Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

öldürme Hakki Istiyorum, Ya Da I Want To Kill!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    bellikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial ft 110
    Nereden icab etti diyorsunuzdur, çoğunuz eminim!!!
    Bu kaçıncı oldu ben de unuttum.
    Dün akşam, hem de karakoldan geliyorum…
    (Motorum çalınmıştı bu ayrı bir hikaye sonra akşam üstü bulundu tutanak tutturmuştum. Bir imzayı eksik almışlar onun için gitmiştim.)
    Tam kapının önüne geldim ki, evim bulvar kenarında yani çift yol arkamda dolmuş sağ da solda 4 tane bisikletli çocuk, son sürat bir beyaz Station Renault, plakası 55 EK 868, öyle bir sekiz (8) çizerek yanımızdan geçti ki anlatamam, ben orta refüje çarptım, çocuklar ben den önce fark etmiş kurtardılar…
    Benim bütün sinirlerim boşaldı desem yeri var…
    Hiç yapmadığım halde ben de hızımı arttırdım ve peşine düştüm….
    (Yani öyle dediysem sizde bir şey zannetmeyin, zaten motorum mondial ft 110 ve yaptığı sürat maksimum 85 km/saat)
    Herhalde anladı ki, süratini (ki zaten süratliydi) daha da arttırdı ve kaçtı gitti….
    Eve geldim ve 155 polis imdata bildirdim….
    Bunlara hayvan demek doğru değil, hayvanlara hakaret oluyor gerçekten… . Bunlara ancak “belhüm adal” yani hayvandan aşağı mahluklar olarak nitelendirilebilir…. Bir de yaşadığım bu tür olumsuzluklardan sonra ki bunlardan ortalık da çok var malum, eşin dostun motor çok tehlikeli demesi beni çıldırtıyor… Sanki orada gezen bisikletli gençler için tehlike yok, dolmuşta giden yolcu için tehlike yok, dolmuş şoförü için tehlike yok…Yaya için tehlike yok…
    AMA MOTOR ÇOK TEHLİKELİ…

Biz bu tür mahluklarla bir de insan yerine konularak aynı ortamı paylaşmak zorundamıyız….
    Ve bunlara haşerat muamelesi yapıp öldürsek bir “detan ya da raid” olsa bu tür “yaratıklar” için bir “fıs” yapsak üzerlerine… NE İYİ OLUR DEĞİL Mİ?
    VE LAF ARAMIZDA ÜZERİM DOLU OLSAYDI..
    ÜZERİM DOLU OLSAYDI…
    (Kİ HAYATIMDA KARINCAYI İNCİTMİŞ İNSAN DEĞİLİM.)
    BOŞALTIRDIM ÜZERLERİNE…
    BOŞALTIRDIM!!!

ÇOK ÖNEMLİ BİR NOT: HALA EHLİYETİM YOK, BİR KAZA OLSA HATALI OLACAKTIM, HAKLI OLDUĞUM YERDE HAKSIZ MUAMELESİ GÖRECEKTİM.. EHLİYETSİZ ARKADAŞLARIN DİKKATİNE!!! YAZILIYI KAZANMIŞIM 95 ALDIM, CUMARTESİ-PAZAR DİREKSİYON ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA EHLİYETİME DE KAVUŞACAĞIM İNŞAALLAH, HA ŞU AN E SINIFI BİR EHLİYETİM VAR OTOBÜS KULLANMAK SERBEST MOTOR YASAK, VE MOTORU ALDIĞIM ADAŞIM BİLAL HOŞ (MONDİAL SAMSUN BAYİİ TEKNOCENTER MAĞAZA SORUMLUSU) AVRUPA BİRLİĞİ UYUM YASALARI ÇIKACAK SEN DE BU MOTORU NORMAL EHLİYETİNLE KULLANABİLECEKSİN DİYE YANLIŞ BİLGİLENDİRMİŞ OLMASAYDI, BİR SENELİK EHLİYETİM OLACAKTI..DUYURULUR…

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rockner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    marauder
    geçmiş olsun dostum

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    küçük motorlara(125cc ye kadar) ehliyetsiz binilebilir diye söylentiler yüzünden bir sürü kişi ehliyet almadı. biz de burda bağırdık nerdeyse böyle bir şey yok alın ehliyetinizi rahat edin diye ama çoğu kişi duymadı tabi.

bana da dediler akrabalar arkadaşlar ehliyete gerek yok. küçük motorlara sormuyolar vs.vs.vs... fakat ben dinlemedim aldım şu an alma diyen kişiler ''iyiki aldın rahat rahat geziyosun bizim bi tanıdık geçen 600 ytl ceza ödedi'' diyolar. ceza yesen ya da birine çarpsan sonucuna sen katlancaksın onlar değil.

en iyisi yasal olarak araştırıp karar vermek. kulaktan dolma bilgilerle hareket etmek ne kadar doğru sonucu ortada.

bu arada geçmiş olsun umarım ilk ve son olur.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    geçmiş olsun..
    CBR 600F Honda,

vedat kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 RR
    sakin ol dostum..
    bööleleri o kadar çokkiiii....
    zamanla alışaıcan..
    kaza yaptınmı kalkıp gülücen..
    [B][COLOR="Red"]insanlar gelecek için hayal kurar..kaderde buna gülermiş...[/COLOR][/B]

geçmiş olsun dostum..üzerinin dolu olmasına gerek yok çünkü bahsettiğimiz ''insan''.... ve bir anda,karıncayı incitmemiş bile olsan ,herşeyden vazgeçebilirsin farkında olmadan onun için o tür şeyler tehlikeli..

bana göre kafanda kaskın olsun birde çelik halat kilitin bunlar senin sinirini çıkarmaya yeter...arkadaşlar benide yanlış anlamayın da..hepimiz böyle olaylarda kaskımızı kafamızdan çıkarmıyoruz biliiyoruuumm

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.

Yolda herkesi potansiyel düşman göreceksin ben öyle yapıyorum kesinlikle zerre kadar güven duygum yok, saygı desen sıfır bile değil artık eksilere düşmüş. Kurunun yanında yaşta yanıyor ama bizim trafiğimiz bunu gerektiriyor.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Çook geçmiş olsun sizede.
    Tabii ki yaşadığımız ülkemiz,milli parklar gibi bilimum mahlukat ve hayvanatların korunup kollandığı bir yer olunca,söz orada bitiyor.
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

demonicdreams - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW
    Alıntı vedat kaya adlı üyeden alıntı
    zamanla alışaıcan..
    Yeni mezun falcıya gitmiş ve sormuş... "şimdi ne olacak?.."
    Bir müddet durmuş falcı... küresini okşamış, beklemiş ve konuşmuş... "15 sene eziyet çekeceksin" demiş...
    Heyecanlanmış genç... "ya sonra? ya sonra?.." demiş o heyecanla..
    İç çekerek konuşmuş falcı.. "Sonra" demiş, "Alışacaksın"

Ne kadar kötü değil mi? Hiçbir nedeni yokken yolda zig-zaglar çizerek ölüm kusan insanlara alışmak zorundayız. Lanet olsun!

Motosikleti
    gz250
    Alıntı demonicdreams adlı üyeden alıntı
    Yeni mezun falcıya gitmiş ve sormuş... "şimdi ne olacak?.."
    Bir müddet durmuş falcı... küresini okşamış, beklemiş ve konuşmuş... "15 sene eziyet çekeceksin" demiş...
    Heyecanlanmış genç... "ya sonra? ya sonra?.." demiş o heyecanla..
    İç çekerek konuşmuş falcı.. "Sonra" demiş, "Alışacaksın"

Ne kadar kötü değil mi? Hiçbir nedeni yokken yolda zig-zaglar çizerek ölüm kusan insanlara alışmak zorundayız. Lanet olsun!
    hay Allah cok guldum be kardes sagol.

abi hislerinde cok haklisin ben de yasadim bunlari hala da yasiyoruz bu gidisle de yasicaz. ama bilmem nasil duzelir ki?

deveye sormuslar neden boynun egri diye, o da nerem dogru ki demis. nerden baslasak abi ne yapsak.

abarttigimi yada saka yaptigimi falan dusunmeyin ama kurtulus aslinda cok yakin, anahtar Islam dini bence hosgoru diger insanlara saygi baskalarini haklarina saygi kul hakki vs eminim benden daha iyi biliyorsunuzdur varin siz dusunun gerisini

gecmis olsun yine de ucuz atlasmissin elhamdulillah

nolimit4444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100KH (44_FF_432)
    abi gecmiş olsun...

İHTİYAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GS-500 E
    Alıntı motorpisiklet adlı üyeden alıntı
    hay Allah cok guldum be kardes sagol.

abi hislerinde cok haklisin ben de yasadim bunlari hala da yasiyoruz bu gidisle de yasicaz. ama bilmem nasil duzelir ki?

deveye sormuslar neden boynun egri diye, o da nerem dogru ki demis. nerden baslasak abi ne yapsak.

abarttigimi yada saka yaptigimi falan dusunmeyin ama kurtulus aslinda cok yakin, anahtar Islam dini bence hosgoru diger insanlara saygi baskalarini haklarina saygi kul hakki vs eminim benden daha iyi biliyorsunuzdur varin siz dusunun gerisini

gecmis olsun yine de ucuz atlasmissin elhamdulillah

İyi de güzel kardeşim,İslam bile(İNSAN'a) mahsus.İnsan bile olamayanlara medeni olmayı öğretmek sevdirmek lazım ki mutlu olsunlar bizde mutlu olalım.
    Becerilebilirmi acaba??????????
    Haydi hükümeti yıkalım yerine AVM yapalım.

Motosikleti
    gz250
    dogrudur abi becermissin evvelallah ama bizim derdimiz sahislarla degil yani kotulerle isimiz yok kotuluklerle ugrasmaliyiz ama hani biryandan da seytan diyorki al eline kalasi gecir kafasina sonra ya Allah de gom yerin dibine ihh hiii pardon bi an kendimi kaybettim

saygilar

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sinirlenmekte haksız da sayılmazsın.
    Allah o anda elime geçirmeye görsün..
    Allah biliyor ya. Onu motor kapuutunu acıp o sıcak motorun icine basıp kaputu da uzerine kapatmazsam başka hiçbirşey bilmiyorum.
    Dun araba ile fatih taksim ümraniye arasında bir yolculuğum oldu ve (iyi olanları tenzih ediyorum) minibüs, taksi ve halk otobüsçülerinin (dangalakca arac kullananlarından bahsediyorum) topunu trafikten men etmek gerekiyor. Tam bir kütükler herifler. Walla aracla olmama ragmen sülalesinde ait küfür dağarcıgımdan suratına dogru sağlam adam bırakmadım. adamların suretı kayış gibi olmuş etki bile etmiyor artık....
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    aha işte alkır kafasını azını burunu ne olcak. yaw olmuyokı ıste
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Burada çok önemli bir nokta var ki kimse değinmemiş... "üzerim dolu olsaydı boşaltırdım" ne demek sevgili arkadaşım? İnsanların eline "araç" vermeden önce psikolojik muayeneden geçirmek lazım demek ki. O aracın sürücüsünü de, motosiklet sürücüsü arkadaşımızı da... Sinirlerimize hakim olmayı bilmiyoruz demek ki... Sinirlerine hakim olamayan birinin trafiğe çıkmaması lazım. Hele "üzeri doluysa"... Mazallah boşaltıverir birinin üzerine, sonra kendi başını da yakar, üzerine boşalttığı cahilin başını da...

Ehliyet konusunda da yırtınıyoruz ki "kanunlara uymak esastır" diye... Hem ehliyetsiz motosiklete bin, hem ehliyeti var mı yok mu meçhul olan ruh hastası bir sürücü taciz etsin hem de üzerin doluysa adamın üzerine boşalt sokak ortasında, sokakları Texas'a çevir... Bu ne Allah aşkına? Kanun musunuz? Önce kanuna yasaya uymalı ki karşındakinden de kurallara uymasını bekleme hakkın olsun. Yani önce ehliyetini alman lazım ki suçlamaya veya şikayet etmeye hakkın olsun. Ehliyet sınavına girdin demek, hayırlı olsun arkadaşım ama sinirlerine hakim olman lazım. Türkiye'de sürücülerin hataları, dikkatsizliği ve kanun tanımazlığı malum. Her gün onlarca aracı (araba , motor vs farketmiyor, hepsi aynı) kırmızı ışıkta geçerken görüyorum.. Bile bile geçiyorlar. Göz göre göre.. Kasksız sürücüler... Emniyet kemeri bağlamayan akılsızlar, vs vs... Durum belliyken bir de herkes milletin üzerine boşaltmaya kalkarsa, hoşuna gitmeyen durumda kendi kanununu kendi uygularsa o zaman Türkiye'nin nüfusu 20 milyona iner. Kanunların ne kadarına uyacağımızı ne kadarına uymayacağımızı kendimiz seçemeyiz, kanunlar herkese eşit... O adam yollarda kasap gibi gidiyorsa suç işliyor ama sen de suç işliyorsun arkadaşım, ehliyetsiz yollara çıkman hata. Hiç kusura bakma.. Hele "üzerine boşaltırdım" cümlesi... Onu hiç konuşmayalım bile... Motorcu gangster mi çete midir? Bu jargonlardan nefret ediyorum gerçekten, yakıştıramadım... Ehliyetin hayırlı olsun, sakin ol...
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Motosikleti
    gz250
    Alıntı SuperDude adlı üyeden alıntı
    Burada çok önemli bir nokta var ki kimse değinmemiş... "üzerim dolu olsaydı boşaltırdım" ne demek sevgili arkadaşım? İnsanların eline "araç" vermeden önce psikolojik muayeneden geçirmek lazım demek ki. O aracın sürücüsünü de, motosiklet sürücüsü arkadaşımızı da... Sinirlerimize hakim olmayı bilmiyoruz demek ki... Sinirlerine hakim olamayan birinin trafiğe çıkmaması lazım. Hele "üzeri doluysa"... Mazallah boşaltıverir birinin üzerine, sonra kendi başını da yakar, üzerine boşalttığı cahilin başını da...

Ehliyet konusunda da yırtınıyoruz ki "kanunlara uymak esastır" diye... Hem ehliyetsiz motosiklete bin, hem ehliyeti var mı yok mu meçhul olan ruh hastası bir sürücü taciz etsin hem de üzerin doluysa adamın üzerine boşalt sokak ortasında, sokakları Texas'a çevir... Bu ne Allah aşkına? Kanun musunuz? Önce kanuna yasaya uymalı ki karşındakinden de kurallara uymasını bekleme hakkın olsun. Yani önce ehliyetini alman lazım ki suçlamaya veya şikayet etmeye hakkın olsun. Ehliyet sınavına girdin demek, hayırlı olsun arkadaşım ama sinirlerine hakim olman lazım. Türkiye'de sürücülerin hataları, dikkatsizliği ve kanun tanımazlığı malum. Her gün onlarca aracı (araba , motor vs farketmiyor, hepsi aynı) kırmızı ışıkta geçerken görüyorum.. Bile bile geçiyorlar. Göz göre göre.. Kasksız sürücüler... Emniyet kemeri bağlamayan akılsızlar, vs vs... Durum belliyken bir de herkes milletin üzerine boşaltmaya kalkarsa, hoşuna gitmeyen durumda kendi kanununu kendi uygularsa o zaman Türkiye'nin nüfusu 20 milyona iner. Kanunların ne kadarına uyacağımızı ne kadarına uymayacağımızı kendimiz seçemeyiz, kanunlar herkese eşit... O adam yollarda kasap gibi gidiyorsa suç işliyor ama sen de suç işliyorsun arkadaşım, ehliyetsiz yollara çıkman hata. Hiç kusura bakma.. Hele "üzerine boşaltırdım" cümlesi... Onu hiç konuşmayalım bile... Motorcu gangster mi çete midir? Bu jargonlardan nefret ediyorum gerçekten, yakıştıramadım... Ehliyetin hayırlı olsun, sakin ol...

bak el elden ustundur diye bosuna dememis atalarimiz. kardes dogruya dogru hakkini teslim etmek lazim iyi demissin. gozumuzden kacmis helal olsun.

ama be yaradana kurban soyle agzinin ortasina iki tane koysak ayagini dizinden kirsak da ehliyeti sonra alsak olmaz mi be guzel abicim

nestcafe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ern6(kawasaki650)
    çok geçmiş olsun arkadaşım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler