Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KAza yaptım Korkmaya başladım

Motovento
    REKLAM ALANI
    blackhawk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125-CBR 600 RR/Yamaha R1 (2007)AB RH (+)
    Merhaba arkadaşlar..Ben ilk kazamı yaptım ve nasıl olduğunu anlamadım.Yaklaşık 30-40 km süratle kırmızıdan yeşile dönen trafik ışığında ve düz bir zemin asfaltta (yağış yok) ve hafif sola dönerek normal bir kalkış yaptım ve kendimi yerde buldum ve cbr 125 motorumda yaklaşık 5 metre kadar sürüklendi (daha 50 km)...ve Allah a şükür ne motorda nede bende hiç bir çizik falan olmadı...ama artık normal otobanda bile korkarak motor kullanmaya başladım özellikle virajlarda ,, hep içimde yine dönüş esnasında düşermiyim diye. Fakat benim hiç bir kusurum yoktu nasıl olduda motor kaydı düştüm anlamadım gitti....Korkumu nasıl yeneceğim abiler teşekkürler
    AB RH (+) 506 357 7316
    http://www.facebook.com/vatandogukan
    https://www.facebook.com/Jand.komd.ozel.harekat

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    bazen aynı durum bendede söz konusu oluyo.. virajda kontrollü gaz vermezsen patiye düşüp savuruyo makine.. hatta normal kalkışlarda bile biraz yüklen savuruyo.. sana tavsiyem viraj alırken gazı sabit tut.. yada arka frene pek dokunma.. geçmiş olsun..
    CBR 600F Honda,

VOYAGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 , HONDA BEAT , HONDA TODAY
    gecmıs olsun arkadasım. hıc bır zaman ıcın cesaretını kaybetme. aksı takdırde tedırgın ve urkek kullandıgın zaman kazaya daha cok davetıye cıkarırsın. anladıgım kadarıyla hem motorsıkletın yenı hemde sen motrsıklette yenısın zaman ıcınde bırbırınıze alıstıkca karsılıklı bırbırınızı tanıyacaksınız. sen ona nasıl davranmak gerektıgını ogreneceksın oda senı ustunden atmaktan vazgececek. motorculuk cesaret ısteyen bır soforluk gerektırır ama dıkkatı , sakın olmayı ve panık yapmamayı untmamalıyız. kendımızden baska trafıktekı dıger aracların yapabılecegı hatalarıda goz onune alarak ona gore onlem alıp keyıflı , rısksız , gonlumuzce bır surus yapmak en ıyısı. hepımızın basına baslangıcta bu tur ufak kazalar gelmıstır. umarım bundan sonra olmaz.

keyıflı surusler dılıyorum.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    geçmiş olsun kardeş düşmeden motor öğrenilmez diye bir söz duymuştum henüz almadım ama alınca düşmek kaçınılmaz olacak heralde
    KocaAdam(Süper Teneke) & Camadan & ChomChok & G.ECE

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    bir müsibet bin nasihatten daha iyidir. şükürler olsun ki sen de ve motorunda hasar yok. bundan sonra daha emin ve garantili kullırsın olur biter.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

transelo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda transalp / SH300i /cb125e
    motosiklet binenler düşüp kalkmayı kazadan saymazlar
    bundan korkma, iki tekerlek sözkonusu ise düşer kalkarsın zaman zaman...
    Allah kaza vermesin!
    aman derim kardeşim alkol kötü bir artçıdır.....

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın

moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 1000rr fıreblade
    gecmiş olsun kardeş allah daha büyügünu vermesın yeterkı
    dığer arkadaşların dedıgı gıbı duşup kalkmadan öğrenılmıyo kendımdende bılıyorum bunu.
    [FONT="Arial Black"]TUM MOTOSIKLETLILERE GUNESLI GUNLER DILEGIYLE[/FONT]

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Korkman gayet normal, ama geçer merak etme. Ben de dün akşam 70'le girdiğim bir virajda devrilme tehlikesi atlattım. İnanmazsınız 2 ayağımı yanlara açarak ve motorun yattığı tarafa ayağımla basarak dengeyi sağlayabildim. Motor 5-6 defa feci şekilde yalpaladı, bu gibi durumlarda soğukkkanlı olmak çok önemli, panik yapsam kesin yatardı motor. Demek ki neymiş, motor şımarıklık kaldırmaz
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

H@S@N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    Alıntı PcKopatGhostRider adlı üyeden alıntı
    bazen aynı durum bendede söz konusu oluyo.. virajda kontrollü gaz vermezsen patiye düşüp savuruyo makine.. hatta normal kalkışlarda bile biraz yüklen savuruyo.. sana tavsiyem viraj alırken gazı sabit tut.. yada arka frene pek dokunma.. geçmiş olsun..
    Arkadaş gerçekten cbr nin ciğerini anlamış aldığımdan beri 3-4 kez bu olay yüzünden düşüyodum hatta bi keresinde ayaklarımı yere bastım motoru tuttum (kalkış esnasındaydı) gaza basıosun çok asılıyo bırakıosun yığılıyo özellikle yavaş dönüşler çok tehlikeli arka tekeri ince olmasının tek zararı bu hemen kayıyo Allah beterinden saklasın geçmiş olsun kardeş sen yinede cesaretini kaybetme km yaptıkça bu problemler ortadan kalkacak
    CBR 125 R

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    ewt arkadaşım anladığım kadarıyla daha motorun 50 km de henüz motorunu tanıma fırsatın olmamış belli virajlara girerken gazı sabit tut ve arka freni çok fazla kullanmamaya dikkat et. Motorunda ve sende hasar yokmuş allah daha kötülerinden korusun hepimizi. Çok çok geçmiş olsun
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Daha yeni sürüyorsun olur böyle şeyler. Korkunun en büyük düşmanı üzerine gitmektir. Bol bol motor sür. Virajlara gir. Düşmeyen motorcu yoktur dünyada bunu bil. Motor = Mutlaka birgün düşersin dir.
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

Motosikleti
    mondial 151rs
    arkadasım oncelıkle gecmıs olsun motosıklete bın korkma dıkkat edersen bıdaha dusmessın ama dıkkatet

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bende dustum cok dostum hic bakmadan devam ilk bir iki hafta korkun devam eder sakin durma devam et goreceksin gececek hele o dustugun yerden bir kac kez gec derim gor ki gecebiliyorsun. O an her sey olmus olabilir hafif bir yag tabakasi yoldaki kucuk cakil taslar kumlanma yani bu her zaman duseceksin diye bir sebep degildir. Dunyanin en iyi motorcusu emin ol dusmekten sikilmistir cok uzme kendini o yuzden.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

atarealmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gecmız olsun
    !!!!!!

ceko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gv 250
    Geçmiş olsun kardeşim benim motorum yok ama sanırım bende bu yollardan geçeceğim...Neyse Allah daha büyük kazalardan korusun hepimizi...

Tristan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jinlun JL 250-5 Marauder
    Gecmis olsun hocam. Bende senin gibi acemi motorcuyum. Iki kere dustum. Ilkinde virajda onumdeki araba ani fren yapti, bende o panikle on frene asildim ve yere dustum. Bu beni cok etkilemedi ama gecenlerde yine baska bir virajda donerken, gaz verdim ve cok kotu dustum. Dizim yuzunden 1 haftadir motora binemedim, ayrica bu sefer gercekten korktum. Ama sebep gaz vermemdi. Diger mesajlarda da gorecegin gibi donerken gazi sabit tutmak gerekiyor, birde donecegin tarafa mutlaka bakmak. Bu ikisini yaparsan hem donerken disa dogru acilmiyorsun hem de motor yag gibi donuyor.

Insan dusunce korkuyor ama korkuyu yenmenin tek yolu tekrar tekrar binmek. Bu hafta sonu tekrar deneyecegim. Cunku motor kullanmaktaki keyif baska hicbirseyde yok be dostum. Tekrar gecmis olsun.
    Motorcusun dediler, vermediler iyi mi?

copyrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 600f
    ben de ilk düştüğümde çok moralim bozulmuştu. sonra bir kaç kez daha düştüm.artık alıştım . sen de aramıza hoşgeldin

Geçmiş olsun valla düştüğün viraj ı görmedim ama belki yollda senin görmediğin madde vardı yada biraz eğim vardı yolda, bunlar motorun viraj esnasında en korkutucu yanları tekrar geçmiş olsun...

TRADER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL 650 VSTROM
    Gecmıs olsun.. Ben genelde durdugu yerde dusenlerdenım hamdolsun. ama sanırım senın dusus nedenın bırıncı vıtesle kalkmıs olman. cbr motorlarda bırıncı vıteste gazı cok dıkkatlı vermen gerekıyor. makıne hayvan gıbı asılınca dengen kayboluyor bır anda. bu yuzden ben ozellıkle 600 de duz yerlerde 2 ıle kalkmaya calısıyorum gaz vermeden..125 dede aynı sey gecerlı. cunku bu motorların ılk uc vıtesınde tork cok yuksek ..
    [B][I]GITMEDIGIN YER SENIN DEGILDIR...SUZUKI DL 650 V-STROM..[/I]
    Ve ZAMAN usulca göz kırpıp telaşına HOMURDANARAK çekip gitmiştir.....Yani bu Aşağılık bir DRAMdır artık...Uzatın ellerinizi diyorum Uzatın Tanışalım HELALLAŞALIM[/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler