Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

***anneler Günü***

Motovento
    REKLAM ALANI
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Hayat başıma papatya- larla işlenmiş bir taç taktı... Papatyaların her birinde sevgi var, emek var, şefkat ve süt kokusu var...

Anne, bu tacın adı. Papatyalarla süslü, gülücüklerle birbirine tutunmuş, kollayan, koruyan en kıymetli hazine; anne...

Ben ilk doğduğumda kim bilir benim için neler hayal ettin? Önce pembe elbise mi giydirecektin, yoksa kırmızı mı? Kimler beni görmeye geldiğinde önce maşallah demelerini isteyecektin? Acaba verdiğin sütle doyacak mıydım, yoksa istemeden de olsa ağlatacak mıydın beni?

Mutluydun. Artık üç kişi olmuştuk şu koca dünyada. Benimle birlikte aile kavramı tamamlanmış oldu, neşe getirdim dünyana. Gündüzlerin benimdi de, gecelerinden de rüyalarını çaldım. Neydi artık senin için en önemlisi? Anne olmuştun artık. En kıymetli, en yüce sıfat... Daha da olgundun artık. Başına kötü bir şey geldiğinde sadece kendini değil, yavrunu da düşünecektin bundan sonra.

Hayattım ben anne. Hava, su, kaderin çizgisi, gözlerinin feriydim... Zamanı hiç durduramadık. Bir yandan, hadi büyü artık be yavrum derken, yüreğinin diğer yarısı hep çocuk kalayım istemedi mi? Kelimeleri hep yarım söylesem, her anne dediğimde dünyalar senin olsa, hep böyle masum kalsa, hayat onu incitmese, demedin mi?

Çocukluğum sadece o rengi atmış fotoğraflarda kaldı artık. Bakıp bakıp, aman ne de tatlıymış, dediğin, her hareketimi o küçük karelere sığdırmaya çalıştığın fotoğraflarda kaldı çocukluğum... Büyüdüm ben anne.

Zaman neye inat bu kadar hızlı ilerliyor ki? Alıp veremediği ne bizimle? Hayatı görür gibiyim artık önümde. Gözlerimi dört açmam gerekiyor, düşmemek, savrulmamak için. Bazen düşsem ne olur, diyorum; ben zaten en büyük güzelliği senden görmüşüm, hayat senin kollarında başlamış ya, başladığım yere geri dönerim, diyorum, kollarına, dizlerine...

Aklıma en kötüsü de gelmiyor değil. Ya sen olmasan? O zaman dünya yıkılmış, ben olmamışım çok mu? Sen yoksan anne; hayat ne olur, gülümsemek ne demek, bilebilir miyim o zaman? Benim için acı olur hayatın diğer adı. Çırpınırım, kalkamam ayağa, hissedemem güneşi, göremem yıldızları...

Annem... İyi ki varsın. Zaman zaman dünyanın en kötüsü bile ilan etsem seni, senden nefret ediyorum diye bağırıp seni yaralasam da bazen, iyi ki benim annemsin. Arkadaşım, sırdaşım, övünç kaynağım, akıl hocam. Bazen ne kadar da hoşuna gidiyor değil mi; senin yapma dediğin bir şeyi yaptığım, ardından da pişman olup, sen haklı çıktığında sana mahcup mahcup baktığımda. Dediklerin hep doğru çıkıyor anne. Evet, sen her şeyin en iyisini bilirsin...

Hani hep diyorum ya sana, çocuğum olduğunda bunların hiç birini yapmayacağım, onun istediği her şeyi alacağım, istediği yere göndereceğim; diye. Yalan anne. Ben kardeşime bile karışırken, endişe ederken, kendi evladımı öyle bırakabilir miyim rahatça. Hepsi bir inat sadece. Nereden bileyim şimdi ben? Anne değilim ki. Düşünemem bir elma nasıl paylaştırılır dörde beşe. Anne olunca ben de anlarım herhalde.

Bugün senin günün hayatımın anlamı, yaşam kaynağım, gün ışığım... Bugün tüm kanatsız meleklerin günü. İyi ki sen varsın, iyi ki Ali’nin Ayşe’nin de anneleri var. Ellerimi tutardın minicikken ya... İşte şimdi o eller sana, seni anlatıyor. Sevgiyi, hayatı anlatıyor bu satırları yazarken. Sana teşekkür ediyor...

Başkası bir şey yerken ben hiç imrenerek bakmadım, en güzel oyuncakların hepsi bende de vardı. Yemeklerimi hiç soğuk yemedim, hastalanınca hep iyileşeceğimi bildim. Yorulduğumu fark ettiğimde hiç korkmadım, sırtımı sana yasladım, nefes aldım, dinlendim.

Seni seviyorum. Bana tüm kattıkların, öğrettiklerin, kazandırdıkların için... Yaşattıkların ve yaşatacakların için sonsuz teşekkürler. Anne dedim ya ben sana; en değerli hazine olsun, o da başımın üstüne taç olsun!

HÜRRİYETDEN ALINTIDIR..

Anne, dünyada karşılık beklemeden börek yapan tek insandır. Karşılıksız sevginin ete kemiğe bürünmüş halidir! Ne kadar üzsen de 10 dakika sonra seni affeden zarif bir memeli türüdür. Meleğin süt verebilenidir. Yemek yemeyen çocuğun dikkatini çekmek için elindeki tencere ve tavalarla maymunluk yapabilen kişidir. Dizi dizi incidir lakin gerektiğinde laf sokma dalında da birincidir. Sevgiliden ayrılma haberi verildiğinde, "Amaaan ben sana daha güzelini bulurum" diyebilen komik bir karakterdir. Benimle Freddy Mercury dinleyen bir sabır ağacıdır. İyiliğin, merhametin, acayip bir şefkatin, sadakatin, sevginin güçlerini birleştirdiği sonsuz bakiredir! Oğlunun damat, kızının gelin olduğunu görünce, Çocuğu mezun olunca, gol atınca, hasta olunca, askere gidince, asmalı kabağı seyredince, dolar yükselince ve buna benzer bir sürü şeye ağlayabilen, bu mesajı okurken duygulanıp-gözleri dolabilen, duygu pınarıdır. Uzakta dursa da yakın hissedilen, asla vazgeçilmeyen, dizinin dibinde olmak istenen, ıslak-kuru ama hep duygulu tek kadın modelidir!

BU DÜNYADA Kİ EN DEĞERLİ VARLIĞIMIZA SİZİN DİYECEKLERİNİZ NELERDİR...
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Bütün annelerin anneler günü kutlu olsun

kılıçbalığı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 800(siyah inci)
    Tüm annelerin ellerinden öpüyorummmmm
    "[COLOR="Red"]Ben hayata[COLOR="Red"][/COLOR] çelme atıyorum.Takiii o bana gerçek çelmesini atana kadar"[/COLOR]

ahmet6946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gn 125
    TÜm DÜnyadakİ Annelerİn Ellerİnden Öper Nİce SaĞlik Ve Mutluluk Dolu GÜnler Dİlerİm

Not:en GÜzel Hedİye Pazar AkŞami VereceĞİmİz Şampİyonluk Kupamiz Olacak

FAHRETTİN METİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BwS100
    bütün annelerin anneler günü kutlu olsun

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu forma yazılmış eski bir yazıyı bu güzel günde sizlerle paylaşıp tüm annelerin ellerinden öperim

Dünyaya gelmeye hazırlanan bir çocuk varmış. Bir gün Allah'a sormuş:

"Allah'ım, beni yarın dünyaya göndereceğini söylediler, fakat ben o kadar küçük
    ve güçsüzüm ki, orada nasıl yaşayacağim?"

- Tüm meleklerin arasından senin için bir tanesini seçtim. O seni bekliyor
    olacak ve seni koruyacak. Meleğin sana her gün şarkı söyleyecek ve gülümseyecek.
    Böylece sen onun sevgisini hissedecek ve mutlu olacaksın.

"Peki. İnsanlar bana bir şeyler söylediklerinde, dillerini bilmeden söylenenleri
    nasıl anlayacağım?"

- Meleğin, sana dünyada duyabileceğin en güzel ve tatlı sözcükleri söyleyecek,
    sana konuşmayı, dikkatle ve sevgiyle öğretecek.

"Peki Allah'ım, ben seninle konuşmak istersem ne yapacağım?"

- Meleğin sana ellerini açarak bana dua etmeyi de öğretecek. Ben seni o zaman
    duyacağım..

"Dünyada kötü adamlar olduğunu söylüyorlar, beni kim koruyacak?"

- Meleğin seni kendi hayatı pahasına dahi olsa daima koruyacak.

O sırada Cennette bir sessizlik olur ve dünyanın sesleri cennete kadar ulaşır.
    Çocuk gitmek üzere olduğunu anlar ve son bir soru sorar:

"Allah'ım eğer şimdi gitmek üzereysem lütfen çabuk söyle, benim meleğimin adı
    ne?"
    - Meleğinin adının hiç önemi yok; sen onu ANNE diye çağıracaksın...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

okram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sky Team
    Anneler...... Ahh..... Anneler......
    Çok şey yazmak isterdim. Ama bilmiyorum.....
    Bildiğim yıllardır koskocaman bir boşluk, paylaşılamıyan bir yanlızlık, giderilemiyecek bir eksiklik.
    Sevgili arkadaşlar, annelerinize sıkı sıkı sarılmak için anneler gününü beklemeyin.
    Tüm annelerin anneler gününü candan kutlarım.

mostwanted_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Dünyaya gelmeye hazırlanan bir çocuk varmış. Bir gün Allah'a sormuş:

"Allah'ım, beni yarın dünyaya göndereceğini söylediler, fakat ben o kadar küçük
    ve güçsüzüm ki, orada nasıl yaşayacağim?"

- Tüm meleklerin arasından senin için bir tanesini seçtim. O seni bekliyor
    olacak ve seni koruyacak. Meleğin sana her gün şarkı söyleyecek ve gülümseyecek.
    Böylece sen onun sevgisini hissedecek ve mutlu olacaksın.

"Peki. İnsanlar bana bir şeyler söylediklerinde, dillerini bilmeden söylenenleri
    nasıl anlayacağım?"

- Meleğin, sana dünyada duyabileceğin en güzel ve tatlı sözcükleri söyleyecek,
    sana konuşmayı, dikkatle ve sevgiyle öğretecek.

"Peki Allah'ım, ben seninle konuşmak istersem ne yapacağım?"

- Meleğin sana ellerini açarak bana dua etmeyi de öğretecek. Ben seni o zaman
    duyacağım..

"Dünyada kötü adamlar olduğunu söylüyorlar, beni kim koruyacak?"

- Meleğin seni kendi hayatı pahasına dahi olsa daima koruyacak.

O sırada Cennette bir sessizlik olur ve dünyanın sesleri cennete kadar ulaşır.
    Çocuk gitmek üzere olduğunu anlar ve son bir soru sorar:

"Allah'ım eğer şimdi gitmek üzereysem lütfen çabuk söyle, benim meleğimin adı
    ne?"
    - Meleğinin adının hiç önemi yok; sen onu ANNE diye çağıracaksın...

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı okram adlı üyeden alıntı
    Anneler...... Ahh..... Anneler......
    Çok şey yazmak isterdim. Ama bilmiyorum.....
    Bildiğim yıllardır koskocaman bir boşluk, paylaşılamıyan bir yanlızlık, giderilemiyecek bir eksiklik.
    Sevgili arkadaşlar, annelerinize sıkı sıkı sarılmak için anneler gününü beklemeyin.
    Tüm annelerin anneler gününü candan kutlarım.
    Kesinlikle katılıyorum annelerinizin kıymeti sadece bir günde anlaşılmaz bana göre her gün anneler günü ama okramın dediği gibi 10 yıldır çok isteyipte kutlayamadığım bir gün..bütün anelerin günü kutlu olsun
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    annesini kaybedenlerin yarasını deşmek istemediğim için bişey demiorum
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Tüm annelere kucak dolusu sevgiler saygılar. hepsinin ellerinden öpüyorum
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

N_O_S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tüm annelerin annler günü kutlu olsun
    YAŞAM HIZ! HAYAT HIZ! ÖLÜM HIZ!
    HONDA FAN ..!

ashes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru
    Alıntı teror adlı üyeden alıntı
    Kesinlikle katılıyorum annelerinizin kıymeti sadece bür günde anlaşılmaz bana göre her gün anneler günü ama okramın dediği gibi 10 yıldır çok isteyipte kutlayamadığım bir gün..bütün anelerin günü kutlu olsun
    bütün annelerin günü kutlu olsun

efe150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151rs-yuan cup110
    bu annem için buda oğlumun annesi için bunlarda bütün anneler için

KARAKIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    ben anneler gününü ilk kez annemden ayrı geçireceğim annem seni çok sevyorum anneler günün kutlu olsun

bu arada bütün annelerin ve anne adaylarının anneler gününü kutluyorum
    PAMUKTAN PRENSES Mİ OLUR??? PRENSES DEDİĞİN TAŞ GİBİ OLUR

Gelişim Sürücü Kursu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 600
    Yeryüzünğn en değerli en iyi insanları annelerimiz.Tüm annelerin annneler günü kutlu olsun ve umarım hep bugun gibi mutlu olsunlar...
    Gelişim Sürücü Kursu
    0216 330 54 44
    0216 336 62 77
    www.gelisimsurucu.com
    msn: ehliyet@msn.com

yamahaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    tüm annelerin anneler günü kutlu olsun:-)))

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Ana gibi yar...
    Bagdat gibi diyar olmaz..

Tum annelerın ellerinden öpüyorum....
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

soykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlarrr tüm anne ve anne adaylarının anneler günü kutlu olsun zamanında nasıl onlar bizi bırakmadıysa şimdi bizde onları yalnız bırakmayalım sahip cıkalım sözüm mevlisden dışarı
    gördüm... sesini duydum... şimdi aşığım.....:))))

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    YILDA SADECE BİR KEZ DEĞİL HERGÜN ANNELER BAŞ TACIMIZDIR BÜTÜN ANNELERİN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM ÖNCELİKLE ANNEM AZİZE VE EŞİM NİLÜFER İYİKİ VARSINIZ

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler