı açan arkadaşında talebi ile konu kitlenmiştir..dağılın ..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)