Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Hayata kasit-Sinirlenip kendini kaybetme-sonuc kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    Compass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silver Wing 600
    Merhaba arkadaslar,

Dun gece 30.05.07 00.30 civari kaza yaptim. (SilverWing 600ABS)
    Acibadem'den Altunizade'ye evime hareket ederken fikir degistirip bir tur atmaya karar verdigimde, eve yolumun kisa mesafe olmasindan dizliklerimi ve eldivenimi takmamistim (hep de boyle anlarda kaza denk gelir halbuki). Tabi ki kask ve korumali montum uzerimdeydi-onlarsiz motorun uzerine kesinlikle binmem.

Caddebostan tarafindan bir tur atip, Kiziltoprak'tan kopru yonunde cevreyoluna girerken dizliklerimi takmadigim icin bir tedirginlikle gayet sakin surererek eve ulasmayi planliyordum. Gece o saatte normal sartlarda genelde 150 km/s.den az surmem. Nitekim 85-90 km/s surat ile sag seritte Kopru yonunde Goztepe/Harem sapagini gecip Camlica'ya dogru tirmanirken, sagdan Izmit-Ankara Tem baglanti ayrimi baslamadan ben de sinyalimi verip solumdaki seride gectim, ayrimin baslamasi ile birlikte ben kopru yonunde en sag seritteydim yine.

Iste tam o an aynamda cok yakinimda hizla yaklasan araci fark ettim (beyaz bir servis minibusu) , katil ruhlu bu sey (kelimeleri secmeye calisiyorum) kornaya asilarak beni siyirdi ve uzerime kirarak onumden sagimdaki seride gecti; gece bombos yol ve arkamdan duz geliyordu benimle ayni serit, cok rahat sollayabilir, ya da sag seride gecebilirdi. Bunu bilincli ve kasitli olarak yapti, ve o andan itibaren maalesef ben kendimi kaybetmistim ve cok sinirlenip gazi sonuna kadar actim, bu arada sellektor ve kornaya asilmis durumdayim, araca yetisip sol yanindan gecerken o direksiyondaki yaratik ile goz goze iyi dileklerimi ilettim, bu arada Izmit-Tem yonune de ayrilmis olduk, ben o sinirle umursamadim yolumdan ayrilmayi, hizim da tahminimce en az 130 km. ye ulasmisdir, ben o yaratiktan gozumu tekrar yola cevirdigimde, onumde cok keskin bir sol viraj oldugunu ve virajin disinda motoru hic de viraja gore yatirmamis bir vaziyette, virajin tamamen disinda oldugumu fark ettigimde, artik kaza kacinilmazdi . Once frene asildim, ABS'yi hissettim sanirim ama motor bir yalpaladi, ben hic yatiramiyordum motoru ve tamamen duz yolun soluna disina dogru gidiyordum (o caresizlik hissi cok kotu ). Motoru kontrol etmeye calisirken soldan yagmur kanalina girdim ve yagmur kanalinin viraja ters egimi ile, soldaki yamaca yaslanarak surtunmeye basladim, cok suratli sekilde motor ile birlikte surukleniyordum, sonra bir an lamba diregini gordum ileride ve o an elimi biraktim, motor ok gibi altimdan firlayip yamaca yasli surtunerek gidisini izledigimi hatirliyorum. Ben yuvarlandim mi yoksa o suratle ne sekil durabildim bilemiyorum.

Ciddi bir yaralanmam olmadigini bu arada belirteyim.

Minibusu kullanan yaratik tum olan bitteni aynen gordu, once frene bastigini gordum, sonra aynen gazlayip gitti (durmasini beklemiyordum zaten-basta hayatima kast eden oydu).

Ben ayaga kalktigimda sadece sol dirsegimde bir agri vardi, sol tarafim tamemen camur olmustu, cok sansliydim sol yamac tamamen yesil sungerimsi bir bitki ile ortuluydu. (Biraz sonra kaza yerini inceledigimde motorun ileride bir kayaya carpip durdugunu fark ettim, o kaya daha once olsaydi cok ciddi yaralanabilirdim, ayrica o bitkilerin arasinda 2 insaat demiri dik vaziyet topraktan cikmis duruyordu, onlara da denk gelmemistim)

Kazayi olabilecek en hafif sekilde atlattim. Arkadasimi cagirip hastaneye gittik, rontgenler temiz cikti, sol kolum bir sure askida kalacak ve buz tedavisi ile 1 haftada duzelecek umarim, dizimde ve sol kalca yanimda hafif onemsiz ezilme ve siyriklar var.

Olanlari uzun uzadiya anlatma nedenim, boyle bir kazadan cikarilacak muhakkak onemli dersler var. Defalarca yazilsa da tekrar tekrar yazilmali, bu tur olaylar da akilda kalicilik acisindan onemli olmali.

1- Muhakkak tam koruma kiyafetleri aksesuarlari
    2- Dikkatin hicbir durumda yoldan ayrilmamasi gerektigi
    3- Her turlu durumda sogukkanli olmak
    4- Kasti davranislarda bulunanlar icin tek yapilabilecek seyin plakanin alinip, 155'e haber vermek olmasi

Bu listeye tecrubeli arkadaslarin ekleyecekleri muhakkak vardir

5- (Bu yazacagim duruma gore degisir ama ben cevreyolunda 150 km/s gidiyor olsaydim, o arac bana yetisemeyecekti, ya da o suratte giderken arkamdan gelen arac daha cok dikkatimi cekecegi icin ona gore kendimi ayarlayabilirdim, yavas gitmek herzaman guvenli olmayabilir)

O yaratik minibus ile beni sikistirmaya kalktiginda eminim ki gordugu sadece motordu, bir aracti yani, o arac kaza yaptiginda aslinda o araci kullanan kisinin kaza yapacagini bir carpmada ya da devrildiginde her halukarda ustundeki kisinin yaralanacaginin bilincinde degildi.

Sonuc olarak sinirlenip kendimi kaybederek yine kendime zarar vermis oldum.

Hepimizin yolu acik olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Sadece çok geçmiş olsun diyeceğim,çünkü siz özeleştirinizi yapmışsınız.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

kenya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silverwing 400
    Abi çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun. Her işte bir hayır vardır derler umarım bundada bir hayır vardır. Belki de buradan aldığınız dersle (Allah göstermesin ) daha büyük bir kaza olasılığının önüne geçtiniz. Mevlam görelim neyler neylerse güzel eyler. Size birşey olmamışya yeter
    İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..
    o çaresizlik hissini ben de tattım gerçekten kazanın en kötü anı bence...
    Geçmiş olsun neyseki ucuz atlatmışsın, ben şu an platinli bacağımla 6 aylık bir istirahat sürecindeyim
    Deediğin gibi o yaratıklardan çok var ortalıkta ne yazikki ve yine dediğin gibi bazen kendimize hakim olmamız lazım sonuçları daha ağır olabilrmekte bir anlık sinirin..
    Tekrar geçmiş olsun detaylı kaza haberin içinde teşekkürler
    Kaza haberleri okumakta bir tecrübedir kimse atlamamalı bence bu tür konuları...
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

siyahlimuzin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T - I
    öncelikle çok ama çok geçmiş olsun. verişmiş sadakanız varmış.
    ders almamız gereken şeyleri bizimle paylaştığınız için de teşekkürler.
    evet siz yeterince olup bitenin farkındasınız yorumlarınız falan oldukça net
    ama bir anda şunu düşünmekten kendimi alamadım. acaba hayatınıza kast
    etmiş bile olsa o adam minibüs şöförü, yani nasıl içi rahat bir şekilde basıp gitti
    ya da kazaya neden olup ya da kazaya ister istemez karışan insanlar bir durup
    son duruma bakmadan nasıl gaza basıp yola devam ediyorlar anlamıyorum
    bu şekilde yastıklarına başlarını koyup uyuyabiliyorlarsa helal olsun diyorum

Compass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Silver Wing 600
    Alıntı morrigan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o çaresizlik hissini ben de tattım gerçekten kazanın en kötü anı bence...
    Geçmiş olsun neyseki ucuz atlatmışsın, ben şu an platinli bacağımla 6 aylık bir istirahat sürecindeyim
    Deediğin gibi o yaratıklardan çok var ortalıkta ne yazikki ve yine dediğin gibi bazen kendimize hakim olmamız lazım sonuçları daha ağır olabilrmekte bir anlık sinirin..
    Tekrar geçmiş olsun detaylı kaza haberin içinde teşekkürler
    Kaza haberleri okumakta bir tecrübedir kimse atlamamalı bence bu tür konuları...
    Tesekkurler. Size de gecmis olsun.

Sitemizin en guzel yanlarindan biri, herkesin tecrubelerini paylasarak birbirini aydinlatmasi.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı Compass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizliklerimi ve eldivenimi takmamistim (hep de boyle anlarda kaza denk gelir halbuki). Tabi ki kask ve korumali montum uzerimdeydi-onlarsiz motorun uzerine kesinlikle binmem.
    Benzerini geçen gün bende yaşadım Çok geçmiş olsun.
    Full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma,full koruma(25 tane full koruma)

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Geçmiş olsun. Büyük kaza atlatmışsın.

Hepimizin başına gelebilecek bir olay. Lütfen geride bizleri bekleyenleri düşünerek olayın üzerine gidelim. Gerçi "keşke" demekten hoşlanmam ama, yerinde olsam plakasını alarak ilk ekip otosuna şikayet etmeyi denerdim. Hoş bir şey yapmazlardı ayrı ya.

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende aynı olayı bir kac kez yasadım. İnsan akl-i melekelerini yitirebiliyor böyle durumlarda çünki canına bir kast var. Korumaların vs tedbiri alıp tevekkülü Allah'a bırakmak oldugunu hepimiz iyi biliriz. Lakin Rabbim acımız ve o biraz daha ilerde olan seyleri sana uzak kılmıs. O cubuklar veya o tas istedigin korumaları kullansanda seni son'a götürebilecek seyler. Ama biz tedbiri almaktan asla vazgecmeyelim ve korumalarımızı her yönde kullanmaya gayret edelim. Allah tekrarını nasip etmesin insallah hiçbirimize. Sadaka böyle günler için heralde. Kimbilir...

Tekrar Geçmiş olsun üstadım.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun... Insan kendini kaybettiği zaman çok tehlikeli olabiliyor...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    2008 K1200S, 2010 R1200GSA
    Çok geçmiş olsun arkadaşım. Ben bunu anlamakta çok zorlanıyorum, nasıl bir ruh halidir, neden yapılır, amaç öldürmek midir, o zaman sen katilsin kardeşim. Ülkemizde eğitim (sadece okul demiyorum - tüm anlamıyla - eğitim) çok eksik ne yazıkki.

Bu tür İNSAN'lar kesinlikle ne yaptıklarının farkında değil çünkü kafasının içerisinde beyin yok, ot'da yok, hiç bir şey yok! Zavallı bir varlık, söyleyecek tek kelime bulamıyorum. Sadece bu olay için değil, hep görüyoruz bu tür İNSAN'ları.

Şimdi minibüsçüler forumunda da, motorculara neler söylüyorlardır kimbilir

Biz biz olalım, kontrolü bir an için bile elden bırakmayalım.
    [B][I]Önce Eğitim[/I][/B] :cat:
    Yapılan son araştırmalara göre insanların 4'te 3'ü, dünya nüfusunun %75'ini oluşturuyormuş... Ben emin değilim...

T_uruncu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım ucuz atlatmışsın, tespitlerin çok doğru... geçmiş olsun... ama ucuz atlatılan kazalardan öğrenilen derslerin etkisi çok farklı oluyor... ben de ayağımı kırmıştım sanırım 2 ay önce çıktı alçı.. ve çıkardığım yegane ders şu oldu: can güvenliğinin zerre kadar tehlikeye girdiği durumlarda diğer insanların seninle ilgili ne düşünebileceğine hiiiiç önem verme.. zaten olay bir salisede oluyor.. kurtardın kurtardın...

AYRICA moderatörler silsin ya da çizsin farketmez... Mİllettimizde BOL BOL ÖKÜZ bulunuyor... beynini saksı olarak taşıyan namussuzlar yani... maalesef...

cuneytovuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer (kırmızı)
    Geçmiş olsun ve bazı yollarda kesinlikle araçlarımızın üstünlüğünü kullanıp,sol şeritte hızlı giderek dikkatimizi önümüzdeki araçlara yoğunlaştırmak daha faydalı olabiliyor.Biran için hepimiz şeytana uyabiliriz bu hayatta hernekadar yapmamalıyız desekte önemli olan beyaz minibüslü şeytandan en az hasarla kurtulmuş olman.

Motosikleti
    2004 Honda Twister
    Çok büyük geçmiş olsun gerçekten ölümden dönmüşsün. bence hemen bir sadaka ver ve tüm motorcu arkadaşlar bunu yapsın ne zaman ne olacağı belli değil.
    "İyiler Kazanır Kötülükler Kazınır Dediler, Mutlu Olmak İçin Mutlu Etmek Yeter Dediler" ...1 :cat:

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    geçmiş olsun dostum...insanlıktan nasibini almamış hıyarlar direksiyon başına geçince malesef böyle şeylerde kaçınılmaz oluyo...böyle tipler için tek bedduam inşallah bir gün yüksek süratteyken elden ayaktan kesilirlerde kısa sürelide olsa ölümü soluklarlar...bu kazmalar insanı motordan soğutuyolar çünkü...
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    dostum cok gecmıs olsun ıste boyle trafıkte bulunan yaratıklar adamı dınden ımandan cıkarmaya yetıyorlar

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Uzuldum , cunlu benzeri bir terbiyesiz ile bende muatap olmustum. Beni sikistirdi ve ben konsolosluk araciyim cekil yolumdan bana kimse dokunamaz diye birde boburlendi o insan. Benim motorda cizildigi ile kaldi.

Inan sinir ile olmuyor bu isler. O insanlar ile kapismaktan ise tek bir sey yapin .Durup plakasini alin ve telefon ile polise ihbar edin. Yada savciliga. Tehlikeli arac surmekten ve hatali sollamaktan. Her sorunu biz cozemeyiz bu ulkede polislerin maaslarini biz oduyorsak geri hizmeti talep etmek te hakkimiz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    geçmiş olsun arkadaşım. söylenecek her şeyi söylemişsin.

Motosikleti
    Zongshen GY_A200
    Çok GeÇmİŞ Olsun Maalesef Yurdumuzda Kendİnİ Bİlmez Çok ŞÖfÖr Var, O Nedenle Motor Kullanmak Dahada Zor.
    "Motosiklet Özgürlüktür."

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsınız umarım bi daha yaşamazsınız
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler